Tulokset Sigma Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag
Resultat Løb 122 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2019 |
Løb 122, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.97 | ||||||
2 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.76 | ||||||
3 | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.82 | ||||||
4 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.23 | ||||||
5 | Frederik Kepp Jensen | 2007 | A6 JGI-Swim | 1:14.91 | ||||||
6 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.14 | ||||||
7 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:15.33 | ||||||
8 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.76 | ||||||
9 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:18.08 | ||||||
10 | Anders Rye Gefke | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.64 | ||||||
11 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.74 | ||||||
12 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.61 | ||||||
13 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.81 | ||||||
14 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | A6 JGI-Swim | 1:21.32 | ||||||
15 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.69 | ||||||
16 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.01 | ||||||
17 | Bastian Zahle | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.13 | ||||||
18 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.33 | ||||||
19 | Nicklas Hiort | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.35 | ||||||
20 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.25 | ||||||
21 | Luca de Masi | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:29.51 | ||||||
22 | Tobias Sune Andersen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:29.76 | ||||||
23 | David Knudsen | 2007 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:32.12 | ||||||
24 | Bertram Wagner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.71 | ||||||
25 | Frederik S. Lundstrøm | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:34.87 | ||||||
26 | Nikolaj Skak Pedersen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.68 | ||||||
27 | Oliver Leicht | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:38.05 | ||||||
28 | August Ibsen | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:39.79 | ||||||
29 | Luka Kepser | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:40.13 | ||||||
- | Jeppe Borring Andersen | 2008 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:32 |