2020-01-19   22:29:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 113 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 113 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  13:01   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2019         
 
 
Løb 113, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Silja Sofia Linderoth  2011  Sigma Swim Allerød            47.91   
Rosalina M. Postgaard  2010  Vallensbæk IF Af 1939            50.45   
Agnethe Overgaard  2010  Hørsholm Svømmeforening            55.23   
Anna Hjuler Britze  2010  Hørsholm Svømmeforening            58.48   
Alberte K. Jacobsen  2010  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Tyvstart 
Silke Holtz  2010  Sigma Swim Allerød            DSQ  SW 6.3 
                     
 
Løb 113, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            37.05   
Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Svømmeklub            37.86   
Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            38.18   
Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingør Svømmeklub            38.45   
Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening            38.59   
Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød            38.87   
Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerød            39.09   
Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            40.12   
Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svømmeklub            40.14   
10  Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerød            41.41   
11  Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            41.55   
12  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            42.47   
13  Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            42.82   
14  Caroline Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            43.15   
15  Filippa Redestam  2008  Helsingør Svømmeklub            43.23   
16  Katrine Beenfeldt Weber  2008  Helsingør Svømmeklub            43.62   
17  Emma Mcpherran  2009  Gladsaxe Svømmeklub            44.42   
18  Liv Frost Juhler  2008  A6 JGI-Swim            44.75   
19  Sofie Weng Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerød            44.98   
20  Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Svømmeklub            45.68   
21  Signe Grynnerup  2009  A6 Slangerup Svømmeklub            46.00   
22  Kamille Løkkegaard Hansen  2009  Gladsaxe Svømmeklub            46.20   
23  Filippa Siim  2008  Hørsholm Svømmeforening            47.01   
24  Ida Fiala Kohl  2008  Hørsholm Svømmeforening            47.31   
25  Andrea Hjorth-Jensen  2009  Sigma Swim Birkerød            48.00   
25  Therese Dommer  2009  Hørsholm Svømmeforening            48.00   
27  Mathilde Fallenkamp  2009  Gladsaxe Svømmeklub            50.58   
28  Carmen Victoria Hansen  2008  Hørsholm Svømmeforening            50.94   
29  Rosa May Franco-Koed  2009  Hørsholm Svømmeforening            54.56   
30  Katrine Hermansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            57.68   
Camilla Schnabl  2008  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  SW 6.5 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  13:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark