Resultater for Sigma Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 131 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2019 |
Løb 131, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.37 | ||||||
2 | Silke Holtz | 2010 | Sigma Swim Allerød | 39.60 | ||||||
3 | Emma Søgaard Pedersen | 2010 | Helsingør Svømmeklub | 40.17 | ||||||
4 | Sophia Groth | 2010 | Værløse Svømmeklub | 40.43 | ||||||
5 | Alberte K. Jacobsen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 40.53 | ||||||
6 | Siri Egholm Høgh | 2010 | Sigma Swim Allerød | 40.68 | ||||||
7 | Lin Rit Berthelsen | 2010 | Helsingør Svømmeklub | 45.94 | ||||||
8 | Sara Gaudesen | 2010 | Helsingør Svømmeklub | 47.77 | ||||||
9 | Mathilde Løk Borg | 2010 | Helsingør Svømmeklub | 48.54 | ||||||
10 | Annika Højfeldt | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 50.73 | ||||||
- | Ella Wolffbrandt | 2010 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Silja Sofia Linderoth | 2011 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 131, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 29.61 | ||||||
2 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.43 | ||||||
3 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 31.46 | ||||||
4 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 32.66 | ||||||
5 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 33.22 | ||||||
6 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 33.27 | ||||||
7 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 33.34 | ||||||
8 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 33.75 | ||||||
9 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 34.24 | ||||||
10 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 34.35 | ||||||
11 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.57 | ||||||
12 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 34.81 | ||||||
13 | Filippa Redestam | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 34.94 | ||||||
14 | Emma Mcpherran | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.99 | ||||||
15 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 35.11 | ||||||
16 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 35.82 | ||||||
17 | Thilde Ethelberg | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 36.25 | ||||||
18 | Clara Scheibye | 2008 | A6 JGI-Swim | 36.71 | ||||||
19 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | A6 JGI-Swim | 36.79 | ||||||
20 | Sofie Clemmensen | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 37.21 | ||||||
21 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 38.26 | ||||||
22 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 38.37 | ||||||
23 | Caroline Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 39.13 | ||||||
24 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.19 | ||||||
25 | Frida Rasmussen Høegh | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.54 | ||||||
26 | Andrea Borg | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 42.57 | ||||||
27 | Andrea Hjorth-Jensen | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 43.24 | ||||||
- | Karla Korsgaard Gudme | 2009 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:28 |