Results for Sigma Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag finale
Resultat Løb 111 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 30 november 2019 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2019 |
Løb 111, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:05.53 | ||||||
2 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.33 | ||||||
3 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.17 | ||||||
4 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.30 | ||||||
5 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.78 | ||||||
6 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.11 | ||||||
7 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.40 | ||||||
8 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:13.80 | ||||||
9 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:14.96 | ||||||
10 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.91 | ||||||
11 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:16.19 | ||||||
12 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:16.93 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:17.20 | ||||||
14 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.27 | ||||||
15 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.60 | ||||||
16 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.67 | ||||||
17 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.96 | ||||||
18 | Sofie Lykke | 2008 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:19.54 | ||||||
19 | Emma Mcpherran | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.35 | ||||||
20 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.46 | ||||||
21 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.92 | ||||||
22 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.35 | ||||||
23 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.13 | ||||||
24 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.43 | ||||||
25 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.40 | ||||||
26 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.01 | Deltager ikke i finalen | |||||
27 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.26 | ||||||
28 | Filippa Redestam | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.07 | ||||||
29 | Galina Duric | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.25 | ||||||
30 | Clara Scheibye | 2008 | A6 JGI-Swim | 1:29.36 | ||||||
31 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:30.03 | ||||||
32 | Freja Itenov | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.25 | ||||||
33 | Sofie Clemmensen | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.35 | ||||||
34 | Signe Grynnerup | 2009 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:31.75 | ||||||
35 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:32.00 | ||||||
36 | Filippa Siim | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:35.17 | ||||||
37 | Frida Rasmussen Høegh | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.63 | ||||||
38 | Dyveke Larsen | 2009 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:37.56 | ||||||
39 | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.18 | ||||||
40 | Melissa Walther Capito | 2009 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:39.18 | ||||||
41 | Rosa May Franco-Koed | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:39.50 | ||||||
42 | Andrea Hjorth-Jensen | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 1:40.90 | ||||||
43 | Julie Preuss Nielsen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:43.95 | ||||||
- | Camilla Schnabl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Carmen Victoria Hansen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | DNF | ||||||
- | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 november 2019 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:23 |