2020-01-25   03:41:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Barracuda Race - Henning Degerman Memorial 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Barracuda Race - Henning Degerman Memorial 2019
Plats: Valhallabadet Arrangör: SK S02
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 4, 4x100m Ind. Medley H A-B - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Kungälvs Simsällskap lag 1 27 Kungälvs Simsällskap 4:01.75
Ossian Arvidsson 1992 AK3592 -.-- 27.21 59.65 59.65
Anton Arvidsson 1994 AF1594 +0.24 26.89 1:00.22 1:59.87
Johan Hildesson 1992 AK2592 +0.34 27.80 1:01.08 3:00.95
Daniel Andersson 1997 AQ7197 +0.37 28.54 1:00.80 4:01.75
2 Jönköpings Simsällskap 16 Jönköpings Simsällskap 4:13.24 +11.49
Job Sanders 2003 AF2703 -.-- 28.74 1:02.00 1:02.00
Felix Wrakén 2003 AB8903 +0.47 28.84 1:02.10 2:04.10
Dennis Partanen 2003 AI5703 +0.51 28.68 1:04.18 3:08.28
Max Grubesic 2004 AH8104 +0.21 29.68 1:04.96 4:13.24
3 Kalmar Simsällskap 19 Kalmar Simsällskap 4:17.13 +15.38
Anton Arvidsson 2000 AV6500 -.-- 28.31 1:02.02 1:02.02
Hugo Fransson 2005 AA4105 +0.27 28.49 1:04.85 2:06.87
Frank Raunio 2000 AA3700 +0.35 28.82 1:03.96 3:10.83
Henrik Pap 2001 AU5701 +0.27 28.96 1:06.30 4:17.13
4 Göteborg Sim Lag 1 18 Göteborg Sim 4:19.83 +18.08
Love Mellegård Fastén 2003 AS9503 -.-- 29.24 1:05.80 1:05.80
Karl Bohlin 2001 AV6301 +0.42 29.99 1:04.90 2:10.70
Hampus Klebom 2004 AC4504 32.13 1:07.54 3:18.24
Max Feng 2001 AR6301 +0.22 29.01 1:01.59 4:19.83
5 Växjö Simsällskap 17 Växjö Simsällskap 4:22.06 +20.31
Oskar Axandersson 2002 AN7502 -.-- 29.49 1:05.26 1:05.26
Alvin Eriksson 2003 AQ3703 +0.48 30.28 1:04.66 2:09.92
Emanuel Tidåsen 2002 AQ3702 +0.24 28.02 1:05.84 3:15.76
Gustav Hammarstedt 2002 AL1302 +0.08 30.34 1:06.30 4:22.06
6 Jönköpings Simsällskap lag 2 17 Jönköpings Simsällskap 4:35.69 +33.94
Patrik Petkoczi 2002 AG3702 -.-- 30.87 1:06.99 1:06.99
Leopold Grinnemo 2005 AG9105 +0.36 31.04 1:08.14 2:15.13
Victor Ekblad 2004 AJ5304 +0.46 32.58 1:09.15 3:24.28
Jakob Starkenberg 2004 AI8104 +0.33 33.56 1:11.41 4:35.69
7 S02 Lag 2 17 Simklubben S02 4:37.14 +35.39
Lorànd Vàri 2002 AF2302 -.-- 30.82 1:11.03 1:11.03
Oscar Lundgren 2003 BR5503 +0.31 31.45 1:10.44 2:21.47
Maximus Murray 2003 AB0903 +0.13 31.18 1:08.28 3:29.75
Linus Olofsson 2003 AL6503 +0.58 31.09 1:07.39 4:37.14
8 Täby lag 1 17 Täby Sim 4:37.15 +35.40
Axel von Goës 2002 AP1502 -.-- 30.41 1:08.34 1:08.34
Hugo Westholm 2004 AI2904 +0.24 33.26 1:09.39 2:17.73
Jousef Hanna 2003 AS3503 +0.31 33.86 1:14.35 3:32.08
Erik Åstrand 2003 AO2903 +0.41 29.01 1:05.07 4:37.15
9 Kungälvs Simsällskap lag 2 21 Kungälvs Simsällskap 4:44.87 +43.12
Martin  Isaksson 1998 AW2198 -.-- 30.54 1:07.36 1:07.36
Jacob Hassan 2003 BA7103 +0.09 34.44 1:16.51 2:23.87
Linus Krohn 2005 AS3505 -0.01 32.98 1:11.98 3:35.85
Filip Håll 2002 AT5702 +0.29 32.82 1:09.02 4:44.87
- S02 Lag 1 23 Simklubben S02 DNS
Philip Zasowski 2002 AM5302 -.--
Oscar Sjöström 2003 AA2103
Vide Troberg Eskola 2003 AN3303
Efrem Ghirmai 1996 AC1396
- Jönköpings Simsällskap lag 3 18 Jönköpings Simsällskap DNS
David Liu 2004 AY4704
Tobias  Karlsson 2002 AX2902
Ricky Bergwall 2002 AN9102
Albert Madurel 2001 AZ6301
Grenen officiell:  2019-11-22 18:01:49
2019-11-22 18:10:30 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben S 02

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner