Resultat för ICA Klingan Cup 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Grums Bad- och Sporthall |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Medley Damer 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
1:32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Englund |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:44.10 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilda Sörqvist |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
1:45.18 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lillian Honoré |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
1:47.35 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:53.43 |
+21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 10:33:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Medley Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Yosra Al Shaikh |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:29.41 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Bohlemark |
2008 |
Filipstads Simklubb |
|
|
1:29.46 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebbastina Gunnberg |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:31.59 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Wilde |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
1:33.02 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lavinia Thörner |
2008 |
Säffle Simsällskap |
|
|
1:45.94 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 10:33:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Bäcker |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
1:24.40 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Aronsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:27.43 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Jonsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:29.83 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alicia Bohlemark |
2007 |
Filipstads Simklubb |
|
|
1:46.00 |
+24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hilda Karlsson |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 10:33:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 10:33:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Grums Bad- och Sporthall |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Medley Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 10:34:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Medley Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
1:35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:36.23 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zander Holmgren |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
1:40.99 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 10:34:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 10:34:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inofficiella resultat |
|
Efter 5 av 5 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Grums Bad- och Sporthall |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Backman |
2009 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
45.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Nordquist |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
|
55.02 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stina Harneman |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabelle Bohlemark |
2008 |
Filipstads Simklubb |
|
|
34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Yosra Al Shaikh |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
|
34.67 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebbastina Gunnberg |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
|
35.31 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
|
35.40 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Wilde |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
38.44 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lavinia Thörner |
2008 |
Säffle Simsällskap |
|
|
41.67 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Bäcklund |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
|
46.03 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Bäcker |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
33.72 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Aronsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
34.58 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Jonsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
35.59 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilda Karlsson |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
36.65 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alicia Bohlemark |
2007 |
Filipstads Simklubb |
|
|
38.12 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nelly Björlin |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
47.76 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 10:44:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Grums Bad- och Sporthall |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Frisim Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
|
37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
|
|
47.22 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Grimberg |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
|
48.31 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 10:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Frisim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Dahlstedt |
2008 |
Deje Simsällskap |
|
|
38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 10:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Frisim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilhelm Otnem |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
35.78 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zander Holmgren |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
36.98 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
37.83 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 10:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 10:48:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Grums Bad- och Sporthall |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 25m Frisim Damer 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Englund |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
|
17.15 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lo Sjöbom |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
|
18.10 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilda Sörqvist |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
19.32 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kari Sandstedt |
2010 |
Säffle Simsällskap |
|
|
19.37 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lillian Honoré |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
19.82 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Heggen |
2010 |
Deje Simsällskap |
|
|
22.20 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Li Hall |
2010 |
Deje Simsällskap |
|
|
24.38 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lina Stöfeld |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
|
24.40 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maya Månson |
2011 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
26.88 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mira Anderberg |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
26.98 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Astrid Herke |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
31.83 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 10:55:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 11:52:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Grums Bad- och Sporthall |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 25m Frisim Herrar 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Bäcker |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Mulikov |
2010 |
Säffle Simsällskap |
|
|
22.79 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Herman Otnem |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
27.80 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Lööf |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
31.13 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 10:53:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 10:53:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Grums Bad- och Sporthall |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Nordquist |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 11:09:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
|
45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebbastina Gunnberg |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
|
45.25 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Wilde |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
48.88 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Yosra Al Shaikh |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
|
49.07 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Bohlemark |
2008 |
Filipstads Simklubb |
|
|
50.29 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lavinia Thörner |
2008 |
Säffle Simsällskap |
|
|
55.61 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Bäcklund |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:07.15 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 11:09:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Bäcker |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
44.53 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Aronsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
45.78 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Jonsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
46.08 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilda Karlsson |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
51.62 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nelly Björlin |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:08.07 |
+26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 11:09:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 11:10:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Grums Bad- och Sporthall |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
|
51.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
|
|
1:05.24 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Grimberg |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:05.54 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 11:13:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Dahlstedt |
2008 |
Deje Simsällskap |
|
|
56.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 11:13:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
49.79 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zander Holmgren |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
50.89 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 11:13:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 11:13:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Grums Bad- och Sporthall |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 25m Bröstsim Damer 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilda Sörqvist |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
24.48 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lillian Honoré |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
25.07 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
25.19 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Li Hall |
2010 |
Deje Simsällskap |
|
|
26.05 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Englund |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
|
26.48 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kari Sandstedt |
2010 |
Säffle Simsällskap |
|
|
27.76 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Heggen |
2010 |
Deje Simsällskap |
|
|
29.24 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Herke |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
30.46 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maya Månson |
2011 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
32.36 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mira Anderberg |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
33.50 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lina Stöfeld |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lo Sjöbom |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 11:23:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 11:55:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Grums Bad- och Sporthall |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 25m Bröstsim Herrar 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Bäcker |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Mulikov |
2010 |
Säffle Simsällskap |
|
|
27.37 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Herman Otnem |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albin Lööf |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 11:24:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 11:24:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Grums Bad- och Sporthall |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Ryggsim Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Backman |
2009 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Nordquist |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:02.53 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stina Harneman |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:09.10 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 12:24:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Ryggsim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yosra Al Shaikh |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
|
39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
|
40.43 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Bohlemark |
2008 |
Filipstads Simklubb |
|
|
43.19 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Wilde |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
44.83 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebbastina Gunnberg |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
|
45.84 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lavinia Thörner |
2008 |
Säffle Simsällskap |
|
|
49.56 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 12:24:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Ryggsim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Bäcker |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
39.36 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilda Karlsson |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
42.67 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Jonsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
45.18 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alicia Bohlemark |
2007 |
Filipstads Simklubb |
|
|
51.02 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nelly Björlin |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:08.08 |
+29.04 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Aronsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 12:24:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 12:36:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Grums Bad- och Sporthall |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
|
46.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Grimberg |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
|
59.69 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
|
|
1:03.57 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 12:26:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilhelm Otnem |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
46.34 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
46.50 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zander Holmgren |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
47.34 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 12:26:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 12:26:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Grums Bad- och Sporthall |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 25m Ryggsim Damer 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Englund |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
|
21.53 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lo Sjöbom |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
|
22.10 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lillian Honoré |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
23.22 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
24.05 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilda Sörqvist |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
24.10 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kari Sandstedt |
2010 |
Säffle Simsällskap |
|
|
24.24 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lina Stöfeld |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
|
27.31 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Heggen |
2010 |
Deje Simsällskap |
|
|
27.69 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maya Månson |
2011 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
28.93 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mira Anderberg |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
31.10 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Astrid Herke |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
32.70 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 12:33:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 12:33:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Grums Bad- och Sporthall |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 25m Ryggsim Herrar 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Bäcker |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Mulikov |
2010 |
Säffle Simsällskap |
|
|
24.30 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Herman Otnem |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
27.50 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Lööf |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
32.81 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 12:33:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 12:34:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Grums Bad- och Sporthall |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 25m Fjärilsim Damer 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Englund |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
|
20.14 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilda Sörqvist |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
25.05 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
27.41 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kari Sandstedt |
2010 |
Säffle Simsällskap |
|
|
30.80 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 12:50:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 25m Fjärilsim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
|
17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Bohlemark |
2008 |
Filipstads Simklubb |
|
|
17.35 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebbastina Gunnberg |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
|
17.39 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Yosra Al Shaikh |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
|
17.92 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Wilde |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
19.90 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lavinia Thörner |
2008 |
Säffle Simsällskap |
|
|
21.24 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 12:50:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 25m Fjärilsim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Bäcker |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
17.11 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Aronsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
17.81 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Jonsson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
18.99 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alicia Bohlemark |
2007 |
Filipstads Simklubb |
|
|
19.68 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilda Karlsson |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
21.50 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nelly Björlin |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
27.06 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 12:50:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 12:50:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Grums Bad- och Sporthall |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 25m Fjärilsim Herrar 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Robert Mulikov |
2010 |
Säffle Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 12:53:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 25m Fjärilsim Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
|
17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 12:53:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 25m Fjärilsim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Dahlstedt |
2008 |
Deje Simsällskap |
|
|
24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 12:53:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 25m Fjärilsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilhelm Otnem |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
19.59 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
20.86 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 12:53:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 12:53:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Grums Bad- och Sporthall |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 4x50m Frisim Mixed 10-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Grums Simsällskap lag 1 |
12 |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Jonsson |
2007 |
AR6207 |
|
35.98 |
|
|
|
|
35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilhelm Otnem |
2007 |
AF3907 |
|
35.66 |
|
|
|
|
1:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebbastina Gunnberg |
2008 |
AJ7408 |
|
34.48 |
|
|
|
|
1:46.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Englund |
2008 |
AA1408 |
|
35.44 |
|
|
|
|
2:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Grums Simsällskap lag 2 |
12 |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:21.76 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Ella Bäcker |
2007 |
AH1607 |
|
32.44 |
|
|
|
|
32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel Andersson |
2007 |
AH4107 |
|
37.26 |
|
|
|
|
1:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Aronsson |
2007 |
AU0207 |
|
35.58 |
|
|
|
|
1:45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Gustafsson |
2009 |
AE1909 |
|
36.48 |
|
|
|
|
2:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karlstads Simsällskap |
12 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:35.62 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
Zander Holmgren |
2007 |
AF5907 |
|
37.61 |
|
|
|
|
37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Pellfolk |
2007 |
AC3507 |
|
40.15 |
|
|
|
|
1:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Wilde |
2008 |
AG8608 |
|
38.07 |
|
|
|
|
1:55.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
AB4211 |
|
39.79 |
|
|
|
|
2:35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Grums Simsällskap lag 3 |
12 |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Nordquist |
2009 |
AP3209 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Grimberg |
2009 |
AG9109 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Bäcklund |
2008 |
BG2808 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nelly Björlin |
2007 |
BN0207 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 13:07:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Grums Bad- och Sporthall |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 4x25m Frisim Mixed 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Grums Simsällskap lag 4 |
9 |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Englund |
2010 |
AA6410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Otnem |
2011 |
AC7111 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elly Andersson |
2011 |
AA4411 |
|
1:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Bäcker |
2011 |
AB8511 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Åmål SS |
9 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:40.86 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Mathilda Sörqvist |
2010 |
AD8410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Herke |
2010 |
AL4810 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lillian Honoré |
2010 |
AK1210 |
|
1:40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maya Månson |
2011 |
AD1811 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1:40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Grums SS lag 5 |
9 |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:43.92 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Lo Sjöbom |
2010 |
AB1210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Lööf |
2011 |
AC9311 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Stöfeld |
2010 |
AL5010 |
|
1:43.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mira Anderberg |
2011 |
AE0211 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1:43.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 13:10:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|