Resultat för Efterårsstævne 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag indledende
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:33 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 37.34 | ||||||
2 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 49.61 | ||||||
3 | Agnes Pries Hansen | 2010 | Nakskov Svømme Klub | 51.33 | ||||||
4 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 53.68 | ||||||
5 | Frederikke Krogdal Holse | 2010 | Vest-Brøndby | 53.76 | ||||||
6 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 54.56 | ||||||
7 | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | Vest-Brøndby | 54.69 | ||||||
8 | Laura Holg Jensen | 2010 | Vest-Brøndby | 55.00 | ||||||
9 | Leonora Ottosen | 2011 | Vest-Brøndby | 57.32 | ||||||
10 | Alma Neesen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 57.74 | ||||||
11 | Alicia Dupont Larssen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.63 | ||||||
12 | Thea Elisabeth Vammen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:03.49 | ||||||
13 | Filippa Kristoffersen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:04.74 | ||||||
14 | Sofie Forsmark | 2010 | Vest-Brøndby | 1:06.23 | ||||||
- | Milla Djupnes | 2010 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Sofie K. Kristensen | 2010 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | 31.02 | ||||||
2 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.92 | ||||||
3 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 34.11 | ||||||
4 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 34.14 | ||||||
5 | Maddie Evers Kokholm | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.16 | ||||||
6 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.67 | ||||||
7 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 35.78 | ||||||
8 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 36.52 | ||||||
9 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.60 | ||||||
10 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 36.95 | ||||||
11 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 37.68 | ||||||
12 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 37.75 | ||||||
13 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.52 | ||||||
14 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 38.75 | ||||||
15 | Clara Vestergaard | 2008 | Solrød Svømmeklub | 40.31 | ||||||
16 | Ella Trøstrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.85 | ||||||
17 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 40.90 | ||||||
18 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.04 | ||||||
19 | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.10 | ||||||
20 | Ella Jakobsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.29 | ||||||
21 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 41.30 | ||||||
22 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 41.60 | ||||||
23 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 43.47 | ||||||
24 | Maja F. E. Kamper | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.57 | ||||||
25 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 43.59 | ||||||
26 | Cornelia Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 44.05 | ||||||
27 | Victoria Andersen | 2009 | Svømmeklubben Syd | 45.08 | ||||||
28 | Jensine Højmark Skaaning | 2008 | Albertslund IF | 45.75 | ||||||
29 | Lucca Lundemoes | 2009 | Vest-Brøndby | 46.99 | ||||||
30 | Mia H Schnabelrauch | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.79 | ||||||
31 | Olivia Køltoft | 2009 | Svømmeklubben Syd | 48.22 | ||||||
32 | Nicoline Boesgaard | 2009 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.08 | ||||||
33 | Liva-Silje Brobjerg Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | 54.14 | ||||||
34 | Alma S. L. Pedersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.90 | ||||||
- | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.83 | ||||||
2 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.45 | ||||||
3 | Anne-Marie Toft | 2007 | Køge Svømmeklub | 30.05 | ||||||
4 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.40 | ||||||
5 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 30.69 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.70 | ||||||
7 | Isabell Hansen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.73 | ||||||
8 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 30.80 | ||||||
9 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 30.96 | ||||||
10 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.16 | ||||||
11 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.20 | ||||||
12 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 31.30 | ||||||
13 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.38 | ||||||
14 | Amalie Mønster Birk | 2007 | Køge Svømmeklub | 31.62 | ||||||
15 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.63 | ||||||
16 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 31.83 | ||||||
17 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 31.94 | ||||||
18 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.04 | ||||||
19 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 32.16 | ||||||
20 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.52 | ||||||
21 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 32.75 | ||||||
22 | Seline Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Syd | 32.76 | ||||||
23 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.82 | ||||||
24 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.50 | ||||||
25 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.60 | ||||||
25 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.60 | ||||||
27 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.81 | ||||||
28 | Mathilde Bæklund Thygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.14 | ||||||
29 | Iben Karlsmark | 2007 | Herlev Svømning | 35.55 | Deltager ikke i finalen | |||||
30 | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.62 | ||||||
31 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 36.47 | ||||||
32 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.40 | ||||||
33 | Isabella Kongstad | 2006 | Svømmeklubben Syd | 37.62 | ||||||
34 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 38.90 | ||||||
35 | Patricia Christensen | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.24 | ||||||
- | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 28.05 | ||||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 28.22 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.24 | ||||||
4 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.31 | ||||||
5 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 28.32 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 28.45 | ||||||
7 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.71 | ||||||
8 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | Køge Svømmeklub | 28.73 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.83 | ||||||
10 | Emma Vega Thorsen | 2004 | Vest-Brøndby | 28.98 | ||||||
11 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 29.28 | ||||||
12 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.71 | ||||||
13 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.82 | ||||||
14 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.84 | ||||||
15 | Nicoline Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 29.89 | ||||||
16 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 29.97 | ||||||
17 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 29.98 | ||||||
18 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.16 | ||||||
19 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 30.33 | ||||||
20 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 30.36 | ||||||
21 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 30.63 | ||||||
22 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 30.76 | ||||||
23 | Josephine N. Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Syd | 31.06 | ||||||
24 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 31.11 | ||||||
25 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 31.41 | ||||||
26 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 31.57 | ||||||
27 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.85 | ||||||
28 | Helene Orben | 2005 | Farum Svømmeklub | 32.09 | ||||||
29 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 32.14 | ||||||
30 | Julie Hansen Schilling | 2004 | Haslev Svømmeklub | 32.42 | ||||||
31 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 32.45 | ||||||
32 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 34.32 | ||||||
33 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 37.16 | ||||||
- | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 29.55 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 30.40 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 32.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:33 |