Results for Sigma Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 113 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 30 november 2019 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:01 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2019 |
Løb 113, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silja Sofia Linderoth | 2011 | Sigma Swim Allerød | 47.91 | ||||||
2 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.45 | ||||||
3 | Agnethe Overgaard | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 55.23 | ||||||
4 | Anna Hjuler Britze | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 58.48 | ||||||
- | Alberte K. Jacobsen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Silke Holtz | 2010 | Sigma Swim Allerød | DSQ | SW 6.3 | |||||
Løb 113, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 37.05 | ||||||
2 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.86 | ||||||
3 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 38.18 | ||||||
4 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 38.45 | ||||||
5 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 38.59 | ||||||
6 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 38.87 | ||||||
7 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 39.09 | ||||||
8 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 40.12 | ||||||
9 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.14 | ||||||
10 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 41.41 | ||||||
11 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 41.55 | ||||||
12 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 42.47 | ||||||
13 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 42.82 | ||||||
14 | Caroline Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 43.15 | ||||||
15 | Filippa Redestam | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 43.23 | ||||||
16 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 43.62 | ||||||
17 | Emma Mcpherran | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.42 | ||||||
18 | Liv Frost Juhler | 2008 | A6 JGI-Swim | 44.75 | ||||||
19 | Sofie Weng Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 44.98 | ||||||
20 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.68 | ||||||
21 | Signe Grynnerup | 2009 | A6 Slangerup Svømmeklub | 46.00 | ||||||
22 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.20 | ||||||
23 | Filippa Siim | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 47.01 | ||||||
24 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 47.31 | ||||||
25 | Andrea Hjorth-Jensen | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 48.00 | ||||||
25 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 48.00 | ||||||
27 | Mathilde Fallenkamp | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.58 | ||||||
28 | Carmen Victoria Hansen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 50.94 | ||||||
29 | Rosa May Franco-Koed | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 54.56 | ||||||
30 | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 57.68 | ||||||
- | Camilla Schnabl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | SW 6.5 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 november 2019 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:01 |