Tulokset Sigma Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 30 november 2019 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:19 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.82 | 1:13.51 | 1:58.19 | 2:43.28 | |||
2 | Mille Frydendahl | 2006 | Sigma Swim Allerød | 35.85 | 1:16.55 | 1:59.73 | 2:43.84 | |||
3 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.05 | 1:18.26 | 2:01.83 | 2:45.83 | |||
4 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 36.36 | 1:19.74 | 2:03.66 | 2:46.51 | |||
5 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.42 | 1:19.79 | 2:04.51 | 2:47.75 | |||
6 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 35.41 | 1:17.25 | 2:02.65 | 2:48.29 | |||
7 | SIF Bramm | 2006 | A6 JGI-Swim | 34.97 | 1:17.14 | 2:02.98 | 2:50.43 | |||
8 | Naya Høi Greve | 2007 | A6 Slangerup Svømmeklub | 38.59 | 1:23.00 | 2:08.76 | 2:52.20 | |||
9 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.95 | 1:22.64 | 2:09.75 | 2:57.27 | |||
10 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 37.19 | 1:21.28 | 2:08.63 | 2:57.53 | |||
11 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 38.34 | 1:25.18 | 2:14.36 | 3:02.87 | |||
12 | Anna Merl Larsen | 2006 | A6 JGI-Swim | 39.44 | 1:27.11 | 2:17.29 | 3:07.08 | |||
13 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.30 | 1:29.95 | 2:22.66 | 3:11.76 | |||
14 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.84 | 1:28.19 | 2:20.58 | 3:14.17 | |||
- | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 JGI-Swim | 31.64 | 1:07.57 | 1:44.76 | 2:23.41 | |||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.67 | 1:08.97 | 1:46.39 | 2:25.08 | |||
3 | Ella Korre Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.48 | 1:09.49 | 1:47.72 | 2:25.15 | |||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.58 | 1:08.28 | 1:46.98 | 2:25.17 | |||
5 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.18 | 1:10.02 | 1:49.02 | 2:28.63 | |||
6 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 JGI-Swim | 33.20 | 1:11.14 | 1:50.17 | 2:30.24 | |||
7 | Silja Brage | 2005 | A6 JGI-Swim | 33.23 | 1:11.86 | 1:51.11 | 2:30.47 | |||
8 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.12 | 1:13.28 | 1:52.94 | 2:34.48 | |||
9 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.33 | 1:13.39 | 1:53.01 | 2:34.53 | |||
10 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.38 | 1:13.39 | 1:54.75 | 2:34.83 | |||
11 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 Slangerup Svømmeklub | 32.27 | 1:10.80 | 1:53.25 | 2:37.74 | |||
12 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.04 | 1:15.32 | 1:56.70 | 2:38.34 | |||
13 | Freja Møller | 2004 | A6 Slangerup Svømmeklub | 35.09 | 1:15.86 | 1:57.84 | 2:39.53 | |||
14 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.46 | 1:15.01 | 1:57.28 | 2:39.71 | |||
15 | Juliane Bo Andersen | 2005 | A6 JGI-Swim | 35.04 | 1:15.76 | 1:59.44 | 2:44.54 | |||
16 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.24 | 1:14.70 | 1:59.62 | 2:46.49 | |||
17 | Liv Salhauge | 2005 | Værløse Svømmeklub | 36.21 | 1:18.46 | 2:02.56 | 2:46.75 | |||
18 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.98 | 1:17.85 | 2:02.13 | 2:47.42 | |||
19 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.53 | 1:18.67 | 2:03.90 | 2:48.63 | |||
20 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 37.34 | 1:21.38 | 2:06.89 | 2:50.94 | |||
21 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | A6 Slangerup Svømmeklub | 35.92 | 1:18.93 | 2:04.75 | 2:51.82 | |||
22 | Julie Merl Larsen | 2005 | A6 JGI-Swim | 40.51 | 1:28.89 | 2:19.63 | 3:09.34 | |||
23 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 43.34 | 1:34.36 | 2:24.75 | 3:13.26 | |||
24 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 45.64 | 1:37.29 | 2:28.42 | 3:16.01 | |||
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | A6 JGI-Swim | 30.97 | 1:05.83 | 1:40.83 | 2:16.89 | |||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.74 | 1:10.37 | 1:49.06 | 2:29.09 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 november 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:19 |