2020-02-18   10:48:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2019, Aars

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09:30

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  14:54   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 16, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Lærke Hyltoft  2006    528  1:16.42  2:37.15  4:07.05    5:20.20   
  Aalborg Svømmeklub  5:27.77                 
                     
Cassandra Spring  2005    477  1:21.09  2:42.58  4:14.49    5:31.40   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  5:38.28                 
                     
Alma Bach Larsen  2006    419  1:21.71  2:51.61  4:28.76    5:45.84   
  Aalborg Svømmeklub  6:04.79                 
                     
Luanna Russo  2006    415  1:25.45  2:53.02  4:26.47    5:46.98   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Line Gjelstrup  2006    415  1:21.79  2:52.59  4:28.18    5:47.04   
  Aalborg Svømmeklub  5:47.66                 
                     
Katrine Bager  2006    407  1:22.96  2:49.53  4:29.42    5:49.18   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Mathilde Hoff Sørensen  2006    387  1:28.53  2:58.76  4:35.05    5:55.29   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Hannah Vixø Momme  2005    377  1:27.28  2:59.48  4:41.03    5:58.16   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  6:00.82                 
                     
Elisabeth Leegaard Larsen  2005    376  1:22.88  2:56.38  4:38.25    5:58.54   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  6:09.74                 
                     
10  Aia Caroline Abel  2006    346  1:27.57  2:57.16  4:48.46    6:08.52   
  Svømmeklubben Nord  6:07.49                 
                     
11  Ida Kold Dalsgaard  2005    339  1:27.70  2:58.61  4:53.64    6:11.14   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  6:00.00                 
                     
12  Ellen Brix Rasmussen  2006    233  1:43.63  3:26.13  5:25.62    7:00.22   
  Aabybro Idrætsforening  6:30.00                 
                     
13  Anne-Sofie S. Overgaard  2005    203  1:40.92  3:33.75  5:32.06    7:20.01   
  Svømmeklubben Nord  7:47.53                 
                     
Frederikke Sørensen  2006              DNF   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark