2020-09-28   20:52:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Efterårsstævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag indledende

Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  STT Efterårsstævne 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:33   
  Arrangør  Swim Team Taastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 november 2019         
 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nora Rosenkrantz  2010  Glostrup Svømmeklub            37.34   
Asta Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømmeklub            49.61   
Agnes Pries Hansen  2010  Nakskov Svømme Klub            51.33   
Lissie Murphy  2010  Vest-Brøndby            53.68   
Frederikke Krogdal Holse  2010  Vest-Brøndby            53.76   
Ina Højsteen  2010  Vest-Brøndby            54.56   
Tilde Jespersen Trangbæk  2011  Vest-Brøndby            54.69   
Laura Holg Jensen  2010  Vest-Brøndby            55.00   
Leonora Ottosen  2011  Vest-Brøndby            57.32   
10  Alma Neesen  2010  Swim Team Taastrup - VATCPH            57.74   
11  Alicia Dupont Larssen  2010  Swim Team Taastrup - VATCPH            59.63   
12  Thea Elisabeth Vammen  2010  Vest-Brøndby            1:03.49   
13  Filippa Kristoffersen  2010  Vest-Brøndby            1:04.74   
14  Sofie Forsmark  2010  Vest-Brøndby            1:06.23   
Milla Djupnes  2010  Vest-Brøndby            DNS   
Sofie K. Kristensen  2010  Vest-Brøndby            DNS   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amanda Liechti  2008  Køge Svømmeklub            31.02   
Klara Rasmussen  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.92   
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            34.11   
Marie Munk  2008  Albertslund IF            34.14   
Maddie Evers Kokholm  2008  Frederiksværk Svømmeklub            34.16   
Ronja Friborg Johnsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            35.67   
Frederikke M. Rasmussen  2008  Vest-Brøndby            35.78   
Liva Friche Christensen  2008  Glostrup Svømmeklub            36.52   
Naja Kammann  2008  VAT Copenhagen-MK31            36.60   
10  Esther Bang Laursen  2009  Vest-Brøndby            36.95   
11  Mathilde Rygaard Hansen  2008  Solrød Svømmeklub            37.68   
12  Mille Bækmark  2008  Albertslund IF            37.75   
13  Flora Rebecca Profeta  2008  VAT Copenhagen-MK31            38.52   
14  Maiken Stoel Nielsen  2009  Glostrup Svømmeklub            38.75   
15  Clara Vestergaard  2008  Solrød Svømmeklub            40.31   
16  Ella Trøstrup  2008  VAT Copenhagen-MK31            40.85   
17  Ann-Louise Schledermann  2009  Glostrup Svømmeklub            40.90   
18  Svea Nietzson-Bentholm  2008  VAT Copenhagen-MK31            41.04   
19  Gabriella Nymark-Jessen  2008  VAT Copenhagen-MK31            41.10   
20  Ella Jakobsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            41.29   
21  Liva Yri  2008  Vest-Brøndby            41.30   
22  Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub            41.60   
23  Natalie Meyer  2009  Glostrup Svømmeklub            43.47   
24  Maja F. E. Kamper  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            43.57   
25  Caroline Stefansen  2009  Vest-Brøndby            43.59   
26  Cornelia Matthesen  2009  Vest-Brøndby            44.05   
27  Victoria Andersen  2009  Svømmeklubben Syd            45.08   
28  Jensine Højmark Skaaning  2008  Albertslund IF            45.75   
29  Lucca Lundemoes  2009  Vest-Brøndby            46.99   
30  Mia H Schnabelrauch  2009  Swim Team Taastrup - VATCPH            47.79   
31  Olivia Køltoft  2009  Svømmeklubben Syd            48.22   
32  Nicoline Boesgaard  2009  Frederiksværk Svømmeklub            50.08   
33  Liva-Silje Brobjerg Jensen  2009  Vest-Brøndby            54.14   
34  Alma S. L. Pedersen  2009  Swim Team Taastrup - VATCPH            54.90   
Alberte Kobyluch Høst  2009  Køge Svømmeklub            DNS   
Victoria Sinding Vetlov  2009  Vest-Brøndby            DNS   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            28.83   
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub            29.45   
Anne-Marie Toft  2007  Køge Svømmeklub            30.05   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            30.40   
Andrea Kiefer-Hansen  2006  Herlev Svømning            30.69  Deltager ikke i finalen 
Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            30.70   
Isabell Hansen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            30.73   
Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub            30.80   
Josefine Meng Langhorn  2006  Svømmeklubben Syd            30.96   
10  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.16   
11  Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub            31.20   
12  Charlotte Hjortshøj  2006  Solrød Svømmeklub            31.30   
13  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            31.38   
14  Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub            31.62   
15  Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.63   
16  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub            31.83   
17  Daniella Anderson  2006  Solrød Svømmeklub            31.94   
18  Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            32.04   
19  Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub            32.16   
20  Hannah Rørbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.52   
21  Signe Hofmann Petersen  2006  Nakskov Svømme Klub            32.75   
22  Seline Nielsen  2007  Svømmeklubben Syd            32.76   
23  Rosa Cornelia Barrisøe  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.82   
24  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.50   
25  Anna Piao Bergendorff  2007  VAT Copenhagen-MK31            33.60   
25  Emma Spang  2006  Solrød Svømmeklub            33.60   
27  Charlotte Dreyer Riis  2006  Hovedstadens Svømmeklub            33.81   
28  Mathilde Bæklund Thygesen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.14   
29  Iben Karlsmark  2007  Herlev Svømning            35.55  Deltager ikke i finalen 
30  Sally Emilie Bill  2007  VAT Copenhagen-MK31            35.62   
31  Hannah Bjørneboe  2007  Vest-Brøndby            36.47   
32  Amalie Møller  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.40   
33  Isabella Kongstad  2006  Svømmeklubben Syd            37.62   
34  Emilia Nielsen  2007  Albertslund IF            38.90   
35  Patricia Christensen  2007  Frederiksværk Svømmeklub            42.24   
Amalie Haack  2007  Køge Svømmeklub            DNS   
Maja Hansen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            28.05   
Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby            28.22  Deltager ikke i finalen 
Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            28.24   
Amalie Brammer Kærgaard  2004  Gladsaxe Svømmeklub            28.31   
Ella Gohr Metz  2005  Vest-Brøndby            28.32  Deltager ikke i finalen 
Sisse Berg Olesen  2005  Haslev Svømmeklub            28.45   
Maya Krogh Brønnicke  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            28.71   
Olivia Lildballe Møller  2004  Køge Svømmeklub            28.73  Deltager ikke i finalen 
Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939            28.83   
10  Emma Vega Thorsen  2004  Vest-Brøndby            28.98   
11  Katja Skovdal Lorentzen  2003  Solrød Svømmeklub            29.28   
12  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939            29.71   
13  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939            29.82   
14  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            29.84   
15  Nicoline Hansen  2004  Haslev Svømmeklub            29.89   
16  Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd            29.97   
17  Mathilde Thor Møller  2005  Farum Svømmeklub            29.98   
18  Ida-Marie Nørgaard  2005  Frederiksværk Svømmeklub            30.16   
19  Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømmeklub            30.33   
20  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd            30.36   
21  Laura Thomadsen  2004  Albertslund IF            30.63   
22  Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrød Svømmeklub            30.76   
23  Josephine N. Østergaard  2005  Svømmeklubben Syd            31.06   
24  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub            31.11   
25  Laura Buchmann  2004  Albertslund IF            31.41   
26  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svømmeklubben Syd            31.57   
27  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.85   
28  Helene Orben  2005  Farum Svømmeklub            32.09   
29  Mathilde Hjort Lodstrup  2005  Haslev Svømmeklub            32.14   
30  Julie Hansen Schilling  2004  Haslev Svømmeklub            32.42   
31  Line Høj  2004  Nakskov Svømme Klub            32.45   
32  Mathilde Lund  2004  Solrød Svømmeklub            34.32   
33  Freja Johanna Kepser  2005  Albertslund IF            37.16   
Ida Oest  2003  Herlev Svømning            DNS   
Julia Tholstrup  2005  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Sophia Christensen  2003  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1970-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stine Eskebo Nielsen  2001  Vest-Brøndby            29.55  Deltager ikke i finalen 
Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby            30.40  Deltager ikke i finalen 
Sofia Levisen  2002  Solrød Svømmeklub            32.69   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  13:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark