2020-12-01   21:15:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Team Race Meet 2019 TYR

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Team Race Meet TYR 2019
Plats: Arrangör: KbSS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 8 dec 2019
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 12 och yngre - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Staafgård 2007 Kungsbacka Simsällskap 33.69 Q
2 Annalie Rutter 2007 Kungsbacka Simsällskap 35.95 +2.26 Q
3 Hailey Larsson 2007 S 77 Stenungsund 36.12 +2.43 Q
4 Julia Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap 37.33 +3.64 Q
5 Freja Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap 37.95 +4.26 Q
6 Fanny Falk 2008 S 77 Stenungsund 37.98 +4.29 Q
7 Saga Wallin 2007 S 77 Stenungsund 38.17 +4.48 Q
8 Isabell Wertheim 2008 Kungsbacka Simsällskap 38.19 +4.50 Q
9 Zoe Kanen 2007 Kungsbacka Simsällskap 38.37 +4.68 Q
10 Szofia Zana 2008 Trollhättans Simsällskap 38.62 +4.93 Q
11 Emma Wikberg 2007 Trollhättans Simsällskap 39.17 +5.48 Q
12 Elin Linders 2007 Kungsbacka Simsällskap 39.48 +5.79 Q
13 Ebba Johansson 2009 Föreningen Varbergs Sim 39.78 +6.09 Q
14 Tilja Wennesjö 2007 Kungsbacka Simsällskap 40.11 +6.42 Q
15 Tilda Widerfors 2008 Kristianstads SLS 40.38 +6.69 Q
16 Hedvig Lycke 2007 S 77 Stenungsund 40.48 +6.79 Q
17 Ingrid Josefson 2007 Föreningen Varbergs Sim 40.99 +7.30
18 Engla Back 2007 S 77 Stenungsund 41.09 +7.40
19 Tilde Haugsnes 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 41.13 +7.44
20 Elin Billström 2008 Kungsbacka Simsällskap 41.26 +7.57
21 Agnes Ottosson 2007 S 77 Stenungsund 41.59 +7.90
22 Miriam Schedvin 2007 Kungsbacka Simsällskap 41.60 +7.91
23 Liv Eklöv 2007 Föreningen Varbergs Sim 41.80 +8.11
24 Nicole Persson 2008 Kristianstads SLS 41.93 +8.24
25 Stina Röhss 2007 S 77 Stenungsund 42.59 +8.90
26 Mimmi Falk 2009 S 77 Stenungsund 43.54 +9.85
27 Freja Kinnander 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 43.71 +10.02
28 Elin Mårtensson 2007 Föreningen Varbergs Sim 43.89 +10.20
29 Regina Zana 2010 Trollhättans Simsällskap 44.17 +10.48
30 Giada Riva 2008 Kristianstads SLS 44.97 +11.28
31 Filippa Sundqvist 2007 Kungsbacka Simsällskap 45.14 +11.45
32 Adina Hilmersson 2009 Kungsbacka Simsällskap 45.43 +11.74
33 Maja Dalek 2008 Trollhättans Simsällskap 45.53 +11.84
34 Ella Thim 2009 Kristianstads SLS 46.00 +12.31
35 Sofie Persson 2008 Kristianstads SLS 46.18 +12.49
36 Beatrice Stefanescu 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 46.21 +12.52
37 Ella Muthas 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 46.62 +12.93
38 Linn Bravert 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 46.92 +13.23
39 Ingrid Öhman 2008 Trollhättans Simsällskap 47.16 +13.47
40 Stella Förstberg 2007 Föreningen Varbergs Sim 47.73 +14.04
41 Lily Burenius 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 49.09 +15.40
42 Nathalie Ceveryd 2008 Föreningen Varbergs Sim 49.42 +15.73
43 Tindra Leijon 2008 Föreningen Varbergs Sim 50.76 +17.07
44 Liv Blomdahl 2009 Föreningen Varbergs Sim 50.83 +17.14
45 Molly Andersson 2009 Trollhättans Simsällskap 56.23 +22.54
46 Filippa Rudolfsson 2008 Kungsbacka Simsällskap 1:00.43 +26.74
- Stella Geigel 2007 Föreningen Varbergs Sim DSQ
- Annie Alsterstad 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Gilma Janesjö 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Slava Skrypnyk 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Elsa Gentzel 2008 Kungsbacka Simsällskap DSQ
- Vera Malm 2009 Kungsbacka Simsällskap DSQ
- Donya Rovik 2008 Kungsbacka Simsällskap DNS
- Livia Kaipiainen 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DNS
- Emilia Söderström 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-07 09:57:29
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 13-14 år - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matilda Lundberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 30.70 Q
2 Frida Rångeby 2005 S 77 Stenungsund 31.54 +0.84 Q
3 Nikki Berggren 2005 Föreningen Varbergs Sim 32.01 +1.31 Q
4 Linnéa Samuelsson 2006 Kungsbacka Simsällskap 32.51 +1.81 Q
5 Emma Johansson 2005 Föreningen Varbergs Sim 32.73 +2.03 Q
6 Isabella Wahlund 2006 Kristianstads SLS 32.95 +2.25 Q
7 Sigrid Carlsson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 33.03 +2.33 Q
8 Alice Alsterstad 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 33.06 +2.36 Q
9 Liv Axelsson 2005 Kristianstads SLS 33.08 +2.38 Q
10 Ella Johannesson 2006 Kungsbacka Simsällskap 33.76 +3.06 -
11 Gaëlle Ovise 2005 Kungsbacka Simsällskap 33.81 +3.11 Q
12 Alva  Sonberger 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 33.99 +3.29 Q
13 Emma Widerfors 2005 Kristianstads SLS 34.08 +3.38 Q
14 Nelly Ahmadi 2005 Vellinge-Näsets Simklubb 34.38 +3.68 Q
15 Sigrid Hildebrand 2006 Kungsbacka Simsällskap 34.44 +3.74 Q
16 Melis Suleyman 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 34.48 +3.78 Q
17 Linnéa Fabian 2005 Kungsbacka Simsällskap 34.71 +4.01 Q
18 Ellie Petersson 2005 Kristianstads SLS 34.95 +4.25
19 Linnea Ranvert 2005 Kristianstads SLS 35.00 +4.30
20 Alva Tingstorp 2005 Föreningen Varbergs Sim 35.03 +4.33
20 Livia Bravert 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 35.03 +4.33
22 Ebba Carlström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 35.08 +4.38
22 Elly Petersson 2005 Kristianstads SLS 35.08 +4.38
24 Alicia Smith 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 35.26 +4.56
25 Alva Gadolin 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 35.41 +4.71
26 Elsa  Blomberg 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 35.69 +4.99
27 Emmi Engström 2005 Föreningen Varbergs Sim 35.73 +5.03
28 Anna Ström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 35.82 +5.12
29 Agnes Sjöström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 35.99 +5.29
30 Felicia Ceveryd 2005 Föreningen Varbergs Sim 36.13 +5.43
31 Lina Back 2005 S 77 Stenungsund 36.16 +5.46
32 Filippa Molin 2005 Kristianstads SLS 36.29 +5.59
33 Elisar Hamzi 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 36.31 +5.61
34 Ida Ivarsson 2006 Kungsbacka Simsällskap 36.46 +5.76
35 Alice Olsson 2006 S 77 Stenungsund 36.69 +5.99
36 Linnea Alfredsson 2006 Trollhättans Simsällskap 36.99 +6.29
37 Alicia Fredriksson 2005 Kungsbacka Simsällskap 37.11 +6.41
38 Rebecka Berlin 2005 Kungsbacka Simsällskap 37.21 +6.51
39 Tigra Salomonsson 2006 Kristianstads SLS 37.68 +6.98
40 Hanna Andersson 2005 Kristianstads SLS 37.88 +7.18
41 Hanna Carlsson 2006 Trollhättans Simsällskap 38.20 +7.50
42 Celine Holman 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 38.43 +7.73
43 Tuva Byfeldt 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 38.58 +7.88
44 Ronja Gustafsson 2006 Föreningen Varbergs Sim 38.67 +7.97
45 Lilith Annmark 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 38.70 +8.00
46 Märta Arnqvist 2005 Föreningen Varbergs Sim 38.84 +8.14
47 Johanna Gustafsson 2005 Kristianstads SLS 39.52 +8.82
48 Azra Yumer 2005 Vellinge-Näsets Simklubb 39.71 +9.01
49 Isa Simonsson 2006 Kungsbacka Simsällskap 40.12 +9.42
50 Alva Anell 2005 S 77 Stenungsund 40.25 +9.55
51 Isa Janson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 40.81 +10.11
52 Elin Adler 2006 Kristianstads SLS 43.41 +12.71
53 Klara Blomberg 2005 Kungsbacka Simsällskap 44.34 +13.64
54 Lovisa Lidén 2006 Föreningen Varbergs Sim 45.59 +14.89
- Matilda Björkholm 2005 Kristianstads SLS DSQ
- Märta Skogh 2006 Trollhättans Simsällskap DSQ
- Lovisa Stokke Eriksson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Maja Burenius 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Clara Almqvist 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Matilda Boreström 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap DNS
- Julia Lennartsson 2005 Vellinge-Näsets Simklubb DNS
- Alice Linnarsson 2006 Trollhättans Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-07 09:57:29
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 15-16 år - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellie Geigel 2003 Föreningen Varbergs Sim 30.97 Q
2 Emma Jobe 2003 Trollhättans Simsällskap 31.39 +0.42 Q
3 Frida Olofsson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 31.86 +0.89 Q
4 Klara Martinez Jonsson 2004 Kungsbacka Simsällskap 32.15 +1.18 Q
4 Matilda Nilsson 2004 Jönköpings Simsällskap 32.15 +1.18 Q
6 Antonia Sandblom 2003 Vellinge-Näsets Simklubb 32.24 +1.27 -
7 Olivia Sandberg 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 32.46 +1.49 Q
8 Tuva Gustavsson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 32.63 +1.66 Q
9 Natalie Stjärnås 2003 Jönköpings Simsällskap 32.65 +1.68 Q
10 Felicia Tubbin 2003 Jönköpings Simsällskap 33.13 +2.16 Q
11 Elina Wang 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 33.23 +2.26 Q
12 Kajsa Söderholm 2004 Vellinge-Näsets Simklubb 33.55 +2.58 Q
12 Izabella Svensson 2003 Kungsbacka Simsällskap 33.55 +2.58 -
14 Alice Karlsson 2004 Kungsbacka Simsällskap 33.57 +2.60 Q
15 Melissa Nyberg 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 33.65 +2.68 Q
16 Tilda Hilbert 2004 Föreningen Varbergs Sim 33.70 +2.73 -
17 Frida Jarl Halvarsson 2003 Kristianstads SLS 33.81 +2.84 Q
18 Anya Chen 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 34.63 +3.66 Q
19 Lia Wallström 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 34.68 +3.71 Q
20 Alva Ström 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 34.95 +3.98
21 Wilma Andrée 2004 Trollhättans Simsällskap 36.20 +5.23
22 Moa Simonsson 2003 Kungsbacka Simsällskap 36.49 +5.52
23 Alice Devinder 2004 Vellinge-Näsets Simklubb 37.03 +6.06
24 Gabriella Rolf 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 37.79 +6.82
25 Freja Gustafsson 2004 Föreningen Varbergs Sim 40.12 +9.15
26 Elsa Stenfeldt 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 40.83 +9.86
- Stella Warborn 2003 Föreningen Varbergs Sim DSQ
- Elsa Olofsson 2004 Trollhättans Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-12-07 09:57:29
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 17-99 år - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nilla Atzmannstorfer 1998 Jönköpings Simsällskap 30.18 Q
2 Emma Roos 1999 Jönköpings Simsällskap 30.59 +0.41 Q
3 Alva Back 2002 S 77 Stenungsund 31.21 +1.03 Q
4 Clara Balslev 2001 Föreningen Varbergs Sim 31.78 +1.60 Q
5 Victoria Danielsson 2002 Jönköpings Simsällskap 31.83 +1.65 Q
6 Tina Hopmark 2002 Kungsbacka Simsällskap 32.17 +1.99 Q
7 Emmie Davis 2002 Jönköpings Simsällskap 32.46 +2.28 Q
8 Isabella Källén 2001 Kungsbacka Simsällskap 33.12 +2.94 Q
9 Thea Carlsson 2002 Föreningen Varbergs Sim 33.17 +2.99 Q
10 Tilda Hellström 2002 Trollhättans Simsällskap 33.34 +3.16 Q
11 Saga Janzén 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap 33.88 +3.70 Q
12 Matilda Bengtsson 2002 Föreningen Varbergs Sim 35.02 +4.84 Q
13 Wilma Ericsson 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap 36.40 +6.22 Q
- Mariam Istiphan 2001 Jönköpings Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-12-07 09:57:29
2019-12-07 14:02:35 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap
Document
Resultat
Team Race Meet TYR 2019
Plats: Arrangör: KbSS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 8 dec 2019
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 12 och yngre - Semifinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hailey Larsson 2007 S 77 Stenungsund 35.34 Q
2 Annalie Rutter 2007 Kungsbacka Simsällskap 36.31 +0.97 Q
3 Fanny Falk 2008 S 77 Stenungsund 36.48 +1.14 Q
4 Freja Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap 36.76 +1.42 Q
5 Saga Wallin 2007 S 77 Stenungsund 37.49 +2.15 Q
6 Elin Linders 2007 Kungsbacka Simsällskap 37.94 +2.60 Q
7 Zoe Kanen 2007 Kungsbacka Simsällskap 38.26 +2.92 Q
8 Julia Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap 38.45 +3.11 Q
9 Isabell Wertheim 2008 Kungsbacka Simsällskap 38.49 +3.15
10 Emma Wikberg 2007 Trollhättans Simsällskap 38.87 +3.53
11 Szofia Zana 2008 Trollhättans Simsällskap 39.32 +3.98
12 Ebba Johansson 2009 Föreningen Varbergs Sim 39.87 +4.53
13 Tilda Widerfors 2008 Kristianstads SLS 39.94 +4.60
14 Hedvig Lycke 2007 S 77 Stenungsund 40.52 +5.18
15 Tilja Wennesjö 2007 Kungsbacka Simsällskap 41.74 +6.40
- Olivia Staafgård 2007 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-12-07 15:16:34
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 13-14 år - Semifinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matilda Lundberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 30.73 Q
2 Frida Rångeby 2005 S 77 Stenungsund 31.87 +1.14 Q
3 Nikki Berggren 2005 Föreningen Varbergs Sim 32.30 +1.57 Q
4 Linnéa Samuelsson 2006 Kungsbacka Simsällskap 32.54 +1.81 Q
5 Emma Johansson 2005 Föreningen Varbergs Sim 32.92 +2.19 Q
6 Isabella Wahlund 2006 Kristianstads SLS 33.04 +2.31 Q
7 Gaëlle Ovise 2005 Kungsbacka Simsällskap 33.44 +2.71 Q
8 Liv Axelsson 2005 Kristianstads SLS 33.51 +2.78 Q
9 Alva  Sonberger 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 33.63 +2.90
10 Alice Alsterstad 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 33.69 +2.96
11 Nelly Ahmadi 2005 Vellinge-Näsets Simklubb 33.73 +3.00
12 Emma Widerfors 2005 Kristianstads SLS 33.85 +3.12
13 Sigrid Carlsson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 34.40 +3.67
14 Melis Suleyman 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 34.71 +3.98
15 Sigrid Hildebrand 2006 Kungsbacka Simsällskap 34.83 +4.10
16 Linnéa Fabian 2005 Kungsbacka Simsällskap 34.91 +4.18
Grenen officiell:  2019-12-07 15:16:34
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 15-16 år - Semifinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Jobe 2003 Trollhättans Simsällskap 31.39 Q
2 Olivia Sandberg 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 31.80 +0.41 Q
3 Frida Olofsson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 32.04 +0.65 Q
4 Matilda Nilsson 2004 Jönköpings Simsällskap 32.13 +0.74 Q
5 Kajsa Söderholm 2004 Vellinge-Näsets Simklubb 32.40 +1.01 -
6 Natalie Stjärnås 2003 Jönköpings Simsällskap 32.53 +1.14 Q
7 Klara Martinez Jonsson 2004 Kungsbacka Simsällskap 32.55 +1.16 Q
8 Tuva Gustavsson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 32.56 +1.17 Q
9 Alice Karlsson 2004 Kungsbacka Simsällskap 32.71 +1.32 Q
10 Felicia Tubbin 2003 Jönköpings Simsällskap 33.34 +1.95
11 Frida Jarl Halvarsson 2003 Kristianstads SLS 33.36 +1.97
12 Melissa Nyberg 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 34.11 +2.72
13 Elina Wang 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 34.19 +2.80
14 Lia Wallström 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 34.38 +2.99
15 Anya Chen 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 35.44 +4.05
- Ellie Geigel 2003 Föreningen Varbergs Sim DSQ
Grenen officiell:  2019-12-07 15:16:34
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 17-99 år - Semifinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nilla Atzmannstorfer 1998 Jönköpings Simsällskap 30.12 Q
2 Emma Roos 1999 Jönköpings Simsällskap 30.24 +0.12 Q
3 Alva Back 2002 S 77 Stenungsund 30.50 +0.38 Q
4 Victoria Danielsson 2002 Jönköpings Simsällskap 31.20 +1.08 Q
5 Clara Balslev 2001 Föreningen Varbergs Sim 31.89 +1.77 Q
6 Tina Hopmark 2002 Kungsbacka Simsällskap 32.10 +1.98 Q
7 Emmie Davis 2002 Jönköpings Simsällskap 32.58 +2.46 Q
8 Saga Janzén 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap 33.55 +3.43 Q
9 Isabella Källén 2001 Kungsbacka Simsällskap 33.65 +3.53
10 Tilda Hellström 2002 Trollhättans Simsällskap 33.72 +3.60
11 Thea Carlsson 2002 Föreningen Varbergs Sim 33.85 +3.73
12 Matilda Bengtsson 2002 Föreningen Varbergs Sim 35.10 +4.98
13 Wilma Ericsson 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap 38.41 +8.29
Grenen officiell:  2019-12-07 15:16:34
2019-12-07 15:24:10 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap
Document
Heatresultat
Team Race Meet TYR 2019
Plats: Arrangör: KbSS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 8 dec 2019
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer - Final 12 och yngre
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Annalie Rutter 2007 Kungsbacka Simsällskap 35.72
2 Hailey Larsson 2007 S 77 Stenungsund 35.79 +0.07
3 Freja Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap 36.62 +0.90
4 Fanny Falk 2008 S 77 Stenungsund 37.12 +1.40
5 Saga Wallin 2007 S 77 Stenungsund 37.18 +1.46
6 Elin Linders 2007 Kungsbacka Simsällskap 38.14 +2.42
7 Zoe Kanen 2007 Kungsbacka Simsällskap 38.17 +2.45
8 Julia Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap 38.41 +2.69
Grenen officiell:  2019-12-07 16:55:08
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer - Final 13-14 år
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matilda Lundberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 30.23
2 Frida Rångeby 2005 S 77 Stenungsund 32.27 +2.04
3 Nikki Berggren 2005 Föreningen Varbergs Sim 32.37 +2.14
4 Linnéa Samuelsson 2006 Kungsbacka Simsällskap 32.38 +2.15
5 Gaëlle Ovise 2005 Kungsbacka Simsällskap 33.20 +2.97
6 Isabella Wahlund 2006 Kristianstads SLS 33.30 +3.07
7 Liv Axelsson 2005 Kristianstads SLS 33.41 +3.18
- Emma Johansson 2005 Föreningen Varbergs Sim DSQ
Grenen officiell:  2019-12-07 16:55:08
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer - Final 15-16 år
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Jobe 2003 Trollhättans Simsällskap 31.00
2 Frida Olofsson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 31.50 +0.50
3 Olivia Sandberg 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 31.65 +0.65
4 Matilda Nilsson 2004 Jönköpings Simsällskap 32.03 +1.03
5 Tuva Gustavsson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 32.19 +1.19
6 Klara Martinez Jonsson 2004 Kungsbacka Simsällskap 32.32 +1.32
7 Alice Karlsson 2004 Kungsbacka Simsällskap 32.65 +1.65
8 Natalie Stjärnås 2003 Jönköpings Simsällskap 32.90 +1.90
Grenen officiell:  2019-12-07 16:55:08
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer - Final 17-99 år
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nilla Atzmannstorfer 1998 Jönköpings Simsällskap 30.26
2 Alva Back 2002 S 77 Stenungsund 30.31 +0.05
3 Emma Roos 1999 Jönköpings Simsällskap 30.46 +0.20
4 Clara Balslev 2001 Föreningen Varbergs Sim 31.43 +1.17
5 Victoria Danielsson 2002 Jönköpings Simsällskap 31.44 +1.18
6 Tina Hopmark 2002 Kungsbacka Simsällskap 32.19 +1.93
7 Emmie Davis 2002 Jönköpings Simsällskap 32.73 +2.47
8 Saga Janzén 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap 33.43 +3.17
Grenen officiell:  2019-12-07 16:55:08
2019-12-07 16:56:51 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap
Document
Resultat
Team Race Meet TYR 2019
Plats: Arrangör: KbSS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 8 dec 2019
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 12 och yngre - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Karlsson 2007 Simklubben Laxen 32.75 Q
2 Alejandro Poller 2007 Kungsbacka Simsällskap 34.12 +1.37 Q
3 Ludvig Henriksson 2007 Kungsbacka Simsällskap 35.53 +2.78 Q
4 Emrik Hammar 2007 Kungsbacka Simsällskap 35.89 +3.14 Q
5 Miles Engdar 2007 Kungsbacka Simsällskap 36.58 +3.83 Q
6 Maximilian Thorsell 2007 Kungsbacka Simsällskap 36.74 +3.99 Q
7 Valdemar Alström 2007 Föreningen Varbergs Sim 37.22 +4.47 Q
8 Erik Bailey 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 37.38 +4.63 Q
9 Thage Bergström 2007 Kristianstads SLS 39.08 +6.33 Q
10 Gustaf Dalqvist 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 39.82 +7.07 Q
11 Johan Balslev 2008 Föreningen Varbergs Sim 40.95 +8.20 Q
12 Albin Wassberg 2008 S 77 Stenungsund 41.12 +8.37 -
13 Lukas Hedberg 2007 Föreningen Varbergs Sim 41.14 +8.39 Q
14 Axel Lambertsson 2008 Föreningen Varbergs Sim 41.80 +9.05 Q
15 William Hörgren 2007 Kungsbacka Simsällskap 42.29 +9.54 Q
16 Hugo Svensson 2008 Föreningen Varbergs Sim 44.72 +11.97 Q
17 Elias Väinölä 2007 Kungsbacka Simsällskap 45.07 +12.32 Q
18 Malte Öhlen 2007 Föreningen Varbergs Sim 47.03 +14.28
19 Julius Boman 2007 Kungsbacka Simsällskap 47.13 +14.38
20 Joel Stenström 2009 Föreningen Varbergs Sim 48.68 +15.93
21 Viktor Särkiniemi Carlsson 2009 Trollhättans Simsällskap 49.77 +17.02
22 Simon Olofsson 2007 Trollhättans Simsällskap 53.71 +20.96
- Valdemar Fredriksson 2008 Kungsbacka Simsällskap DSQ
- Rasmus Olsson 2008 Trollhättans Simsällskap DSQ
- Måns Blomberg 2008 Kungsbacka Simsällskap DSQ
- Max Johansson 2008 Kungsbacka Simsällskap DSQ
- Algot Finnäs 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Tom Larsson 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Alexander Alvstrand 2007 Kungsbacka Simsällskap DSQ
- Anton Holmgren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DNS
- Hannes Johnsson 2008 Kungsbacka Simsällskap DNS
- Vinston Åsén 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DNS
- Max Andersson 2007 Kungsbacka Simsällskap DNS
- Theo Nordin 2007 Trollhättans Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-07 10:19:36
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 13-14 år - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Sjögren 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 29.47 Q
2 Max Holmberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 30.40 +0.93 Q
3 Alexander Nilsson 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 31.39 +1.92 Q
4 Love Nystedt 2005 Kungsbacka Simsällskap 32.23 +2.76 Q
5 Stefan Bondzic-Rasic 2005 Vellinge-Näsets Simklubb 32.40 +2.93 Q
6 Jonathan Sandblom 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 32.59 +3.12 Q
7 Julius Andersson 2005 Föreningen Varbergs Sim 33.01 +3.54 Q
8 Gustav Freiholtz 2006 Kungsbacka Simsällskap 33.17 +3.70 Q
9 Victor Josarp 2006 Föreningen Varbergs Sim 33.65 +4.18 Q
10 Max Törnqvist 2006 Kungsbacka Simsällskap 34.06 +4.59 Q
11 Carl Martinsson 2005 Föreningen Varbergs Sim 34.38 +4.91 Q
12 Willgot Malmström 2005 Föreningen Varbergs Sim 34.70 +5.23 Q
13 Jonatan Bååth 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 35.09 +5.62 Q
14 Viggo Johnsson 2006 Kungsbacka Simsällskap 35.31 +5.84 Q
15 Linus Svensson 2005 Kristianstads SLS 36.17 +6.70 Q
16 Albin Amrén 2006 Kungsbacka Simsällskap 36.37 +6.90 Q
17 Alexander Hellqvist 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 36.67 +7.20
18 Oliver Jedbratt 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 37.40 +7.93
19 Theodor Fought 2005 Vellinge-Näsets Simklubb 37.72 +8.25
20 Carl Sundqvist 2005 Kungsbacka Simsällskap 37.84 +8.37
21 Hugo Prössel 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 39.64 +10.17
22 Liam Mumford 2006 Kungsbacka Simsällskap 41.50 +12.03
23 Gabriel Dyring 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 42.00 +12.53
24 Oscar  Olofsson 2006 S 77 Stenungsund 44.36 +14.89
- Viktor Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap DSQ
- Jonatan Mattiasson 2006 Kungsbacka Simsällskap DSQ
- Felix Andersson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-07 10:19:36
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 15-16 år - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Jönsson 2004 Kristianstads SLS 27.64 Q
2 Gustav Lokrantz 2004 Trollhättans Simsällskap 28.49 +0.85 Q
3 Isak Andersson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 28.91 +1.27 Q
4 Victor Ekblad 2004 Jönköpings Simsällskap 29.31 +1.67 Q
5 Gustaf Wänt 2004 Kungsbacka Simsällskap 29.45 +1.81 Q
6 David Liu 2004 Jönköpings Simsällskap 29.65 +2.01 Q
7 Bruno Lindqvist 2004 Vellinge-Näsets Simklubb 29.66 +2.02 Q
8 Tomislav Corluka 2003 Kristianstads SLS 29.77 +2.13 Q
9 Fredrik Ekholm 2004 Kungsbacka Simsällskap 29.86 +2.22 Q
10 Max Grubesic 2004 Jönköpings Simsällskap 30.05 +2.41 Q
11 Felix Kinnander 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 30.62 +2.98 Q
12 Alexander Johansson 2004 Kungsbacka Simsällskap 30.79 +3.15 Q
13 Herman Modig 2003 Kristianstads SLS 31.16 +3.52 Q
14 Elias Anderson 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 31.64 +4.00 Q
15 Jakob Starkenberg 2004 Jönköpings Simsällskap 31.79 +4.15 Q
16 Sixten Bohlin 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 32.07 +4.43 Q
17 Rikard Kristensson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 32.44 +4.80
18 Vincent Olsson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 32.45 +4.81
19 Anton Hägg 2004 Trollhättans Simsällskap 33.87 +6.23
20 Ludvig Ling 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 33.95 +6.31
21 David Kjellgren 2004 S 77 Stenungsund 34.40 +6.76
Grenen officiell:  2019-12-07 10:19:36
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 17-99 år - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Robin Andréasson 1988 Mölndals Allmänna Simsällskap 26.54 Q
2 Oskar Johansson 1993 Kungsbacka Simsällskap 26.56 +0.02 -
3 Ossian Arvidsson 1992 Kungälvs Simsällskap 26.94 +0.40 Q
4 Anton Johansson 1996 Kungsbacka Simsällskap 27.00 +0.46 Q
5 Jonatan Carlsson 2001 Föreningen Varbergs Sim 27.15 +0.61 Q
6 Johan Hildesson 1992 Kungälvs Simsällskap 27.61 +1.07 Q
7 Filiph Castillo Karlsson 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap 28.08 +1.54 Q
8 Richard Ekholm 2002 Kungsbacka Simsällskap 28.14 +1.60 Q
9 Anton Dahlgren 1999 Kungsbacka Simsällskap 28.55 +2.01 Q
10 Anton Wallin 2000 Mölndals Allmänna Simsällskap 28.63 +2.09 Q
11 Jakob Petersen 2001 Kristianstads SLS 28.87 +2.33 Q
12 Sebastian Svensson 2001 Kungsbacka Simsällskap 29.02 +2.48 -
13 Harry Petersson 2002 Kristianstads SLS 29.07 +2.53 Q
14 Jonathan Einarsson 2001 Kungsbacka Simsällskap 29.15 +2.61 Q
15 Viking Josefson 2002 Föreningen Varbergs Sim 29.23 +2.69 Q
16 Jens Pettersson 2001 S 77 Stenungsund 29.24 +2.70 Q
17 William Olsson 2002 Kungsbacka Simsällskap 29.63 +3.09 Q
18 inge Holmquist 1968 Göteborg Sim 29.69 +3.15 -
19 Linus Hagedorn 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap 29.96 +3.42 Q
20 Robin Flyman 1995 Mölndals Allmänna Simsällskap 30.12 +3.58
21 Hampus Dahlgren 2001 Kungsbacka Simsällskap 30.58 +4.04
22 Hugo Hilmersson 2002 Kungsbacka Simsällskap 30.86 +4.32
23 Tobias  Karlsson 2002 Jönköpings Simsällskap 30.90 +4.36
24 Haris Jazavac 2002 Kristianstads SLS 32.63 +6.09
25 Robin Boisen 1999 Kungsbacka Simsällskap 47.16 +20.62 S5
- Rikard Gustafsson 1991 Trollhättans Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-12-07 10:19:36
2019-12-07 14:02:57 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap
Document
Resultat
Team Race Meet TYR 2019
Plats: Arrangör: KbSS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 8 dec 2019
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 12 och yngre - Semifinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Karlsson 2007 Simklubben Laxen 33.98 Q
2 Alejandro Poller 2007 Kungsbacka Simsällskap 34.33 +0.35 Q
3 Ludvig Henriksson 2007 Kungsbacka Simsällskap 34.95 +0.97 Q
4 Emrik Hammar 2007 Kungsbacka Simsällskap 36.70 +2.72 Q
5 Miles Engdar 2007 Kungsbacka Simsällskap 37.35 +3.37 Q
6 Valdemar Alström 2007 Föreningen Varbergs Sim 37.74 +3.76 Q
7 Maximilian Thorsell 2007 Kungsbacka Simsällskap 38.19 +4.21 Q
8 Thage Bergström 2007 Kristianstads SLS 39.32 +5.34 Q
9 Gustaf Dalqvist 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 40.53 +6.55
10 William Hörgren 2007 Kungsbacka Simsällskap 41.42 +7.44
11 Lukas Hedberg 2007 Föreningen Varbergs Sim 42.23 +8.25
12 Hugo Svensson 2008 Föreningen Varbergs Sim 44.56 +10.58
13 Elias Väinölä 2007 Kungsbacka Simsällskap 49.64 +15.66
- Erik Bailey 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Johan Balslev 2008 Föreningen Varbergs Sim DSQ
- Axel Lambertsson 2008 Föreningen Varbergs Sim DSQ
Grenen officiell:  2019-12-07 15:24:56
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 13-14 år - Semifinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Sjögren 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 29.50 Q
2 Alexander Nilsson 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 31.43 +1.93 Q
3 Max Holmberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 31.69 +2.19 Q
4 Love Nystedt 2005 Kungsbacka Simsällskap 32.66 +3.16 Q
5 Gustav Freiholtz 2006 Kungsbacka Simsällskap 32.77 +3.27 Q
6 Stefan Bondzic-Rasic 2005 Vellinge-Näsets Simklubb 32.80 +3.30 Q
7 Julius Andersson 2005 Föreningen Varbergs Sim 33.31 +3.81 -
8 Jonathan Sandblom 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 33.33 +3.83 Q
9 Victor Josarp 2006 Föreningen Varbergs Sim 33.71 +4.21 Q
10 Max Törnqvist 2006 Kungsbacka Simsällskap 33.72 +4.22
11 Willgot Malmström 2005 Föreningen Varbergs Sim 34.34 +4.84
12 Carl Martinsson 2005 Föreningen Varbergs Sim 34.98 +5.48
13 Viggo Johnsson 2006 Kungsbacka Simsällskap 35.07 +5.57
14 Jonatan Bååth 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 35.47 +5.97
15 Linus Svensson 2005 Kristianstads SLS 36.76 +7.26
- Albin Amrén 2006 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-12-07 15:24:56
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 15-16 år - Semifinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Jönsson 2004 Kristianstads SLS 28.09 Q
2 Gustaf Wänt 2004 Kungsbacka Simsällskap 28.88 +0.79 Q
3 Victor Ekblad 2004 Jönköpings Simsällskap 29.02 +0.93 Q
4 Gustav Lokrantz 2004 Trollhättans Simsällskap 29.03 +0.94 Q
5 Isak Andersson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 29.26 +1.17 Q
6 Max Grubesic 2004 Jönköpings Simsällskap 29.82 +1.73 Q
7 Felix Kinnander 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 30.05 +1.96 Q
8 Bruno Lindqvist 2004 Vellinge-Näsets Simklubb 30.06 +1.97 Q
9 David Liu 2004 Jönköpings Simsällskap 30.24 +2.15
10 Tomislav Corluka 2003 Kristianstads SLS 30.30 +2.21
11 Fredrik Ekholm 2004 Kungsbacka Simsällskap 30.48 +2.39
12 Alexander Johansson 2004 Kungsbacka Simsällskap 31.19 +3.10
13 Elias Anderson 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 31.54 +3.45
14 Herman Modig 2003 Kristianstads SLS 31.64 +3.55
15 Jakob Starkenberg 2004 Jönköpings Simsällskap 32.43 +4.34
16 Sixten Bohlin 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 32.59 +4.50
Grenen officiell:  2019-12-07 15:24:56
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 17-99 år - Semifinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Robin Andréasson 1988 Mölndals Allmänna Simsällskap 26.43 Q
2 Jonatan Carlsson 2001 Föreningen Varbergs Sim 26.56 +0.13 Q
3 Ossian Arvidsson 1992 Kungälvs Simsällskap 26.64 +0.21 Q
4 Anton Johansson 1996 Kungsbacka Simsällskap 26.81 +0.38 Q
5 Johan Hildesson 1992 Kungälvs Simsällskap 27.41 +0.98 Q
5 Filiph Castillo Karlsson 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap 27.41 +0.98 Q
7 Richard Ekholm 2002 Kungsbacka Simsällskap 28.03 +1.60 Q
8 Jakob Petersen 2001 Kristianstads SLS 28.40 +1.97 Q
9 Anton Dahlgren 1999 Kungsbacka Simsällskap 28.78 +2.35
10 Jens Pettersson 2001 S 77 Stenungsund 28.86 +2.43
11 Jonathan Einarsson 2001 Kungsbacka Simsällskap 28.99 +2.56
12 Anton Wallin 2000 Mölndals Allmänna Simsällskap 29.13 +2.70
13 Harry Petersson 2002 Kristianstads SLS 29.22 +2.79
14 Linus Hagedorn 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap 29.36 +2.93
15 Viking Josefson 2002 Föreningen Varbergs Sim 29.89 +3.46
16 William Olsson 2002 Kungsbacka Simsällskap 30.03 +3.60
Grenen officiell:  2019-12-07 15:24:56
2019-12-07 16:32:28 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap
Document