Results for Neptuniaden 2010
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Neptuniaden |
|
Utskriftsdatum |
22 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:21 |
|
|
Arrangör |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 maj 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Fjärilsim Po B, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Salomonsson |
1993 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
30.78 |
1:06.26 |
1:43.48 |
|
2:22.19 |
|
2 |
Erik Schönning |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.10 |
1:07.88 |
1:45.94 |
|
2:23.11 |
|
3 |
Johan Berg |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
30.75 |
1:07.99 |
1:45.37 |
|
2:24.04 |
|
4 |
Patrik Alsparr |
1993 |
Simklubben Neptun |
|
31.54 |
1:07.54 |
1:46.08 |
|
2:25.49 |
|
5 |
Fabian Bergman |
1994 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
33.00 |
1:12.03 |
1:51.06 |
|
2:30.64 |
|
6 |
Victor Sallhed |
1993 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
31.74 |
1:09.05 |
1:48.97 |
|
2:30.87 |
|
7 |
Fredrik Wik |
1993 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.15 |
1:09.41 |
1:50.02 |
|
2:31.59 |
|
8 |
Filip Moss |
1994 |
Simklubben Neptun |
|
32.31 |
1:10.14 |
1:51.53 |
|
2:33.98 |
|
9 |
Alexander Kotevski |
1994 |
Tunafors Sportklubb |
|
32.09 |
1:08.87 |
1:49.67 |
|
2:34.30 |
|
10 |
Theodor Hansson |
1994 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.59 |
1:11.37 |
1:52.91 |
|
2:35.93 |
|
11 |
Henri Kyynäräinen |
1994 |
Aurajoen Uinti |
|
34.19 |
1:15.17 |
1:58.17 |
|
2:41.48 |
|
12 |
Oula Soininen |
1994 |
Cetus |
|
33.84 |
1:15.16 |
2:02.17 |
|
2:49.77 |
|
13 |
Fredrik Nilsson |
1994 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.59 |
1:19.67 |
2:08.75 |
|
2:54.09 |
|
- |
Tomas Johansson |
1994 |
Cetus |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Tom Berntsen |
1993 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.04 |
Utskriftsdatum |
22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB |
Utskriftstid |
10:21 |
|