Results for Efterårsstævne 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 49.73 | ||||||
2 | Agnes Pries Hansen | 2010 | Nakskov Svømme Klub | 54.20 | ||||||
3 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 57.59 | ||||||
4 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 58.36 | Deltager ikke i finalen | |||||
- | Alicia Dupont Larssen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW 7.4 asynk v start | |||||
- | Alma Neesen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW 7.4 asyk ben v st | |||||
- | Rosa Nørgaard | 2010 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | SW 7.3 arn v hofte | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 45.28 | ||||||
2 | Clara Vestergaard | 2008 | Solrød Svømmeklub | 48.08 | ||||||
3 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 50.80 | ||||||
4 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 50.98 | ||||||
5 | Lamia Taslicukur | 2008 | Vest-Brøndby | 51.89 | ||||||
6 | Merle Otzen | 2008 | Vest-Brøndby | 52.05 | ||||||
7 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.66 | ||||||
8 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.95 | ||||||
9 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 55.68 | ||||||
10 | Ella Trøstrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 56.36 | ||||||
11 | Jensine Højmark Skaaning | 2008 | Albertslund IF | 56.65 | ||||||
12 | Maja F. E. Kamper | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 57.34 | ||||||
13 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 58.47 | ||||||
14 | Louisa Kjerulf | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 58.79 | ||||||
15 | Olivia Køltoft | 2009 | Svømmeklubben Syd | 59.06 | ||||||
16 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 59.35 | ||||||
17 | Nicoline Boesgaard | 2009 | Frederiksværk Svømmeklub | 59.84 | ||||||
18 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 1:06.15 | ||||||
19 | Mia H Schnabelrauch | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.11 | ||||||
20 | Alma S. L. Pedersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:25.36 | ||||||
- | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frida Fly Haastrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SV 4.4 Tyvstart | |||||
- | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW 7.4 asynk v 40m | |||||
- | Victoria Andersen | 2009 | Svømmeklubben Syd | DSQ | SV 7.6 esb v 50 | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.34 | ||||||
2 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.81 | ||||||
3 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.83 | ||||||
4 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.84 | ||||||
5 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.18 | ||||||
6 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.19 | ||||||
7 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.08 | ||||||
8 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.31 | ||||||
9 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.37 | ||||||
10 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 39.16 | ||||||
11 | Isabell Hansen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.24 | ||||||
12 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.26 | ||||||
13 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.16 | ||||||
14 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.32 | ||||||
15 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 41.56 | ||||||
16 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 41.58 | ||||||
17 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.63 | ||||||
18 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 41.68 | ||||||
19 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.69 | ||||||
20 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 42.42 | ||||||
21 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 42.80 | ||||||
22 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.10 | ||||||
23 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 44.79 | ||||||
24 | Anna Høyer | 2007 | Køge Svømmeklub | 44.95 | ||||||
25 | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.99 | ||||||
26 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.01 | ||||||
27 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.83 | ||||||
28 | Seline Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Syd | 45.99 | ||||||
29 | Iben Karlsmark | 2007 | Herlev Svømning | 46.17 | ||||||
30 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 46.36 | ||||||
31 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.82 | ||||||
32 | Isabella Kongstad | 2006 | Svømmeklubben Syd | 53.58 | ||||||
- | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Helena Fritz Larsen | 2007 | Albertslund IF | DSQ | Sw 4.4 Tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.82 | ||||||
2 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.75 | ||||||
3 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.90 | ||||||
4 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.13 | ||||||
5 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 37.06 | ||||||
6 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.11 | ||||||
7 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.60 | ||||||
8 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.74 | ||||||
9 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 37.82 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 38.09 | ||||||
11 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 38.36 | ||||||
12 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.38 | ||||||
13 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 38.49 | ||||||
14 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 38.57 | ||||||
15 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 38.75 | ||||||
16 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.84 | ||||||
17 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.18 | ||||||
18 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.40 | ||||||
19 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.78 | ||||||
20 | Nynne Jakobsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 39.94 | ||||||
21 | Josephine N. Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Syd | 40.17 | ||||||
22 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 40.92 | ||||||
23 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 41.85 | ||||||
24 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.31 | ||||||
- | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 37.92 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.25 | ||||||
4 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.81 | Deltager ikke i finalen | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:05 |