2020-07-03   22:25:07
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Cup 2019

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

LÝrdag

Resultat LÝb 117 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 117 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Sigma Cup    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stśvne by  BlovstrÝd    Udskriftstidspunkt  13:53   
  ArrangÝr  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  30 november 2019         
 
 
LÝb 117, 4X50m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2008-2020 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Sigma Piger 1  2008  Sigma Swim            2:19.78   
  Karla Rekling  2008      37.08        37.08   
  Marie Moesgaard  2008                 
  Ida Marie Frederiksen  2008                 
  Alberte Stub  2008      2:19.78        2:19.78   
                     
Lyngby Unicorns 1  2008  Lyngby SvÝmmeklub            2:25.55   
  Ida Mathiesen  2008      38.02        38.02   
  Wilma Adelhardt Madsen  2008                 
  Wilma Berg  2008                 
  Caroline Toftelund Larsen  2008      2:25.55        2:25.55   
                     
Gsc Piger 1  2008  Gladsaxe SvÝmmeklub            2:27.79   
  Sigrid Mygind  2008      40.07        40.07   
  Augusta Blom  2008                 
  Laura Klug Christensen  2008                 
  Petrea Asferg Larsson  2008      2:27.79        2:27.79   
                     
Sigma Piger 2  2008  Sigma Swim            2:31.47   
  Ellen Klitvang  2008      41.18        41.18   
  Sofie Leidecker  2008                 
  Isabella Flach  2008                 
  Simone Stenberg  2008      2:31.47        2:31.47   
                     
A6 Piger 1  2008  A6            2:32.57   
  Silje Rasmussen  2008      38.46        38.46   
  Louise Olsen  2008                 
  Sofie Lykke  2008                 
  Johanne HÝjer  2008      2:32.57        2:32.57   
                     
Gsc Piger 2  2008  Gladsaxe SvÝmmeklub            2:37.35   
  Katrine Schou Jagd  2008      40.51        40.51   
  Victoria Brammer Kśrgaard  2008                 
  Freya Valentin  2008                 
  Emma Mcpherran  2009      2:37.35        2:37.35   
                     
HelsingÝr Piger 1  2008  HelsingÝr SvÝmmeklub            2:38.21   
  Filippa Redestam  2008      43.06        43.06   
  Katrine Beenfeldt Weber  2008                 
  Amelia Eriksen  2008                 
  Asta Krumm Knuhtsen  2008      2:38.21        2:38.21   
                     
Lyngby Unicorns 2  2008  Lyngby SvÝmmeklub            2:42.35   
  Ellen-Mai Teilmann  2009      40.90        40.90   
  Ellen Textor-Broch  2009                 
  Caroline Madsen  2008                 
  Alvilda HÝjberg  2008      2:42.35        2:42.35   
                     
Sigma Piger 3  2008  Sigma Swim            2:43.09   
  Anja Englert  2008      41.05        41.05   
  Caroline Liechti  2008                 
  Laura Bach Mindested  2008                 
  Alma Lanng Geneser  2008      2:43.09        2:43.09   
                     
10  Lyngby Unicorns 3  2008  Lyngby SvÝmmeklub            2:49.30   
  Sara Ljusheva  2009      43.19        43.19   
  Laura Emilie Hoegh  2008                 
  Sofie Ross  2008                 
  Sophia ZÝllner  2008      2:49.30        2:49.30   
                     
11  Ronnie 1  2008  HÝrsholm SvÝmmeforening            2:52.55   
  Ida Fiala Kohl  2008      46.54        46.54   
  Kamilla Figurski  2008                 
  Victoria Pedersen  2008                 
  Therese Dommer  2009      2:52.55        2:52.55   
                     
12  A6 Piger 2  2008  A6            2:53.28   
  Signe Grynnerup  2009      44.63        44.63   
  Dyveke Larsen  2009                 
  Liv Frost Juhler  2008                 
  Caja Basler Abildgaard  2009      2:53.28        2:53.28   
                     
13  Sigma Piger 5  2009  Sigma Swim            2:55.12   
  Liv Peters  2009      46.13        46.13   
  Ida Langseth  2010                 
  Sofie Weng Lind-Christensen  2009                 
  Sofie Clemmensen  2009      2:55.12        2:55.12   
                     
14  Sigma Piger 4  2008  Sigma Swim            2:55.74   
  Liva Dugbśk  2009      48.52        48.52   
  Anne-Maj Framke  2008                 
  Madicken Markussen  2010                 
  Anna Staal  2009      2:55.74        2:55.74   
                     
15  Gsc Piger 3  2008  Gladsaxe SvÝmmeklub            2:56.36   
  Mathilde Fallenkamp  2009      48.43        48.43   
  Ella Boisen Tvermoes  2008                 
  Liva Ladefoged Jepsen  2008                 
  Kamille LÝkkegaard Hansen  2009      2:56.36        2:56.36   
                     
16  Sigma Piger 6  2009  Sigma Swim            3:10.11   
  Mai Ellen Frederiksen  2010      48.51        48.51   
  Silja Sofia Linderoth  2011                 
  Alberte K. Jacobsen  2010                 
  Silke Holtz  2010      3:10.11        3:10.11   
                     
17  Sigma Piger 7  2009  Sigma Swim            3:32.15   
  Ida Svinth Thommesen  2009      58.01        58.01   
  Siri Egholm HÝgh  2010                 
  Ella Wolffbrandt  2010                 
  Maria Hou  2010      3:32.15        3:32.15   
                     
18  Ronnie 2  2008  HÝrsholm SvÝmmeforening            3:48.26   
  Carmen Victoria Hansen  2008      50.64        50.64   
  Anna Hjuler Britze  2010                 
  Filippa Siim  2008                 
  Rosa May Franco-Koed  2009      3:48.26        3:48.26   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerÝd  Udskriftstidspunkt  13:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark