2020-06-03   15:26:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2019-2020, Brunflo (och Brunflo Cup)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass1

Document
Resultat
UGP1 och Brunflo Cup
Plats: Arrangör: SK Ägir
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 6, 100m Bröstsim Damer UGP 16-17 år - Final
Sponsor: Hamm&Nilsson Musik
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Bergh 2002 Njurunda Simsällskap 1:12.54
50m: 34.08
100m: 1:12.54
(38.46)
2 Elise Öberg 2002 Njurunda Simsällskap 1:13.97 +1.43
50m: 35.36
100m: 1:13.97
(38.61)
3 Selma Zachrisson 2003 Simklubben Ägir 1:24.07 +11.53
50m: 39.91
100m: 1:24.07
(44.16)
4 Alma Enarsson 2003 Simklubben Ägir 1:28.93 +16.39
50m: 41.29
100m: 1:28.93
(47.64)
Grenen officiell:  2019-10-12 15:26:14
Gren 6, 100m Bröstsim Damer UGP 15 år - Final
Sponsor: Hamm&Nilsson Musik
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Hann 2004 Simklubben Ägir 1:15.53
50m: 35.53
100m: 1:15.53
(40.00)
2 Ronja Widell 2004 Härnösands Simsällskap 1:19.78 +4.25
50m: 37.28
100m: 1:19.78
(42.50)
3 Ebba Lindblom 2004 Njurunda Simsällskap 1:22.37 +6.84
50m: 38.87
100m: 1:22.37
(43.50)
4 Alice Eriksson 2004 Simklubben Ägir 1:26.41 +10.88
50m: 39.55
100m: 1:26.41
(46.86)
5 Moa Berglund 2004 Härnösands Simsällskap 1:28.72 +13.19
50m: 42.40
100m: 1:28.72
(46.32)
6 Kristina Kannegiesser 2004 Simklubben Ägir 1:36.56 +21.03
50m: 46.26
100m: 1:36.56
(50.30)
7 Linnea Drewes 2004 Simklubben Ägir 1:48.82 +33.29
50m: 50.30
100m: 1:48.82
(58.52)
Grenen officiell:  2019-10-12 15:26:14
Gren 6, 100m Bröstsim Damer UGP 14 år - Final
Sponsor: Hamm&Nilsson Musik
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Randi Arnesen 2005 Luleå Simsällskap 1:16.69
50m: 36.09
100m: 1:16.69
(40.60)
2 Agnes Jakobsson 2005 Simklubben Ägir 1:21.21 +4.52
50m: 38.05
100m: 1:21.21
(43.16)
3 Petra Rasmuson 2005 Luleå Simsällskap 1:25.08 +8.39
50m: 39.44
100m: 1:25.08
(45.64)
4 Ida Eriksson 2005 Härnösands Simsällskap 1:29.89 +13.20
50m: 42.41
100m: 1:29.89
(47.48)
5 Tova Persson 2005 Njurunda Simsällskap 1:33.40 +16.71
50m: 43.70
100m: 1:33.40
(49.70)
Grenen officiell:  2019-10-12 15:26:14
Gren 6, 100m Bröstsim Damer UGP 13 år - Final
Sponsor: Hamm&Nilsson Musik
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Sjöberg 2006 Härnösands Simsällskap 1:24.55
50m: 39.84
100m: 1:24.55
(44.71)
2 Emma Persson Paletun 2006 Simklubben Ägir 1:44.79 +20.24
50m: 48.99
100m: 1:44.79
(55.80)
3 Emma Mattsson 2006 Simklubben Ägir 1:52.87 +28.32
50m: 54.08
100m: 1:52.87
(58.79)
Grenen officiell:  2019-10-12 15:26:14
Gren 6, 100m Bröstsim Damer UGP 12 år - Final
Sponsor: Hamm&Nilsson Musik
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa von Essen 2007 Njurunda Simsällskap 1:39.40
50m: 47.51
100m: 1:39.40
(51.89)
2 Freja Lorentzen 2007 Simklubben Ägir 1:44.17 +4.77
50m: 49.87
100m: 1:44.17
(54.30)
3 Anna-Klara Sundström 2007 Njurunda Simsällskap 1:44.85 +5.45
50m: 49.55
100m: 1:44.85
(55.30)
4 Linnea Betzel 2007 Simklubben Ägir 1:45.17 +5.77
50m: 48.92
100m: 1:45.17
(56.25)
5 Carolina Sönner 2007 Södertälje Simsällskap 1:45.37 +5.97
50m: 49.61
100m: 1:45.37
(55.76)
6 Jasmine Rydefjord 2007 Simklubben Ägir 1:49.75 +10.35
50m: 51.25
100m: 1:49.75
(58.50)
7 Lilly Utterström 2007 Njurunda Simsällskap 1:51.66 +12.26
50m: 52.64
100m: 1:51.66
(59.02)
Grenen officiell:  2019-10-12 15:26:14
Gren 6, 100m Bröstsim Damer UGP 11 och yngre - Final
Sponsor: Hamm&Nilsson Musik
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Modin 2008 Njurunda Simsällskap 1:37.41
50m: 45.28
100m: 1:37.41
(52.13)
2 Linnea Wallskog 2008 Simklubben Ägir 1:44.28 +6.87
50m: 50.90
100m: 1:44.28
(53.38)
3 Emelie Betzel 2008 Simklubben Ägir 1:46.15 +8.74
50m: 51.35
100m: 1:46.15
(54.80)
4 Olivia Palin 2008 Njurunda Simsällskap 1:47.19 +9.78
50m: 51.02
100m: 1:47.19
(56.17)
5 Elma Neuman 2008 Njurunda Simsällskap 1:48.88 +11.47
50m: 51.81
100m: 1:48.88
(57.07)
6 Julia Johansson 2008 Simklubben Ägir 1:51.85 +14.44
50m: 54.27
100m: 1:51.85
(57.58)
7 Maya Kram 2008 Simklubben Ägir 2:05.65 +28.24
50m: 59.21
100m: 2:05.65
(1:06.44)
- Juni D. Linder 2008 Simklubben Ägir DSQ
- Ida Persson Paletun 2008 Simklubben Ägir DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 15:26:14
2019-10-12 15:28:43 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Ägir

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner