Resultater for Sigma Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 125 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2019 |
Løb 125, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim Allerød | 3:10.94 | ||||||
2 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 3:45.21 | ||||||
Løb 125, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 2:20.58 | ||||||
2 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:30.90 | ||||||
3 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:36.07 | ||||||
4 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 2:39.34 | ||||||
5 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:40.00 | ||||||
6 | Louise Olsen | 2008 | A6 Slangerup Svømmeklub | 2:40.50 | ||||||
7 | Silje Rasmussen | 2008 | A6 Slangerup Svømmeklub | 2:42.03 | ||||||
8 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 2:46.10 | ||||||
9 | Johanne Højer | 2008 | A6 JGI-Swim | 2:48.20 | ||||||
10 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 2:50.90 | ||||||
11 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:51.89 | ||||||
12 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:53.67 | ||||||
13 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:54.11 | ||||||
14 | Lina Thejlman | 2008 | A6 Slangerup Svømmeklub | 2:54.78 | ||||||
15 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 2:57.35 | ||||||
16 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:58.07 | ||||||
17 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 2:58.43 | ||||||
18 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:59.07 | ||||||
19 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:59.16 | ||||||
20 | Sofie Lykke | 2008 | A6 Slangerup Svømmeklub | 3:00.05 | ||||||
21 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | A6 JGI-Swim | 3:00.15 | ||||||
22 | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 3:00.62 | ||||||
23 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:04.50 | ||||||
24 | Mathilde Fallenkamp | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:26.80 | ||||||
25 | Andrea Borg | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 3:50.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:29 |