2020-02-19   11:58:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt Stævne Sjælland Syd 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne 2019 Syd    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  11:10   
  Arrangør  Region Sjælland & NIF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olivia Møllgaard  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:18.81   
Alma Sofie A. Bløcher  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:19.76   
Freja Kobbernagel  2008  Vest-Brøndby            1:20.14   
Ella Stensgaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:20.49   
Cecilie Jakobsen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            1:21.24   
Klara Rasmussen  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:23.22   
Asta Lund Nielsen  2008  Næstved IF            1:23.30   
Selma Ganci Frederiksen  2008  Næstved IF            1:25.25   
Betty Bibeyron-Wara  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:26.62   
10  Vica Lucie Axen  2008  Køge Svømmeklub            1:28.30   
11  Merle Blomberg Jensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            1:29.39   
12  Victoria Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            1:29.87   
13  Luka Revitz  2008  Vest-Brøndby            1:29.99   
14  Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:30.11   
15  Frederikke M. Rasmussen  2008  Vest-Brøndby            1:31.19   
16  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  Greve Svømmeklub            1:31.74   
17  Flora Rebecca Profeta  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:33.88   
18  Sofia Tang  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:33.97   
19  Augusta Johansen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            1:34.25   
20  Mille Bækmark  2008  Albertslund IF            1:40.11   
21  Emma de Palo-Jonas  2008  Vest-Brøndby            1:47.91   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jasmin A. Didriksen  2009  Tune I.F. Svømmeafdeling            1:25.42   
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            1:26.45   
Aimée Overby Traberg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:26.88   
Vega Deneke Kure  2009  Glostrup Svømmeklub            1:32.29   
Anna Eirfeldt  2009  Greve Svømmeklub            1:33.19   
Alma Gottorp Sørensen  2009  Vest-Brøndby            1:33.39   
Vigga Petersen  2009  Næstved IF            1:33.70   
Clara Munkholm Larsen  2009  Næstved IF            1:33.84   
Martine Foged  2009  Næstved IF            1:34.39   
10  Alice Zsigri Dyndgaard  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:34.90   
11  Caroline Milling  2009  Solrød Svømmeklub            1:35.30   
12  Ella Strange  2009  Hvidovre Svømmeklub            1:39.85   
13  Mikala Valentin Eggertsen  2009  Nakskov Svømme Klub            1:40.25   
14  Luna Blanka A. Bløcher  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:41.51   
15  Thea Fritz Larsen  2009  Albertslund IF            1:41.82   
16  Monique Haack  2009  Solrød Svømmeklub            1:41.95   
17  Emma Simonsen  2009  Hvidovre Svømmeklub            1:44.50   
18  Mille Therp  2009  Vest-Brøndby            1:44.57   
19  Emma Thomns  2009  Nakskov Svømme Klub            1:45.90   
20  Dicte Rønman  2009  Solrød Svømmeklub            1:46.54   
21  Alberte Kobyluch Høst  2009  Køge Svømmeklub            1:47.74   
22  Natalie Meyer  2009  Glostrup Svømmeklub            1:47.80   
23  Mille Mouritzen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:48.23   
24  Victoria Sinding Vetlov  2009  Vest-Brøndby            1:48.53   
25  Selma Birgisdottir  2009  Herlufsholm Svømmeklub            1:49.52   
26  Mia Kristensen  2009  Vest-Brøndby            1:51.02   
27  Frida Christoffersen  2009  Vest-Brøndby            1:57.19   
28  Alberte Hansen  2009  Vallensbæk IF Af 1939            1:58.42   
Cecilia Janning  2009  Vest-Brøndby            DSQ  SW 6.4 EFB v/50m 
Josephine Madsen  2009  Greve Svømmeklub            DSQ  SW 6.4 EFB v/25m 
Lisa Koerver Schmidt  2009  Glostrup Svømmeklub            DSQ  SW 6.4 EFB v/50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  11:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark