2020-09-25   05:19:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Barracuda Race - Henning Degerman Memorial 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Barracuda Race - Henning Degerman Memorial 2019
Plats: Valhallabadet Arrangör: SK S02
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 6, 100m Medley Herrar D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Svante Tjernström 2007 Kungälvs Simsällskap +0.61 297 1:15.30
50m: 33.96
100m: 1:15.30
(41.34)
2 Markus Andelius 2007 Nässjö SLS +0.86 233 1:21.59 +6.29
50m: 37.19
100m: 1:21.59
(44.40)
3 Emil Eliasson Ringborg 2007 Alvesta Simsällskap +0.76 223 1:22.82 +7.52
50m: 38.40
100m: 1:22.82
(44.42)
4 Calvin Lindén 2007 Göteborg Sim +0.82 219 1:23.33 +8.03
50m: 37.96
100m: 1:23.33
(45.37)
5 Robin Mohammadi 2007 Göteborg Sim +0.75 213 1:24.12 +8.82
50m: 37.78
100m: 1:24.12
(46.34)
6 Hans Feng 2008 Göteborg Sim +0.65 213 1:24.14 +8.84
50m: 40.80
100m: 1:24.14
(43.34)
7 William Hörgren 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.77 210 1:24.54 +9.24
50m: 40.81
100m: 1:24.54
(43.73)
8 Josef Holmén 2007 Kungälvs Simsällskap +0.78 205 1:25.13 +9.83
50m: 39.92
100m: 1:25.13
(45.21)
9 Walter Jerling 2007 Simklubben S02 +0.75 204 1:25.35 +10.05
50m: 39.73
100m: 1:25.35
(45.62)
10 Hannes Aminoff 2009 Göteborg Sim +0.84 203 1:25.43 +10.13
50m: 39.79
100m: 1:25.43
(45.64)
11 Linus Framme 2008 Kungälvs Simsällskap -.-- 202 1:25.64 +10.34
50m: 38.90
100m: 1:25.64
(46.74)
12 Elias Klebom 2007 Simklubben Elfsborg -.-- 197 1:26.26 +10.96
50m: 40.98
100m: 1:26.26
(45.28)
13 Elias Väinölä 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.77 197 1:26.33 +11.03
50m: 41.39
100m: 1:26.33
(44.94)
14 Sixten Lejon 2008 Nässjö SLS +0.79 197 1:26.34 +11.04
50m: 40.02
100m: 1:26.34
(46.32)
15 Alexander Ahlin 2009 Göteborg Sim +0.45 195 1:26.61 +11.31
50m: 39.82
100m: 1:26.61
(46.79)
16 Jakub Bober 2007 Göteborg Sim -.-- 188 1:27.65 +12.35
50m: 41.65
100m: 1:27.65
(46.00)
17 Mio Hernandez 2007 Simklubben S02 +0.67 186 1:27.96 +12.66
50m: 40.60
100m: 1:27.96
(47.36)
18 Jakob Högstedt 2009 Göteborg Sim +0.76 180 1:28.88 +13.58
50m: 41.32
100m: 1:28.88
(47.56)
19 Arda Beybutov 2008 Simklubben S02 -.-- 175 1:29.81 +14.51
50m: 41.97
100m: 1:29.81
(47.84)
20 Mathias Behre 2009 Kungälvs Simsällskap -.-- 173 1:30.04 +14.74
50m: 43.04
100m: 1:30.04
(47.00)
21 Viktor  de Jonge 2007 Göteborg Sim +0.73 163 1:31.97 +16.67
50m: 45.08
100m: 1:31.97
(46.89)
22 Christopher Calek 2009 Göteborg Sim +0.72 162 1:32.01 +16.71
50m: 42.62
100m: 1:32.01
(49.39)
23 Julius Boman 2007 Kungsbacka Simsällskap -.-- 142 1:36.21 +20.91
50m: 46.10
100m: 1:36.21
(50.11)
24 Luka Bulatovic 2008 Simklubben S02 +0.66 137 1:37.29 +21.99
50m: 45.96
100m: 1:37.29
(51.33)
25 Philip Hansson 2007 Simklubben Elfsborg +0.79 136 1:37.69 +22.39
50m: 45.04
100m: 1:37.69
(52.65)
26 Victor Rudolfsson 2007 Göteborg Sim +0.60 129 1:39.24 +23.94
50m: 48.32
100m: 1:39.24
(50.92)
27 Måns Leijon 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.94 127 1:39.79 +24.49
50m: 46.87
100m: 1:39.79
(52.92)
28 Alexander Alvstrand 2007 Kungsbacka Simsällskap +1.06 126 1:40.01 +24.71
50m: 45.18
100m: 1:40.01
(54.83)
29 Erik Göransson Emgård 2007 Göteborg Sim +1.05 125 1:40.33 +25.03
50m: 46.16
100m: 1:40.33
(54.17)
30 Oscar Heden Carlsson 2008 Göteborg Sim +0.79 122 1:41.09 +25.79
50m: 47.71
100m: 1:41.09
(53.38)
31 Adam Ellison 2008 Simklubben S02 +0.67 120 1:41.64 +26.34
50m: 47.22
100m: 1:41.64
(54.42)
32 Stefan Grigore 2007 Alvesta Simsällskap +0.88 120 1:41.84 +26.54
50m: 50.93
100m: 1:41.84
(50.91)
33 Hjalmar Hoshino 2008 Göteborg Sim +0.69 101 1:47.75 +32.45
50m: 54.23
100m: 1:47.75
(53.52)
- Axel Knoblock 2009 Göteborg Sim +0.82 DSQ
- Elias Kobel 2010 Kungälvs Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-11-22 18:36:52
2019-11-22 18:36:59 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben S 02

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner