2020-04-02   12:09:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hillerød Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Cup 2019    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  12:55   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esther Bang Laursen  2009      45.36  1:37.96  2:28.98    3:19.31   
  Vest-Brøndby  3:24.98                 
                     
Alma Gottorp Sørensen  2009      50.25  1:45.32  2:38.82    3:32.24   
  Vest-Brøndby  3:20.51                 
                     
Mille Therp  2009      52.48  1:49.36  2:44.93    3:40.57   
  Vest-Brøndby                   
                     
Cecilia Janning  2009      52.96  1:50.81  2:48.47    3:45.26   
  Vest-Brøndby  3:52.41                 
                     
Lisa Koerver Schmidt  2009              DNS   
  Glostrup Svømmeklub  3:49.17                 
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malouca Laura Bruun  2007      36.46  1:15.30  1:55.95    2:36.27   
  Glostrup Svømmeklub  2:44.16                 
                     
Mikkeline H. Jacobsen  2007      38.13  1:19.41  2:02.60    2:44.65   
  Vest-Brøndby  2:50.41                 
                     
Karla Hebeltoft Olesen  2007      39.57  1:23.13  2:07.52    2:49.21   
  Hvidovre Svømme Klub  2:57.20                 
                     
Line Appel  2007      41.50  1:26.96  2:12.83    2:57.04   
  Frederikssund Svømmeklub  2:59.83                 
                     
Freja Kobbernagel  2008      42.83  1:28.81  2:15.73    3:01.77   
  Vest-Brøndby  3:02.25                 
                     
Rosa Viola My Raagefelt  2007      45.49  1:33.56  2:19.78    3:05.34   
  Hvidovre Svømme Klub  3:18.82                 
                     
Yasmin Thomsen  2007      44.87  1:51.25  2:58.62    3:07.51   
  Helsinge Svømmeklub  3:18.91                 
                     
Alberte Ricken  2007      44.85  1:32.75  2:22.78    3:10.09   
  Hillerød Svømmeklub  3:24.74                 
                     
Alberte Bendix Raunkjær  2007      45.00  1:34.51  2:22.51    3:10.44   
  Slagelse Svømmeklub  3:15.77                 
                     
10  Anna Sofie Skov  2008      44.73  1:34.56  2:26.00    3:14.99   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
11  Frederikke M. Rasmussen  2008      48.74  1:40.16  2:29.82    3:16.20   
  Vest-Brøndby  3:19.70                 
                     
12  Luka Revitz  2008      50.84  1:43.98  2:36.02    3:23.01   
  Vest-Brøndby  3:51.49                 
                     
13  Hannah Bjørneboe  2007      50.14  1:43.78  2:37.47    3:25.90   
  Vest-Brøndby  3:25.11                 
                     
14  Amalie Olsen  2008      48.55  1:41.13  2:39.80    3:26.53   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
15  Liva Yri  2008      50.33  1:44.58  2:39.58    3:30.90   
  Vest-Brøndby  3:36.23                 
                     
16  Zeline Helsen Lintrup  2007      50.31  1:44.45  2:39.63    3:31.60   
  Hvidovre Svømme Klub  3:40.07                 
                     
17  Emma de Palo-Jonas  2008      54.76  1:50.31  2:44.95    3:37.38   
  Vest-Brøndby  3:23.32                 
                     
18  Sally Anna Usinger  2008      51.46  1:47.02  2:43.71    3:39.30   
  Vest-Brøndby                   
                     
19  Merle Otzen  2008      53.20  1:50.60  2:48.82    3:44.70   
  Vest-Brøndby  3:33.31                 
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rikke Therp  2006      37.57  1:18.60  2:00.67    2:41.62   
  Vest-Brøndby  2:42.09                 
                     
Maica Jensen  2006      38.24  1:20.71  2:03.34    2:45.11   
  Hvidovre Svømme Klub  2:43.59                 
                     
Leonora M Postgaard  2006      39.15  1:23.20  2:06.22    2:47.45   
  Glostrup Svømmeklub  2:46.54                 
                     
Regitze Rosenkrantz  2006      21.09  41.54  1:25.51    2:54.29   
  Glostrup Svømmeklub  2:56.62                 
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Pyndt Hansen  2004      35.66  1:14.14  1:53.53    2:32.84   
  Frederikssund Svømmeklub  2:29.51                 
                     
Nanna Udby Laugesen  2004      35.42  1:14.29  1:54.11    2:33.29   
  Hvidovre Svømme Klub  2:33.53                 
                     
Emma Vega Thorsen  2004      36.56  1:15.97  1:55.50    2:35.08   
  Vest-Brøndby  2:32.51                 
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Mikkelsen  2000      33.82  1:09.50  1:46.02    2:22.08   
  Hvidovre Svømme Klub  2:17.94                 
                     
Cecilie Elkjær  2001      34.25  1:10.13  1:46.75    2:23.94   
  Hvidovre Svømme Klub  2:24.62                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark