Results for NIU mästerskapen
Below are all results from the competition shown by session.
Tordagen den 5 september
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Walkesborgsbadet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 sep 2019 till den 5 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabelle Sering |
2002 |
ProCivitas |
|
595 |
28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Johansson |
2001 |
Sandagymnasiet |
|
586 |
29.12 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linn Rosenius |
2002 |
Ehrensvärdska gymnasiet |
|
567 |
29.45 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tova Magnusson |
2002 |
Sandagymnasiet |
|
553 |
29.69 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Steen |
2003 |
Polhemskolan |
|
548 |
29.78 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
Sundsvalls gymnasium |
|
544 |
29.85 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Byström |
2003 |
Umeå Elitidrottsgym. |
|
531 |
30.10 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanna Persson |
2003 |
Umeå Elitidrottsgym. |
|
524 |
30.24 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilda Hoff |
2003 |
ProCivitas |
|
522 |
30.26 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexandra Jensen |
2001 |
Stockholm Idrottsgym. |
|
520 |
30.31 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mary Lagoguez |
2001 |
Polhemskolan |
|
517 |
30.36 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karin Widerberg |
2003 |
Sannarpsgymnasiet |
|
512 |
30.47 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Tibble Gymnasium |
|
503 |
30.64 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johanna Ingner |
2002 |
Malmö Idrottsgym. |
|
500 |
30.71 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kajsa Gustavsson |
2001 |
Filbornaskolan |
|
494 |
30.84 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tindra Aminoff |
2003 |
Sven-Erikssongymnasiet |
|
489 |
30.94 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilda Torén |
2001 |
Uddevalla gymnasium |
|
473 |
31.28 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Linn Thid |
2003 |
Sven-Erikssongymnasiet |
|
471 |
31.32 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Gymnasium |
|
471 |
31.33 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emmy Johnsson |
2001 |
Polhemskolan |
|
458 |
31.61 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Viktoria Dellhede |
2003 |
Polhemskolan |
|
453 |
31.73 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Klara Possman |
2003 |
Fredrika Bremergymnasiet |
|
448 |
31.86 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Josephine Ålenius |
2002 |
Sannarpsgymnasiet |
|
433 |
32.21 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Saga Bodsjö |
2002 |
Växjös Gymnasieskolor |
|
428 |
32.33 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-09-05 20:18:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-05 20:19:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|