Resultater for Hillerød Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hillerød Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Hillerød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:04 |
|
|
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vega Deneke Kure |
2009 |
|
|
1:28.44 |
3:05.89 |
4:42.46 |
|
6:16.75 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Højsteen |
2007 |
|
|
1:20.42 |
2:45.73 |
4:11.43 |
|
5:33.39 |
|
|
Vest-Brøndby |
5:38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
|
|
1:21.06 |
2:53.78 |
4:27.85 |
|
6:01.02 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilia Pico |
2008 |
|
|
1:22.51 |
3:00.00 |
4:39.35 |
|
6:19.22 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
6:46.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Søjberg Madsen |
2008 |
|
|
1:28.81 |
3:07.34 |
4:45.64 |
|
6:20.74 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
6:33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Zeline Helsen Lintrup |
2007 |
|
|
1:29.84 |
3:10.13 |
4:51.68 |
|
6:30.35 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
7:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
|
|
1:06.50 |
2:18.21 |
3:30.73 |
|
4:41.55 |
|
|
Vest-Brøndby |
4:55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Natacha Munch |
2005 |
|
|
1:06.01 |
2:19.39 |
3:33.68 |
|
4:48.50 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
5:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Blom Bygum |
2006 |
|
|
1:10.55 |
2:26.15 |
3:41.31 |
|
4:55.72 |
|
|
Vest-Brøndby |
5:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elida Thornsen |
2005 |
|
|
1:10.48 |
2:26.97 |
3:43.01 |
|
4:57.13 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
4:47.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
|
|
1:10.71 |
2:27.17 |
3:43.53 |
|
4:58.58 |
|
|
Vest-Brøndby |
5:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leonora M Postgaard |
2006 |
|
|
1:11.05 |
2:28.08 |
3:44.63 |
|
4:58.70 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
5:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maica Jensen |
2006 |
|
|
1:10.23 |
2:29.97 |
3:52.61 |
|
5:11.22 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
5:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Arendse Arrild Lyngfeldt |
2006 |
|
|
1:14.44 |
2:35.61 |
3:55.56 |
|
5:11.37 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
5:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amalie Henriksen |
2005 |
|
|
1:11.48 |
2:37.58 |
4:04.08 |
|
5:24.50 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Silje Lyse Legaard |
2006 |
|
|
1:16.36 |
2:40.72 |
4:03.88 |
|
5:24.61 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
5:25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Silke Krakau Tønnesen |
2006 |
|
|
1:16.76 |
2:42.20 |
4:09.21 |
|
5:33.61 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
5:52.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
|
|
1:09.39 |
2:22.67 |
3:34.98 |
|
4:45.48 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
4:38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
|
|
1:08.95 |
2:22.98 |
3:38.48 |
|
4:57.36 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
5:00.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
|
|
1:10.14 |
2:26.89 |
3:45.05 |
|
5:02.89 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
5:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Isabella Hejlesen |
2004 |
|
|
1:15.66 |
2:39.23 |
4:03.21 |
|
5:25.14 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
5:08.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:04 |
|