2020-04-03   13:43:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt Stævne Sjælland Syd 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne 2019 Syd    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:00   
  Arrangør  Region Sjælland & NIF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svømmeklub    33.10  1:09.66  1:47.08    2:23.89   
Amanda Liechti  2008  Køge Svømmeklub    34.60  1:12.80  1:51.72    2:30.75   
Anna Sofie Skov  2008  Hvidovre Svømmeklub    35.59  1:15.01  1:55.77    2:35.23   
Wilma E L Raagefelt  2008  Hvidovre Svømmeklub    35.48  1:15.60  1:56.68    2:36.01   
Vigga Jørgensen  2008  Hovedstadens Svømmeklub    37.02  1:17.34  1:57.73    2:37.48   
Ella Stensgaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub    37.36  1:18.17  1:59.77    2:40.64   
Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.14  1:18.63  2:01.22    2:43.35   
Ida Sohn  2008  Rønne Svømme Klub    38.42  1:22.15  2:05.60    2:43.62   
Freja Kobbernagel  2008  Vest-Brøndby    37.80  1:21.01  2:04.68    2:44.81   
10  Betty Bibeyron-Wara  2008  Hovedstadens Svømmeklub    37.43  1:21.26  2:05.73    2:46.38   
11  Marie Munk  2008  Albertslund IF    38.49  1:21.52  2:05.51    2:46.55   
12  Victoria Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    38.39  1:21.05  2:05.20    2:47.33   
13  Klara Rasmussen  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH    38.68  1:21.64  2:05.83    2:49.41   
14  Nynne Bugge  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH    39.89  1:24.23  2:09.03    2:50.37   
15  Liva Friche Christensen  2008  Glostrup Svømmeklub    40.65  1:25.58  2:11.60    2:54.10   
16  Frederikke M. Rasmussen  2008  Vest-Brøndby    40.58  1:25.05  2:12.86    2:58.75   
17  Isabella Høj Johansen  2008  Greve Svømmeklub    39.33  1:24.96  2:12.11    2:58.88   
Amalie Lykke Madsen  2008  Greve Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark