2020-04-07   01:52:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hillerød Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Cup 2019    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  11:46   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2019         
 
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esther Bang Laursen  2009      38.35        1:22.40   
  Vest-Brøndby  1:25.66                 
                     
Caroline Leander Søltoft  2010      41.08        1:22.52   
  Hillerød Svømmeklub  1:21.90                 
                     
Alma Gottorp Sørensen  2009      39.88        1:27.98   
  Vest-Brøndby  1:25.90                 
                     
Signe Skelvig  2009      40.69        1:30.79   
  Slagelse Svømmeklub  1:32.16                 
                     
Laura Storm Frimann  2009      43.93        1:31.85   
  Slagelse Svømmeklub  1:32.43                 
                     
Victoria Amalie Mouritzen  2009      41.18        1:31.86   
  Slagelse Svømmeklub  1:50.93                 
                     
Cecilia Janning  2009      41.47        1:32.09   
  Vest-Brøndby  1:32.77                 
                     
Mille Therp  2009      43.23        1:33.45   
  Vest-Brøndby  1:38.98                 
                     
Frida Christoffersen  2009      43.97        1:35.52   
  Vest-Brøndby  1:34.96                 
                     
10  Natalie Meyer  2009      46.62        1:39.34   
  Glostrup Svømmeklub  1:41.76                 
                     
11  Cornelia Matthesen  2009      49.75        1:45.78   
  Vest-Brøndby  1:54.99                 
                     
12  Victoria Sinding Vetlov  2009      51.94        1:51.12   
  Vest-Brøndby  1:52.36                 
                     
13  Ida Matthesen  2009      54.48        1:51.33   
  Vest-Brøndby  1:55.38                 
                     
14  Johanne Stigel  2009      51.15        1:54.65   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
14  Lissie Murphy  2010      52.95        1:54.65   
  Vest-Brøndby  2:10.74                 
                     
16  Lucca Lundemoes  2009      53.75        1:56.27   
  Vest-Brøndby  2:04.00                 
                     
17  Louisa Kjerulf  2009      54.04        1:56.42   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
18  Miriam Bjørnholt  2011      54.87        1:57.26   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
19  Sofie Demant Klinker  2010      53.82        1:57.40   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
20  Laura Holg Jensen  2010      57.37        2:02.59   
  Vest-Brøndby  2:15.11                 
                     
21  Ina Højsteen  2010      58.26        2:03.59   
  Vest-Brøndby  2:05.99                 
                     
22  Liva Brobjerg Jensen  2009      57.52        2:07.56   
  Vest-Brøndby  2:06.23                 
                     
23  Lucca Hegested  2010      58.91        2:15.03   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
24  Ingrid Høygaard Egebjerg  2011      1:04.24        2:16.97   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
25  Norma Fortun  2011      1:02.26        2:20.99   
  Helsinge Svømmeklub  2:37.38                 
                     
26  Mille Klæbel Blomsterberg  2010      1:06.45        2:25.57   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
27  Mille Lykke  2012      1:11.04        2:36.74   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Milla Djupnes  2010              DNS   
  Vest-Brøndby  2:09.83                 
                     
Thilde Ptak  2009              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  55.92                 
                     
Wilma Fortun  2009              DNS   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Mia Kristensen  2009              DSQ  Tyvstart 
  Vest-Brøndby  1:43.81                 
                     
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Angela Bang Svendsen  2008      30.42        1:04.35   
  Hvidovre Svømme Klub  1:06.45                 
                     
Frida Gram Peters  2007      32.47        1:06.90   
  Helsinge Svømmeklub  1:07.93                 
                     
Maya Amstrup Riis  2007      33.28        1:09.05   
  Vest-Brøndby  1:12.22                 
                     
Viktoria Annabel Graulund  2007      33.38        1:10.56   
  Slagelse Svømmeklub  1:11.69                 
                     
Karla Hebeltoft Olesen  2007      34.63        1:11.21   
  Hvidovre Svømme Klub  1:12.58                 
                     
Wilma E L Raagefelt  2008      34.57        1:12.47   
  Hvidovre Svømme Klub  1:12.89                 
                     
Freja Kobbernagel  2008      34.50        1:12.52   
  Vest-Brøndby  1:16.03                 
                     
Anna Sofie Skov  2008      35.29        1:12.59   
  Hvidovre Svømme Klub  1:13.83                 
                     
Asta Hänel Christensen  2008      35.02        1:13.47   
  Hvidovre Svømme Klub  1:14.61                 
                     
10  Liya Arnholtz  2007      34.51        1:13.69   
  Helsinge Svømmeklub  1:18.19                 
                     
11  Yasmin Thomsen  2007      35.33        1:14.06   
  Helsinge Svømmeklub  1:13.81                 
                     
12  Elisabeth Tobel Nielsen  2007      35.72        1:15.01   
  Slagelse Svømmeklub  1:15.83                 
                     
13  Silje Juul Kjeldsen  2008      36.25        1:15.53   
  Slagelse Svømmeklub  1:19.12                 
                     
14  Ida Celine Sangstad Holst  2007      35.89        1:16.00   
  Glostrup Svømmeklub  1:16.77                 
                     
15  Anna Piao Bergendorff  2007      35.32        1:16.08   
  VAT Copenhagen-MK31  1:19.17                 
                     
16  Emilia Pico  2008      35.65        1:16.19   
  Slagelse Svømmeklub  1:14.36                 
                     
17  Anna Gregers Jørgensen  2007      35.74        1:16.68   
  Hillerød Svømmeklub  1:17.47                 
                     
18  Alberte Bendix Raunkjær  2007      35.85        1:17.44   
  Slagelse Svømmeklub  1:16.81                 
                     
19  Line Appel  2007      36.58        1:17.84   
  Frederikssund Svømmeklub  1:18.93                 
                     
20  Julie Bjørn-Pedersen  2007      37.01        1:18.69   
  Helsinge Svømmeklub  1:22.78                 
                     
21  Andrea Jørgensen  2008      37.08        1:18.91   
  Hillerød Svømmeklub  1:20.14                 
                     
22  Siena Serizawa  2008      37.31        1:19.36   
  Glostrup Svømmeklub  1:18.35                 
                     
23  Nicoline B. Cederlund  2007      37.76        1:20.22   
  Frederikssund Svømmeklub  1:25.32                 
                     
24  Alberte Rosenstand  2007      38.49        1:20.45   
  Slagelse Svømmeklub  1:19.26                 
                     
25  Ellen Lyse  2007      38.18        1:20.79   
  VAT Copenhagen-MK31  1:22.55                 
                     
26  Frederikke M. Rasmussen  2008      38.75        1:21.40   
  Vest-Brøndby  1:22.68                 
                     
27  Tia Sofie Majvig Mogensen  2007      38.81        1:21.43   
  Hillerød Svømmeklub  1:33.57                 
                     
28  Emma de Palo-Jonas  2008      39.55        1:21.47   
  Vest-Brøndby  1:21.12                 
                     
29  Anna Søjberg Madsen  2008      39.23        1:22.89   
  Helsinge Svømmeklub  1:26.39                 
                     
30  Sally Emilie Bill  2007      37.30        1:23.01   
  VAT Copenhagen-MK31  1:22.53                 
                     
31  Carla Uhl  2008      37.49        1:23.31   
  VAT Copenhagen-MK31  1:29.77                 
                     
32  Hannah Bjørneboe  2007      40.61        1:23.91   
  Vest-Brøndby  1:19.72                 
                     
33  Amalie Olsen  2008      39.80        1:24.67   
  Hvidovre Svømme Klub  1:27.78                 
                     
34  Flora Rebecca Profeta  2008      40.65        1:25.13   
  VAT Copenhagen-MK31  1:29.07                 
                     
35  Ronja Friborg Johnsen  2008      40.16        1:27.11   
  VAT Copenhagen-MK31  1:38.34                 
                     
36  India Høj Dresler  2008      41.48        1:27.56   
  VAT Copenhagen-MK31  1:38.66                 
                     
37  Luka Revitz  2008      42.62        1:28.44   
  Vest-Brøndby  1:26.21                 
                     
38  Caroline Lindberg  2007      41.12        1:28.82   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
39  Merle Otzen  2008      44.21        1:29.53   
  Vest-Brøndby  1:29.37                 
                     
40  Signe Weirgang Kjær Larse  2008      42.37        1:29.64   
  Slagelse Svømmeklub  1:35.38                 
                     
41  Esther Marie Johannessen  2007      43.20        1:30.73   
  Hillerød Svømmeklub  1:47.24                 
                     
42  Lucca Helsinghof  2008      43.36        1:30.90   
  VAT Copenhagen-MK31  1:39.02                 
                     
43  Liva Yri  2008      41.68        1:31.01   
  Vest-Brøndby  1:33.27                 
                     
44  Mathilde Søgaard  2008      43.57        1:32.05   
  Hvidovre Svømme Klub  1:38.34                 
                     
45  Ella Trøstrup  2008      43.32        1:32.31   
  VAT Copenhagen-MK31  1:41.63                 
                     
46  Frida Fly Haastrup  2008      41.44        1:33.98   
  VAT Copenhagen-MK31  1:36.88                 
                     
47  Ella Jakobsen  2008      46.19        1:36.59   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
48  Sally Anna Usinger  2008      46.32        1:37.97   
  Vest-Brøndby  1:45.24                 
                     
49  Gabriella Nymark-Jessen  2008      47.96        1:42.64   
  VAT Copenhagen-MK31  1:38.42                 
                     
50  Sigrid Pharsen  2007      49.14        1:47.06   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Isabell Biensø-Olsen  2007              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  1:39.10                 
                     
Kornelia Eg  2008              DNS   
  Frederikssund Svømmeklub  1:27.84                 
                     
Naja Kammann  2008              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  1:35.58                 
                     
Rebecca Lauridsen  2008              DNS   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Emily Amalie Jensen  2007              DSQ  Tyvstart 
  Helsinge Svømmeklub  1:16.01                 
                     
Melani Jesse  2008              DSQ  Tyvstart 
  Helsinge Svømmeklub  1:30.89                 
                     
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Olivia Kirchhoff  2005      29.68        1:02.28   
  Hillerød Svømmeklub  1:04.09                 
                     
Silje Mathiasen  2006      30.15        1:03.37   
  Slagelse Svømmeklub  1:05.53                 
                     
Natacha Munch  2005      30.64        1:03.92   
  Hvidovre Svømme Klub  1:03.89                 
                     
Elida Thornsen  2005      30.51        1:04.09   
  Slagelse Svømmeklub  1:02.93                 
                     
Athena Haugsted Pihl  2006      30.47        1:04.20   
  Hillerød Svømmeklub  1:06.31                 
                     
Anna Blom Bygum  2006      31.51        1:05.80   
  Vest-Brøndby  1:07.08                 
                     
Marie Nissov-Johansen  2006      32.07        1:06.72   
  Vest-Brøndby  1:07.58                 
                     
Natascha Packert-Frandsen  2005      32.64        1:07.16   
  Vest-Brøndby  1:07.64                 
                     
Regitze Rosenkrantz  2006      31.81        1:07.54   
  Glostrup Svømmeklub  1:08.63                 
                     
10  Freya Ry Nielsen  2005      31.60        1:07.66   
  Glostrup Svømmeklub  1:06.23                 
                     
11  Aurora Troldahl Jakobsen  2005      33.06        1:08.15   
  Helsinge Svømmeklub  1:09.02                 
                     
12  Amalie Lythcke  2006      33.55        1:09.04   
  Hillerød Svømmeklub  1:07.71                 
                     
13  Mathilde U. Thorborg  2005      33.24        1:09.20   
  Vest-Brøndby  1:11.31                 
                     
14  Rikke Parkhøi  2006      33.47        1:09.42   
  Hvidovre Svømme Klub  1:08.25                 
                     
15  Emma Mølholm  2005      33.45        1:10.45   
  Hillerød Svømmeklub  1:12.28                 
                     
16  Sofie Lind  2006      34.21        1:12.26   
  Hvidovre Svømme Klub  1:17.22                 
                     
17  Olga Cermak  2006      34.77        1:12.30   
  Hvidovre Svømme Klub  1:14.31                 
                     
18  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006      36.29        1:16.49   
  Slagelse Svømmeklub  1:20.09                 
                     
19  Alberte Berner Mikkelsen  2006      36.04        1:16.97   
  Hvidovre Svømme Klub  1:15.55                 
                     
20  Mathilde Knudsen  2006      36.66        1:17.00   
  Slagelse Svømmeklub  1:20.52                 
                     
21  Ida Lauritzen  2006      36.13        1:17.05   
  Slagelse Svømmeklub  1:18.46                 
                     
22  Helia Zadeh  2006      41.15        1:28.48   
  Hillerød Svømmeklub  1:37.84                 
                     
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mie Bidsted Hansen  2003      29.49        1:00.86   
  Hvidovre Svømme Klub  1:00.13                 
                     
Emma Vega Thorsen  2004      30.12        1:02.78   
  Vest-Brøndby  1:04.59                 
                     
Amalie Klitten  2004      32.72        1:07.36   
  Hillerød Svømmeklub  1:08.04                 
                     
Amalie Lund  2004      32.16        1:07.65   
  Helsinge Svømmeklub  1:09.39                 
                     
Caja Cederblad Larsen  2004      33.28        1:10.28   
  Hvidovre Svømme Klub  1:11.01                 
                     
Laura Jørgensen  2004              DSQ  Tyvstart 
  Helsinge Svømmeklub  1:06.34                 
                     
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Lange  2001      30.38        1:03.07   
  Hvidovre Svømme Klub  1:01.49                 
                     
Ulrikke Veje  2002      30.51        1:03.24   
  Hillerød Svømmeklub  1:02.38                 
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001      30.27        1:03.37   
  Vest-Brøndby  1:03.34                 
                     
Ida Lykke Wennicke  2001      30.34        1:04.45   
  Frederikssund Svømmeklub  1:03.94                 
                     
Pernille Møller Leisted  2002      34.47        1:11.63   
  Helsinge Svømmeklub  1:10.85                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark