2020-01-24   09:41:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  13:48   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2019         
 
 
Løb 116, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frederik Salling  2009  Lyngby Svømmeklub            3:09.58   
Silas Hammer Toftkær  2009  A6 Slangerup Svømmeklub            3:35.13   
                     
 
Løb 116, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:35.72   
Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            2:36.22   
Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            2:38.29   
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            2:41.45   
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:46.76   
Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:47.08   
Jonas Tornow Rasmussen  2007  A6 Slangerup Svømmeklub            2:47.12   
Jacob Uldall-Jessen  2007  A6 JGI-Swim            2:49.69   
Villads Moefelt  2008  Gladsaxe Svømmeklub            2:51.24   
10  Damjan Kruc  2008  Gladsaxe Svømmeklub            2:52.22   
11  Alexander Merl Larsen  2008  A6 JGI-Swim            3:00.41   
12  Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:01.39   
13  Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svømmeklub            3:05.86   
14  Mathias Riis  2008  Lyngby Svømmeklub            3:10.69   
15  Jens Nielsen  2008  A6 JGI-Swim            3:20.76   
16  Sebastian Brice Meierhans  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:31.61   
17  William Bank Jørgensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            3:45.72   
Jeppe Borring Andersen  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
Bertram Wagner  2008  Lyngby Svømmeklub            DSQ  SW 6.5 
Julius Drachmann  2008  Sigma Swim Birkerød            DSQ  SW 6.4 
Nicklas Hiort  2008  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  EFB v 125m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  13:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark