Resultat för UGP och Smé-Simmet 2010
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP2 och Smé-Simmet | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:33 | |||
Arrangör | Tunafors SK |
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:13.71 | 2:34.07 | 3:55.72 | 5:14.88 | |||
2 | Elin Löfving | 1997 | Tunafors Sportklubb | 1:13.35 | 2:33.74 | 3:54.79 | 5:15.27 | |||
3 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 1:12.09 | 2:33.25 | 3:55.83 | 5:17.11 | |||
4 | Madeleine Porshagen | 1997 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:14.46 | 2:36.31 | 3:59.31 | 5:20.68 | |||
5 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 1:20.06 | 2:46.97 | 4:13.61 | 5:34.25 | |||
6 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 1:17.92 | 2:45.86 | 4:14.55 | 5:39.65 | |||
7 | Pamela Beyermann | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 1:15.83 | 2:45.73 | 4:15.08 | 5:42.05 | |||
8 | Madeleine Wanna | 1999 | Säffle Simsällskap | 1:20.14 | 2:47.12 | 4:15.67 | 5:45.51 | |||
9 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:17.70 | 2:47.82 | 4:19.00 | 5:47.01 | |||
10 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:24.49 | 2:59.55 | 4:30.98 | 5:56.07 | |||
11 | Moa Sundholm | 1997 | Tunafors Sportklubb | 1:20.91 | 2:53.84 | 4:29.05 | 5:57.29 | |||
12 | Linn Gustafsson | 1998 | Örebro Simallians | 1:24.47 | 2:58.91 | 4:36.08 | 6:08.34 | |||
13 | Kajsa Björck-Teuscher | 1999 | Grums Simsällskap | 1:28.58 | 3:05.00 | 4:41.42 | 6:13.70 | |||
14 | Rebecca Cransenhed | 1998 | Örebro Simallians | 1:28.50 | 3:05.18 | 4:42.78 | 6:19.93 | |||
15 | Agnes Gustafsson | 1997 | Tunafors Sportklubb | 1:31.72 | 3:16.75 | 5:03.81 | 6:46.30 | |||
16 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 1:34.05 | 3:19.37 | 5:09.91 | 6:50.54 | |||
- | Frida Byström | 1998 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sara Arvidsson | 1998 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Isabelle Fredriksson | 1999 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | DNS | ||||||
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Astrid Blomqvist | 1996 | Upsala Simsällskap | 1:07.14 | 2:15.53 | 3:28.95 | 4:42.59 | |||
2 | Nathalie Larsson | 1996 | Örebro Simallians | 1:07.61 | 2:20.15 | 3:32.35 | 4:45.05 | |||
3 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:11.84 | 2:28.46 | 3:45.03 | 5:00.88 | |||
4 | Ida Fahlborg | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:10.11 | 2:26.93 | 3:45.00 | 5:02.57 | |||
5 | Evelina Wensberg | 1996 | Säffle Simsällskap | 1:10.07 | 2:26.66 | 3:45.85 | 5:03.38 | |||
6 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 1:13.25 | 2:30.81 | 3:50.21 | 5:07.18 | |||
7 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 1:16.92 | 2:40.80 | 4:04.49 | 5:23.54 | |||
8 | Elin Höjd | 1996 | Filipstads Simklubb | 1:16.57 | 2:39.24 | 4:03.42 | 5:26.03 | |||
9 | Nelly Neuman | 1996 | Köpings Simsällskap | 1:15.65 | 2:40.10 | 4:05.05 | 5:26.90 | |||
10 | Lina Watz | 1996 | Karlstads Simsällskap | 1:15.96 | 2:40.05 | 4:06.17 | 5:29.71 | |||
11 | Carolina Vinefur | 1996 | Örebro Simallians | 1:18.86 | 2:44.44 | 4:10.70 | 5:35.69 | |||
12 | Malin Wärn | 1996 | Karlskoga Simförening | 1:19.34 | 2:48.08 | 4:17.07 | 5:43.95 | |||
13 | Agnes Skogfors | 1996 | Tunafors Sportklubb | 1:29.32 | 3:08.08 | 4:49.33 | 6:28.54 | |||
- | Linnea Hallberg | 1996 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Lisa Pavasson | 1996 | Tunafors Sportklubb | DNS | ||||||
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Malin Ejdersund | 1995 | Västerås Simsällskap | 1:07.06 | 2:20.05 | 3:34.62 | 4:48.67 | |||
2 | Emelie Burstedt | 1995 | Karlstads Simsällskap | 1:11.20 | 2:26.38 | 3:41.32 | 4:55.10 | |||
3 | Frida Idesten | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 1:10.58 | 2:29.70 | 3:49.53 | 5:08.08 | |||
4 | Julia Dannfors | 1995 | Upsala Simsällskap | 1:12.50 | 2:31.59 | 3:52.73 | 5:11.22 | |||
5 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsällskap | 1:12.15 | 2:33.22 | 3:55.76 | 5:16.57 | |||
6 | Linnéa Svärd | 1995 | Deje Simsällskap | 1:17.02 | 2:39.68 | 4:00.32 | 5:20.10 | |||
7 | Josefine Larsen | 1995 | Eskilstuna Simsällskap | 1:15.67 | 2:39.44 | 4:04.45 | 5:24.76 | |||
8 | Saga Richter | 1995 | Tunafors Sportklubb | 1:17.86 | 2:41.40 | 4:05.41 | 5:27.49 | |||
9 | My Lundblad | 1995 | Sala Simsällskap | 1:19.53 | 2:45.13 | 4:09.50 | 5:31.93 | |||
10 | Sofie Marklew | 1995 | Deje Simsällskap | 1:20.17 | 2:46.76 | 4:14.39 | 5:38.39 | |||
11 | Emma Lekryd | 1995 | Eskilstuna Simsällskap | 1:19.38 | 2:47.57 | 4:16.07 | 5:45.70 | |||
12 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Upsala Simsällskap | 1:20.79 | 2:50.58 | 4:21.39 | 5:51.48 | |||
13 | Emma Möller | 1995 | Tunafors Sportklubb | 1:31.28 | 3:12.49 | 4:56.88 | 6:38.73 | |||
- | Linnea Lund | 1995 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Lidström | 1994 | Upsala Simsällskap | 1:08.26 | 2:23.39 | 3:41.82 | 5:01.61 | |||
2 | Jennifer Schwartz | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 1:10.09 | 2:28.09 | 3:48.40 | 5:07.84 | |||
3 | Veronica Österman | 1992 | Nyköpings Simsällskap | 1:11.75 | 2:29.05 | 3:49.30 | 5:08.39 | |||
4 | Therese Trostemo | 1993 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:13.70 | 2:34.29 | 3:55.91 | 5:11.40 | |||
5 | Isabella Beiron | 1993 | Tunafors Sportklubb | 1:17.13 | 2:41.53 | 4:04.47 | 5:24.35 | |||
6 | Sandra Andersson | 1994 | Tunafors Sportklubb | 1:16.31 | 2:40.89 | 4:05.40 | 5:27.82 | |||
7 | Sari Korhonen | 1993 | Säffle Simsällskap | 1:19.16 | 2:49.14 | 4:23.92 | 6:00.16 | |||
8 | Sandra Alfredsson | 1992 | Köpings Simsällskap | 1:32.09 | 3:20.75 | 5:11.11 | 6:57.22 | |||
- | Michaela Jansson | 1992 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jenny Fjärstedt | 1992 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 10:33 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP2 och Smé-Simmet | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | Tunafors SK |
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 34.25 | 1:11.80 | |||||
2 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 34.81 | 1:12.14 | |||||
3 | Gustav Bjälevik | 1997 | Köpings Simsällskap | 35.03 | 1:12.46 | |||||
4 | Boris Wu | 1997 | Upsala Simsällskap | 36.55 | 1:15.35 | |||||
5 | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | 37.45 | 1:17.95 | |||||
6 | William Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simsällskap | 37.64 | 1:18.09 | |||||
7 | Gustav Ejdersund | 1998 | Västerås Simsällskap | 38.20 | 1:20.17 | |||||
8 | Stefan Biscevic | 1998 | Tunafors Sportklubb | 38.61 | 1:24.20 | |||||
9 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simsällskap | 39.61 | 1:24.49 | |||||
10 | Marco Biscevic | 1998 | Tunafors Sportklubb | 39.11 | 1:24.58 | |||||
11 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 40.52 | 1:26.12 | |||||
12 | Simon Szakal | 1998 | Tunafors Sportklubb | 40.56 | 1:27.15 | |||||
13 | Victor Westin | 1998 | Sala Simsällskap | 39.13 | 1:28.74 | |||||
14 | Vilmos Szabó | 1998 | Tunafors Sportklubb | 39.70 | 1:31.60 | |||||
15 | Henrik Karlsson | 1998 | Flens Simsällskap | 41.37 | 1:32.42 | |||||
- | David Wimmerstedt | 1997 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Timo Oosterveld | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | DNS | ||||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Tagesson | 1996 | Örebro Simallians | 28.88 | 1:00.84 | |||||
2 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 29.66 | 1:01.84 | |||||
3 | Erik Nyström | 1996 | Simklubben Nautilus | 30.79 | 1:03.50 | |||||
4 | Alexander Matkoski | 1996 | Upsala Simsällskap | 30.20 | 1:03.67 | |||||
5 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 30.67 | 1:04.02 | |||||
6 | Eric Skogfors | 1996 | Tunafors Sportklubb | 31.76 | 1:05.38 | |||||
7 | Björn Andersson | 1996 | Karlstads Simsällskap | 31.80 | 1:05.72 | |||||
8 | Simon Bergquist | 1996 | Örebro Simallians | 32.05 | 1:06.97 | |||||
9 | Daniel Svensson | 1996 | Säffle Simsällskap | 32.49 | 1:07.26 | |||||
10 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 33.11 | 1:07.66 | |||||
11 | Viktor Andersson | 1996 | SK Strängnäs Frisimmare | 31.21 | 1:07.70 | |||||
12 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 32.68 | 1:08.48 | |||||
13 | Adam Larsson | 1996 | Karlskoga Simförening | 33.04 | 1:09.40 | |||||
14 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 33.95 | 1:09.42 | |||||
15 | Emil Björk | 1996 | Västerås Simsällskap | 34.17 | 1:10.42 | |||||
16 | Alexander Röbech | 1996 | Tunafors Sportklubb | 34.95 | 1:12.41 | |||||
17 | Viktor Glemne | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 35.26 | 1:13.56 | |||||
18 | Johan Edebrink | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 35.53 | 1:13.93 | |||||
19 | Filip von Heijne | 1996 | Upsala Simsällskap | 36.13 | 1:14.66 | |||||
20 | Oscar Norberg | 1996 | Tunafors Sportklubb | 34.30 | 1:14.67 | |||||
21 | Axel Brorsson | 1996 | Tunafors Sportklubb | 35.52 | 1:16.94 | |||||
22 | Matus Kuchalik | 1996 | Örebro Simallians | 35.72 | 1:18.29 | |||||
- | Eric Gustafsson | 1996 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Victor Lindholm | 1996 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 28.27 | 56.71 | |||||
2 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 28.44 | 57.93 | |||||
3 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 28.39 | 59.48 | |||||
4 | Jeremi Grosz | 1995 | Eskilstuna Simsällskap | 29.08 | 59.88 | |||||
5 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 28.42 | 1:00.22 | |||||
6 | Tim Skoogh | 1995 | Säffle Simsällskap | 29.75 | 1:01.36 | |||||
7 | Daniel Curacica | 1995 | Tunafors Sportklubb | 29.32 | 1:01.96 | |||||
8 | Daniel Truong | 1995 | Eskilstuna Simsällskap | 29.40 | 1:01.97 | |||||
9 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 30.16 | 1:02.15 | |||||
10 | August Eriksson | 1995 | Västerås Simsällskap | 30.27 | 1:02.58 | |||||
11 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 30.97 | 1:05.26 | |||||
12 | Jacob Schönning | 1995 | Upsala Simsällskap | 32.80 | 1:09.81 | |||||
13 | Anton Jaensson | 1995 | Örebro Simallians | 34.09 | 1:10.94 | |||||
14 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 34.84 | 1:13.44 | |||||
15 | Jakob Hannerz | 1995 | Upsala Simsällskap | 35.38 | 1:14.21 | |||||
16 | Julian Placek | 1995 | Köpings Simsällskap | 36.97 | 1:17.76 | |||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Niclas Just | 1994 | Tunafors Sportklubb | 27.40 | 56.83 | |||||
2 | Cristian Strömberg | 1993 | Upsala Simsällskap | 27.35 | 57.67 | |||||
3 | Marcus Aurén | 1994 | Västerås Simsällskap | 28.19 | 58.57 | |||||
4 | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsällskap | 28.08 | 58.82 | |||||
5 | Emil Dahlbom | 1994 | Upsala Simsällskap | 28.06 | 59.40 | |||||
6 | Jesper Ny | 1992 | Strängnäs Simsällskap | 28.30 | 1:00.25 | |||||
7 | Omid Janani | 1994 | Västerås Simsällskap | 28.97 | 1:00.43 | |||||
8 | Gustav Karlsson | 1993 | Eskilstuna Simsällskap | 29.42 | 1:00.64 | |||||
9 | Gustav Rogne | 1992 | Säffle Simsällskap | 29.62 | 1:01.39 | |||||
10 | Joacim Westin | 1994 | Upsala Simsällskap | 29.83 | 1:02.83 | |||||
11 | Andreas Hedin | 1994 | Upsala Simsällskap | 30.64 | 1:04.43 | |||||
12 | Christoffer Röbech | 1994 | Tunafors Sportklubb | 30.54 | 1:05.19 | |||||
13 | Erik Danielsson | 1994 | Tunafors Sportklubb | 31.04 | 1:05.27 | |||||
14 | Carl Winlöf | 1994 | Upsala Simsällskap | 30.96 | 1:05.40 | |||||
15 | Jimmy Andersson | 1994 | Deje Simsällskap | 31.19 | 1:05.44 | |||||
16 | Philip Abrahamsson | 1994 | Karlstads Simsällskap | 32.66 | 1:08.45 | |||||
17 | Johan Henriksson | 1992 | Upsala Simsällskap | 33.76 | 1:09.37 | |||||
18 | Carl-Oscar Carlsson | 1993 | Örebro Simallians | 33.75 | 1:11.46 | |||||
19 | Jonatan Niiranen | 1994 | Köpings Simsällskap | 36.93 | 1:15.54 | |||||
- | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Viktor Umenius | 1993 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 10:47 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP2 och Smé-Simmet | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | Tunafors SK |
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 35.41 | 1:17.09 | |||||
2 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 36.37 | 1:19.07 | |||||
3 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 36.77 | 1:19.62 | |||||
4 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 38.82 | 1:22.18 | |||||
5 | Moa Sundholm | 1997 | Tunafors Sportklubb | 37.91 | 1:23.62 | |||||
6 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 39.37 | 1:23.85 | |||||
7 | Hanna Öster | 1997 | Köpings Simsällskap | 39.40 | 1:27.12 | |||||
8 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 40.10 | 1:27.93 | |||||
9 | Madeleine Olofsson | 1997 | Västerås Simsällskap | 41.03 | 1:30.36 | |||||
10 | Madeleine Porshagen | 1997 | SK Strängnäs Frisimmare | 40.64 | 1:31.21 | |||||
11 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 40.73 | 1:32.30 | |||||
12 | Jenny Andersson | 1997 | Karlstads Simsällskap | 39.69 | 1:33.04 | |||||
13 | Kajsa Björck-Teuscher | 1999 | Grums Simsällskap | 44.24 | 1:33.36 | |||||
14 | Cecilia Winqvist | 1997 | Karlskoga Simförening | 42.64 | 1:34.07 | |||||
15 | Pamela Beyermann | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 41.27 | 1:34.48 | |||||
16 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 43.72 | 1:36.43 | |||||
17 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 42.27 | 1:36.57 | |||||
18 | Elinor Kihlström | 1997 | Karlskoga Simförening | 43.98 | 1:37.66 | |||||
19 | Tova Lilja | 1999 | Säffle Simsällskap | 42.48 | 1:37.71 | |||||
20 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 45.67 | 1:41.61 | |||||
21 | Jennifer Kaplin | 1998 | Eskilstuna Simsällskap | 50.87 | 1:49.62 | |||||
- | Frida Byström | 1998 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | DNS | ||||||
- | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nathalie Larsson | 1996 | Örebro Simallians | 32.91 | 1:09.96 | |||||
2 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 35.81 | 1:17.50 | |||||
3 | Ida Fahlborg | 1996 | Västerås Simsällskap | 36.75 | 1:18.50 | |||||
4 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 37.53 | 1:21.07 | |||||
5 | Nelly Neuman | 1996 | Köpings Simsällskap | 38.80 | 1:21.34 | |||||
6 | Elsa Hedman | 1996 | Upsala Simsällskap | 37.59 | 1:25.33 | |||||
7 | Johanna Strömstedt | 1996 | Upsala Simsällskap | 39.37 | 1:26.27 | |||||
8 | Josefine Hedmo | 1996 | Upsala Simsällskap | 41.04 | 1:30.52 | |||||
9 | Agnes Skogfors | 1996 | Tunafors Sportklubb | 44.06 | 1:34.44 | |||||
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Engström | 1995 | Tunafors Sportklubb | 33.80 | 1:14.52 | |||||
2 | Frida Idesten | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 34.11 | 1:14.63 | |||||
3 | Linnéa Svärd | 1995 | Deje Simsällskap | 34.93 | 1:17.59 | |||||
4 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Upsala Simsällskap | 38.44 | 1:26.71 | |||||
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matea Bradaric | 1993 | Eskilstuna Simsällskap | 33.29 | 1:11.16 | |||||
2 | Caroline Just | 1992 | Tunafors Sportklubb | 33.21 | 1:11.48 | |||||
3 | Ylva Henriksson | 1994 | Upsala Simsällskap | 33.62 | 1:12.94 | |||||
4 | Jennifer Schwartz | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 33.54 | 1:14.35 | |||||
5 | Vera Pålsson | 1994 | Karlstads Simsällskap | 35.16 | 1:15.23 | |||||
6 | Ronja Johansson-Eld | 1993 | Karlstads Simsällskap | 34.60 | 1:15.66 | |||||
7 | Katarina Burman | 1993 | Upsala Simsällskap | 33.99 | 1:16.06 | |||||
8 | Sandra Reichenberger | 1994 | Upsala Simsällskap | 35.29 | 1:17.06 | |||||
9 | Erika Nyström | 1994 | Nyköpings Simsällskap | 34.76 | 1:17.20 | |||||
10 | Mikaela Olofsson | 1992 | Västerås Simsällskap | 35.66 | 1:18.98 | |||||
11 | Sara Birgersson | 1993 | Västerås Simsällskap | 35.72 | 1:19.86 | |||||
12 | Isabelle Åhling | 1993 | Karlskoga Simförening | 36.75 | 1:20.20 | |||||
13 | Karin Melin | 1994 | Karlstads Simsällskap | 36.71 | 1:20.25 | |||||
14 | Veronica Österman | 1992 | Nyköpings Simsällskap | 37.70 | 1:22.67 | |||||
15 | Klara Lindström | 1994 | Tunafors Sportklubb | 35.36 | 1:23.99 | |||||
16 | Maria Sundström | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.70 | 1:24.90 | |||||
17 | Sandra Nyström | 1994 | Nyköpings Simsällskap | 40.38 | 1:28.37 | |||||
18 | Christina Jonsson | 1993 | Eskilstuna Simsällskap | 42.78 | 1:37.90 | |||||
- | Michaela Jansson | 1992 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Natalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP2 och Smé-Simmet | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:39 | |||
Arrangör | Tunafors SK |
Gren 4, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 34.37 | 1:15.53 | 1:58.07 | 2:40.77 | |||
Gren 4, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Tagesson | 1996 | Örebro Simallians | 36.15 | 1:18.88 | 2:02.36 | 2:45.47 | |||
2 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 37.41 | 1:20.33 | 2:04.41 | 2:49.04 | |||
3 | Björn Andersson | 1996 | Karlstads Simsällskap | 35.57 | 1:17.74 | 2:03.87 | 2:49.13 | |||
4 | Eric Skogfors | 1996 | Tunafors Sportklubb | 37.53 | 1:22.74 | 2:09.57 | 2:56.28 | |||
5 | Simon Bergquist | 1996 | Örebro Simallians | 38.52 | 1:23.82 | 2:13.41 | 2:56.87 | |||
Gren 4, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 31.89 | 1:08.08 | 1:44.73 | 2:20.16 | |||
2 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 33.74 | 1:12.97 | 1:53.25 | 2:33.27 | |||
3 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 34.75 | 1:15.04 | 1:58.39 | 2:41.06 | |||
4 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 34.91 | 1:17.72 | 2:03.10 | 2:44.86 | |||
5 | Martin Lundberg | 1995 | Tunafors Sportklubb | 34.89 | 1:16.74 | 2:02.26 | 2:45.64 | |||
6 | Jonathan Ahlbäck | 1995 | Deje Simsällskap | 44.88 | 1:39.41 | 2:34.44 | 3:26.28 | |||
7 | Julian Placek | 1995 | Köpings Simsällskap | 47.75 | 1:44.90 | 2:45.57 | 3:41.87 | |||
- | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
- | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 4, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Aurén | 1994 | Västerås Simsällskap | 30.97 | 1:06.33 | 1:42.20 | 2:18.31 | |||
2 | Niklas Andersson | 1992 | Tunafors Sportklubb | 35.79 | 1:16.08 | 1:59.58 | 2:43.16 | |||
3 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 36.34 | 1:21.92 | 2:12.60 | 3:06.93 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 11:39 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP2 och Smé-Simmet | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 12:23 | |||
Arrangör | Tunafors SK |
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 38.51 | 1:18.68 | 1:59.07 | 2:37.93 | |||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 40.25 | 1:24.30 | 2:10.02 | 2:51.74 | |||
3 | Hanna Öster | 1997 | Köpings Simsällskap | 40.57 | 1:24.20 | 2:09.58 | 2:54.23 | |||
4 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 41.31 | 1:25.45 | 2:10.57 | 2:54.27 | |||
5 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 42.42 | 1:27.72 | 2:13.34 | 2:56.14 | |||
6 | Elin Löfving | 1997 | Tunafors Sportklubb | 40.47 | 1:26.83 | 2:13.91 | 2:58.31 | |||
7 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 42.61 | 1:28.04 | 2:14.27 | 2:58.34 | |||
8 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 42.97 | 1:29.46 | 2:17.38 | 3:01.86 | |||
9 | Linnéa Carlsson | 1998 | Upsala Simsällskap | 41.77 | 1:27.55 | 2:14.67 | 3:02.48 | |||
10 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 42.95 | 1:29.79 | 2:19.07 | 3:05.61 | |||
11 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 44.20 | 1:31.83 | 2:21.47 | 3:08.53 | |||
12 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 45.14 | 1:32.42 | 2:21.07 | 3:08.65 | |||
13 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 44.87 | 1:32.64 | 2:21.18 | 3:09.48 | |||
14 | Linn Gustafsson | 1998 | Örebro Simallians | 42.65 | 1:31.78 | 2:23.52 | 3:11.98 | |||
15 | Rebecca Cransenhed | 1998 | Örebro Simallians | 48.85 | 1:40.57 | 2:32.63 | 3:23.59 | |||
- | Sara Arvidsson | 1998 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Isabelle Fredriksson | 1999 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Pamela Beyermann | 1998 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Agnes Gustafsson | 1997 | Tunafors Sportklubb | DSQ | ||||||
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nathalie Larsson | 1996 | Örebro Simallians | 35.39 | 1:14.51 | 1:53.76 | 2:31.71 | |||
2 | Astrid Blomqvist | 1996 | Upsala Simsällskap | 36.70 | 1:16.52 | 1:57.83 | 2:38.57 | |||
3 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 37.89 | 1:19.52 | 2:01.37 | 2:42.55 | |||
4 | Josefine Norlin | 1996 | Upsala Simsällskap | 37.45 | 1:19.62 | 2:01.89 | 2:42.68 | |||
5 | Evelina Wensberg | 1996 | Säffle Simsällskap | 38.40 | 1:20.09 | 2:03.44 | 2:44.54 | |||
6 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 39.09 | 1:21.80 | 2:05.12 | 2:46.95 | |||
7 | Elin Höjd | 1996 | Filipstads Simklubb | 42.01 | 1:27.00 | 2:12.52 | 2:55.47 | |||
8 | Malin Wärn | 1996 | Karlskoga Simförening | 46.55 | 1:37.20 | 2:27.67 | 3:17.67 | |||
9 | Carolina Vinefur | 1996 | Örebro Simallians | 47.33 | 1:37.61 | 2:29.25 | 3:19.69 | |||
- | Linnea Hallberg | 1996 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Felicia Fors | 1996 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Engström | 1995 | Tunafors Sportklubb | 37.09 | 1:16.49 | 1:57.02 | 2:36.92 | |||
2 | Julia Dannfors | 1995 | Upsala Simsällskap | 39.37 | 1:19.52 | 1:59.91 | 2:39.82 | |||
3 | Malin Ejdersund | 1995 | Västerås Simsällskap | 38.50 | 1:19.06 | 2:00.31 | 2:40.91 | |||
4 | Emelie Burstedt | 1995 | Karlstads Simsällskap | 41.20 | 1:24.76 | 2:06.92 | 2:47.67 | |||
5 | Saga Richter | 1995 | Tunafors Sportklubb | 40.72 | 1:24.01 | 2:07.65 | 2:50.88 | |||
6 | Emma Lekryd | 1995 | Eskilstuna Simsällskap | 40.65 | 1:24.24 | 2:08.69 | 2:52.09 | |||
7 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsällskap | 40.51 | 1:23.53 | 2:08.21 | 2:52.50 | |||
8 | Sofie Marklew | 1995 | Deje Simsällskap | 44.14 | 1:31.00 | 2:17.58 | 3:01.24 | |||
9 | My Lundblad | 1995 | Sala Simsällskap | 43.01 | 1:29.48 | 2:16.53 | 3:03.64 | |||
10 | Emma Möller | 1995 | Tunafors Sportklubb | 49.68 | 1:43.54 | 2:37.64 | 3:30.06 | |||
- | Linnea Lund | 1995 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Alexandra Börjesson | 1995 | Simklubben Nautilus | DNS | ||||||
- | Marie Svensson | 1995 | SSK Skjetten Svømming | DSQ | ||||||
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Kindlund | 1994 | Upsala Simsällskap | 33.93 | 1:11.53 | 1:50.30 | 2:29.25 | |||
2 | Katarina Burman | 1993 | Upsala Simsällskap | 37.02 | 1:17.22 | 1:58.14 | 2:37.43 | |||
3 | Rebecka Ek | 1994 | Karlskoga Simförening | 37.24 | 1:18.06 | 1:58.96 | 2:38.87 | |||
4 | Sara Birgersson | 1993 | Västerås Simsällskap | 41.43 | 1:25.14 | 2:08.52 | 2:49.45 | |||
5 | Sandra Andersson | 1994 | Tunafors Sportklubb | 39.93 | 1:23.13 | 2:06.78 | 2:49.72 | |||
6 | Matea Bradaric | 1993 | Eskilstuna Simsällskap | 39.02 | 1:22.78 | 2:07.10 | 2:49.99 | |||
7 | Isabella Beiron | 1993 | Tunafors Sportklubb | 41.04 | 1:25.40 | 2:09.80 | 2:52.72 | |||
8 | Betty Siu | 1994 | Eskilstuna Simsällskap | 39.56 | 1:23.19 | 2:09.18 | 2:54.96 | |||
9 | Therese Trostemo | 1993 | SK Strängnäs Frisimmare | 40.45 | 1:25.70 | 2:12.55 | 2:58.00 | |||
10 | Therese Alfredsson | 1994 | Köpings Simsällskap | 45.58 | 1:39.78 | 2:36.24 | 3:31.47 | |||
- | Mathilda Haglind | 1994 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 12:23 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP2 och Smé-Simmet | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 12:50 | |||
Arrangör | Tunafors SK |
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 38.24 | 1:18.00 | |||||
2 | Gustav Bjälevik | 1997 | Köpings Simsällskap | 41.76 | 1:24.69 | |||||
3 | Vilmos Szabó | 1998 | Tunafors Sportklubb | 44.57 | 1:29.18 | |||||
4 | Gustav Ejdersund | 1998 | Västerås Simsällskap | 45.52 | 1:30.58 | |||||
5 | William Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simsällskap | 45.72 | 1:30.77 | |||||
6 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simsällskap | 44.76 | 1:31.92 | |||||
7 | Boris Wu | 1997 | Upsala Simsällskap | 45.18 | 1:32.44 | |||||
8 | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | 46.03 | 1:33.65 | |||||
9 | Stefan Biscevic | 1998 | Tunafors Sportklubb | 47.38 | 1:37.88 | |||||
10 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 49.04 | 1:38.98 | |||||
11 | Marco Biscevic | 1998 | Tunafors Sportklubb | 49.79 | 1:42.33 | |||||
- | Henrik Karlsson | 1998 | Flens Simsällskap | DNS | ||||||
- | David Wimmerstedt | 1997 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Timo Oosterveld | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | DNS | ||||||
- | Victor Westin | 1998 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Simon Szakal | 1998 | Tunafors Sportklubb | DSQ | ||||||
- | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Tagesson | 1996 | Örebro Simallians | 33.43 | 1:10.12 | |||||
2 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 34.90 | 1:11.74 | |||||
3 | Erik Nyström | 1996 | Simklubben Nautilus | 35.96 | 1:13.24 | |||||
4 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 37.28 | 1:16.97 | |||||
5 | Viktor Andersson | 1996 | SK Strängnäs Frisimmare | 37.60 | 1:17.09 | |||||
6 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 38.07 | 1:18.03 | |||||
7 | Alexander Matkoski | 1996 | Upsala Simsällskap | 38.75 | 1:19.22 | |||||
8 | Daniel Svensson | 1996 | Säffle Simsällskap | 41.21 | 1:26.48 | |||||
9 | Emil Björk | 1996 | Västerås Simsällskap | 43.40 | 1:26.57 | |||||
10 | Filip von Heijne | 1996 | Upsala Simsällskap | 43.46 | 1:28.50 | |||||
11 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 45.35 | 1:28.59 | |||||
12 | Alexander Röbech | 1996 | Tunafors Sportklubb | 44.06 | 1:29.53 | |||||
13 | Eric Gustafsson | 1996 | Örebro Simallians | 44.00 | 1:30.07 | |||||
14 | Matus Kuchalik | 1996 | Örebro Simallians | 46.24 | 1:34.07 | |||||
15 | Johan Edebrink | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 47.32 | 1:36.84 | |||||
- | Axel Brorsson | 1996 | Tunafors Sportklubb | DSQ | ||||||
- | Oscar Norberg | 1996 | Tunafors Sportklubb | DSQ | ||||||
- | Adam Larsson | 1996 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 31.26 | 1:02.67 | |||||
2 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 32.86 | 1:05.64 | |||||
3 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 31.78 | 1:06.33 | |||||
4 | Tim Skoogh | 1995 | Säffle Simsällskap | 34.07 | 1:10.32 | |||||
5 | August Eriksson | 1995 | Västerås Simsällskap | 36.46 | 1:13.33 | |||||
6 | Jeremi Grosz | 1995 | Eskilstuna Simsällskap | 36.75 | 1:15.94 | |||||
7 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 36.99 | 1:16.72 | |||||
8 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 37.74 | 1:17.73 | |||||
9 | Martin Lundberg | 1995 | Tunafors Sportklubb | 39.36 | 1:21.73 | |||||
10 | Jakob Hannerz | 1995 | Upsala Simsällskap | 43.96 | 1:31.95 | |||||
- | Anton Jaensson | 1995 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cristian Strömberg | 1993 | Upsala Simsällskap | 32.02 | 1:05.78 | |||||
2 | Marcus Aurén | 1994 | Västerås Simsällskap | 32.37 | 1:05.95 | |||||
3 | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsällskap | 33.94 | 1:10.45 | |||||
4 | Niclas Just | 1994 | Tunafors Sportklubb | 33.66 | 1:10.67 | |||||
5 | Emil Dahlbom | 1994 | Upsala Simsällskap | 33.87 | 1:10.75 | |||||
6 | Joacim Westin | 1994 | Upsala Simsällskap | 34.85 | 1:11.65 | |||||
7 | Omid Janani | 1994 | Västerås Simsällskap | 36.86 | 1:14.23 | |||||
8 | Christoffer Röbech | 1994 | Tunafors Sportklubb | 36.02 | 1:14.94 | |||||
9 | Andreas Hedin | 1994 | Upsala Simsällskap | 37.56 | 1:18.68 | |||||
10 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 38.43 | 1:19.41 | |||||
11 | Johan Henriksson | 1992 | Upsala Simsällskap | 39.77 | 1:21.07 | |||||
12 | Jimmy Andersson | 1994 | Deje Simsällskap | 40.75 | 1:21.44 | |||||
13 | Carl-Oscar Carlsson | 1993 | Örebro Simallians | 40.86 | 1:22.67 | |||||
14 | Carl Winlöf | 1994 | Upsala Simsällskap | 39.54 | 1:22.72 | |||||
- | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jonatan Niiranen | 1994 | Köpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Philip Abrahamsson | 1994 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Karlsson | 1993 | Eskilstuna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 12:50 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | UGP2 och Smé-Simmet | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Tunafors SK |
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Mikaela Jarlemark | 1998 | 399 | 34.70 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
2 | Therese Karlsson | 1997 | 368 | 35.66 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
3 | Petra Johansson | 1997 | 364 | 35.80 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
4 | Saga Söderberg | 1997 | 361 | 35.88 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
5 | Moa Sundholm | 1997 | 357 | 36.02 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
6 | Ive Johansson | 1998 | 345 | 36.44 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
7 | Pamela Beyermann | 1998 | 333 | 36.88 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
8 | Elin Löfving | 1997 | 306 | 37.93 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
9 | Hanna Öster | 1997 | 304 | 37.99 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
10 | Elin Thörner | 1998 | 298 | 38.24 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
11 | Linn Gustafsson | 1998 | 291 | 38.54 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
12 | Jenny Andersson | 1997 | 282 | 38.97 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
13 | Linn Gustafsson | 1998 | 273 | 39.40 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
14 | Therese Johansson | 1999 | 272 | 39.41 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
15 | Kajsa Björck-Teuscher | 1999 | 241 | 41.06 | ||||||
Grums Simsällskap | ||||||||||
16 | Cecilia Winqvist | 1997 | 232 | 41.61 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
17 | Anna Gustavsson | 1997 | 224 | 42.07 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
18 | Tova Lilja | 1999 | 222 | 42.22 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
19 | Linnéa Carlsson | 1998 | 218 | 42.44 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
20 | Elinor Kihlström | 1997 | 210 | 43.01 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
21 | Mette Andersson | 1999 | 202 | 43.51 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
22 | Julia Norlin | 1998 | 199 | 43.79 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
23 | Alexandra Andersson | 1998 | 192 | 44.26 | ||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
24 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | 188 | 44.61 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
25 | Elin Håkansson | 1997 | 185 | 44.83 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
26 | Klara Wallteng | 1997 | 178 | 45.45 | ||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
27 | Miranda Söderberg | 1999 | 163 | 46.73 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
28 | Rebecca Cransenhed | 1998 | 161 | 46.94 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
29 | Jennifer Kaplin | 1998 | 159 | 47.17 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
30 | Sofia Landin | 1997 | 154 | 47.65 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
31 | Amanda Chienh | 1997 | 151 | 47.97 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
32 | Johanna Ly | 2000 | 146 | 48.56 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
- | Ajla Omic | 1999 | DSQ | |||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
- | Linnea Fundberg | 1999 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Astrid Blomqvist | 1996 | 554 | 31.11 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
2 | Nathalie Larsson | 1996 | 534 | 31.50 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
3 | Frida Idesten | 1995 | 492 | 32.37 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
4 | Ebba Engström | 1995 | 473 | 32.79 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
5 | Amanda Persson | 1996 | 444 | 33.48 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
6 | Josefine Norlin | 1996 | 416 | 34.24 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
7 | Linnéa Svärd | 1995 | 403 | 34.59 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
8 | Maja Linderholm | 1996 | 394 | 34.86 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
9 | Moa Fredin | 1996 | 392 | 34.91 | ||||||
Gnesta Simsällskap | ||||||||||
10 | Nelly Neuman | 1996 | 390 | 34.97 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
11 | Evelina Wensberg | 1996 | 365 | 35.74 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
12 | Mari Edlert | 1995 | 352 | 36.17 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
13 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | 348 | 36.34 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
14 | Julia Dannfors | 1995 | 340 | 36.61 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
15 | Elin Höjd | 1996 | 337 | 36.71 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
16 | Josefine Larsen | 1995 | 334 | 36.84 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
17 | Johanna Strömstedt | 1996 | 316 | 37.52 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
18 | My Lundblad | 1995 | 302 | 38.08 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
19 | Josefine Hedmo | 1996 | 300 | 38.16 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
20 | Ida Lindbom | 1995 | 254 | 40.33 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
21 | Julia Åslin | 1995 | 252 | 40.45 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
22 | Agnes Skogfors | 1996 | 231 | 41.66 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
23 | Emelie Ingelmark | 1995 | 164 | 46.66 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
24 | Malin Wärn | 1996 | 157 | 47.39 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
25 | Linnea Grele | 1995 | 151 | 47.95 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
26 | Rebecca Forsberg | 1996 | 150 | 48.10 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
27 | Ronja Kaplin | 1996 | 149 | 48.19 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
- | Embla Tinglöv | 1996 | DNS | |||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
- | Emma Möller | 1995 | DSQ | |||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
- | Sofie Marklew | 1995 | DSQ | |||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Caroline Just | 1992 | 562 | 30.96 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
2 | Jennifer Schwartz | 1994 | 536 | 31.46 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
3 | Katarina Burman | 1993 | 509 | 32.00 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
4 | Matea Bradaric | 1993 | 506 | 32.07 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
5 | Ylva Henriksson | 1994 | 503 | 32.13 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
6 | Ronja Johansson-Eld | 1993 | 492 | 32.37 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
7 | Felicia Lidström | 1994 | 470 | 32.87 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
8 | Maria Hedwall | 1991 | 448 | 33.39 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
9 | Rebecka Ek | 1994 | 445 | 33.47 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
10 | Betty Siu | 1994 | 440 | 33.59 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
11 | Karin Melin | 1994 | 435 | 33.72 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
12 | Sandra Reichenberger | 1994 | 429 | 33.88 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
13 | Erika Nyström | 1994 | 427 | 33.92 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
14 | Vera Pålsson | 1994 | 390 | 34.97 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
15 | Isabella Beiron | 1993 | 376 | 35.41 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
16 | Veronica Österman | 1992 | 361 | 35.87 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
17 | Maria Sundström | 1994 | 342 | 36.54 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
18 | Malin Nordin | 1994 | 320 | 37.34 | ||||||
Gnesta Simsällskap | ||||||||||
19 | Natalie Israelsson | 1994 | 320 | 37.36 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
20 | Sandra Nyström | 1994 | 280 | 39.06 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
21 | Sandra Andersson | 1994 | 254 | 40.32 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
22 | Martina Wahlström | 1991 | 238 | 41.20 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
23 | Christina Jonsson | 1993 | 213 | 42.75 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
24 | Sandra Alfredsson | 1992 | 172 | 45.93 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
- | Cassandra Eliasson | 1991 | DNS | |||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
- | Lisethe Karlsson | 1991 | DNS | |||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
- | Isabelle Åhling | 1993 | DSQ | |||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | UGP2 och Smé-Simmet | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | Tunafors SK |
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Sean Johansson | 1997 | 302 | 33.96 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
2 | Gustav Bjälevik | 1997 | 218 | 37.85 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
3 | Jesper Eklund | 1998 | 203 | 38.75 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
4 | Mathias Wester | 1997 | 158 | 42.16 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
5 | Stefan Biscevic | 1998 | 134 | 44.59 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
6 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | 132 | 44.72 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
7 | Axel Widström | 1998 | 119 | 46.32 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
8 | William Brand-Larsson | 1998 | 118 | 46.50 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
9 | Victor Westin | 1998 | 106 | 48.09 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
10 | Martin Emmoth | 1997 | 89 | 51.11 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
11 | Vilmos Szabó | 1998 | 84 | 52.01 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
12 | Andreas Uddström | 1998 | 60 | 58.28 | ||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
- | Simon Szakal | 1998 | DSQ | |||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
- | Marco Biscevic | 1998 | DSQ | |||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Oskar Olsson | 1995 | 450 | 29.74 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
2 | Filip Tagesson | 1996 | 388 | 31.24 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
3 | Tim Skoogh | 1995 | 385 | 31.32 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
4 | David Westin | 1995 | 383 | 31.37 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
5 | Alexander Vestin | 1996 | 380 | 31.47 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
6 | Martin Lundberg | 1995 | 342 | 32.60 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
7 | Daniel Curacica | 1995 | 335 | 32.81 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
8 | Simon Bergquist | 1996 | 331 | 32.93 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
9 | Daniel Svensson | 1996 | 316 | 33.46 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
10 | Anton Törnqvist | 1995 | 293 | 34.31 | ||||||
Gnesta Simsällskap | ||||||||||
11 | Eric Skogfors | 1996 | 291 | 34.39 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
12 | Björn Andersson | 1996 | 283 | 34.70 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
13 | Carl Rogne | 1996 | 280 | 34.83 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
14 | Elias Haglund | 1996 | 267 | 35.41 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
15 | Dennis Finnström | 1995 | 232 | 37.07 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
16 | Erik Nyström | 1996 | 227 | 37.35 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
17 | Adam Larsson | 1996 | 225 | 37.47 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
18 | Jacob Schönning | 1995 | 222 | 37.64 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
19 | Matus Kuchalik | 1996 | 215 | 38.07 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
20 | Andreas Westerlund | 1996 | 201 | 38.93 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
21 | Anton Jaensson | 1995 | 176 | 40.70 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
22 | Viktor Glemne | 1996 | 172 | 41.01 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
23 | Jakob Hannerz | 1995 | 166 | 41.48 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
24 | Magnus Orhammar | 1996 | 152 | 42.74 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
25 | Eric Gustafsson | 1996 | 140 | 43.89 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
- | Simon Bergström | 1996 | DNS | |||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
- | Filip von Heijne | 1996 | DSQ | |||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Lage Bergman | 1995 | DSQ | |||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
- | Johan Edebrink | 1996 | DSQ | |||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Alexander Kotevski | 1994 | 519 | 28.35 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
2 | David Westerberg | 1991 | 503 | 28.66 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
2 | Martin Hedman | 1994 | 503 | 28.66 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
4 | Cristian Strömberg | 1993 | 500 | 28.72 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
5 | Jesper Ny | 1992 | 486 | 28.98 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
6 | Gustav Eriksson | 1991 | 486 | 28.99 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
7 | Patrick Granberg | 1991 | 478 | 29.14 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
8 | Filip Nedin | 1990 | 465 | 29.41 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
9 | Fredrik Park-Mathisen | 1991 | 457 | 29.58 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
10 | Niclas Just | 1994 | 438 | 30.02 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
11 | Erik Wennerstrand | 1993 | 434 | 30.10 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
12 | Emil Dahlbom | 1994 | 412 | 30.63 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
13 | Sebastian Johansson | 1989 | 396 | 31.04 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
14 | Marcus Hedman | 1992 | 388 | 31.24 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
15 | Gustav Karlsson | 1993 | 372 | 31.70 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
16 | Gustav Rogne | 1992 | 353 | 32.25 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
17 | Carl Winlöf | 1994 | 322 | 33.24 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
18 | Niklas Andersson | 1992 | 308 | 33.75 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
19 | Erik Danielsson | 1994 | 283 | 34.73 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
20 | Christoffer Röbech | 1994 | 258 | 35.81 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
21 | Andreas Hedin | 1994 | 257 | 35.84 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
22 | Pontus Lindholm | 1994 | 254 | 36.00 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
23 | Philip Abrahamsson | 1994 | 235 | 36.93 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
24 | Carl-Oscar Carlsson | 1993 | 221 | 37.72 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
25 | Jonatan Niiranen | 1994 | 195 | 39.29 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
- | Jimmy Andersson | 1994 | DNS | |||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 16:12 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | UGP2 och Smé-Simmet | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | Tunafors SK |
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Therese Karlsson | 1997 | 403 | 36.32 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
2 | Mikaela Jarlemark | 1998 | 395 | 36.54 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
3 | Elin Löfving | 1997 | 358 | 37.78 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
4 | Pamela Beyermann | 1998 | 339 | 38.48 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
5 | Petra Johansson | 1997 | 336 | 38.56 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
6 | Linnéa Carlsson | 1998 | 313 | 39.51 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
7 | Hanna Öster | 1997 | 302 | 39.98 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
8 | Elin Hermansson | 1997 | 302 | 39.99 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
9 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | 298 | 40.16 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
10 | Elin Håkansson | 1997 | 296 | 40.23 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
11 | Moa Sundholm | 1997 | 295 | 40.27 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
12 | Elin Thörner | 1998 | 283 | 40.87 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
13 | Kajsa Björck-Teuscher | 1999 | 261 | 41.96 | ||||||
Grums Simsällskap | ||||||||||
14 | Therese Johansson | 1999 | 255 | 42.31 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
15 | Alexandra Andersson | 1998 | 249 | 42.64 | ||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
16 | Madeleine Wanna | 1999 | 245 | 42.89 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
17 | Elinor Kihlström | 1997 | 236 | 43.38 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
18 | Elsa Cedergren | 1997 | 231 | 43.74 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
19 | Emelie Keller | 1997 | 228 | 43.93 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
20 | Sofia Landin | 1997 | 224 | 44.15 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
21 | Klara Wallteng | 1997 | 223 | 44.20 | ||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
22 | Tova Lilja | 1999 | 218 | 44.58 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
22 | Linnea Fundberg | 1999 | 218 | 44.58 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
24 | Moa Franzén | 1999 | 195 | 46.25 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
25 | Xiaoxia Lind | 1998 | 188 | 46.82 | ||||||
Gnesta Simsällskap | ||||||||||
26 | Mette Andersson | 1999 | 186 | 46.99 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
27 | Johanna Ly | 2000 | 184 | 47.12 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
28 | Ajla Omic | 1999 | 182 | 47.32 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
29 | Jennifer Kaplin | 1998 | 181 | 47.37 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
30 | Emma Jansson | 1998 | 176 | 47.86 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
31 | Cecilia Winqvist | 1997 | 175 | 47.92 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
32 | Agnes Gustafsson | 1997 | 173 | 48.09 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
33 | Amanda Chienh | 1997 | 171 | 48.30 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
34 | Fanny Niiranen | 1999 | 170 | 48.42 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
35 | Emma Lundberg | 1997 | 166 | 48.83 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
36 | Elin Strand | 1998 | 160 | 49.41 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
37 | Josefin Zetterberg | 2000 | 152 | 50.31 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
38 | Ronja Isokääntä | 1997 | 148 | 50.76 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
39 | Louisa Fagarasan | 1998 | 142 | 51.39 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
40 | Karolina Zinati | 2000 | 135 | 52.27 | ||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
41 | Agnes Jansson | 1998 | 133 | 52.49 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
42 | Tova Wauge | 2000 | 131 | 52.81 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
43 | Anna Uddström | 2001 | 121 | 54.29 | ||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
44 | Amanda Kullman | 2000 | 119 | 54.53 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
45 | My Lord | 1999 | 117 | 54.81 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
46 | Nora Laine | 2000 | 90 | 59.79 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
47 | Kajsa Jansson | 2000 | 88 | 1:00.34 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
48 | Donya Adelzadeh | 1999 | 86 | 1:00.84 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
49 | Madeleine Saamel | 1999 | 77 | 1:03.16 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
- | Felicia Carlsson | 1998 | DNS | |||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
- | Alva Hjalmarsson | 2000 | DNS | |||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
- | Anna Gustavsson | 1997 | DNS | |||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
- | Rebecca Sandor | 1998 | DNS | |||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
- | Hanna Hjalmarsson | 2000 | DNS | |||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
- | Linn Gustafsson | 1998 | DSQ | |||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
- | Ida Fundberg | 2002 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Nathalie Larsson | 1996 | 581 | 32.15 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
2 | Ebba Engström | 1995 | 456 | 34.84 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
3 | Astrid Blomqvist | 1996 | 450 | 35.00 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
4 | Amanda Persson | 1996 | 448 | 35.05 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
5 | Frida Idesten | 1995 | 418 | 35.86 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
6 | Malin Burman | 1996 | 407 | 36.20 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
7 | Evelina Wensberg | 1996 | 394 | 36.58 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
8 | Lina Watz | 1996 | 379 | 37.07 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
9 | Saga Richter | 1995 | 362 | 37.62 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
10 | Julia Dannfors | 1995 | 348 | 38.13 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
11 | Josefine Larsen | 1995 | 348 | 38.14 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
12 | Emelie Burstedt | 1995 | 342 | 38.37 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
13 | Elin Höjd | 1996 | 331 | 38.77 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
14 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | 327 | 38.93 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
15 | Emma Lekryd | 1995 | 301 | 40.01 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
16 | Mari Edlert | 1995 | 299 | 40.11 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
17 | Nelly Neuman | 1996 | 286 | 40.70 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
18 | My Lundblad | 1995 | 284 | 40.80 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
19 | Ida Lindbom | 1995 | 257 | 42.17 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
20 | Ronja Kaplin | 1996 | 240 | 43.14 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
21 | Julia Åslin | 1995 | 240 | 43.16 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
22 | Agnes Skogfors | 1996 | 239 | 43.19 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
23 | Evelina Aalto | 1995 | 239 | 43.21 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
24 | Emelie Ingelmark | 1995 | 235 | 43.44 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
25 | Malin Wärn | 1996 | 216 | 44.70 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
26 | Carolina Vinefur | 1996 | 212 | 44.99 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
27 | Emma Möller | 1995 | 199 | 45.97 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
28 | Linnea Grele | 1995 | 196 | 46.21 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
29 | Rebecca Forsberg | 1996 | 143 | 51.31 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
- | Johanna Strömstedt | 1996 | DNS | |||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Embla Tinglöv | 1996 | DNS | |||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
- | Marie Svensson | 1995 | DNS | |||||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
- | Felicia Berglund | 1996 | DNS | |||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Moa Fredin | 1996 | DSQ | |||||||
Gnesta Simsällskap | ||||||||||
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Julia Kindlund | 1994 | 566 | 32.43 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
2 | Ronja Johansson-Eld | 1993 | 501 | 33.76 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
3 | Jennifer Schwartz | 1994 | 477 | 34.33 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
4 | Rebecka Ek | 1994 | 476 | 34.34 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
5 | Caroline Just | 1992 | 472 | 34.45 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
6 | Katarina Burman | 1993 | 469 | 34.52 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
7 | Ylva Henriksson | 1994 | 439 | 35.28 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
8 | Betty Siu | 1994 | 420 | 35.81 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
9 | Maria Hedwall | 1991 | 407 | 36.19 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
10 | Matea Bradaric | 1993 | 379 | 37.06 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
11 | Isabella Beiron | 1993 | 375 | 37.19 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
12 | Sandra Reichenberger | 1994 | 369 | 37.38 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
13 | Vera Pålsson | 1994 | 357 | 37.79 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
14 | Klara Lindström | 1994 | 354 | 37.91 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
15 | Mathilda Haglind | 1994 | 333 | 38.70 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
16 | Sandra Andersson | 1994 | 327 | 38.92 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
17 | Veronica Österman | 1992 | 326 | 38.95 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
18 | Maria Sundström | 1994 | 312 | 39.54 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
19 | Malin Nordin | 1994 | 311 | 39.60 | ||||||
Gnesta Simsällskap | ||||||||||
20 | Nelly Lopez | 1993 | 295 | 40.28 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
21 | Therese Alfredsson | 1994 | 276 | 41.18 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
22 | Martina Wahlström | 1991 | 249 | 42.61 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
- | Sari Korhonen | 1993 | DNS | |||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
- | Lisethe Karlsson | 1991 | DNS | |||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 16:40 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | UGP2 och Smé-Simmet | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 16:55 | |||
Arrangör | Tunafors SK |
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Sean Johansson | 1997 | 257 | 36.88 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
2 | Vilmos Szabó | 1998 | 186 | 41.12 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
3 | William Brand-Larsson | 1998 | 169 | 42.41 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
4 | Albin Jonsson | 1997 | 169 | 42.46 | ||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
5 | Boris Wu | 1997 | 160 | 43.25 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
6 | Victor Westin | 1998 | 157 | 43.45 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
7 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | 153 | 43.86 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
8 | Simon Szakal | 1998 | 149 | 44.22 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
9 | Mathias Wester | 1997 | 146 | 44.57 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
10 | Stefan Biscevic | 1998 | 143 | 44.89 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
11 | Martin Erlandsson | 1998 | 133 | 45.94 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
12 | Andreas Uddström | 1998 | 112 | 48.60 | ||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
13 | Martin Emmoth | 1997 | 103 | 50.02 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
14 | Axel Witt | 2000 | 52 | 1:03.05 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
- | Marco Biscevic | 1998 | DSQ | |||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Oskar Olsson | 1995 | 441 | 30.82 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
2 | David Westin | 1995 | 438 | 30.90 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
3 | Filip Tagesson | 1996 | 382 | 32.34 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
4 | Tim Skoogh | 1995 | 354 | 33.16 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
5 | Alexander Vestin | 1996 | 350 | 33.30 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
6 | Erik Nyström | 1996 | 302 | 34.98 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
7 | Anton Törnqvist | 1995 | 285 | 35.66 | ||||||
Gnesta Simsällskap | ||||||||||
8 | Elias Haglund | 1996 | 255 | 36.98 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
9 | Björn Andersson | 1996 | 255 | 36.99 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
10 | Jonathan Ahlbäck | 1995 | 248 | 37.32 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
11 | Daniel Curacica | 1995 | 242 | 37.64 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
12 | Eric Skogfors | 1996 | 240 | 37.74 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
13 | Daniel Svensson | 1996 | 230 | 38.29 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
14 | Martin Lundberg | 1995 | 223 | 38.66 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
15 | Adam Larsson | 1996 | 204 | 39.84 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
16 | Oscar Norberg | 1996 | 194 | 40.52 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
17 | Carl Rogne | 1996 | 181 | 41.45 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
18 | Filip von Heijne | 1996 | 177 | 41.79 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
19 | Johan Edebrink | 1996 | 176 | 41.83 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
20 | Axel Brorsson | 1996 | 175 | 41.96 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
21 | Marcus Carlsson | 1996 | 172 | 42.18 | ||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
22 | Jakob Hannerz | 1995 | 171 | 42.23 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
23 | Alexander Röbech | 1996 | 167 | 42.64 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
24 | Andreas Westerlund | 1996 | 166 | 42.67 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
25 | Viktor Glemne | 1996 | 145 | 44.66 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
- | Simon Bergström | 1996 | DNS | |||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
- | Magnus Orhammar | 1996 | DSQ | |||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Filip Nedin | 1990 | 513 | 29.30 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
2 | Cristian Strömberg | 1993 | 453 | 30.55 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
3 | Gustav Eriksson | 1991 | 444 | 30.75 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
4 | David Westerberg | 1991 | 419 | 31.36 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
5 | Alexander Kotevski | 1994 | 405 | 31.72 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
6 | Niclas Just | 1994 | 398 | 31.90 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
7 | Martin Hedman | 1994 | 397 | 31.91 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
8 | Emil Dahlbom | 1994 | 387 | 32.19 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
9 | Jesper Ny | 1992 | 379 | 32.43 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
10 | Patrick Granberg | 1991 | 357 | 33.06 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
11 | Erik Wennerstrand | 1993 | 346 | 33.41 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
12 | Joacim Westin | 1994 | 344 | 33.47 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
13 | Christoffer Röbech | 1994 | 293 | 35.33 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
14 | Gustav Karlsson | 1993 | 281 | 35.82 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
15 | Pontus Lindholm | 1994 | 272 | 36.20 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
16 | Niklas Andersson | 1992 | 263 | 36.62 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
17 | Johan Henriksson | 1992 | 259 | 36.82 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
18 | Erik Danielsson | 1994 | 247 | 37.37 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
19 | Jimmy Andersson | 1994 | 220 | 38.84 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
- | Sebastian Johansson | 1989 | DNF | |||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 16:55 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | UGP2 och Smé-Simmet | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Tunafors SK |
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Pamela Beyermann | 1998 | 438 | 39.61 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
2 | Ive Johansson | 1998 | 396 | 40.94 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
3 | Mikaela Jarlemark | 1998 | 395 | 40.99 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
4 | Anna Gustavsson | 1997 | 370 | 41.87 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
5 | Linn Gustafsson | 1998 | 337 | 43.22 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
6 | Elin Löfving | 1997 | 334 | 43.36 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
7 | Rebecca Cransenhed | 1998 | 319 | 44.00 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
8 | Jenny Andersson | 1997 | 308 | 44.52 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
9 | Therese Karlsson | 1997 | 305 | 44.65 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
10 | Julia Norlin | 1998 | 305 | 44.66 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
11 | Kajsa Björck-Teuscher | 1999 | 301 | 44.89 | ||||||
Grums Simsällskap | ||||||||||
12 | Klara Wallteng | 1997 | 286 | 45.64 | ||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
13 | Petra Johansson | 1997 | 282 | 45.86 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
14 | Linnéa Carlsson | 1998 | 282 | 45.88 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
15 | Hanna Öster | 1997 | 281 | 45.93 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
16 | Elinor Kihlström | 1997 | 275 | 46.24 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
17 | Louisa Fagarasan | 1998 | 273 | 46.33 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
18 | Madeleine Wanna | 1999 | 271 | 46.47 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
19 | Sofia Landin | 1997 | 270 | 46.51 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
20 | Moa Sundholm | 1997 | 250 | 47.73 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
21 | Cecilia Winqvist | 1997 | 244 | 48.13 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
22 | Amanda Chienh | 1997 | 235 | 48.71 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
23 | Elin Thörner | 1998 | 232 | 48.91 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
24 | Jennifer Kaplin | 1998 | 232 | 48.94 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
25 | Julia Budde | 1999 | 228 | 49.21 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
26 | Emma Jansson | 1998 | 226 | 49.34 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
27 | Johanna Ly | 2000 | 225 | 49.46 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
28 | Sofia Bjälevik | 1999 | 224 | 49.52 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
29 | Fanny Niiranen | 1999 | 223 | 49.62 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
30 | Elin Håkansson | 1997 | 221 | 49.75 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
31 | My Lord | 1999 | 207 | 50.81 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
32 | Mette Andersson | 1999 | 193 | 52.07 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
33 | Kajsa Jansson | 2000 | 186 | 52.70 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
34 | Therese Johansson | 1999 | 183 | 52.96 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
35 | Ronja Isokääntä | 1997 | 172 | 54.03 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
36 | Linnea Fundberg | 1999 | 170 | 54.32 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
37 | Emelie Keller | 1997 | 168 | 54.45 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
38 | Agnes Gustafsson | 1997 | 166 | 54.74 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
39 | Wilma Skoghill | 1999 | 164 | 54.99 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
40 | Ida Renlund | 1999 | 160 | 55.39 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
41 | Moa Franzén | 1999 | 157 | 55.76 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
42 | Karolina Zinati | 2000 | 154 | 56.07 | ||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
43 | Elin Strand | 1998 | 152 | 56.30 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
44 | Emma Lundberg | 1997 | 144 | 57.42 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
45 | Nora Laine | 2000 | 141 | 57.82 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
46 | Madeleine Saamel | 1999 | 136 | 58.52 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
47 | Amanda Kullman | 2000 | 122 | 1:00.69 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
48 | Tova Persson | 2000 | 101 | 1:04.65 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
49 | Anna Uddström | 2001 | 87 | 1:07.93 | ||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
50 | Veronica Soulaka | 1999 | 82 | 1:09.19 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
- | Felicia Carlsson | 1998 | DNS | |||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
- | Rebecca Sandor | 1998 | DNS | |||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
- | Ida Fundberg | 2002 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
- | Tova Wauge | 2000 | DNS | |||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
- | Miranda Söderberg | 1999 | DSQ | |||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Alexandra Andersson | 1998 | DSQ | |||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
- | Rebecka Wiik | 1999 | DSQ | |||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
- | Josefin Zetterberg | 2000 | DSQ | |||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
- | Agnes Jansson | 1998 | DSQ | |||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
- | Elsa Cedergren | 1997 | DSQ | |||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | DSQ | |||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Maja Linderholm | 1996 | 546 | 36.79 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
2 | Frida Idesten | 1995 | 519 | 37.42 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
3 | Amanda Persson | 1996 | 518 | 37.44 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
4 | Linnéa Svärd | 1995 | 516 | 37.48 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
5 | Elisabeth Ödman | 1995 | 503 | 37.81 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
6 | Ronja Kaplin | 1996 | 435 | 39.69 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
7 | Malin Burman | 1996 | 413 | 40.37 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
8 | Josefine Hedmo | 1996 | 402 | 40.74 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
9 | Elin Höjd | 1996 | 367 | 42.01 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
10 | Ebba Engström | 1995 | 361 | 42.22 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
11 | Julia Dannfors | 1995 | 335 | 43.31 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
12 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | 334 | 43.33 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
13 | Elsa Hedman | 1996 | 334 | 43.36 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
14 | Mari Edlert | 1995 | 330 | 43.53 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
15 | My Lundblad | 1995 | 329 | 43.54 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
16 | Johanna Strömstedt | 1996 | 315 | 44.21 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
17 | Moa Fredin | 1996 | 312 | 44.32 | ||||||
Gnesta Simsällskap | ||||||||||
18 | Nelly Neuman | 1996 | 301 | 44.89 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
19 | Jasmine Pesonen | 1996 | 299 | 44.97 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
20 | Emelie Ingelmark | 1995 | 299 | 44.98 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
21 | Emma Lekryd | 1995 | 293 | 45.27 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
22 | Julia Åslin | 1995 | 288 | 45.54 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
23 | Linnea Grele | 1995 | 271 | 46.47 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
24 | Saga Richter | 1995 | 270 | 46.51 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
25 | Evelina Aalto | 1995 | 265 | 46.81 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
26 | Malin Wärn | 1996 | 243 | 48.22 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
27 | Agnes Skogfors | 1996 | 216 | 50.13 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
28 | Emma Möller | 1995 | 189 | 52.40 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
29 | Rebecca Forsberg | 1996 | 164 | 54.93 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
- | Embla Tinglöv | 1996 | DNS | |||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
- | Ida Lindbom | 1995 | DNS | |||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
- | Felicia Berglund | 1996 | DNS | |||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Tyra Bremer | 1996 | DSQ | |||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
- | Nathalie Larsson | 1996 | DSQ | |||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
- | Josefine Larsen | 1995 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Rebecka Ek | 1994 | 596 | 35.74 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
2 | Ronja Johansson-Eld | 1993 | 505 | 37.75 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
3 | Isabella Beiron | 1993 | 493 | 38.07 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
4 | Felicia Lidström | 1994 | 448 | 39.30 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
5 | Jennifer Schwartz | 1994 | 445 | 39.40 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
6 | Maria Hedwall | 1991 | 436 | 39.67 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
7 | Maria Sundström | 1994 | 419 | 40.20 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
8 | Klara Lindström | 1994 | 417 | 40.25 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
9 | Katarina Burman | 1993 | 376 | 41.67 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
10 | Erika Nyström | 1994 | 355 | 42.48 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
11 | Therese Alfredsson | 1994 | 346 | 42.84 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
12 | Sofie Andersson | 1994 | 344 | 42.90 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
13 | Malin Nordin | 1994 | 337 | 43.23 | ||||||
Gnesta Simsällskap | ||||||||||
14 | Nelly Lopez | 1993 | 331 | 43.46 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
15 | Natalie Israelsson | 1994 | 301 | 44.87 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
16 | Sandra Nyström | 1994 | 289 | 45.50 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
17 | Christina Jonsson | 1993 | 286 | 45.63 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
18 | Sari Korhonen | 1993 | 274 | 46.29 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
19 | Sandra Andersson | 1994 | 270 | 46.55 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
20 | Martina Wahlström | 1991 | 269 | 46.60 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
- | Lisethe Karlsson | 1991 | DNS | |||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 17:26 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | UGP2 och Smé-Simmet | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 17:44 | |||
Arrangör | Tunafors SK |
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Sean Johansson | 1997 | 267 | 41.26 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
2 | Jesper Eklund | 1998 | 250 | 42.17 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
3 | Albin Jonsson | 1997 | 184 | 46.70 | ||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
4 | William Brand-Larsson | 1998 | 173 | 47.71 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
5 | Stefan Biscevic | 1998 | 163 | 48.66 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
6 | Victor Westin | 1998 | 162 | 48.68 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
7 | Mathias Wester | 1997 | 159 | 49.02 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
8 | Axel Widström | 1998 | 156 | 49.34 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
9 | Vilmos Szabó | 1998 | 143 | 50.74 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
10 | Simon Szakal | 1998 | 138 | 51.41 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
11 | Marco Biscevic | 1998 | 130 | 52.38 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
12 | Jimmy Chiu | 1998 | 111 | 55.21 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
13 | Martin Erlandsson | 1998 | 107 | 55.88 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
14 | Axel Witt | 2000 | 104 | 56.40 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
15 | Tommy Chiu | 1999 | 104 | 56.46 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
16 | Andreas Uddström | 1998 | 96 | 58.10 | ||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
17 | Martin Emmoth | 1997 | 92 | 58.78 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
- | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
- | Boris Wu | 1997 | DSQ | |||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Jeremi Grosz | 1995 | 488 | 33.73 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
2 | Daniel Truong | 1995 | 410 | 35.74 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
3 | Filip Tagesson | 1996 | 385 | 36.52 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
4 | Oskar Olsson | 1995 | 384 | 36.54 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
5 | David Westin | 1995 | 382 | 36.60 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
6 | Anton Törnqvist | 1995 | 367 | 37.11 | ||||||
Gnesta Simsällskap | ||||||||||
7 | Tim Skoogh | 1995 | 366 | 37.13 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
8 | Alexander Vestin | 1996 | 363 | 37.22 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
9 | Andreas Kuszli | 1995 | 322 | 38.74 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
10 | Anton Jaensson | 1995 | 319 | 38.89 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
11 | Daniel Curacica | 1995 | 312 | 39.15 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
12 | Jacob Schönning | 1995 | 298 | 39.76 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
13 | Daniel Svensson | 1996 | 291 | 40.06 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
14 | Filip von Heijne | 1996 | 289 | 40.18 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
15 | Alexander Matkoski | 1996 | 285 | 40.34 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
16 | Martin Lundberg | 1995 | 276 | 40.77 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
17 | Carl Rogne | 1996 | 255 | 41.87 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
18 | Magnus Orhammar | 1996 | 255 | 41.89 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
19 | Lage Bergman | 1995 | 250 | 42.18 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
20 | Elias Haglund | 1996 | 242 | 42.62 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
21 | Viktor Glemne | 1996 | 231 | 43.31 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
22 | Alexander Röbech | 1996 | 212 | 44.54 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
23 | Adam Larsson | 1996 | 205 | 45.08 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
24 | Marcus Carlsson | 1996 | 199 | 45.51 | ||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
25 | Oscar Norberg | 1996 | 198 | 45.60 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
26 | Andreas Westerlund | 1996 | 197 | 45.61 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
27 | Matus Kuchalik | 1996 | 194 | 45.85 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
28 | Jakob Hannerz | 1995 | 187 | 46.44 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
29 | Johan Edebrink | 1996 | 180 | 47.01 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
30 | Eric Skogfors | 1996 | 179 | 47.17 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
31 | Axel Brorsson | 1996 | 170 | 47.91 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
- | Simon Bergström | 1996 | DNS | |||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
- | Erik Nyström | 1996 | DSQ | |||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
- | Eric Gustafsson | 1996 | DSQ | |||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
- | Björn Andersson | 1996 | DSQ | |||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | David Westerberg | 1991 | 567 | 32.09 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
2 | Niclas Just | 1994 | 548 | 32.45 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
3 | Fredrik Park-Mathisen | 1991 | 509 | 33.27 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
4 | Cristian Strömberg | 1993 | 489 | 33.72 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
5 | Filip Nedin | 1990 | 459 | 34.42 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
6 | Alexander Kotevski | 1994 | 454 | 34.56 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
7 | Marcus Hedman | 1992 | 448 | 34.71 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
8 | Sebastian Johansson | 1989 | 430 | 35.18 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
9 | Jesper Ny | 1992 | 383 | 36.57 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
10 | Martin Hedman | 1994 | 378 | 36.74 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
11 | Gustav Rogne | 1992 | 331 | 38.40 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
12 | Pontus Lindholm | 1994 | 329 | 38.48 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
13 | Andreas Hedin | 1994 | 308 | 39.33 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
14 | Christoffer Röbech | 1994 | 301 | 39.62 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
15 | Johan Henriksson | 1992 | 273 | 40.92 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
16 | Niklas Andersson | 1992 | 255 | 41.90 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
- | Joacim Westin | 1994 | DNS | |||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Erik Wennerstrand | 1993 | DNS | |||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 17:44 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | UGP2 och Smé-Simmet | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 18:08 | |||
Arrangör | Tunafors SK |
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Mikaela Jarlemark | 1998 | 461 | 30.83 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
2 | Ive Johansson | 1998 | 454 | 30.98 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
3 | Therese Karlsson | 1997 | 436 | 31.40 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
4 | Elin Löfving | 1997 | 400 | 32.31 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
5 | Saga Söderberg | 1997 | 389 | 32.61 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
6 | Petra Johansson | 1997 | 385 | 32.74 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
7 | Pamela Beyermann | 1998 | 384 | 32.77 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
8 | Elin Håkansson | 1997 | 356 | 33.59 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
9 | Moa Sundholm | 1997 | 355 | 33.62 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
10 | Linn Gustafsson | 1998 | 349 | 33.82 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
11 | Hanna Öster | 1997 | 348 | 33.84 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
12 | Linnéa Carlsson | 1998 | 319 | 34.84 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
13 | Linn Gustafsson | 1998 | 317 | 34.92 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
14 | Jenny Andersson | 1997 | 310 | 35.18 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
15 | Tova Lilja | 1999 | 307 | 35.30 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
16 | Elinor Kihlström | 1997 | 295 | 35.76 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
17 | Madeleine Wanna | 1999 | 292 | 35.87 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
18 | Therese Johansson | 1999 | 289 | 36.02 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
19 | Elsa Cedergren | 1997 | 288 | 36.06 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
20 | Klara Wallteng | 1997 | 285 | 36.16 | ||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
21 | Kajsa Björck-Teuscher | 1999 | 282 | 36.30 | ||||||
Grums Simsällskap | ||||||||||
22 | Elin Thörner | 1998 | 278 | 36.48 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
23 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | 274 | 36.68 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
24 | Elin Hermansson | 1997 | 270 | 36.83 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
25 | Anna Gustavsson | 1997 | 269 | 36.88 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
26 | Linnea Fundberg | 1999 | 265 | 37.08 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
27 | Maria Grewdahl | 1998 | 263 | 37.14 | ||||||
Gnesta Simsällskap | ||||||||||
28 | Cecilia Winqvist | 1997 | 248 | 37.89 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
29 | Sofia Landin | 1997 | 247 | 37.97 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
30 | Ajla Omic | 1999 | 243 | 38.17 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
31 | Miranda Söderberg | 1999 | 241 | 38.26 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
32 | Julia Norlin | 1998 | 237 | 38.47 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
33 | Moa Franzén | 1999 | 232 | 38.75 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
34 | Alexandra Andersson | 1998 | 231 | 38.83 | ||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
35 | Agnes Gustafsson | 1997 | 228 | 38.97 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
36 | Elin Strand | 1998 | 216 | 39.66 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
37 | Sofia Bjälevik | 1999 | 207 | 40.27 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
38 | Amanda Chienh | 1997 | 200 | 40.72 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
39 | Mette Andersson | 1999 | 196 | 40.98 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
40 | Rebecka Wiik | 1999 | 194 | 41.11 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
41 | My Lord | 1999 | 189 | 41.51 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
42 | Julia Budde | 1999 | 186 | 41.72 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
43 | Johanna Ly | 2000 | 176 | 42.49 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
44 | Louisa Fagarasan | 1998 | 175 | 42.57 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
45 | Emma Jansson | 1998 | 151 | 44.70 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
46 | Agnes Jansson | 1998 | 147 | 45.09 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
47 | Karolina Zinati | 2000 | 147 | 45.12 | ||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
48 | Tova Persson | 2000 | 136 | 46.25 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
49 | Emma Lundberg | 1997 | 134 | 46.48 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
50 | Fanny Niiranen | 1999 | 132 | 46.79 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
51 | Amanda Kullman | 2000 | 90 | 53.09 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
52 | Nora Laine | 2000 | 85 | 54.24 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
53 | Kajsa Jansson | 2000 | 82 | 54.76 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
54 | Veronica Soulaka | 1999 | 70 | 57.64 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
55 | Madeleine Saamel | 1999 | 62 | 1:00.30 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
- | Ida Renlund | 1999 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
- | Rebecca Sandor | 1998 | DNS | |||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
- | Alva Hjalmarsson | 2000 | DNS | |||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
- | Hanna Hjalmarsson | 2000 | DNS | |||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
- | Felicia Carlsson | 1998 | DNS | |||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
- | Ida Fundberg | 2002 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
- | Emelie Keller | 1997 | DSQ | |||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Ronja Isokääntä | 1997 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
- | Josefin Zetterberg | 2000 | DSQ | |||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
- | Tova Wauge | 2000 | DSQ | |||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Nathalie Larsson | 1996 | 569 | 28.74 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
2 | Astrid Blomqvist | 1996 | 537 | 29.29 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
3 | Linnéa Svärd | 1995 | 530 | 29.42 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
4 | Frida Idesten | 1995 | 521 | 29.59 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
5 | Elisabeth Ödman | 1995 | 510 | 29.81 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
6 | Amanda Persson | 1996 | 485 | 30.31 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
7 | Ebba Engström | 1995 | 476 | 30.50 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
8 | Josefine Norlin | 1996 | 470 | 30.62 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
9 | Marie Svensson | 1995 | 442 | 31.26 | ||||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
10 | Moa Fredin | 1996 | 429 | 31.57 | ||||||
Gnesta Simsällskap | ||||||||||
11 | Evelina Wensberg | 1996 | 421 | 31.76 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
12 | Julia Dannfors | 1995 | 401 | 32.29 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
13 | Elin Höjd | 1996 | 394 | 32.47 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
14 | Ida Lindbom | 1995 | 391 | 32.55 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
15 | Lina Watz | 1996 | 389 | 32.63 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
16 | Saga Richter | 1995 | 383 | 32.80 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
17 | Emelie Burstedt | 1995 | 382 | 32.81 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
18 | Julia Åslin | 1995 | 380 | 32.87 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
19 | Mari Edlert | 1995 | 376 | 32.99 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
20 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | 371 | 33.13 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
21 | Sofie Marklew | 1995 | 368 | 33.24 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
22 | Nelly Neuman | 1996 | 366 | 33.30 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
23 | Josefine Hedmo | 1996 | 360 | 33.47 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
24 | Elsa Hedman | 1996 | 357 | 33.57 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
25 | My Lundblad | 1995 | 353 | 33.68 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
26 | Emma Lekryd | 1995 | 350 | 33.78 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
27 | Johanna Strömstedt | 1996 | 346 | 33.93 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
28 | Ronja Kaplin | 1996 | 309 | 35.22 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
29 | Carolina Vinefur | 1996 | 300 | 35.58 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
30 | Emelie Ingelmark | 1995 | 269 | 36.90 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
31 | Evelina Aalto | 1995 | 267 | 36.97 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
32 | Tyra Bremer | 1996 | 266 | 37.04 | ||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
33 | Agnes Skogfors | 1996 | 262 | 37.23 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
34 | Malin Wärn | 1996 | 247 | 37.94 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
35 | Emma Möller | 1995 | 244 | 38.12 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
36 | Rebecca Forsberg | 1996 | 228 | 38.97 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
37 | Jasmine Pesonen | 1996 | 216 | 39.68 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
38 | Linnea Grele | 1995 | 214 | 39.81 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Josefine Larsen | 1995 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
- | Felicia Berglund | 1996 | DNS | |||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Embla Tinglöv | 1996 | DNS | |||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Caroline Just | 1992 | 604 | 28.17 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
2 | Ylva Henriksson | 1994 | 551 | 29.05 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
3 | Rebecka Ek | 1994 | 546 | 29.14 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
4 | Ronja Johansson-Eld | 1993 | 534 | 29.35 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
5 | Jennifer Schwartz | 1994 | 525 | 29.51 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
6 | Julia Kindlund | 1994 | 517 | 29.66 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
7 | Karin Melin | 1994 | 503 | 29.93 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
8 | Maria Hedwall | 1991 | 472 | 30.59 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
9 | Felicia Lidström | 1994 | 469 | 30.65 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
10 | Erika Nyström | 1994 | 467 | 30.68 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
11 | Vera Pålsson | 1994 | 454 | 30.99 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
12 | Veronica Österman | 1992 | 443 | 31.23 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
13 | Klara Lindström | 1994 | 439 | 31.34 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
14 | Sandra Reichenberger | 1994 | 436 | 31.41 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
15 | Betty Siu | 1994 | 424 | 31.70 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
16 | Katarina Burman | 1993 | 416 | 31.89 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
17 | Isabella Beiron | 1993 | 410 | 32.04 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
18 | Sandra Andersson | 1994 | 397 | 32.39 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
19 | Mathilda Haglind | 1994 | 396 | 32.42 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
20 | Maria Sundström | 1994 | 393 | 32.51 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
20 | Malin Nordin | 1994 | 393 | 32.51 | ||||||
Gnesta Simsällskap | ||||||||||
22 | Matea Bradaric | 1993 | 390 | 32.60 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
23 | Sandra Nyström | 1994 | 383 | 32.80 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
24 | Isabelle Åhling | 1993 | 380 | 32.86 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
25 | Sari Korhonen | 1993 | 361 | 33.45 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
26 | Sofie Andersson | 1994 | 331 | 34.41 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
27 | Natalie Israelsson | 1994 | 316 | 34.95 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
28 | Martina Wahlström | 1991 | 308 | 35.26 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
29 | Christina Jonsson | 1993 | 306 | 35.33 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
30 | Sandra Alfredsson | 1992 | 219 | 39.52 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
- | Cassandra Eliasson | 1991 | DNS | |||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
- | Lisethe Karlsson | 1991 | DNS | |||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 18:08 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | UGP2 och Smé-Simmet | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 18:28 | |||
Arrangör | Tunafors SK |
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Sean Johansson | 1997 | 304 | 31.38 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
2 | Gustav Bjälevik | 1997 | 280 | 32.25 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
3 | Jesper Eklund | 1998 | 253 | 33.34 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
4 | Boris Wu | 1997 | 235 | 34.21 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
5 | Mathias Wester | 1997 | 206 | 35.75 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
6 | Vilmos Szabó | 1998 | 191 | 36.65 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
7 | Stefan Biscevic | 1998 | 186 | 36.97 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
8 | Victor Westin | 1998 | 182 | 37.22 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
9 | Marco Biscevic | 1998 | 181 | 37.28 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
10 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | 175 | 37.70 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
11 | William Brand-Larsson | 1998 | 173 | 37.85 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
12 | Albin Jonsson | 1997 | 169 | 38.20 | ||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
13 | Simon Szakal | 1998 | 158 | 39.05 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
14 | Axel Widström | 1998 | 130 | 41.69 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
15 | Martin Emmoth | 1997 | 122 | 42.55 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
16 | Martin Erlandsson | 1998 | 117 | 43.09 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
17 | Andreas Uddström | 1998 | 108 | 44.28 | ||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
18 | Manuel Majid | 1997 | 107 | 44.42 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
19 | Axel Witt | 2000 | 68 | 51.79 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Jeremi Grosz | 1995 | 475 | 27.05 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
2 | Oskar Olsson | 1995 | 443 | 27.67 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
3 | David Westin | 1995 | 442 | 27.71 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
4 | Filip Tagesson | 1996 | 422 | 28.12 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
5 | Tim Skoogh | 1995 | 422 | 28.14 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
6 | Daniel Truong | 1995 | 419 | 28.20 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
7 | Alexander Vestin | 1996 | 405 | 28.53 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
8 | Daniel Curacica | 1995 | 376 | 29.23 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
9 | Andreas Kuszli | 1995 | 368 | 29.45 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
10 | Alexander Matkoski | 1996 | 359 | 29.68 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
11 | Anton Törnqvist | 1995 | 354 | 29.84 | ||||||
Gnesta Simsällskap | ||||||||||
12 | Daniel Svensson | 1996 | 346 | 30.05 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
13 | Jonathan Ahlbäck | 1995 | 341 | 30.19 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
14 | Erik Nyström | 1996 | 340 | 30.22 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
15 | Simon Bergquist | 1996 | 340 | 30.23 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
16 | Martin Lundberg | 1995 | 331 | 30.50 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
17 | Björn Andersson | 1996 | 329 | 30.57 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
18 | Elias Haglund | 1996 | 320 | 30.85 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
19 | Lage Bergman | 1995 | 319 | 30.88 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
20 | Eric Skogfors | 1996 | 304 | 31.39 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
21 | Carl Rogne | 1996 | 293 | 31.78 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
22 | Jacob Schönning | 1995 | 292 | 31.80 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
23 | Jakob Hannerz | 1995 | 279 | 32.31 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
24 | Adam Larsson | 1996 | 274 | 32.48 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
25 | Oscar Norberg | 1996 | 258 | 33.14 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
26 | Dennis Finnström | 1995 | 256 | 33.23 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
27 | Viktor Glemne | 1996 | 255 | 33.29 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
28 | Alexander Röbech | 1996 | 230 | 34.46 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
29 | Johan Edebrink | 1996 | 227 | 34.58 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
30 | Axel Brorsson | 1996 | 214 | 35.30 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
31 | Magnus Orhammar | 1996 | 207 | 35.67 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
32 | Marcus Carlsson | 1996 | 202 | 35.94 | ||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
33 | Andreas Westerlund | 1996 | 188 | 36.82 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
34 | Victor Lindholm | 1996 | 169 | 38.19 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
- | Filip von Heijne | 1996 | DNS | |||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
- | Hannes Qvarnström | 1995 | DNS | |||||||
Gnesta Simsällskap | ||||||||||
- | Simon Bergström | 1996 | DNS | |||||||
Kristinehamns Simsällsk | ||||||||||
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | David Westerberg | 1991 | 603 | 24.98 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
2 | Fredrik Park-Mathisen | 1991 | 544 | 25.85 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
3 | Alexander Kotevski | 1994 | 523 | 26.19 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
4 | Niclas Just | 1994 | 504 | 26.52 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
5 | Filip Nedin | 1990 | 494 | 26.70 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
6 | Jesper Ny | 1992 | 490 | 26.76 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
7 | Cristian Strömberg | 1993 | 480 | 26.94 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
8 | Emil Dahlbom | 1994 | 479 | 26.97 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
9 | Gustav Eriksson | 1991 | 470 | 27.14 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
10 | Patrick Granberg | 1991 | 441 | 27.72 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
11 | Sebastian Johansson | 1989 | 440 | 27.74 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
12 | Gustav Karlsson | 1993 | 434 | 27.87 | ||||||
Eskilstuna Simsällskap | ||||||||||
13 | Martin Hedman | 1994 | 415 | 28.29 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
14 | Marcus Hedman | 1992 | 386 | 28.98 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
15 | Carl Winlöf | 1994 | 355 | 29.80 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
16 | Jimmy Andersson | 1994 | 353 | 29.86 | ||||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
17 | Joacim Westin | 1994 | 352 | 29.89 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
18 | Pontus Lindholm | 1994 | 350 | 29.95 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
19 | Andreas Hedin | 1994 | 349 | 29.98 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
20 | Niklas Andersson | 1992 | 341 | 30.21 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
21 | Erik Danielsson | 1994 | 336 | 30.35 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
22 | Christoffer Röbech | 1994 | 329 | 30.57 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
23 | Philip Abrahamsson | 1994 | 313 | 31.08 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
24 | Carl-Oscar Carlsson | 1993 | 289 | 31.92 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
25 | Johan Henriksson | 1992 | 280 | 32.24 | ||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
26 | Jonatan Niiranen | 1994 | 265 | 32.85 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
- | Erik Wennerstrand | 1993 | DNS | |||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
- | Gustav Rogne | 1992 | DSQ | |||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 18:28 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP2 och Smé-Simmet | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 09:52 | |||
Arrangör | Tunafors SK |
Gren 15, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 33.79 | 1:10.86 | 1:49.08 | 2:25.58 | |||
2 | Alice Ståhle | 1997 | Västerås Simsällskap | 34.03 | 1:11.09 | 1:49.30 | 2:26.07 | |||
3 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 34.85 | 1:12.67 | 1:50.95 | 2:27.77 | |||
4 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 34.22 | 1:12.07 | 1:50.59 | 2:28.41 | |||
5 | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | 34.61 | 1:12.65 | 1:50.83 | 2:28.54 | |||
6 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 36.17 | 1:15.60 | 1:54.10 | 2:29.88 | |||
7 | Madeleine Porshagen | 1997 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.39 | 1:14.79 | 1:55.13 | 2:34.61 | |||
8 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 34.95 | 1:14.35 | 1:55.82 | 2:34.73 | |||
9 | Moa Sundholm | 1997 | Tunafors Sportklubb | 34.26 | 1:14.37 | 1:55.72 | 2:36.67 | |||
10 | Madeleine Olofsson | 1997 | Västerås Simsällskap | 36.35 | 1:16.58 | 1:57.96 | 2:36.82 | |||
11 | Pamela Beyermann | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 34.86 | 1:15.14 | 1:58.09 | 2:36.98 | |||
12 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 35.27 | 1:15.75 | 1:57.55 | 2:37.82 | |||
13 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.58 | 1:16.14 | 1:58.12 | 2:38.08 | |||
14 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.67 | 1:16.62 | 1:59.63 | 2:40.67 | |||
15 | Amanda Nyback | 1997 | Västerås Simsällskap | 37.04 | 1:17.46 | 2:00.13 | 2:40.94 | |||
16 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 38.86 | 1:20.99 | 2:04.02 | 2:42.29 | |||
17 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 37.09 | 1:20.20 | 2:04.30 | 2:45.23 | |||
18 | Madeleine Wanna | 1999 | Säffle Simsällskap | 38.09 | 1:21.09 | 2:04.26 | 2:45.54 | |||
19 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 38.13 | 1:21.24 | 2:05.09 | 2:47.28 | |||
20 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 37.68 | 1:20.40 | 2:05.27 | 2:48.16 | |||
21 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 36.88 | 1:19.33 | 2:04.65 | 2:48.18 | |||
22 | Elinor Kihlström | 1997 | Karlskoga Simförening | 38.92 | 1:23.13 | 2:07.78 | 2:50.93 | |||
23 | Tova Lilja | 1999 | Säffle Simsällskap | 38.99 | 1:24.08 | 2:09.42 | 2:53.53 | |||
24 | Jenny Andersson | 1997 | Karlstads Simsällskap | 37.66 | 1:23.88 | 2:10.80 | 2:55.07 | |||
25 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | Fagersta Simklubb | 40.61 | 1:26.90 | 2:15.17 | 2:58.92 | |||
26 | Cecilia Winqvist | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.00 | 1:25.10 | 2:12.69 | 2:59.27 | |||
27 | Kajsa Björck-Teuscher | 1999 | Grums Simsällskap | 40.53 | 1:27.50 | 2:15.38 | 2:59.85 | |||
28 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 40.15 | 1:28.89 | 2:20.38 | 3:06.45 | |||
29 | Agnes Gustafsson | 1997 | Tunafors Sportklubb | 41.66 | 1:31.09 | 2:22.12 | 3:11.88 | |||
30 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 42.23 | 1:31.41 | 2:23.11 | 3:15.40 | |||
31 | Elin Strand | 1998 | Tunafors Sportklubb | 45.09 | 1:34.45 | 2:25.33 | 3:15.42 | |||
32 | Louisa Fagarasan | 1998 | Tunafors Sportklubb | 44.79 | 1:38.02 | 2:35.51 | 3:31.74 | |||
- | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 15, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Astrid Blomqvist | 1996 | Upsala Simsällskap | 31.08 | 1:03.97 | 1:38.93 | 2:14.44 | |||
2 | Ida Fahlborg | 1996 | Västerås Simsällskap | 32.98 | 1:08.65 | 1:45.78 | 2:22.25 | |||
3 | Evelina Wensberg | 1996 | Säffle Simsällskap | 33.51 | 1:09.58 | 1:47.39 | 2:24.05 | |||
4 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 33.36 | 1:10.56 | 1:49.14 | 2:25.54 | |||
5 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 34.70 | 1:13.86 | 1:52.88 | 2:30.47 | |||
6 | Felicia Fors | 1996 | SK Strängnäs Frisimmare | 34.51 | 1:13.19 | 1:53.79 | 2:32.83 | |||
7 | Elsa Hedman | 1996 | Upsala Simsällskap | 34.59 | 1:13.61 | 1:53.97 | 2:33.36 | |||
8 | Lina Watz | 1996 | Karlstads Simsällskap | 35.48 | 1:15.54 | 1:56.33 | 2:34.25 | |||
9 | Elin Höjd | 1996 | Filipstads Simklubb | 35.12 | 1:15.21 | 1:56.11 | 2:35.21 | |||
10 | Johanna Strömstedt | 1996 | Upsala Simsällskap | 35.90 | 1:16.53 | 1:59.77 | 2:40.00 | |||
11 | Josefine Hedmo | 1996 | Upsala Simsällskap | 38.17 | 1:20.72 | 2:03.41 | 2:43.70 | |||
12 | Elin Löwstedt | 1996 | Västerås Simsällskap | 37.94 | 1:22.03 | 2:04.94 | 2:47.43 | |||
13 | Malin Wärn | 1996 | Karlskoga Simförening | 38.69 | 1:21.69 | 2:06.57 | 2:48.94 | |||
14 | Agnes Skogfors | 1996 | Tunafors Sportklubb | 40.38 | 1:26.64 | 2:14.63 | 3:02.05 | |||
15 | Rebecca Forsberg | 1996 | Karlstads Simsällskap | 42.00 | 1:28.67 | 2:18.36 | 3:07.38 | |||
- | Jennifer Ekström | 1996 | Tunafors Sportklubb | DNS | ||||||
- | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | DSQ | ||||||
- | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Engström | 1995 | Tunafors Sportklubb | 31.91 | 1:06.74 | 1:42.97 | 2:18.49 | |||
2 | Malin Ejdersund | 1995 | Västerås Simsällskap | 32.39 | 1:07.79 | 1:43.60 | 2:19.40 | |||
3 | Linnéa Svärd | 1995 | Deje Simsällskap | 33.64 | 1:11.40 | 1:49.45 | 2:24.78 | |||
4 | Emelie Burstedt | 1995 | Karlstads Simsällskap | 34.13 | 1:11.81 | 1:49.62 | 2:25.19 | |||
5 | Frida Idesten | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 32.55 | 1:09.51 | 1:47.98 | 2:25.22 | |||
6 | Elisabeth Ödman | 1995 | Upsala Simsällskap | 31.36 | 1:07.41 | 1:46.74 | 2:25.83 | |||
7 | Marie Svensson | 1995 | SSK Skjetten Svømming | 33.48 | 1:11.65 | 1:50.57 | 2:28.27 | |||
8 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsällskap | 34.32 | 1:12.56 | 1:52.75 | 2:31.53 | |||
9 | Sofie Marklew | 1995 | Deje Simsällskap | 36.60 | 1:16.84 | 1:57.36 | 2:36.08 | |||
10 | Saga Richter | 1995 | Tunafors Sportklubb | 35.55 | 1:15.15 | 1:57.02 | 2:38.15 | |||
11 | Emma Lekryd | 1995 | Eskilstuna Simsällskap | 36.07 | 1:16.96 | 1:59.75 | 2:42.22 | |||
12 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Upsala Simsällskap | 36.68 | 1:19.00 | 2:02.30 | 2:44.57 | |||
13 | Emma Möller | 1995 | Tunafors Sportklubb | 41.26 | 1:29.51 | 2:20.22 | 3:09.63 | |||
14 | Emelie Ingelmark | 1995 | Tunafors Sportklubb | 40.94 | 1:31.88 | 2:25.39 | 3:16.95 | |||
15 | Linnea Grele | 1995 | Upsala Simsällskap | 40.45 | 1:30.66 | 2:24.90 | 3:18.02 | |||
Gren 15, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Pedersen | 1993 | Simklubben Ena | 30.55 | 1:03.86 | 1:38.22 | 2:12.99 | |||
2 | Ylva Henriksson | 1994 | Upsala Simsällskap | 32.48 | 1:08.95 | 1:46.27 | 2:21.64 | |||
3 | Julia Kindlund | 1994 | Upsala Simsällskap | 31.83 | 1:07.52 | 1:44.70 | 2:21.81 | |||
4 | Karin Melin | 1994 | Karlstads Simsällskap | 32.49 | 1:08.59 | 1:46.29 | 2:24.08 | |||
5 | Therese Trostemo | 1993 | SK Strängnäs Frisimmare | 32.74 | 1:10.01 | 1:49.05 | 2:26.46 | |||
6 | Katarina Burman | 1993 | Upsala Simsällskap | 33.51 | 1:10.91 | 1:49.91 | 2:27.19 | |||
7 | Mikaela Olofsson | 1992 | Västerås Simsällskap | 34.99 | 1:12.80 | 1:52.22 | 2:32.00 | |||
8 | Sandra Andersson | 1994 | Tunafors Sportklubb | 34.96 | 1:14.36 | 1:55.19 | 2:34.58 | |||
9 | Natalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 36.36 | 1:16.42 | 1:56.56 | 2:34.91 | |||
10 | Isabella Beiron | 1993 | Tunafors Sportklubb | 35.86 | 1:15.64 | 1:55.74 | 2:34.98 | |||
11 | Maria Sundström | 1994 | Upsala Simsällskap | 35.07 | 1:15.30 | 1:56.85 | 2:36.55 | |||
12 | Mathilda Haglind | 1994 | Upsala Simsällskap | 36.20 | 1:15.98 | 1:57.81 | 2:37.80 | |||
13 | Klara Lindström | 1994 | Tunafors Sportklubb | 35.29 | 1:15.46 | 1:57.79 | 2:40.46 | |||
14 | Ida Rosvall | 1992 | Tunafors Sportklubb | 35.76 | 1:17.31 | 2:01.63 | 2:45.05 | |||
15 | Sari Korhonen | 1993 | Säffle Simsällskap | 37.48 | 1:19.35 | 2:02.77 | 2:47.88 | |||
16 | Christina Jonsson | 1993 | Eskilstuna Simsällskap | 37.35 | 1:20.74 | 2:07.33 | 2:53.57 | |||
- | Veronica Österman | 1992 | Nyköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 09:52 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP2 och Smé-Simmet | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Tunafors SK |
Gren 16, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 1:09.71 | 2:29.44 | 3:50.54 | 5:14.69 | 20:34.58 | ||
6:38.21 | 8:03.07 | 9:28.84 | 10:54.87 | |||||||
12:18.97 | 13:43.25 | 15:09.35 | 16:33.91 | |||||||
17:58.02 | 19:19.70 | |||||||||
2 | Gustav Bjälevik | 1997 | Köpings Simsällskap | 1:20.40 | 2:51.91 | 4:26.04 | 6:00.08 | 23:12.56 | ||
7:34.25 | 9:07.19 | 10:42.02 | 12:16.58 | |||||||
13:53.36 | 15:29.85 | 17:05.51 | 18:40.03 | |||||||
20:11.68 | 21:45.57 | |||||||||
3 | Max Myrbäck | 1997 | SK Strängnäs Frisimmare | 1:35.74 | 3:20.05 | 5:01.76 | 6:44.37 | 26:05.59 | ||
8:27.12 | 10:11.57 | 11:55.69 | 13:40.60 | |||||||
15:25.78 | 17:13.36 | 18:59.33 | 20:45.81 | |||||||
22:33.51 | 24:20.74 | |||||||||
Gren 16, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 1:09.63 | 2:26.54 | 3:42.05 | 4:57.01 | 18:45.22 | ||
6:12.51 | 7:28.39 | 8:44.40 | 10:00.66 | |||||||
11:15.83 | 12:30.94 | 13:46.54 | 15:02.11 | |||||||
16:17.38 | 17:32.32 | |||||||||
2 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 1:11.53 | 2:29.57 | 3:48.82 | 5:08.22 | 19:42.62 | ||
6:27.14 | 7:46.77 | 9:06.01 | 10:25.77 | |||||||
11:45.21 | 13:04.63 | 14:24.68 | 15:44.97 | |||||||
17:05.25 | 18:25.63 | |||||||||
3 | Alexander Matkoski | 1996 | Upsala Simsällskap | 1:10.70 | 2:29.18 | 3:48.78 | 5:08.23 | 19:45.32 | ||
6:27.45 | 7:47.22 | 9:06.64 | 10:27.42 | |||||||
11:48.00 | 13:08.52 | 14:29.68 | 15:49.65 | |||||||
17:09.72 | 18:29.90 | |||||||||
4 | Eric Skogfors | 1996 | Tunafors Sportklubb | 1:14.91 | 2:36.29 | 4:01.17 | 5:26.28 | 21:11.94 | ||
6:53.09 | 8:19.98 | 9:47.53 | 11:15.16 | |||||||
12:41.87 | 14:10.06 | 15:37.66 | 17:03.94 | |||||||
18:30.57 | 19:54.44 | |||||||||
5 | Johan Edebrink | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 1:20.93 | 2:54.39 | 4:31.95 | 6:09.43 | 23:46.90 | ||
7:46.87 | 9:27.03 | 11:05.08 | 12:41.47 | |||||||
14:19.30 | 15:56.37 | 17:34.98 | 19:13.65 | |||||||
20:48.12 | 22:21.96 | |||||||||
- | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 16, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 1:04.37 | 2:14.33 | 3:24.58 | 4:35.12 | 17:23.56 | ||
5:45.55 | 6:56.98 | 8:08.02 | 9:19.28 | |||||||
10:30.68 | 11:40.29 | 12:49.53 | 13:59.75 | |||||||
15:08.79 | 16:17.32 | |||||||||
2 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 1:08.45 | 2:23.92 | 3:40.85 | 4:57.68 | 19:10.74 | ||
6:13.32 | 7:31.12 | 8:50.09 | 10:08.10 | |||||||
11:26.02 | 12:44.99 | 14:04.04 | 15:22.37 | |||||||
16:40.89 | 17:57.87 | |||||||||
3 | Jonathan Ahlbäck | 1995 | Deje Simsällskap | 1:24.57 | 2:55.34 | 4:24.49 | 5:52.12 | 21:22.98 | ||
7:19.09 | 8:45.55 | 10:12.80 | 11:40.24 | |||||||
13:04.40 | 14:28.69 | 15:52.64 | 17:17.48 | |||||||
18:41.50 | 20:04.34 | |||||||||
4 | Julian Placek | 1995 | Köpings Simsällskap | 1:28.06 | 3:09.18 | 4:53.12 | 6:38.10 | 25:50.68 | ||
8:23.89 | 10:10.20 | 13:45.85 | 16:25.71 | |||||||
19:08.25 | 20:52.98 | 22:34.35 | 24:14.63 | |||||||
25:50.68 | ||||||||||
Gren 16, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Gustav Karlsson | 1993 | Eskilstuna Simsällskap | 1:07.43 | 2:23.24 | 3:40.51 | 4:56.80 | 19:12.45 | ||
6:14.27 | 7:31.84 | 8:51.35 | 10:09.59 | |||||||
11:28.27 | 12:46.66 | 14:05.01 | 15:22.65 | |||||||
16:41.27 | 17:58.14 | |||||||||
2 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 1:11.06 | 2:30.68 | 3:50.85 | 5:10.89 | 19:53.04 | ||
6:31.20 | 7:51.42 | 9:12.32 | 10:33.64 | |||||||
11:54.29 | 13:16.59 | 14:37.74 | 15:57.68 | |||||||
17:18.24 | 18:36.96 | |||||||||
3 | Erik Danielsson | 1994 | Tunafors Sportklubb | 1:11.08 | 2:31.70 | 3:53.19 | 5:15.00 | 20:00.60 | ||
6:37.23 | 7:57.96 | 9:19.92 | 10:41.85 | |||||||
12:04.40 | 13:26.09 | 14:44.76 | 16:03.28 | |||||||
17:22.52 | 18:41.23 | |||||||||
4 | Niklas Andersson | 1992 | Tunafors Sportklubb | 1:11.21 | 2:29.19 | 3:49.16 | 5:09.32 | 20:21.47 | ||
6:30.60 | 7:52.68 | 9:14.88 | 10:37.52 | |||||||
12:00.63 | 13:23.32 | 14:45.74 | 16:09.72 | |||||||
17:34.07 | 18:58.82 | |||||||||
- | Jonatan Niiranen | 1994 | Köpings Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP2 och Smé-Simmet | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:38 | |||
Arrangör | Tunafors SK |
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 39.40 | 1:22.10 | |||||
2 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 41.09 | 1:25.41 | |||||
3 | Pamela Beyermann | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 40.09 | 1:26.03 | |||||
4 | Alice Ståhle | 1997 | Västerås Simsällskap | 41.04 | 1:26.31 | |||||
5 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 41.42 | 1:26.79 | |||||
6 | Amanda Nyback | 1997 | Västerås Simsällskap | 42.67 | 1:26.86 | |||||
7 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 41.57 | 1:27.28 | |||||
8 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 41.86 | 1:27.99 | |||||
9 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 41.11 | 1:29.07 | |||||
10 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 42.94 | 1:31.24 | |||||
11 | Anna Gustavsson | 1997 | Strängnäs Simsällskap | 41.83 | 1:31.39 | |||||
12 | Madeleine Olofsson | 1997 | Västerås Simsällskap | 45.64 | 1:36.04 | |||||
13 | Madeleine Porshagen | 1997 | SK Strängnäs Frisimmare | 45.93 | 1:36.59 | |||||
14 | Jenny Andersson | 1997 | Karlstads Simsällskap | 45.43 | 1:36.65 | |||||
15 | Kajsa Björck-Teuscher | 1999 | Grums Simsällskap | 47.96 | 1:37.98 | |||||
16 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 46.59 | 1:38.24 | |||||
17 | Sofia Landin | 1997 | Eskilstuna Simsällskap | 46.92 | 1:39.49 | |||||
18 | Cecilia Winqvist | 1997 | Karlskoga Simförening | 46.91 | 1:39.62 | |||||
19 | Elinor Kihlström | 1997 | Karlskoga Simförening | 47.78 | 1:40.30 | |||||
20 | Moa Sundholm | 1997 | Tunafors Sportklubb | 47.89 | 1:40.52 | |||||
21 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 47.31 | 1:41.87 | |||||
22 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 50.17 | 1:42.08 | |||||
23 | Jennifer Kaplin | 1998 | Eskilstuna Simsällskap | 50.16 | 1:44.56 | |||||
24 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 49.04 | 1:44.57 | |||||
25 | Louisa Fagarasan | 1998 | Tunafors Sportklubb | 49.09 | 1:44.67 | |||||
26 | Johanna Ly | 2000 | Tunafors Sportklubb | 50.57 | 1:47.92 | |||||
27 | Mette Andersson | 1999 | Tunafors Sportklubb | 51.58 | 1:49.22 | |||||
28 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 58.83 | 2:05.04 | |||||
29 | Tova Wauge | 2000 | Köpings Simsällskap | 1:02.19 | 2:12.88 | |||||
- | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elin Löfving | 1997 | Tunafors Sportklubb | DSQ | ||||||
- | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | Fagersta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Linderholm | 1996 | Karlstads Simsällskap | 37.35 | 1:19.37 | |||||
2 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 40.13 | 1:25.61 | |||||
3 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 41.17 | 1:27.06 | |||||
4 | Felicia Fors | 1996 | SK Strängnäs Frisimmare | 41.25 | 1:27.09 | |||||
5 | Ida Fahlborg | 1996 | Västerås Simsällskap | 41.02 | 1:27.44 | |||||
6 | Evelina Wensberg | 1996 | Säffle Simsällskap | 41.58 | 1:27.61 | |||||
7 | Josefine Hedmo | 1996 | Upsala Simsällskap | 42.00 | 1:27.78 | |||||
8 | Ronja Kaplin | 1996 | Eskilstuna Simsällskap | 41.50 | 1:28.22 | |||||
9 | Elin Höjd | 1996 | Filipstads Simklubb | 45.72 | 1:32.10 | |||||
10 | Elin Löwstedt | 1996 | Västerås Simsällskap | 45.47 | 1:37.64 | |||||
11 | Malin Wärn | 1996 | Karlskoga Simförening | 47.93 | 1:39.49 | |||||
12 | Agnes Skogfors | 1996 | Tunafors Sportklubb | 50.06 | 1:45.29 | |||||
13 | Rebecca Forsberg | 1996 | Karlstads Simsällskap | 55.47 | 1:53.43 | |||||
- | Jennifer Ekström | 1996 | Tunafors Sportklubb | DNS | ||||||
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malin Ejdersund | 1995 | Västerås Simsällskap | 38.53 | 1:21.19 | |||||
2 | Frida Idesten | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 38.43 | 1:23.36 | |||||
3 | Elisabeth Ödman | 1995 | Upsala Simsällskap | 39.51 | 1:23.73 | |||||
4 | Sofie Marklew | 1995 | Deje Simsällskap | 42.74 | 1:28.66 | |||||
5 | Marie Svensson | 1995 | SSK Skjetten Svømming | 43.19 | 1:31.41 | |||||
6 | Emelie Ingelmark | 1995 | Tunafors Sportklubb | 46.43 | 1:39.21 | |||||
7 | Linnea Grele | 1995 | Upsala Simsällskap | 47.36 | 1:40.07 | |||||
8 | Emma Möller | 1995 | Tunafors Sportklubb | 53.67 | 1:52.88 | |||||
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erica Ackerstierna | 1992 | Simklubben Ena | 34.79 | 1:14.77 | |||||
2 | Rebecka Ek | 1994 | Karlskoga Simförening | 36.79 | 1:17.23 | |||||
3 | Caroline Just | 1992 | Tunafors Sportklubb | 37.83 | 1:20.00 | |||||
4 | Felicia Lidström | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.49 | 1:21.47 | |||||
5 | Ronja Johansson-Eld | 1993 | Karlstads Simsällskap | 38.54 | 1:21.91 | |||||
6 | Sara Birgersson | 1993 | Västerås Simsällskap | 38.51 | 1:22.17 | |||||
7 | Julia Kindlund | 1994 | Upsala Simsällskap | 39.51 | 1:23.96 | |||||
8 | Jennifer Schwartz | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 40.13 | 1:24.25 | |||||
9 | Klara Lindström | 1994 | Tunafors Sportklubb | 41.73 | 1:29.44 | |||||
10 | Mathilda Haglind | 1994 | Upsala Simsällskap | 42.07 | 1:29.54 | |||||
11 | Mikaela Olofsson | 1992 | Västerås Simsällskap | 43.30 | 1:29.65 | |||||
12 | Maria Sundström | 1994 | Upsala Simsällskap | 41.98 | 1:29.96 | |||||
13 | Katarina Burman | 1993 | Upsala Simsällskap | 42.73 | 1:31.46 | |||||
14 | Therese Trostemo | 1993 | SK Strängnäs Frisimmare | 43.13 | 1:32.35 | |||||
15 | Natalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 44.90 | 1:33.97 | |||||
16 | Ida Rosvall | 1992 | Tunafors Sportklubb | 46.07 | 1:37.40 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 11:38 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP2 och Smé-Simmet | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 12:12 | |||
Arrangör | Tunafors SK |
Gren 18, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 42.31 | 1:29.62 | 2:18.22 | 3:05.16 | |||
2 | Boris Wu | 1997 | Upsala Simsällskap | 43.98 | 1:32.08 | 2:21.87 | 3:10.77 | |||
3 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 45.11 | 1:34.16 | 2:24.40 | 3:14.08 | |||
4 | William Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simsällskap | 48.01 | 1:44.77 | 2:43.81 | 3:39.77 | |||
5 | Gustav Ejdersund | 1998 | Västerås Simsällskap | 51.06 | 1:48.15 | 2:46.11 | 3:42.23 | |||
6 | Vilmos Szabó | 1998 | Tunafors Sportklubb | 57.52 | 2:02.96 | 3:11.83 | 4:13.58 | |||
- | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Björn Andersson | 1996 | Karlstads Simsällskap | 40.33 | 1:25.97 | 2:13.62 | 2:59.26 | |||
2 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 41.94 | 1:29.21 | 2:17.99 | 3:04.86 | |||
3 | Filip von Heijne | 1996 | Upsala Simsällskap | 42.30 | 1:28.52 | 2:18.24 | 3:05.94 | |||
4 | Viktor Andersson | 1996 | SK Strängnäs Frisimmare | 42.27 | 1:31.40 | 2:20.92 | 3:08.84 | |||
5 | Emil Björk | 1996 | Västerås Simsällskap | 42.78 | 1:32.19 | 2:22.56 | 3:11.65 | |||
6 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 43.74 | 1:34.11 | 2:24.25 | 3:11.80 | |||
7 | Daniel Svensson | 1996 | Säffle Simsällskap | 42.67 | 1:30.46 | 2:21.95 | 3:12.38 | |||
8 | Adam Larsson | 1996 | Karlskoga Simförening | 44.69 | 1:35.61 | 2:27.32 | 3:17.17 | |||
9 | Alexander Röbech | 1996 | Tunafors Sportklubb | 44.66 | 1:35.77 | 2:27.79 | 3:18.81 | |||
10 | Oscar Norberg | 1996 | Tunafors Sportklubb | 45.89 | 1:38.73 | 2:32.06 | 3:26.49 | |||
11 | Johan Edebrink | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 47.02 | 1:40.76 | 2:39.96 | 3:37.18 | |||
Gren 18, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jeremi Grosz | 1995 | Eskilstuna Simsällskap | 36.52 | 1:19.26 | 2:02.93 | 2:46.59 | |||
2 | August Eriksson | 1995 | Västerås Simsällskap | 38.71 | 1:21.34 | 2:04.50 | 2:46.71 | |||
3 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 38.63 | 1:21.56 | 2:05.10 | 2:49.08 | |||
4 | Daniel Truong | 1995 | Eskilstuna Simsällskap | 37.77 | 1:22.31 | 2:09.67 | 2:55.98 | |||
5 | Martin Lundberg | 1995 | Tunafors Sportklubb | 40.12 | 1:25.04 | 2:10.77 | 2:56.40 | |||
6 | Jacob Schönning | 1995 | Upsala Simsällskap | 40.24 | 1:27.39 | 2:15.15 | 3:02.60 | |||
7 | Julian Placek | 1995 | Köpings Simsällskap | 42.97 | 1:34.75 | 2:27.42 | 3:17.53 | |||
Gren 18, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Niclas Just | 1994 | Tunafors Sportklubb | 33.65 | 1:12.75 | 1:54.05 | 2:36.01 | |||
2 | Christoffer Röbech | 1994 | Tunafors Sportklubb | 39.00 | 1:23.53 | 2:11.04 | 3:00.20 | |||
3 | Johan Henriksson | 1992 | Upsala Simsällskap | 41.93 | 1:27.75 | 2:14.84 | 3:02.61 | |||
- | Jimmy Andersson | 1994 | Deje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 12:12 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP2 och Smé-Simmet | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 12:34 | |||
Arrangör | Tunafors SK |
Gren 19, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alice Ståhle | 1997 | Västerås Simsällskap | 1:23.25 | 2:50.54 | 4:26.74 | 5:45.74 | |||
2 | Pamela Beyermann | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 1:36.95 | 3:09.07 | 4:49.41 | 6:08.47 | |||
3 | Elin Löfving | 1997 | Tunafors Sportklubb | 1:31.08 | 3:05.11 | 4:50.95 | 6:08.61 | |||
4 | Kajsa Björck-Teuscher | 1999 | Grums Simsällskap | 1:42.81 | 3:28.75 | 5:17.55 | 6:50.33 | |||
- | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:19.27 | 2:45.26 | 4:26.77 | 5:40.44 | |||
- | Astrid Blomqvist | 1996 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 19, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Engström | 1995 | Tunafors Sportklubb | 1:17.74 | 2:41.57 | 4:23.10 | 5:39.42 | |||
2 | Julia Dannfors | 1995 | Upsala Simsällskap | 1:24.51 | 2:49.81 | 4:33.39 | 5:51.18 | |||
3 | Linnéa Svärd | 1995 | Deje Simsällskap | 1:25.72 | 3:06.61 | 4:47.51 | 6:07.79 | |||
4 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsällskap | 1:31.76 | 3:09.58 | 4:57.42 | 6:18.65 | |||
5 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Upsala Simsällskap | 1:27.91 | 4:07.19 | 5:49.54 | 6:33.16 | |||
Gren 19, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erica Ackerstierna | 1992 | Simklubben Ena | 1:10.68 | 2:36.92 | 4:06.54 | 5:24.97 | |||
2 | Julia Pedersen | 1993 | Simklubben Ena | 1:19.78 | 2:45.95 | 4:23.90 | 5:40.21 | |||
3 | Jennifer Schwartz | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 1:19.17 | 2:46.40 | 4:24.30 | 5:42.43 | |||
- | Isabella Beiron | 1993 | Tunafors Sportklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 12:34 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP2 och Smé-Simmet | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Tunafors SK |
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 33.32 | 1:15.16 | 2:01.85 | 2:39.48 | |||
2 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 40.17 | 1:23.40 | 2:11.82 | 2:49.43 | |||
3 | Gustav Bjälevik | 1997 | Köpings Simsällskap | 40.14 | 1:28.33 | 2:19.73 | 3:00.19 | |||
4 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 42.23 | 1:33.27 | 2:23.50 | 3:02.14 | |||
5 | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | 44.46 | 1:34.17 | 2:30.99 | 3:14.23 | |||
6 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simsällskap | 49.28 | 1:42.62 | 2:43.71 | 3:30.70 | |||
7 | Vilmos Szabó | 1998 | Tunafors Sportklubb | 54.40 | 1:47.11 | 2:50.53 | 3:40.03 | |||
- | William Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Vestin | 1996 | Karlstads Simsällskap | 32.80 | 1:14.00 | 2:01.64 | 2:35.87 | |||
2 | Björn Andersson | 1996 | Karlstads Simsällskap | 36.28 | 1:18.89 | 2:05.34 | 2:41.59 | |||
3 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 37.08 | 1:19.91 | 2:08.41 | 2:43.61 | |||
4 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 36.09 | 1:21.27 | 2:08.75 | 2:47.60 | |||
5 | Viktor Andersson | 1996 | SK Strängnäs Frisimmare | 36.51 | 1:19.25 | 2:08.60 | 2:48.23 | |||
6 | Eric Skogfors | 1996 | Tunafors Sportklubb | 35.33 | 1:20.22 | 2:15.89 | 2:54.16 | |||
7 | Daniel Svensson | 1996 | Säffle Simsällskap | 35.95 | 1:25.96 | 2:17.52 | 2:54.43 | |||
8 | Emil Björk | 1996 | Västerås Simsällskap | 41.55 | 1:30.19 | 2:19.68 | 2:59.02 | |||
9 | Adam Larsson | 1996 | Karlskoga Simförening | 42.95 | 1:28.58 | 2:23.54 | 3:01.97 | |||
10 | Johan Edebrink | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 41.07 | 1:32.22 | 2:29.57 | 3:10.42 | |||
11 | Oscar Norberg | 1996 | Tunafors Sportklubb | 43.61 | 1:34.37 | 2:29.91 | 3:11.15 | |||
- | Alexander Matkoski | 1996 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 30.59 | 1:06.81 | 1:44.83 | 2:16.66 | |||
2 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 30.96 | 1:07.06 | 1:51.93 | 2:25.28 | |||
3 | Tim Skoogh | 1995 | Säffle Simsällskap | 31.40 | 1:09.37 | 1:53.78 | 2:28.88 | |||
4 | August Eriksson | 1995 | Västerås Simsällskap | 35.97 | 1:14.89 | 1:58.39 | 2:32.34 | |||
5 | Jeremi Grosz | 1995 | Eskilstuna Simsällskap | 35.03 | 1:18.68 | 2:00.62 | 2:38.37 | |||
6 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 34.81 | 1:16.65 | 2:01.59 | 2:39.29 | |||
7 | Martin Lundberg | 1995 | Tunafors Sportklubb | 35.42 | 1:19.28 | 2:06.09 | 2:41.91 | |||
8 | Daniel Truong | 1995 | Eskilstuna Simsällskap | 32.24 | 1:14.70 | 2:03.48 | 2:42.71 | |||
9 | Daniel Curacica | 1995 | Tunafors Sportklubb | 33.59 | 1:17.03 | 2:06.55 | 2:44.48 | |||
- | Jacob Schönning | 1995 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Kotevski | 1994 | Tunafors Sportklubb | 29.26 | 1:06.95 | 1:51.55 | 2:24.90 | |||
2 | Niclas Just | 1994 | Tunafors Sportklubb | 31.78 | 1:11.86 | 1:52.19 | 2:25.93 | |||
3 | Emil Dahlbom | 1994 | Upsala Simsällskap | 33.55 | 1:13.90 | 2:01.48 | 2:36.58 | |||
4 | Carl Winlöf | 1994 | Upsala Simsällskap | 33.54 | 1:15.28 | 2:03.75 | 2:43.44 | |||
5 | Christoffer Röbech | 1994 | Tunafors Sportklubb | 38.74 | 1:20.00 | 2:09.79 | 2:48.74 | |||
6 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 37.97 | 1:22.04 | 2:10.55 | 2:49.99 | |||
7 | Johan Henriksson | 1992 | Upsala Simsällskap | 41.99 | 1:26.81 | 2:15.03 | 2:55.32 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 13:01 |