Resultater for Sigma Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 30 november 2019 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 39, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | S3 1 | 2006 | Sigma Swim | 2:02.87 | ||||||
Agnete Boelt | 2006 | 31.40 | 31.40 | |||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 34.55 | 1:05.95 | |||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 29.31 | 1:35.26 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 27.61 | 2:02.87 | |||||||
2 | A6 Piger 1 | 2006 | A6 | 2:08.31 | ||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 34.41 | 34.41 | |||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 33.50 | 1:07.91 | |||||||
SIF Bramm | 2006 | 31.85 | 1:39.76 | |||||||
Naya Høi Greve | 2007 | 28.55 | 2:08.31 | |||||||
3 | Gsc Piger 1 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.78 | ||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 32.57 | 32.57 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | 36.85 | 1:09.42 | |||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 30.88 | 1:40.30 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 28.48 | 2:08.78 | |||||||
4 | Girl Power | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:13.82 | ||||||
Sarah Gudme | 2007 | 33.45 | 33.45 | |||||||
Sofie Larsen | 2006 | 36.12 | 1:09.57 | |||||||
Anna Andersen | 2007 | 30.73 | 1:40.30 | |||||||
Maja Andersen | 2007 | 33.52 | 2:13.82 | |||||||
5 | S3 2 | 2007 | Sigma Swim | 2:14.24 | ||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 34.47 | 34.47 | |||||||
Julie Hovmand | 2007 | 35.92 | 1:10.39 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | 34.68 | 1:45.07 | |||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 29.17 | 2:14.24 | |||||||
6 | Lyngby Navy Manes | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:14.37 | ||||||
Rebecca Bell | 2007 | 35.21 | 35.21 | |||||||
Emily Reuter | 2006 | 37.67 | 1:12.88 | |||||||
Marie Elster | 2006 | 32.10 | 1:44.98 | |||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 29.39 | 2:14.37 | |||||||
7 | Helsingør Damer 1 | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:14.62 | ||||||
Sofie Anker Nielsen | 2006 | 34.65 | 34.65 | |||||||
Caroline Haugland | 2007 | 35.72 | 1:10.37 | |||||||
Ea Lund Havgaard | 2007 | 33.56 | 1:43.93 | |||||||
Olga Vejlby | 2006 | 30.69 | 2:14.62 | |||||||
8 | Gsc Piger 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.87 | ||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 37.64 | 37.64 | |||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 36.76 | 1:14.40 | |||||||
Bianca Roos | 2006 | 33.27 | 1:47.67 | |||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 31.20 | 2:18.87 | |||||||
9 | Red Stags 1 | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 2:24.76 | ||||||
Astrid Hjuler Britze | 2006 | 36.46 | 36.46 | |||||||
Emilie Dommer | 2007 | 41.55 | 1:18.01 | |||||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | 33.27 | 1:51.28 | |||||||
Thilde Hjortshøj | 2006 | 33.48 | 2:24.76 | |||||||
10 | Helsingør Damer 2 | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:29.31 | ||||||
Anna Bay-Jensen | 2006 | 40.59 | 40.59 | |||||||
Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 42.27 | 1:22.86 | |||||||
Silvia Martinsen | 2007 | 35.38 | 1:58.24 | |||||||
Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 31.07 | 2:29.31 | |||||||
- | A6 Piger 2 | 2006 | A6 | DSQ | sw 10.11 | |||||
Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 34.01 | 34.01 | |||||||
Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 38.50 | 1:12.51 | |||||||
K-Lee Hansen | 2007 | 34.22 | 1:46.73 | |||||||
- | S3 3 | 2006 | Sigma Swim | DSQ | sw10.11 | |||||
Laura Weng Lind-Christensen | 2006 | 37.17 | 37.17 | |||||||
Christine Dalsgaard | 2007 | 45.39 | 1:22.56 | |||||||
Løb 39, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | A6 Senior | 1999 | A6 | 2:00.49 | ||||||
Katja Korbo Petersson | 2001 | 32.46 | 32.46 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 33.56 | 1:06.02 | |||||||
Andrea Paaske | 2001 | 28.26 | 1:34.28 | |||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 26.21 | 2:00.49 | |||||||
2 | A6 | 2003 | A6 | 2:04.53 | ||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 32.72 | 32.72 | |||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 33.23 | 1:05.95 | |||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 30.17 | 1:36.12 | |||||||
Silja Brage | 2005 | 28.41 | 2:04.53 | |||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:04.80 | ||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 31.19 | 31.19 | |||||||
Clara Carlquist | 2003 | 35.42 | 1:06.61 | |||||||
Malou Soelberg | 2004 | 29.85 | 1:36.46 | |||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 28.34 | 2:04.80 | |||||||
4 | Lyngby Navy Manes Ii | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:07.36 | ||||||
Alma Olivarius | 2005 | 33.19 | 33.19 | |||||||
Isabella Ravn Jensen | 2004 | 35.25 | 1:08.44 | |||||||
Frederikke Elster | 2004 | 30.45 | 1:38.89 | |||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 28.47 | 2:07.36 | |||||||
- | Gentofte Piger 2 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw 10.11 | |||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 31.27 | 31.27 | |||||||
Clara Toft | 2004 | 36.72 | 1:07.99 | |||||||
Caroline Vang-Jensen | 2003 | 31.88 | 1:39.87 | |||||||
- | Lyngby | 1998 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | sw 10.11 | |||||
Ella Korre Stenholt | 2003 | 29.60 | 29.60 | |||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 33.21 | 1:02.81 | |||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 29.32 | 1:32.13 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 november 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:20 |