Results for Neptuniaden 2010
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 4
Resultat Gren 67 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 67 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Neptuniaden |
|
Utskriftsdatum |
23 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:27 |
|
|
Arrangör |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 maj 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 67, 200m Ryggsim Fl C, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jessica Eriksson |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
34.16 |
1:11.62 |
1:50.55 |
|
2:27.71 |
|
2 |
Sara Hägglund-Björklund |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.07 |
1:14.81 |
1:54.57 |
|
2:32.76 |
|
3 |
Ramona Raita |
1995 |
Aurajoen Uinti |
|
37.15 |
1:16.92 |
1:56.99 |
|
2:35.83 |
|
4 |
Jonna Dahlberg |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
37.08 |
1:17.00 |
1:57.47 |
|
2:35.93 |
|
5 |
Linda Baron |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.47 |
1:18.27 |
1:57.42 |
|
2:36.00 |
|
6 |
Emelie Bäck |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
37.02 |
1:17.24 |
1:57.63 |
|
2:36.54 |
|
7 |
Julia Mökkönen |
1996 |
Aurajoen Uinti |
|
37.30 |
1:18.28 |
2:00.13 |
|
2:40.89 |
|
8 |
Emmy Eneström |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
37.93 |
1:19.33 |
2:01.72 |
|
2:43.08 |
|
9 |
Tove Sparrman |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
37.72 |
1:19.31 |
2:01.76 |
|
2:43.36 |
|
10 |
Jenna Lehtinen |
1995 |
Aurajoen Uinti |
|
38.35 |
1:20.63 |
2:03.18 |
|
2:44.47 |
|
11 |
Åsa Hambraeus |
1996 |
Täby Sim |
|
38.81 |
1:20.71 |
2:03.73 |
|
2:45.10 |
|
12 |
Elin Bjurman |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
38.32 |
1:20.65 |
2:03.78 |
|
2:45.52 |
|
13 |
Malin Burman |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
38.79 |
1:23.08 |
2:07.44 |
|
2:51.25 |
|
14 |
Mikaela Sigvardsson |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
41.19 |
1:24.09 |
2:08.21 |
|
2:51.49 |
|
15 |
Viktoria Engsoo |
1996 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.51 |
1:25.13 |
2:09.98 |
|
2:53.46 |
|
16 |
Saga Richter |
1995 |
Tunafors Sportklubb |
|
41.50 |
1:25.87 |
2:10.16 |
|
2:53.79 |
|
17 |
Linn Olanders |
1996 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.57 |
1:26.66 |
2:12.42 |
|
2:55.25 |
|
18 |
Felicia Fors |
1996 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
40.16 |
1:24.99 |
2:11.56 |
|
2:56.60 |
|
19 |
Mathilda Dahlin |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
|
42.49 |
1:28.16 |
2:14.68 |
|
3:01.11 |
|
20 |
Madeleine Bergh |
1996 |
Täby Sim |
|
43.66 |
1:30.94 |
2:17.44 |
|
3:01.44 |
|
21 |
Emma Strömbäck |
1995 |
Täby Sim |
|
42.63 |
1:29.88 |
2:17.94 |
|
3:05.22 |
|
22 |
Amanda Orpana |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
45.37 |
1:33.94 |
2:21.88 |
|
3:08.76 |
|
23 |
Louise Nordmark |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
44.35 |
1:33.56 |
2:23.41 |
|
3:12.59 |
|
- |
Sara Arpvall |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.04 |
Utskriftsdatum |
23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB |
Utskriftstid |
16:27 |
|