2020-09-28   21:34:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Efterårsstævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag indledende

Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  STT Efterårsstævne 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:05   
  Arrangør  Swim Team Taastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 november 2019         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ella Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømmeklub            49.73   
Agnes Pries Hansen  2010  Nakskov Svømme Klub            54.20   
Asta Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømmeklub            57.59   
Nora Rosenkrantz  2010  Glostrup Svømmeklub            58.36  Deltager ikke i finalen 
Alicia Dupont Larssen  2010  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  SW 7.4 asynk v start 
Alma Neesen  2010  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  SW 7.4 asyk ben v st 
Rosa Nørgaard  2010  Frederiksværk Svømmeklub            DSQ  SW 7.3 arn v hofte 
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sally Anna Usinger  2008  Vest-Brøndby            45.28   
Clara Vestergaard  2008  Solrød Svømmeklub            48.08   
Ann-Louise Schledermann  2009  Glostrup Svømmeklub            50.80   
Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub            50.98   
Lamia Taslicukur  2008  Vest-Brøndby            51.89   
Merle Otzen  2008  Vest-Brøndby            52.05   
Ellen Bregnholt Larsen  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            54.66   
Ronja Friborg Johnsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            54.95   
Natalie Meyer  2009  Glostrup Svømmeklub            55.68   
10  Ella Trøstrup  2008  VAT Copenhagen-MK31            56.36   
11  Jensine Højmark Skaaning  2008  Albertslund IF            56.65   
12  Maja F. E. Kamper  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            57.34   
13  Thilde Bødiker  2009  Glostrup Svømmeklub            58.47   
14  Louisa Kjerulf  2009  VAT Copenhagen-MK31            58.79   
15  Olivia Køltoft  2009  Svømmeklubben Syd            59.06   
16  Thea Fritz Larsen  2009  Albertslund IF            59.35   
17  Nicoline Boesgaard  2009  Frederiksværk Svømmeklub            59.84   
18  Cecilia Janning  2009  Vest-Brøndby            1:06.15   
19  Mia H Schnabelrauch  2009  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:15.11   
20  Alma S. L. Pedersen  2009  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:25.36   
Alberte Kobyluch Høst  2009  Køge Svømmeklub            DNS   
Frida Fly Haastrup  2008  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  SV 4.4 Tyvstart 
Gabriella Nymark-Jessen  2008  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  SW 7.4 asynk v 40m 
Victoria Andersen  2009  Svømmeklubben Syd            DSQ  SV 7.6 esb v 50 
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            36.34   
Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub            36.81   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            36.83   
Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrød Svømmeklub            36.84   
Astrid Nørgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub            37.18   
Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub            37.19   
Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub            38.08   
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub            38.31   
Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.37   
10  Jaqueline Haack  2006  Solrød Svømmeklub            39.16   
11  Isabell Hansen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            39.24   
12  Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            39.26   
13  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            40.16   
14  Natasja Boesgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub            41.32   
15  Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub            41.56   
16  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub            41.58   
17  Charlotte Dreyer Riis  2006  Hovedstadens Svømmeklub            41.63   
18  Daniella Anderson  2006  Solrød Svømmeklub            41.68   
19  Anna Piao Bergendorff  2007  VAT Copenhagen-MK31            41.69   
20  Astrid Pries Hansen  2007  Nakskov Svømme Klub            42.42   
21  Charlotte Hjortshøj  2006  Solrød Svømmeklub            42.80   
22  Maria Agnes Jakobsen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            43.10   
23  Signe Hofmann Petersen  2006  Nakskov Svømme Klub            44.79   
24  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub            44.95   
25  Sally Emilie Bill  2007  VAT Copenhagen-MK31            44.99   
26  Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            45.01   
27  Hannah Rørbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            45.83   
28  Seline Nielsen  2007  Svømmeklubben Syd            45.99   
29  Iben Karlsmark  2007  Herlev Svømning            46.17   
30  Hannah Bjørneboe  2007  Vest-Brøndby            46.36   
31  Amalie Møller  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            46.82   
32  Isabella Kongstad  2006  Svømmeklubben Syd            53.58   
Amalie Haack  2007  Køge Svømmeklub            DNS   
Helena Fritz Larsen  2007  Albertslund IF            DSQ  Sw 4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Schastine Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.82   
Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.75   
Ida-Marie Nørgaard  2005  Frederiksværk Svømmeklub            35.90   
Malou Soelberg  2004  Gentofte Svømme Klub            36.13   
Mathilde P. Mathiesen  2004  Albertslund IF            37.06   
Amalie Schou  2003  Gentofte Svømme Klub            37.11   
Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            37.60   
Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            37.74   
Ida Oest  2003  Herlev Svømning            37.82  Deltager ikke i finalen 
10  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub            38.09   
11  Lærke Møller  2005  Haslev Svømmeklub            38.36   
12  Maya Krogh Brønnicke  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.38   
13  Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømmeklub            38.49   
14  Freya Ry Nielsen  2005  Glostrup Svømmeklub            38.57   
15  Emilie Larsen  2005  Svømmeklubben Syd            38.75   
16  Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            38.84   
17  Maja Hallberg Langkilde  2004  Frederiksværk Svømmeklub            39.18   
18  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939            39.40   
19  Silja Nøhr Mortensen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            39.78   
20  Nynne Jakobsen  2004  Køge Svømmeklub            39.94   
21  Josephine N. Østergaard  2005  Svømmeklubben Syd            40.17   
22  Laura Buchmann  2004  Albertslund IF            40.92   
23  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd            41.85   
24  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.31   
Astrid Høffer  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
Sophia Christensen  2003  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1970-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31            33.42  Deltager ikke i finalen 
Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby            37.92  Deltager ikke i finalen 
Caroline Møller  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.25   
Emilia Høffer  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            45.81  Deltager ikke i finalen 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  11:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark