2020-01-27   16:22:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Efterårsstævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag indledende

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  STT Efterårsstævne 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:22   
  Arrangør  Swim Team Taastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 november 2019         
 
 
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Olivia Møllgaard  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.98  1:17.28  1:59.89    2:41.33   
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub    36.48  1:18.49  2:01.38    2:41.75   
Freja Kobbernagel  2008  Vest-Brøndby    36.38  1:20.26  2:03.28    2:44.02   
Nynne Bugge  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH    38.86  1:22.99  2:09.06    2:52.70   
Vica Lucie Axen  2008  Køge Svømmeklub    39.60  1:25.55  2:12.42    2:55.99   
Vega Deneke Kure  2009  Glostrup Svømmeklub    42.57  1:28.64  2:14.79    2:57.03   
Frederikke M. Rasmussen  2008  Vest-Brøndby    39.63    2:25.69    2:57.46   
Esther Bang Laursen  2009  Vest-Brøndby    40.04  1:27.50  2:15.47    2:59.72   
Naja Kammann  2008  VAT Copenhagen-MK31    41.05  1:29.30  2:16.73    3:02.16   
10  Alma Gottorp Sørensen  2009  Vest-Brøndby    41.39    2:15.44    3:02.34   
11  Flora Rebecca Profeta  2008  VAT Copenhagen-MK31    43.28  1:31.65  2:21.63    3:06.36   
12  Carla Uhl  2008  VAT Copenhagen-MK31    40.48  1:29.11  2:20.15    3:06.37   
13  Mille Bækmark  2008  Albertslund IF    43.66  1:32.93  2:20.25    3:06.40   
14  Maiken Stoel Nielsen  2009  Glostrup Svømmeklub    44.53  1:33.59  2:22.17    3:08.37   
15  Ronja Friborg Johnsen  2008  VAT Copenhagen-MK31    40.96  1:30.09  2:21.21    3:09.49   
16  Ellen Bregnholt Larsen  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH    45.55  1:34.88  2:25.28    3:11.23   
17  Luka Revitz  2008  Vest-Brøndby    44.19  1:34.92  2:25.77    3:12.18   
18  Cecilia Janning  2009  Vest-Brøndby    43.74  1:32.52  2:24.86    3:17.64   
19  Svea Nietzson-Bentholm  2008  VAT Copenhagen-MK31    43.71  1:35.67  2:29.06    3:19.37   
20  Sally Anna Usinger  2008  Vest-Brøndby    41.53  1:30.53  2:20.80    3:20.69   
21  Caroline Stefansen  2009  Vest-Brøndby    47.85  1:41.53  2:35.11    3:25.49   
22  Ella Jakobsen  2008  VAT Copenhagen-MK31    46.63  1:41.22  2:37.11    3:26.25   
23  Mille Therp  2009  Vest-Brøndby    47.13  1:40.60  2:36.59    3:28.56   
24  Frida Christoffersen  2009  Vest-Brøndby    45.76  1:40.28  2:37.03    3:30.91   
25  Lamia Taslicukur  2008  Vest-Brøndby    46.30  1:44.72  2:41.15    3:37.23   
26  Ida Matthesen  2009  Vest-Brøndby    47.55  1:46.42  2:43.92    3:39.84   
27  Nicoline Boesgaard  2009  Frederiksværk Svømmeklub    52.88  1:56.53  3:00.57    4:04.59   
Victoria Sinding Vetlov  2009  Vest-Brøndby            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  11:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark