Resultater for Sigma Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 30 november 2019 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2019 |
Løb 115, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | EFB v 175m | |||||
- | Sophia Groth | 2010 | Værløse Svømmeklub | DSQ | SW 6.4 | |||||
Løb 115, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 2:39.10 | ||||||
2 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 2:49.78 | ||||||
3 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:51.83 | ||||||
4 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.19 | ||||||
5 | Silje Rasmussen | 2008 | A6 Slangerup Svømmeklub | 2:57.44 | ||||||
6 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 2:58.77 | ||||||
7 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:01.52 | ||||||
8 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:03.62 | ||||||
9 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:04.95 | ||||||
10 | Louise Olsen | 2008 | A6 Slangerup Svømmeklub | 3:04.96 | ||||||
11 | Johanne Højer | 2008 | A6 JGI-Swim | 3:06.30 | ||||||
12 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:07.67 | ||||||
13 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 3:07.82 | ||||||
14 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:08.21 | ||||||
15 | Alma Lanng Geneser | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:08.37 | ||||||
16 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:08.63 | ||||||
17 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:09.29 | ||||||
18 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | A6 JGI-Swim | 3:12.15 | ||||||
19 | Sofie Lykke | 2008 | A6 Slangerup Svømmeklub | 3:17.85 | ||||||
20 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:23.50 | ||||||
21 | Emma Mcpherran | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:30.72 | ||||||
22 | Liv Peters | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 3:31.81 | ||||||
23 | Dyveke Larsen | 2009 | A6 Slangerup Svømmeklub | 3:37.65 | ||||||
24 | Liva Dugbæk | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 3:40.57 | ||||||
25 | Julie Preuss Nielsen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 4:06.50 | ||||||
26 | Frida Rasmussen Høegh | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 4:10.73 | ||||||
- | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Veronica Dyhre | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lina Thejlman | 2008 | A6 Slangerup Svømmeklub | DSQ | EFB v 175m | |||||
- | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | SW 6.4 | |||||
- | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | SW 6.4 | |||||
- | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | SW 6.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 november 2019 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:45 |