Results for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:15.66 | OD 1 | |||||
2 | Emma Nørskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:15.66 | OD 2 | |||||
3 | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | 1:16.07 | ||||||
4 | Emma Mcpherran | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.11 | ||||||
5 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.16 | ||||||
6 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.39 | ||||||
7 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:19.60 | ||||||
8 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.73 | ||||||
9 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | Herlev Svømning | 1:22.11 | ||||||
10 | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.54 | ||||||
11 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | JGI Svømning | 1:22.77 | ||||||
12 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.25 | ||||||
13 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.81 | ||||||
14 | Freya Ploug Mattson | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.66 | ||||||
15 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 1:28.45 | ||||||
16 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.84 | ||||||
17 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.91 | ||||||
18 | Sofie Clemmensen | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.26 | ||||||
19 | Mathilde Fallenkamp | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.75 | ||||||
20 | Signe Grynnerup | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 1:32.90 | ||||||
21 | Anna Staal | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 1:32.92 | ||||||
22 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:33.57 | ||||||
23 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:35.68 | ||||||
24 | Karoline Melholt Gentin | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 1:36.79 | ||||||
25 | Rosa May Franco-Koed | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:39.64 | ||||||
26 | Malou Voigt | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:42.19 | ||||||
- | Emma Majo Schmiegelow | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:07.06 | ||||||
2 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.43 | ||||||
3 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.70 | ||||||
4 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.90 | ||||||
5 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.73 | ||||||
6 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:11.93 | ||||||
7 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.55 | ||||||
8 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.97 | ||||||
9 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:14.46 | ||||||
10 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 1:14.55 | ||||||
11 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.54 | ||||||
12 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.71 | ||||||
13 | Silje Rasmussen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 1:15.81 | ||||||
14 | Johanne Højer | 2008 | JGI Svømning | 1:16.54 | ||||||
15 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.81 | ||||||
16 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:16.99 | ||||||
17 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.83 | ||||||
18 | Pauline Munk-Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 1:20.60 | ||||||
19 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.85 | ||||||
20 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:39 |