2020-01-24   09:02:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Efterårsstævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag indledende

Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  STT Efterårsstævne 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:22   
  Arrangør  Swim Team Taastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 november 2019         
 
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2008-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marie Munk  2008  Albertslund IF    37.55        1:21.86   
Amanda Liechti  2008  Køge Svømmeklub    40.66        1:29.02   
Liva Friche Christensen  2008  Glostrup Svømmeklub    41.28        1:37.26   
Vica Lucie Axen  2008  Køge Svømmeklub    47.25        1:39.48   
Carla Uhl  2008  VAT Copenhagen-MK31    49.48        1:46.02   
Siena Serizawa  2008  Glostrup Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    31.38        1:07.81   
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub    31.63        1:08.41   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    31.58        1:09.06   
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    32.51        1:10.46   
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub    33.40        1:11.15   
Nicole Damhøj Andersen  2006  Solrød Svømmeklub    33.18        1:11.45   
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub    34.32        1:13.68   
Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.02        1:14.58   
Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.56        1:15.27   
10  Josefine Meng Langhorn  2006  Svømmeklubben Syd    35.26        1:15.81   
11  Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    33.85        1:16.62   
12  Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub    35.26        1:16.66   
13  Liv Waag Kallesøe  2006  Herlev Svømning    35.04        1:16.88   
14  Charlotte Hjortshøj  2006  Solrød Svømmeklub    35.45        1:17.19   
15  Anne-Marie Toft  2007  Køge Svømmeklub    36.62        1:19.74   
16  Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub    37.37        1:21.26   
17  Astrid Pries Hansen  2007  Nakskov Svømme Klub    37.32        1:21.82   
18  Sofie Wettendorff Hasling  2007  Frederiksværk Svømmeklub    36.17        1:22.02   
19  Sophie Hartwig-Porsdal  2006  Herlev Svømning    38.18        1:24.94   
20  Clara Dam Lukowski  2007  Hovedstadens Svømmeklub    40.41        1:31.49   
21  Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svømmeklub    41.11        1:31.76   
Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1970-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Olivia Lildballe Møller  2004  Køge Svømmeklub    30.51        1:08.22   
Caroline P. Mathiesen  2001  Solrød Svømmeklub    31.60        1:08.49   
Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939    32.39        1:08.74   
Josefine Krumbak  2004  Køge Svømmeklub    32.35        1:09.88   
Stine Eskebo Nielsen  2001  Vest-Brøndby    32.35        1:10.50  Deltager ikke i finalen 
Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby    32.83        1:10.76  Deltager ikke i finalen 
Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd    32.85        1:10.82   
Sisse Berg Olesen  2005  Haslev Svømmeklub    31.83        1:11.31   
Emma Vega Thorsen  2004  Vest-Brøndby    32.76        1:11.59   
10  Katja Skovdal Lorentzen  2003  Solrød Svømmeklub    32.66        1:12.16   
11  Ella Gohr Metz  2005  Vest-Brøndby    34.29        1:15.73   
12  Line Høj  2004  Nakskov Svømme Klub    34.60        1:16.36   
13  Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrød Svømmeklub    36.33        1:18.72   
14  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd    37.31        1:23.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  11:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark