2020-01-29   08:55:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Barracuda Race - Henning Degerman Memorial 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Barracuda Race - Henning Degerman Memorial 2019
Plats: Valhallabadet Arrangör: SK S02
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 7, 100m Medley Damer C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilma Ihreborn 2005 Värnamo Simsällskap +0.86 587 1:07.48
50m: 32.56
100m: 1:07.48
(34.92)
2 Saga Johannesson 2005 Göteborg Sim +0.84 529 1:09.85 +2.37
50m: 31.74
100m: 1:09.85
(38.11)
3 Agnes Holmblad 2006 Simklubben Elfsborg +0.65 506 1:10.91 +3.43
50m: 31.82
100m: 1:10.91
(39.09)
4 Elsa Sjöström 2006 Simklubben Elfsborg +0.67 502 1:11.07 +3.59
50m: 32.10
100m: 1:11.07
(38.97)
5 Ella Holmqvist 2005 Simklubben S02 +0.72 499 1:11.23 +3.75
50m: 32.44
100m: 1:11.23
(38.79)
6 Miray Beybutov 2005 Simklubben S02 +0.75 494 1:11.44 +3.96
50m: 33.81
100m: 1:11.44
(37.63)
7 Amanda Cederqvist 2005 Simklubben S02 +0.72 485 1:11.88 +4.40
50m: 33.15
100m: 1:11.88
(38.73)
8 Alba Arberg 2005 Jönköpings Simsällskap +0.75 475 1:12.39 +4.91
50m: 32.84
100m: 1:12.39
(39.55)
9 Nellie Skeppland 2006 Kalmar Simsällskap +0.68 472 1:12.55 +5.07
50m: 31.95
100m: 1:12.55
(40.60)
10 Towe Andersson 2005 Växjö Simsällskap +0.66 469 1:12.70 +5.22
50m: 34.56
100m: 1:12.70
(38.14)
11 Sally Olsson 2005 Simklubben Elfsborg +0.78 466 1:12.84 +5.36
50m: 33.97
100m: 1:12.84
(38.87)
12 Amanda Böhrén 2005 Simklubben Elfsborg +0.77 462 1:13.08 +5.60
50m: 34.49
100m: 1:13.08
(38.59)
13 Amanda Björklund 2006 Täby Sim +0.63 451 1:13.67 +6.19
50m: 35.02
100m: 1:13.67
(38.65)
14 Elin Sjöberg 2005 Göteborg Sim +0.68 451 1:13.68 +6.20
50m: 34.03
100m: 1:13.68
(39.65)
15 Nina Gustavsson 2006 Växjö Simsällskap +0.65 438 1:14.38 +6.90
50m: 35.73
100m: 1:14.38
(38.65)
16 Elsa Dittmer 2005 Simklubben S02 +0.73 432 1:14.70 +7.22
50m: 33.56
100m: 1:14.70
(41.14)
17 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim +0.79 432 1:14.71 +7.23
50m: 33.28
100m: 1:14.71
(41.43)
18 Signe Wahlberg 2005 Simklubben Elfsborg -.-- 423 1:15.23 +7.75
50m: 34.36
100m: 1:15.23
(40.87)
19 Elin Cronqvist 2005 Växjö Simsällskap +0.79 423 1:15.27 +7.79
50m: 35.49
100m: 1:15.27
(39.78)
20 Nellie Siversjö 2006 Simklubben Elfsborg +0.87 417 1:15.59 +8.11
50m: 34.89
100m: 1:15.59
(40.70)
21 Louise Franks 2005 Täby Sim +0.68 415 1:15.75 +8.27
50m: 34.31
100m: 1:15.75
(41.44)
22 Olivia Thonander 2005 Göteborg Sim +0.76 411 1:15.98 +8.50
50m: 35.48
100m: 1:15.98
(40.50)
23 Emmy Fjeld 2006 Simklubben Elfsborg +0.65 410 1:16.05 +8.57
50m: 33.90
100m: 1:16.05
(42.15)
24 Rose Li 2006 Täby Sim +0.80 403 1:16.49 +9.01
50m: 34.97
100m: 1:16.49
(41.52)
25 Elin Ha 2006 Göteborg Sim +0.75 401 1:16.58 +9.10
50m: 36.05
100m: 1:16.58
(40.53)
26 Olivia Andersson Jansen 2005 Kalmar Simsällskap +0.66 394 1:17.05 +9.57
50m: 35.68
100m: 1:17.05
(41.37)
27 Tuva Jämtin 2006 Kalmar Simsällskap +0.67 386 1:17.59 +10.11
50m: 37.13
100m: 1:17.59
(40.46)
28 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.75 385 1:17.63 +10.15
50m: 34.88
100m: 1:17.63
(42.75)
29 Lily Provencher 2005 Växjö Simsällskap +0.79 384 1:17.74 +10.26
50m: 36.36
100m: 1:17.74
(41.38)
30 Sara Högstedt 2005 Göteborg Sim +0.72 382 1:17.87 +10.39
50m: 37.71
100m: 1:17.87
(40.16)
31 Elly Sjöberg 2005 Simklubben Elfsborg +0.73 373 1:18.49 +11.01
50m: 35.76
100m: 1:18.49
(42.73)
32 Sofia Marcusson 2005 Kalmar Simsällskap +0.76 372 1:18.57 +11.09
50m: 36.21
100m: 1:18.57
(42.36)
33 Ella Harrysson 2005 Växjö Simsällskap +0.75 365 1:19.07 +11.59
50m: 37.09
100m: 1:19.07
(41.98)
34 Erica Griberg 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.78 361 1:19.35 +11.87
50m: 36.26
100m: 1:19.35
(43.09)
35 Tilda Dohrner 2006 Kungälvs Simsällskap +0.75 345 1:20.57 +13.09
50m: 38.35
100m: 1:20.57
(42.22)
36 Matilda Magnusson 2005 Kungälvs Simsällskap +0.69 342 1:20.73 +13.25
50m: 36.85
100m: 1:20.73
(43.88)
37 Ida Lindqvist 2005 Täby Sim +0.72 341 1:20.86 +13.38
50m: 37.02
100m: 1:20.86
(43.84)
37 Moa Larsson 2005 Trollhättans Simsällskap +0.66 341 1:20.86 +13.38
50m: 36.17
100m: 1:20.86
(44.69)
39 Amanda Leonkrone Mankinen 2006 Simklubben Elfsborg +0.81 341 1:20.87 +13.39
50m: 39.29
100m: 1:20.87
(41.58)
40 Charlize Nyström 2005 Göteborg Sim +0.74 340 1:20.89 +13.41
50m: 38.56
100m: 1:20.89
(42.33)
41 Elma Eklund 2005 Göteborg Sim +0.83 338 1:21.07 +13.59
50m: 37.52
100m: 1:21.07
(43.55)
42 Julia Kantoluoto 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.78 336 1:21.22 +13.74
50m: 36.90
100m: 1:21.22
(44.32)
43 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 +0.80 317 1:22.84 +15.36
50m: 38.71
100m: 1:22.84
(44.13)
44 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim +0.70 305 1:23.91 +16.43
50m: 39.90
100m: 1:23.91
(44.01)
45 Ines Norlander 2006 Göteborg Sim +0.74 301 1:24.30 +16.82
50m: 40.05
100m: 1:24.30
(44.25)
46 Emelie Johansson 2005 Simklubben Elfsborg +0.82 300 1:24.39 +16.91
50m: 37.67
100m: 1:24.39
(46.72)
47 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim -.-- 294 1:24.91 +17.43
50m: 39.22
100m: 1:24.91
(45.69)
48 Louise Ottosson 2005 Kungälvs Simsällskap +0.76 289 1:25.47 +17.99
50m: 37.52
100m: 1:25.47
(47.95)
49 Amanda Ljungberg 2005 Göteborg Sim +0.90 283 1:26.00 +18.52
50m: 39.58
100m: 1:26.00
(46.42)
50 Ella L Baudone 2005 Göteborg Sim +0.69 279 1:26.43 +18.95
50m: 39.03
100m: 1:26.43
(47.40)
51 Klara  Rask 2005 Göteborg Sim +0.72 271 1:27.31 +19.83
50m: 39.35
100m: 1:27.31
(47.96)
52 Ellie Söderholm 2005 Täby Sim +0.69 267 1:27.71 +20.23
50m: 40.00
100m: 1:27.71
(47.71)
53 Ida Kristine Dervola Agersen 2006 Kirkenes Svømmeklubb +0.79 266 1:27.76 +20.28
50m: 40.08
100m: 1:27.76
(47.68)
54 Ida Haidari 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.81 266 1:27.80 +20.32
50m: 39.67
100m: 1:27.80
(48.13)
55 Molly Dahlbäck 2006 Göteborg Sim +0.85 266 1:27.85 +20.37
50m: 39.09
100m: 1:27.85
(48.76)
56 Ava Abasi 2006 Göteborg Sim +0.78 261 1:28.38 +20.90
50m: 40.51
100m: 1:28.38
(47.87)
57 Alma Mellegård Fastén 2006 Göteborg Sim +0.84 252 1:29.42 +21.94
50m: 40.62
100m: 1:29.42
(48.80)
58 Alva Gunnarsson 2006 Ronneby Simsällskap +0.75 234 1:31.67 +24.19
50m: 42.23
100m: 1:31.67
(49.44)
59 Ajla Vajzovic 2006 Simklubben S02 +0.75 233 1:31.77 +24.29
50m: 42.79
100m: 1:31.77
(48.98)
60 Emma Nedholm 2005 Göteborg Sim +0.80 228 1:32.50 +25.02
50m: 41.80
100m: 1:32.50
(50.70)
61 Agnes Morelli 2006 Göteborg Sim +0.79 216 1:34.10 +26.62
50m: 45.06
100m: 1:34.10
(49.04)
62 Diba Mobini 2006 Göteborg Sim +0.61 180 1:39.93 +32.45
50m: 46.46
100m: 1:39.93
(53.47)
- Ella Thermaenius 2005 Täby Sim +0.73 DSQ
- Linnea Wiberg 2006 Täby Sim -.-- DSQ
- Liv Yngfors 2006 Simklubben S02 -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-11-22 18:55:56
2019-11-22 18:55:59 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben S 02

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner