2020-02-28   09:01:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 112 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 112 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  13:30   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2019         
 
 
Løb 112, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:04.03   
Frederik Kepp Jensen  2007  A6 JGI-Swim            1:04.36   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            1:05.42   
Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:08.32   
Harald Rasmus Svendsen  2007  A6 Slangerup Svømmeklub            1:08.35   
Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            1:09.60  Deltager ikke i finalen 
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            1:10.16   
Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:10.29   
William Bendixen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:10.42   
10  Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:10.58   
11  Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:12.15   
12  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:12.50   
13  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:12.55   
14  Jacob Uldall-Jessen  2007  A6 JGI-Swim            1:12.56   
15  Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:12.73   
16  Emil Mandsberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            1:14.40   
17  Otto Damsgaard Reinicke  2007  Helsingør Svømmeklub            1:14.61   
18  Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub            1:14.91   
19  Joachim Sundbæk Villadsen  2007  Sigma Swim Birkerød            1:14.95   
20  Bastian Zahle  2008  Helsingør Svømmeklub            1:15.82   
21  Sofus Borlund Dahl  2007  Sigma Swim Birkerød            1:17.45   
22  Lucas Hermann-Grund  2007  Hørsholm Svømmeforening            1:19.06   
23  Nikolaj Skak Pedersen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:20.80   
24  Sebastian Brice Meierhans  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:21.13   
25  Luka Kepser  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:21.51   
26  Emil Arnum Kofoed  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:22.42   
27  Frederik Kindberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            1:22.89   
28  Bertram Wagner  2008  Lyngby Svømmeklub            1:23.24   
29  Julius Drachmann  2008  Sigma Swim Birkerød            1:23.98   
30  Nicolai Preben-Andersen  2007  Værløse Svømmeklub            1:24.14   
31  Frey Egholm Høgh  2008  Sigma Swim Allerød            1:24.33   
32  Jens Nielsen  2008  A6 JGI-Swim            1:26.26   
33  August Ibsen  2008  Vallensbæk IF Af 1939            1:27.62   
34  William Brigsted Vissing  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:31.12   
35  Laurits Bach Holm  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:47.16   
Andreas Molin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            DNS   
Emil Slente Türck  2008  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Nicolaj Semklo  2008  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Julius Holst Krabbe  2007  Værløse Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  13:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark