Resultat för Neptuniaden 2010
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 1, 50m Fj Damer Öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Truvé | 1993 | Södertörns Simsällskap | 28.75 | ||||||
2 | Emma Gustafsson | 1990 | Södertörns Simsällskap | 28.76 | ||||||
3 | Ebba Rosenquist | 1989 | Järfälla Simsällskap | 29.42 | ||||||
4 | Natasha Sundin | 1990 | Spårvägens Simförening | 29.43 | ||||||
5 | Frida Nilsson | 1992 | Nyköpings Simsällskap | 29.65 | ||||||
6 | Jeanette Björklund | 1991 | Södertörns Simsällskap | 29.94 | ||||||
7 | Madeleine Wallmon | 1991 | Täby Sim | 29.95 | ||||||
8 | Elli Harju | 1994 | Aurajoen Uinti | 30.38 | ||||||
9 | Hanna Gustavsson | 1992 | Södertörns Simsällskap | 30.55 | ||||||
10 | Therese Nord | 1993 | Järfälla Simsällskap | 30.65 | ||||||
11 | Sandra Luiga | 1991 | Järfälla Simsällskap | 30.97 | ||||||
12 | Alexandra Jerresand | 1991 | Täby Sim | 31.06 | ||||||
12 | Liisa Lodi | 1993 | Ujumise Spordiklubi | 31.06 | ||||||
14 | Sofia Nordin | 1990 | Nyköpings Simsällskap | 31.20 | ||||||
15 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.22 | ||||||
16 | Johanna Nordlinder | 1992 | Täby Sim | 31.23 | ||||||
17 | Renee Huuva | 1990 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.45 | ||||||
18 | Cecilia Baron | 1992 | Järfälla Simsällskap | 31.57 | ||||||
19 | Siina-Karolina Suominen | 1994 | Aurajoen Uinti | 31.62 | ||||||
20 | Isabell Hellström | 1994 | Väsby Simsällskap | 31.68 | ||||||
21 | Lida Huiskonen | 1994 | Cetus | 31.77 | ||||||
22 | Viktoria Smidare | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.85 | ||||||
23 | Julia Mökkönen | 1996 | Aurajoen Uinti | 31.94 | ||||||
24 | Jenna Lehtinen | 1995 | Aurajoen Uinti | 31.96 | ||||||
25 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.97 | ||||||
26 | Jenny Lindberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.07 | ||||||
27 | Veronica Nygren-Holland | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.11 | ||||||
28 | Cecilia Malmgren | 1989 | Spårvägens Simförening | 32.23 | ||||||
28 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.23 | ||||||
30 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.27 | ||||||
30 | Salla Elovirta | 1997 | Cetus | 32.27 | ||||||
32 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 32.59 | ||||||
33 | Felicia Lidström | 1994 | Upsala Simsällskap | 32.61 | ||||||
34 | Christine Ekman | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.62 | ||||||
35 | Carina Fredriksson | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.71 | ||||||
35 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 32.71 | ||||||
37 | Fanny Teijonsalo | 1996 | Cetus | 32.78 | ||||||
38 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.85 | ||||||
39 | Micaela Ödling | 1990 | Täby Sim | 32.94 | ||||||
40 | Anna Jonsson | 1994 | Nyköpings Simsällskap | 33.01 | ||||||
41 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.25 | ||||||
42 | Ylva Henriksson | 1994 | Upsala Simsällskap | 33.26 | ||||||
43 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 33.35 | ||||||
44 | Josefin Agnekrans | 1994 | Södertälje Simsällskap | 33.50 | ||||||
45 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.58 | ||||||
46 | Julia Kindlund | 1994 | Upsala Simsällskap | 33.64 | ||||||
47 | Madeleine Forsgren | 1993 | Järfälla Simsällskap | 33.67 | ||||||
48 | Jessica Igelström | 1992 | Södertörns Simsällskap | 33.78 | ||||||
50 | Frida Thomasson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.92 | ||||||
51 | Malin Blomquist | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.97 | ||||||
52 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.14 | ||||||
52 | Linnea Näsman | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.14 | ||||||
54 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 34.23 | ||||||
55 | Jenny Svensson | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.91 | ||||||
56 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 35.42 | ||||||
57 | Therese Trostemo | 1993 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.44 | ||||||
58 | Malin Wallmon | 1992 | Täby Sim | 35.85 | ||||||
59 | Linnea Kolthoff | 1994 | Järfälla Simsällskap | 35.92 | ||||||
60 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.95 | ||||||
61 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 36.05 | ||||||
62 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 36.18 | ||||||
63 | Madeleine Bergh | 1996 | Täby Sim | 36.24 | ||||||
64 | Isabella Beiron | 1993 | Tunafors Sportklubb | 36.59 | ||||||
65 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Upsala Simsällskap | 36.82 | ||||||
66 | Crystal Ho | 1996 | Täby Sim | 37.09 | ||||||
67 | Anna-Cecilia Lundström | 1994 | Täby Sim | 37.42 | ||||||
68 | Jennifer Nygren-Ring | 1994 | Täby Sim | 37.53 | ||||||
69 | Moa Sundholm | 1997 | Tunafors Sportklubb | 37.61 | ||||||
70 | Johanna Tillberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.80 | ||||||
71 | Natalie Strömdahl | 1996 | Täby Sim | 37.98 | ||||||
72 | Lovisa Lundin | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.40 | ||||||
73 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.46 | ||||||
74 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 38.59 | ||||||
75 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 38.72 | ||||||
76 | Hedvig Ekmark | 1992 | Täby Sim | 39.03 | ||||||
77 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.04 | ||||||
78 | Amanda Malmberg | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.81 | ||||||
79 | Sandra Andersson | 1994 | Tunafors Sportklubb | 39.98 | ||||||
80 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 40.15 | ||||||
81 | Milai Lopez | 1993 | Södertälje Simsällskap | 40.38 | ||||||
82 | Elinor Wänerfjord | 1996 | Södertörns Simsällskap | 41.14 | ||||||
83 | Tuba Sevh | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.89 | ||||||
84 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 42.55 | ||||||
85 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 44.37 | ||||||
86 | Fredrika Svanholm | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.56 | ||||||
87 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.01 | ||||||
88 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 45.98 | ||||||
89 | Ellinor Hagberg | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.56 | ||||||
90 | Shahro Mousavi | 1998 | Södertörns Simsällskap | 55.06 | ||||||
- | Jonna Arkevret Söderlund | 1998 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Lara Bretagnolle | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Nathalie Rodhe | 1998 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 2, 50m Fj Herrar Öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Holmberg | 1991 | Täby Sim | 25.35 | ||||||
2 | David Ernstsson | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 25.79 | ||||||
3 | Måns Stomvall | 1990 | Tunafors Sportklubb | 25.99 | ||||||
4 | Jonas Palmqvist | 1990 | Södertörns Simsällskap | 26.25 | ||||||
5 | Jesper Björk | 1993 | Järfälla Simsällskap | 26.30 | ||||||
6 | Konstantin Sundin | 1987 | Spårvägens Simförening | 26.53 | ||||||
7 | Stefan Sandberg | 1987 | Spårvägens Simförening | 26.84 | ||||||
8 | Jonathan Gustavsson | 1991 | Simklubben Neptun | 26.93 | ||||||
9 | Kristoffer Brander | 1989 | Simklubben Neptun | 26.97 | ||||||
10 | Magnus Lundgren | 1991 | Simklubben Neptun | 27.12 | ||||||
11 | Tobias Karlsson | 1991 | Turebergs Simklubb | 27.30 | ||||||
12 | Anton Marcusson | 1989 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.38 | ||||||
13 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 27.40 | ||||||
14 | Wiljam Rautiainen | 1995 | Aurajoen Uinti | 27.52 | ||||||
15 | Philip Burridge | 1989 | Tunafors Sportklubb | 27.55 | ||||||
16 | Alar Lodi | 1992 | Ujumise Spordiklubi | 27.60 | ||||||
17 | Jesper Billquist | 1994 | Spårvägens Simförening | 27.66 | ||||||
18 | Joakim Hvalgren | 1993 | Södertörns Simsällskap | 27.73 | ||||||
19 | Christoffer Tolj | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.96 | ||||||
20 | Victor Sallhed | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.23 | ||||||
21 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.30 | ||||||
22 | Alexander Kotevski | 1994 | Tunafors Sportklubb | 28.55 | ||||||
23 | Enrique Helgeson Portocar | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.56 | ||||||
24 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 28.61 | ||||||
25 | Joel Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.65 | ||||||
26 | Jonathan Granado-Persson | 1992 | Täby Sim | 28.99 | ||||||
27 | Fredrik Åkerlund | 1994 | Cetus | 29.15 | ||||||
28 | André Lopez | 1991 | Södertälje Simsällskap | 29.20 | ||||||
29 | Kristoffer Fürst | 1988 | Väsby Simsällskap | 29.24 | ||||||
30 | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | 29.66 | ||||||
31 | Tony Marjakangas | 1985 | Södertälje Simsällskap | 29.75 | ||||||
32 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.78 | ||||||
33 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 29.94 | ||||||
34 | Tuomo Aikioniemi | 1994 | Cetus | 30.09 | ||||||
35 | Viktor Umenius | 1993 | Upsala Simsällskap | 30.32 | ||||||
36 | Andreas Rotstam | 1994 | Järfälla Simsällskap | 30.46 | ||||||
37 | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsällskap | 30.61 | ||||||
38 | Anton Holmqvist | 1993 | Täby Sim | 30.69 | ||||||
39 | Henri Kyynäräinen | 1994 | Aurajoen Uinti | 30.72 | ||||||
40 | Niklas Aaltonen | 1994 | Aurajoen Uinti | 30.74 | ||||||
41 | Emil Dahlbom | 1994 | Upsala Simsällskap | 30.82 | ||||||
42 | Marcus Källbrink | 1994 | Järfälla Simsällskap | 30.99 | ||||||
43 | Niclas Just | 1994 | Tunafors Sportklubb | 31.28 | ||||||
44 | Kawa Songur | 1996 | Simklubben Neptun | 31.44 | ||||||
45 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 32.17 | ||||||
46 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 32.73 | ||||||
47 | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | 33.13 | ||||||
48 | Carl Winlöf | 1994 | Upsala Simsällskap | 33.54 | ||||||
49 | Niklas Andersson | 1992 | Tunafors Sportklubb | 34.01 | ||||||
50 | Henrik Persson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 34.19 | ||||||
51 | Marcus Stridfeldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 34.97 | ||||||
52 | Arthur Ljunggren | 1995 | Simklubben Neptun | 35.12 | ||||||
53 | Victor Höglund | 1996 | Södertörns Simsällskap | 35.96 | ||||||
54 | Oscar Johannesson Sjölind | 1995 | Simklubben Neptun | 37.09 | ||||||
55 | Anton Hasbany | 1996 | Södertälje Simsällskap | 37.15 | ||||||
56 | Timo Oosterveld | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 40.08 | ||||||
57 | Markus Mäkelä | 1996 | Södertörns Simsällskap | 40.98 | ||||||
58 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 41.42 | ||||||
- | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 3, 100m Frisim Fl C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 29.23 | 1:00.79 | |||||
2 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.37 | 1:00.83 | |||||
3 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.45 | 1:01.36 | |||||
4 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 30.02 | 1:02.51 | |||||
5 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 30.46 | 1:02.74 | |||||
6 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.99 | 1:02.83 | |||||
7 | Ilona Hyvärinen | 1995 | Cetus | 30.24 | 1:03.11 | |||||
8 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 30.12 | 1:03.21 | |||||
9 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.07 | 1:03.30 | |||||
10 | Ramona Raita | 1995 | Aurajoen Uinti | 30.57 | 1:03.37 | |||||
11 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.29 | 1:03.54 | |||||
12 | Camilla Svensson | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.68 | 1:04.22 | |||||
13 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.75 | 1:04.43 | |||||
14 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 30.96 | 1:04.56 | |||||
15 | Josefine Schumacher | 1995 | Simklubben Neptun | 30.89 | 1:04.64 | |||||
16 | Johanna Vuorinen | 1996 | Cetus | 30.48 | 1:04.85 | |||||
17 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 31.87 | 1:05.31 | |||||
18 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.52 | 1:05.40 | |||||
19 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.95 | 1:05.63 | |||||
20 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 31.33 | 1:06.08 | |||||
21 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 32.54 | 1:06.36 | |||||
22 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 32.05 | 1:06.49 | |||||
23 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.73 | 1:06.55 | |||||
24 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.52 | 1:06.57 | |||||
25 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 31.47 | 1:06.93 | |||||
26 | Emmy Eneström | 1996 | Simklubben Neptun | 31.98 | 1:07.47 | |||||
27 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 31.81 | 1:07.54 | |||||
28 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 32.08 | 1:07.62 | |||||
29 | Maria Svedberg | 1995 | Järfälla Simsällskap | 32.68 | 1:07.69 | |||||
30 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.43 | 1:07.74 | |||||
31 | Josefine Norlin | 1996 | Upsala Simsällskap | 32.43 | 1:07.83 | |||||
32 | Danielle Lönnberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.66 | 1:07.91 | |||||
33 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.37 | 1:07.99 | |||||
34 | Elin Bjurman | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.91 | 1:08.48 | |||||
35 | Vanessa Vicko | 1996 | Järfälla Simsällskap | 33.38 | 1:08.58 | |||||
36 | Frida Wallentheim | 1996 | Simklubben Neptun | 32.44 | 1:08.81 | |||||
37 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 33.06 | 1:08.86 | |||||
38 | Hanna Olsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.76 | 1:09.32 | |||||
39 | Annika Toll | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:09.34 | 1:09.34 | |||||
40 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 33.10 | 1:09.89 | |||||
41 | Felicia Fors | 1996 | SK Strängnäs Frisimmare | 32.89 | 1:10.14 | |||||
42 | Elsa Arksand | 1996 | Täby Sim | 33.00 | 1:10.24 | |||||
43 | Emelie Finell | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 32.76 | 1:10.31 | |||||
44 | Caroline Magnenat | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:10.34 | 1:10.34 | |||||
45 | Sara Huslid | 1995 | Södertälje Simsällskap | 33.77 | 1:10.64 | |||||
46 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.41 | 1:10.79 | |||||
47 | Matilda Laukkanen | 1996 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.90 | 1:11.18 | |||||
48 | Julia Dannfors | 1995 | Upsala Simsällskap | 34.57 | 1:11.28 | |||||
49 | Isa Kolmbäck | 1996 | Södertälje Simsällskap | 33.96 | 1:11.35 | |||||
50 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 33.63 | 1:11.99 | |||||
51 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 1:12.08 | 1:12.08 | |||||
52 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 33.76 | 1:12.34 | |||||
53 | Johanna Tillberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.35 | 1:12.38 | |||||
54 | Saga Richter | 1995 | Tunafors Sportklubb | 1:12.39 | 1:12.39 | |||||
55 | Sara Frisk | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:12.81 | 1:12.81 | |||||
56 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:13.38 | 1:13.38 | |||||
57 | Linnea Fridman | 1995 | Södertälje Simsällskap | 1:13.99 | 1:13.99 | |||||
58 | Frederikke Björklund-Lars | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:14.04 | 1:14.04 | |||||
59 | Linn Olanders | 1996 | Södertälje Simsällskap | 1:14.12 | 1:14.12 | |||||
60 | Alice Delfin | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:14.18 | 1:14.18 | |||||
61 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:14.27 | 1:14.27 | |||||
62 | Michaela Janemon | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:14.64 | 1:14.64 | |||||
63 | Petronella Läckgren | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:15.33 | 1:15.33 | |||||
64 | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:15.84 | 1:15.84 | |||||
65 | Linnéa Sundman | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:17.42 | 1:17.42 | |||||
66 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:17.76 | 1:17.76 | |||||
66 | Lovisa Lundin | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:17.76 | 1:17.76 | |||||
68 | Louise Nordmark | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:18.02 | 1:18.02 | |||||
69 | Amalie Boje | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:18.51 | 1:18.51 | |||||
70 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:18.57 | 1:18.57 | |||||
71 | Tuba Sevh | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:18.63 | 1:18.63 | |||||
72 | Emelie Borell | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:18.71 | 1:18.71 | |||||
73 | Anuka Munhzaya | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:19.82 | 1:19.82 | |||||
74 | Elinor Wänerfjord | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:20.49 | 1:20.49 | |||||
75 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:21.68 | 1:21.68 | |||||
76 | Beata Ring | 1995 | Södertörns Simsällskap | 1:22.50 | 1:22.50 | |||||
77 | Fredrika Svanholm | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:22.56 | 1:22.56 | |||||
78 | Elsa Wadelius | 1995 | Södertälje Simsällskap | 1:22.74 | 1:22.74 | |||||
79 | Karolina Ramirez | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:23.27 | 1:23.27 | |||||
80 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:24.87 | 1:24.87 | |||||
81 | Ellinor Hagberg | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:28.02 | 1:28.02 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:58 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 4, 100m Frisim Po C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.06 | 56.59 | |||||
2 | Emil Kaidesoja | 1995 | Cetus | 27.94 | 57.82 | |||||
3 | Hannes Nyström | 1995 | Södertörns Simsällskap | 27.56 | 57.90 | |||||
4 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 27.76 | 57.91 | |||||
5 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 28.18 | 58.78 | |||||
6 | Pontus Ericsson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.81 | 58.87 | |||||
7 | Topias Kurikka | 1995 | Cetus | 29.29 | 1:00.41 | |||||
8 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 29.88 | 1:00.53 | |||||
9 | Elmo Pakkanen | 1995 | Cetus | 28.78 | 1:00.75 | |||||
10 | Robin Gustafsson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.53 | 1:00.95 | |||||
11 | Anton Gomez | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.56 | 1:01.03 | |||||
12 | Leon Lindström | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 28.39 | 1:01.04 | |||||
13 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 29.26 | 1:01.09 | |||||
13 | Oliver Hegardt | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 28.66 | 1:01.09 | |||||
15 | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | 29.65 | 1:01.21 | |||||
16 | Daniel Lönnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.22 | 1:01.26 | |||||
17 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 28.80 | 1:01.34 | |||||
18 | Oscar Kock | 1995 | Södertälje Simsällskap | 28.97 | 1:01.50 | |||||
19 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 29.53 | 1:01.60 | |||||
20 | Conrad Hildebrant | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.30 | 1:01.66 | |||||
21 | Alex Johansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.03 | 1:02.27 | |||||
22 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.21 | 1:02.33 | |||||
23 | Dennis Q Hammarlind | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.53 | 1:02.86 | |||||
24 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 30.88 | 1:03.27 | |||||
25 | Amar Kurtovic | 1995 | Simklubben Neptun | 29.96 | 1:03.67 | |||||
26 | Axel Tisell | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.06 | 1:04.00 | |||||
27 | Tuomas Hyvärinen | 1996 | Cetus | 30.61 | 1:04.15 | |||||
28 | Calle Westberg | 1995 | Täby Sim | 30.36 | 1:04.30 | |||||
29 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | 30.20 | 1:05.22 | |||||
30 | Kawa Songur | 1996 | Simklubben Neptun | 31.12 | 1:05.34 | |||||
31 | Niclas Hvalgren | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.67 | 1:05.54 | |||||
32 | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | 30.89 | 1:05.64 | |||||
33 | Alexander Borg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.19 | 1:05.87 | |||||
34 | Jack Sjölund | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 31.42 | 1:06.15 | |||||
35 | Theodor Wall | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.44 | 1:06.23 | |||||
36 | Eric Skogfors | 1996 | Tunafors Sportklubb | 32.53 | 1:06.60 | |||||
37 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.25 | 1:06.91 | |||||
38 | Marcus Stridfeldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 33.17 | 1:07.00 | |||||
39 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 30.64 | 1:07.01 | |||||
40 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.70 | 1:07.35 | |||||
41 | Albin Byström | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.40 | 1:07.54 | |||||
42 | Ossian Ankarberg | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.72 | 1:07.71 | |||||
43 | Sebastian Enerstrand | 1996 | Södertälje Simsällskap | 32.06 | 1:07.86 | |||||
44 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.97 | 1:07.91 | |||||
45 | Timothy Mackin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 31.76 | 1:08.23 | |||||
46 | Oscar Johannesson Sjölind | 1995 | Simklubben Neptun | 32.65 | 1:08.55 | |||||
47 | Henrik Persson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 33.17 | 1:08.78 | |||||
48 | Christian Backman | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.37 | 1:09.06 | |||||
49 | Emil Svejgaard | 1995 | Simklubben Neptun | 31.56 | 1:09.28 | |||||
50 | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | 31.98 | 1:09.56 | |||||
51 | Edson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.85 | 1:09.58 | |||||
52 | Jens Berntsen | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.08 | 1:09.62 | |||||
52 | Porja Seyed | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.07 | 1:09.62 | |||||
54 | Victor Höglund | 1996 | Södertörns Simsällskap | 33.31 | 1:10.31 | |||||
55 | Samuel Lundgren | 1995 | Simklubben Neptun | 33.25 | 1:11.21 | |||||
56 | Martin Jareman | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 33.60 | 1:11.32 | |||||
57 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 34.37 | 1:11.98 | |||||
58 | Arthur Ljunggren | 1995 | Simklubben Neptun | 34.78 | 1:12.09 | |||||
59 | Adam Novak | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 33.57 | 1:12.55 | |||||
60 | Anton Hasbany | 1996 | Södertälje Simsällskap | 35.71 | 1:16.95 | |||||
61 | Daniel Swahn | 1995 | Väsby Simsällskap | 36.53 | 1:17.27 | |||||
62 | Mahdi Nazari | 1995 | Södertörns Simsällskap | 37.01 | 1:17.29 | |||||
63 | Daniel Soume | 1996 | Södertälje Simsällskap | 35.18 | 1:17.50 | |||||
64 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 38.08 | 1:17.78 | |||||
65 | Markus Mäkelä | 1996 | Södertörns Simsällskap | 37.74 | 1:21.03 | |||||
- | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Melker Orsvärn | 1996 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Aidan Gärdlund | 1996 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 09:58 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 02 april 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:47 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 5, 200m Frisim Fl A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carolina Nordin | 1987 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:14.89 | ||||||
2 | Desirée Andersson | 1990 | Stockholmspolisens Sim IF | 3:15.22 | ||||||
3 | Martina Wahlström | 1991 | Tunafors Sportklubb | 3:16.72 | ||||||
4 | Angelica Norrena | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:17.89 | ||||||
5 | Maria Pros | 1992 | Spårvägens Simförening | 3:18.52 | ||||||
6 | Linda Iwarsson | 1992 | Tunafors Sportklubb | 3:18.99 | ||||||
7 | My Wigholm | 1991 | Södertälje Simsällskap | 3:22.68 | ||||||
8 | Emily Ho | 1992 | Täby Sim | 3:22.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.26 | Utskriftsdatum | 02 april 2011 |
Licensierad till: Utbildning 2011 | Utskriftstid | 13:47 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:55 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 6, 200m Frisim Po A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kristian Kron | 1992 | Södertörns Simsällskap | 27.11 | 56.82 | 1:27.64 | 1:58.43 | |||
2 | Johan Johansson | 1991 | Täby Sim | 28.01 | 57.77 | 1:29.70 | 2:02.09 | |||
3 | Philip Björklund | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.12 | 59.05 | 1:30.51 | 2:02.15 | |||
4 | Theo Zätterström | 1991 | Simklubben Neptun | 28.96 | 59.95 | 1:32.47 | 2:02.94 | |||
5 | André Magnusson | 1990 | Spårvägens Simförening | 29.31 | 1:00.47 | 1:32.34 | 2:03.34 | |||
6 | Jonas Palmqvist | 1990 | Södertörns Simsällskap | 29.41 | 1:01.06 | 1:32.22 | 2:04.51 | |||
7 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 29.90 | 1:02.52 | 1:34.56 | 2:06.29 | |||
8 | Niklas Jonsson | 1988 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.90 | 1:01.55 | 1:34.35 | 2:06.88 | |||
9 | Daniel Wiorek | 1992 | Simklubben Neptun | 28.32 | 59.76 | 1:32.79 | 2:07.09 | |||
10 | Tobias Karlsson | 1991 | Turebergs Simklubb | 30.17 | 1:02.65 | 1:36.35 | 2:09.17 | |||
11 | Alexander Åberg | 1991 | Simklubben Neptun | 29.55 | 1:02.27 | 1:35.72 | 2:10.63 | |||
12 | Erik Trybom | 1984 | Spårvägens Simförening | 29.97 | 1:03.25 | 1:37.41 | 2:11.83 | |||
13 | Jonathan Granado-Persson | 1992 | Täby Sim | 29.22 | 1:04.07 | 1:43.27 | 2:23.41 | |||
14 | Sebastian Johansson | 1989 | Tunafors Sportklubb | 30.13 | 1:05.12 | 1:44.70 | 2:24.45 | |||
15 | Nicklas Jansson | 1992 | Skuru Idrottsklubb | 31.68 | 1:08.47 | 1:47.85 | 2:27.24 | |||
16 | Niklas Andersson | 1992 | Tunafors Sportklubb | 33.38 | 1:12.41 | 1:53.82 | 2:34.07 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 09:55 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 7, 100m Fjärilsim Fl D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Salla Elovirta | 1997 | Cetus | 34.05 | 1:13.74 | |||||
2 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 33.09 | 1:13.91 | |||||
3 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 34.44 | 1:15.66 | |||||
4 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 35.35 | 1:16.86 | |||||
5 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 36.20 | 1:17.69 | |||||
6 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Södertälje Simsällskap | 37.21 | 1:18.54 | |||||
7 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.68 | 1:18.67 | |||||
8 | Lotta Tirri | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.42 | 1:19.44 | |||||
9 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 36.85 | 1:21.32 | |||||
10 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.06 | 1:21.33 | |||||
11 | Ida Kankare | 1998 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.16 | 1:21.47 | |||||
12 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.68 | 1:22.93 | |||||
13 | Moa Sundholm | 1997 | Tunafors Sportklubb | 39.09 | 1:24.42 | |||||
14 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 38.41 | 1:24.49 | |||||
15 | Tiia Puolakka | 1998 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.65 | 1:24.65 | |||||
16 | Jasmin Juhala | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.56 | 1:26.00 | |||||
17 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.64 | 1:26.99 | |||||
18 | Elvira Andersson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.23 | 1:28.63 | |||||
19 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 39.87 | 1:29.37 | |||||
20 | Elsa Warinowski | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.63 | 1:29.65 | |||||
21 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 40.65 | 1:29.74 | |||||
22 | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | 38.33 | 1:30.34 | |||||
23 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.13 | 1:31.45 | |||||
24 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 42.69 | 1:32.38 | |||||
25 | Elin Löfving | 1997 | Tunafors Sportklubb | 39.99 | 1:32.97 | |||||
26 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 41.44 | 1:35.23 | |||||
27 | Kiia Kagan | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.79 | 1:36.90 | |||||
28 | Linda Jaakkola | 1998 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.99 | 1:39.32 | |||||
29 | Ulrika Blom | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 43.41 | 1:41.80 | |||||
30 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 46.37 | 1:41.92 | |||||
31 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 46.46 | 1:42.45 | |||||
32 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 46.33 | 1:45.65 | |||||
- | Anna Ekholm | 1998 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 10:03 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 8, 100m Fjärilsim Po D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 34.63 | 1:17.21 | |||||
2 | Santeri Horst | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.90 | 1:17.82 | |||||
3 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.07 | 1:18.10 | |||||
4 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 35.12 | 1:18.25 | |||||
5 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 37.76 | 1:20.59 | |||||
6 | Valtteri Niemi | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.21 | 1:22.98 | |||||
7 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 39.51 | 1:24.79 | |||||
8 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 38.86 | 1:25.10 | |||||
9 | Sandor Barany | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.56 | 1:26.53 | |||||
10 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 37.56 | 1:27.03 | |||||
11 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 39.20 | 1:27.23 | |||||
12 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.71 | 1:29.42 | |||||
13 | Albin Thelin | 1997 | Södertälje Simsällskap | 37.78 | 1:29.91 | |||||
14 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.06 | 1:31.81 | |||||
15 | Timo Oosterveld | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 43.90 | 1:39.87 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 10:07 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:11 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 9, 200m Fjärilsim Fl B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Siina-Karolina Suominen | 1994 | Aurajoen Uinti | 32.07 | 1:08.42 | 1:45.63 | 2:24.16 | |||
2 | Jennie Andersson | 1993 | Väsby Simsällskap | 33.49 | 1:10.43 | 1:48.02 | 2:25.55 | |||
3 | Emma Arkenstrand | 1994 | Väsby Simsällskap | 32.64 | 1:09.71 | 1:48.03 | 2:26.72 | |||
4 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 32.89 | 1:11.14 | 1:50.32 | 2:29.36 | |||
5 | Linnea Gustafsson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 33.74 | 1:12.49 | 1:54.24 | 2:36.63 | |||
6 | Evelina Skarp | 1994 | Cetus | 34.44 | 1:14.38 | 1:55.83 | 2:36.83 | |||
7 | Malin Blomquist | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.33 | 1:16.87 | 1:58.23 | 2:39.28 | |||
8 | Malin Lorge | 1993 | Järfälla Simsällskap | 33.86 | 1:13.37 | 1:56.57 | 2:39.83 | |||
9 | Isabell Hellström | 1994 | Väsby Simsällskap | 33.99 | 1:14.81 | 1:58.32 | 2:44.16 | |||
10 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 34.77 | 1:17.39 | 2:04.51 | 2:52.45 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 10:11 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 10, 200m Fjärilsim Po B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.78 | 1:06.26 | 1:43.48 | 2:22.19 | |||
2 | Erik Schönning | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.10 | 1:07.88 | 1:45.94 | 2:23.11 | |||
3 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 30.75 | 1:07.99 | 1:45.37 | 2:24.04 | |||
4 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 31.54 | 1:07.54 | 1:46.08 | 2:25.49 | |||
5 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.00 | 1:12.03 | 1:51.06 | 2:30.64 | |||
6 | Victor Sallhed | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.74 | 1:09.05 | 1:48.97 | 2:30.87 | |||
7 | Fredrik Wik | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.15 | 1:09.41 | 1:50.02 | 2:31.59 | |||
8 | Filip Moss | 1994 | Simklubben Neptun | 32.31 | 1:10.14 | 1:51.53 | 2:33.98 | |||
9 | Alexander Kotevski | 1994 | Tunafors Sportklubb | 32.09 | 1:08.87 | 1:49.67 | 2:34.30 | |||
10 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 32.59 | 1:11.37 | 1:52.91 | 2:35.93 | |||
11 | Henri Kyynäräinen | 1994 | Aurajoen Uinti | 34.19 | 1:15.17 | 1:58.17 | 2:41.48 | |||
12 | Oula Soininen | 1994 | Cetus | 33.84 | 1:15.16 | 2:02.17 | 2:49.77 | |||
13 | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 35.59 | 1:19.67 | 2:08.75 | 2:54.09 | |||
- | Tomas Johansson | 1994 | Cetus | DNF | ||||||
- | Tom Berntsen | 1993 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 11, 200m Bröstsim Fl C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 39.13 | 1:22.43 | 2:06.55 | 2:50.67 | |||
2 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 39.36 | 1:22.89 | 2:07.62 | 2:53.45 | |||
3 | Fanny Strömstedt | 1996 | Järfälla Simsällskap | 39.66 | 1:23.40 | 2:09.22 | 2:54.52 | |||
4 | Emilia Ishak | 1996 | Järfälla Simsällskap | 40.34 | 1:25.75 | 2:11.15 | 2:54.74 | |||
5 | Mona Juppo | 1996 | Cetus | 39.31 | 1:24.19 | 2:09.51 | 2:54.87 | |||
6 | Isabella Lian | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 39.43 | 1:24.65 | 2:11.48 | 2:59.49 | |||
7 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 41.65 | 1:27.28 | 2:15.16 | 3:00.05 | |||
8 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 40.52 | 1:26.20 | 2:14.12 | 3:00.35 | |||
9 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.30 | 1:26.46 | 2:13.63 | 3:01.29 | |||
10 | Vendela Mörkdal | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 40.68 | 1:25.66 | 2:12.65 | 3:01.89 | |||
11 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 40.98 | 1:28.90 | 2:17.85 | 3:06.71 | |||
12 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 44.30 | 1:31.71 | 2:19.47 | 3:06.72 | |||
13 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 43.67 | 1:31.54 | 2:20.23 | 3:07.59 | |||
13 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 42.61 | 1:31.15 | 2:19.96 | 3:07.59 | |||
15 | Sofia Sandholm | 1995 | Täby Sim | 42.33 | 1:29.65 | 2:19.47 | 3:08.63 | |||
16 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 41.88 | 1:29.92 | 2:20.66 | 3:09.04 | |||
17 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 42.21 | 1:31.27 | 2:21.40 | 3:09.24 | |||
18 | Sanna Atran | 1995 | Järfälla Simsällskap | 41.28 | 1:29.78 | 2:20.77 | 3:12.65 | |||
19 | Christine Korssell | 1995 | Täby Sim | 41.24 | 1:29.65 | 2:20.47 | 3:12.88 | |||
20 | Felicia Fors | 1996 | SK Strängnäs Frisimmare | 42.94 | 1:32.04 | 2:23.11 | 3:13.99 | |||
21 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 44.20 | 1:33.60 | 2:24.28 | 3:14.90 | |||
22 | Isa Kolmbäck | 1996 | Södertälje Simsällskap | 44.03 | 1:34.87 | 2:27.95 | 3:22.64 | |||
23 | Caroline Älmeby | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.64 | 1:40.67 | 2:34.03 | 3:23.24 | |||
24 | Linnéa Sundman | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 45.77 | 1:36.66 | 2:30.43 | 3:24.54 | |||
25 | Louise Nordmark | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.94 | 1:43.23 | 2:38.88 | 3:34.75 | |||
26 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 50.95 | 1:49.70 | 2:50.64 | 3:50.80 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 10:31 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 12, 200m Bröstsim Po C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.86 | 1:13.72 | 1:55.92 | 2:38.94 | |||
2 | Anton Gomez | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.32 | 1:16.61 | 1:59.26 | 2:41.74 | |||
3 | Eric Lundström | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 37.90 | 1:21.14 | 2:06.24 | 2:51.09 | |||
4 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 40.36 | 1:24.82 | 2:10.13 | 2:54.62 | |||
5 | Nathan Mattsson | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 37.09 | 1:20.51 | 2:08.33 | 2:54.74 | |||
6 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.35 | 1:26.88 | 2:12.53 | 2:57.02 | |||
7 | Calle Westberg | 1995 | Täby Sim | 39.74 | 1:25.56 | 2:13.21 | 3:00.47 | |||
8 | Jens Berntsen | 1995 | Väsby Simsällskap | 43.46 | 1:32.26 | 2:22.34 | 3:11.11 | |||
9 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.87 | 1:32.62 | 2:24.58 | 3:12.23 | |||
10 | Timothy Mackin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 42.05 | 1:31.22 | 2:21.91 | 3:13.60 | |||
11 | Daniel Soume | 1996 | Södertälje Simsällskap | 46.66 | 1:37.24 | 2:31.00 | 3:21.03 | |||
12 | Mahdi Nazari | 1995 | Södertörns Simsällskap | 45.16 | 1:36.03 | 2:29.55 | 3:21.47 | |||
13 | Porja Seyed | 1995 | Väsby Simsällskap | 45.08 | 1:37.74 | 2:33.62 | 3:24.52 | |||
14 | Jakob Hägglund | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.16 | 1:36.63 | 2:30.54 | 3:24.59 | |||
15 | Albin Byström | 1995 | Väsby Simsällskap | 49.17 | 1:46.24 | 2:45.45 | 3:45.18 | |||
16 | Daniel Swahn | 1995 | Väsby Simsällskap | 51.22 | 1:49.72 | 2:53.01 | 3:52.55 | |||
- | Axel Tisell | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 13, 100m Bröstsim Fl A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josephine Ewerbring | 1991 | Täby Sim | 34.98 | 1:15.35 | |||||
2 | Malin Forss | 1991 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.95 | 1:17.44 | |||||
3 | Carolina Nordin | 1987 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.54 | 1:17.57 | |||||
4 | Sandra Luiga | 1991 | Järfälla Simsällskap | 37.16 | 1:19.55 | |||||
5 | Jenny Svensson | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.07 | 1:20.30 | |||||
6 | Veronica Nygren-Holland | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.06 | 1:20.96 | |||||
7 | Johanna Nordlinder | 1992 | Täby Sim | 38.01 | 1:21.52 | |||||
8 | Sofia Nordin | 1990 | Nyköpings Simsällskap | 39.38 | 1:22.86 | |||||
9 | Linnea Näsman | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.95 | 1:23.90 | |||||
10 | Nicole Thulin | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.81 | 1:23.99 | |||||
11 | Desirée Andersson | 1990 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.29 | 1:25.15 | |||||
12 | Sofia Lärfars | 1990 | Simklubben Neptun | 40.45 | 1:25.35 | |||||
13 | Malin Wallmon | 1992 | Täby Sim | 40.44 | 1:26.41 | |||||
14 | Maja Reichard | 1991 | Nacka Handikappidrottsförening | 41.85 | 1:29.87 | |||||
15 | Linda Iwarsson | 1992 | Tunafors Sportklubb | 42.53 | 1:29.89 | |||||
16 | Malin Sundin | 1992 | Södertörns Simsällskap | 42.63 | 1:30.77 | |||||
- | Sara Finati | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 10:44 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:46 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 14, 100m Bröstsim Po A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Sjödin | 1986 | Simklubben Neptun | 30.45 | 1:04.71 | |||||
2 | Marcus Hagström | 1991 | Södertörns Simsällskap | 32.11 | 1:08.35 | |||||
3 | Johan Johansson | 1991 | Täby Sim | 32.85 | 1:09.23 | |||||
4 | Konstantin Sundin | 1987 | Spårvägens Simförening | 32.26 | 1:09.77 | |||||
5 | Jesper Kalldin | 1990 | Spårvägens Simförening | 32.70 | 1:09.86 | |||||
6 | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | 32.56 | 1:09.93 | |||||
7 | Simon Frank | 1990 | Simklubben Neptun | 32.94 | 1:12.24 | |||||
8 | Erik Trybom | 1984 | Spårvägens Simförening | 34.58 | 1:13.64 | |||||
9 | Ahmed Zakzouk | 1992 | Järfälla Simsällskap | 33.65 | 1:14.37 | |||||
10 | André Magnusson | 1990 | Spårvägens Simförening | 35.46 | 1:14.99 | |||||
11 | Jonathan Gustavsson | 1991 | Simklubben Neptun | 34.77 | 1:15.55 | |||||
12 | Marcus Bådholm | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 36.94 | 1:19.40 | |||||
13 | Nicklas Jansson | 1992 | Skuru Idrottsklubb | 38.07 | 1:22.35 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 10:46 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:54 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 15, 100m Bröstsim Fl B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessica Eriksson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 34.94 | 1:14.01 | |||||
2 | Elli Harju | 1994 | Aurajoen Uinti | 36.12 | 1:18.12 | |||||
3 | Christine Ekman | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.07 | 1:20.71 | |||||
4 | Sophie Näsström | 1993 | Spårvägens Simförening | 37.13 | 1:20.90 | |||||
5 | Ulrika Bygdeman | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 37.66 | 1:21.14 | |||||
6 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 38.41 | 1:21.46 | |||||
7 | Salla Autti | 1994 | Cetus | 38.46 | 1:22.53 | |||||
8 | Eveliina Isoniemi | 1994 | Aurajoen Uinti | 39.55 | 1:23.65 | |||||
9 | Jennie Sveronius | 1994 | Södertälje Simsällskap | 39.49 | 1:23.73 | |||||
10 | Felicia Lidström | 1994 | Upsala Simsällskap | 39.43 | 1:24.42 | |||||
11 | Anna Mörtberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.35 | 1:24.78 | |||||
12 | Hanna Nordin von Platen | 1993 | Södertörns Simsällskap | 40.24 | 1:24.87 | |||||
13 | Madeleine Forsgren | 1993 | Järfälla Simsällskap | 40.21 | 1:25.28 | |||||
14 | Jennifer Nygren-Ring | 1994 | Täby Sim | 39.82 | 1:25.41 | |||||
15 | Victoria Snekkenes | 1994 | Väsby Simsällskap | 40.27 | 1:25.46 | |||||
16 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.52 | 1:25.60 | |||||
17 | Isabella Beiron | 1993 | Tunafors Sportklubb | 40.64 | 1:26.25 | |||||
18 | Pauline Lindgren | 1993 | Södertälje Simsällskap | 40.37 | 1:26.81 | |||||
19 | Anna Jonsson | 1994 | Nyköpings Simsällskap | 41.26 | 1:26.94 | |||||
20 | Nathalie Rege | 1994 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.28 | 1:26.97 | |||||
21 | Lida Huiskonen | 1994 | Cetus | 40.99 | 1:27.00 | |||||
22 | Josefin Agnekrans | 1994 | Södertälje Simsällskap | 40.72 | 1:27.05 | |||||
23 | Julia Kindlund | 1994 | Upsala Simsällskap | 41.32 | 1:27.57 | |||||
24 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 42.18 | 1:30.53 | |||||
25 | Ellen Stjerngren | 1993 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 43.86 | 1:32.93 | |||||
26 | Viktoria Hagberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.32 | 1:35.27 | |||||
27 | Lara Bretagnolle | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.91 | 1:35.93 | |||||
28 | Hannah Walsh | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.36 | 1:36.21 | |||||
29 | Therese Trostemo | 1993 | SK Strängnäs Frisimmare | 45.14 | 1:36.73 | |||||
30 | Hanna Pavlu Lewin | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 45.46 | 1:37.07 | |||||
31 | Michaela Runnäs | 1994 | Södertörns Simsällskap | 45.56 | 1:37.44 | |||||
32 | Milai Lopez | 1993 | Södertälje Simsällskap | 46.51 | 1:37.92 | |||||
33 | Melissa Hortobagyi-Wester | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.75 | 1:38.11 | |||||
34 | Emilie Stehn | 1994 | Järfälla Simsällskap | 47.00 | 1:42.40 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 10:54 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 16, 100m Bröstsim Po B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Björk | 1993 | Järfälla Simsällskap | 33.38 | 1:11.34 | |||||
2 | Joel Falk Hansson | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.70 | 1:12.06 | |||||
3 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 34.26 | 1:13.00 | |||||
4 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 33.70 | 1:13.09 | |||||
5 | Max Eriksson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.88 | 1:13.41 | |||||
6 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | Cetus | 34.10 | 1:13.59 | |||||
7 | Lachlan Mcpheat | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 34.70 | 1:13.89 | |||||
8 | Niclas Just | 1994 | Tunafors Sportklubb | 34.85 | 1:14.22 | |||||
9 | Miika Tianen | 1994 | Cetus | 34.25 | 1:14.30 | |||||
10 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.90 | 1:15.20 | |||||
11 | Fredrik Åkerlund | 1994 | Cetus | 36.24 | 1:17.48 | |||||
12 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.14 | 1:18.56 | |||||
13 | Jesper Billquist | 1994 | Spårvägens Simförening | 35.98 | 1:19.76 | |||||
14 | Niklas Aaltonen | 1994 | Aurajoen Uinti | 36.38 | 1:19.78 | |||||
15 | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsällskap | 37.44 | 1:20.58 | |||||
16 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 37.78 | 1:20.96 | |||||
17 | Joakim Q Hammarlind | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.58 | 1:21.03 | |||||
18 | Tuomo Aikioniemi | 1994 | Cetus | 39.57 | 1:21.78 | |||||
19 | Fredrik Berntsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 37.86 | 1:21.92 | |||||
20 | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.46 | 1:23.68 | |||||
21 | Christoffer Röbech | 1994 | Tunafors Sportklubb | 38.63 | 1:24.39 | |||||
22 | Emil Dahlbom | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.66 | 1:24.52 | |||||
23 | Carl Winlöf | 1994 | Upsala Simsällskap | 39.06 | 1:25.40 | |||||
24 | Lukas Sernlind | 1993 | Södertörns Simsällskap | 41.84 | 1:28.83 | |||||
25 | Simon Hedlin | 1994 | Väsby Simsällskap | 43.47 | 1:32.03 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 11:00 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 17, 100m Fjärilsim Fl C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 31.76 | 1:07.36 | |||||
2 | Emilia Markkanen | 1995 | Cetus | 32.27 | 1:07.61 | |||||
3 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.08 | 1:07.76 | |||||
4 | Nea Rinne | 1995 | Cetus | 32.08 | 1:07.77 | |||||
5 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 31.65 | 1:08.54 | |||||
6 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 32.19 | 1:08.72 | |||||
7 | Julia Mökkönen | 1996 | Aurajoen Uinti | 32.69 | 1:09.16 | |||||
8 | Ramona Raita | 1995 | Aurajoen Uinti | 32.46 | 1:09.86 | |||||
9 | Jenna Lehtinen | 1995 | Aurajoen Uinti | 33.15 | 1:10.57 | |||||
10 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.54 | 1:10.58 | |||||
11 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.94 | 1:10.81 | |||||
12 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 32.78 | 1:10.82 | |||||
13 | Fanny Teijonsalo | 1996 | Cetus | 33.32 | 1:11.51 | |||||
14 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 33.14 | 1:11.71 | |||||
15 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 33.98 | 1:13.53 | |||||
16 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 35.15 | 1:14.63 | |||||
17 | Lovisa Malmberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.74 | 1:14.87 | |||||
18 | Hanna Olsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.13 | 1:15.44 | |||||
19 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 34.44 | 1:15.53 | |||||
20 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.47 | 1:15.64 | |||||
21 | Elsa Arksand | 1996 | Täby Sim | 35.61 | 1:15.76 | |||||
22 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 35.04 | 1:15.85 | |||||
23 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 35.24 | 1:17.49 | |||||
24 | Sara Frisk | 1996 | Järfälla Simsällskap | 35.96 | 1:17.80 | |||||
25 | Saga Stille | 1996 | Södertälje Simsällskap | 36.61 | 1:18.42 | |||||
26 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 35.54 | 1:18.73 | |||||
27 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 36.01 | 1:18.92 | |||||
28 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.68 | 1:19.02 | |||||
29 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 35.03 | 1:19.21 | |||||
30 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.85 | 1:19.48 | |||||
31 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 34.81 | 1:19.60 | |||||
32 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.90 | 1:20.10 | |||||
33 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.62 | 1:20.14 | |||||
34 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 37.07 | 1:20.29 | |||||
35 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 37.59 | 1:21.73 | |||||
36 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 37.39 | 1:22.01 | |||||
37 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 38.51 | 1:24.33 | |||||
38 | Madeleine Bergh | 1996 | Täby Sim | 40.64 | 1:27.55 | |||||
39 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.96 | 1:27.85 | |||||
40 | Christine Korssell | 1995 | Täby Sim | 38.04 | 1:27.88 | |||||
41 | Julia Dannfors | 1995 | Upsala Simsällskap | 39.80 | 1:27.99 | |||||
42 | Lovisa Lundin | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.92 | 1:30.00 | |||||
43 | Felicia Fors | 1996 | SK Strängnäs Frisimmare | 41.04 | 1:30.70 | |||||
44 | Johanna Tillberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.29 | 1:37.77 | |||||
45 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.67 | 1:49.08 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:21 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 18, 100m Fjärilsim Po C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuomas Pokkinen | 1995 | Cetus | 29.04 | 1:02.14 | |||||
2 | Wiljam Rautiainen | 1995 | Aurajoen Uinti | 29.27 | 1:02.78 | |||||
3 | Hannes Nyström | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.24 | 1:06.18 | |||||
4 | Conrad Hildebrant | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.15 | 1:07.13 | |||||
5 | Topias Kurikka | 1995 | Cetus | 30.96 | 1:07.23 | |||||
6 | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | 31.24 | 1:07.27 | |||||
7 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.85 | 1:09.17 | |||||
8 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.10 | 1:11.19 | |||||
9 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 32.39 | 1:11.27 | |||||
10 | Pontus Ericsson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.77 | 1:11.41 | |||||
11 | Niclas Hvalgren | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.60 | 1:12.08 | |||||
12 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 34.08 | 1:13.50 | |||||
13 | Elmo Pakkanen | 1995 | Cetus | 34.07 | 1:14.06 | |||||
14 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 34.09 | 1:14.41 | |||||
15 | Pigg Santeri | 1996 | Cetus | 32.51 | 1:14.66 | |||||
16 | Daniel Lönnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.45 | 1:14.86 | |||||
17 | Robin Gustafsson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.30 | 1:15.03 | |||||
18 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 33.86 | 1:15.44 | |||||
19 | Oliver Hegardt | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.06 | 1:15.65 | |||||
20 | Jack Sjölund | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 36.05 | 1:16.53 | |||||
21 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.55 | 1:16.88 | |||||
22 | Eric Skogfors | 1996 | Tunafors Sportklubb | 36.16 | 1:17.09 | |||||
23 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.48 | 1:17.44 | |||||
24 | Alex Johansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.56 | 1:18.34 | |||||
25 | Patrik Talib | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.44 | 1:20.22 | |||||
26 | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | 35.25 | 1:20.40 | |||||
27 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.03 | 1:22.81 | |||||
28 | Anton Hasbany | 1996 | Södertälje Simsällskap | 41.00 | 1:36.44 | |||||
- | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Markus Mäkelä | 1996 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 11:21 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:20 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 19, 100m Ryggsim Fl A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linda Eriksson | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.79 | 1:05.10 | |||||
2 | Natasha Sundin | 1990 | Spårvägens Simförening | 31.80 | 1:06.12 | |||||
3 | Anna Åhlin | 1991 | Spårvägens Simförening | 32.49 | 1:07.65 | |||||
4 | Hanna Gustavsson | 1992 | Södertörns Simsällskap | 33.98 | 1:11.08 | |||||
5 | Viktoria Smidare | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.70 | 1:11.63 | |||||
6 | My Wigholm | 1991 | Södertälje Simsällskap | 34.85 | 1:12.72 | |||||
7 | Matilda Angberg | 1990 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.16 | 1:13.13 | |||||
8 | Nadja Salomonsson | 1992 | Väsby Simsällskap | 35.84 | 1:14.60 | |||||
9 | Frida Nilsson | 1992 | Nyköpings Simsällskap | 36.07 | 1:15.19 | |||||
10 | Sofia Lärfars | 1990 | Simklubben Neptun | 37.73 | 1:16.83 | |||||
11 | Sara Alfredsson | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.00 | 1:16.92 | |||||
12 | Therese Weylandt | 1990 | Simklubben Neptun | 37.09 | 1:17.98 | |||||
13 | Lisethe Karlsson | 1991 | Fagersta Simklubb | 38.04 | 1:18.48 | |||||
14 | Jessica Igelström | 1992 | Södertörns Simsällskap | 38.73 | 1:19.56 | |||||
15 | Maria Pros | 1992 | Spårvägens Simförening | 39.40 | 1:19.88 | |||||
16 | Emily Ho | 1992 | Täby Sim | 38.88 | 1:19.90 | |||||
17 | Martina Wahlström | 1991 | Tunafors Sportklubb | 46.28 | 1:37.48 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 11:20 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:24 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 20, 100m Ryggsim Po A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Konstantin Sundin | 1987 | Spårvägens Simförening | 28.70 | 58.96 | |||||
2 | Kristian Kron | 1992 | Södertörns Simsällskap | 29.31 | 59.12 | |||||
3 | David Ernstsson | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.71 | 1:01.87 | |||||
4 | Måns Stomvall | 1990 | Tunafors Sportklubb | 31.15 | 1:04.51 | |||||
5 | Jaan-Eerik Past | 1991 | Ujumise Spordiklubi | 31.81 | 1:04.62 | |||||
6 | Gustav Henriksson | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.50 | 1:04.90 | |||||
7 | Anton Marcusson | 1989 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.13 | 1:06.61 | |||||
8 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 32.27 | 1:07.11 | |||||
9 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 32.56 | 1:07.50 | |||||
10 | Niklas Lindström | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 32.98 | 1:08.98 | |||||
11 | Philip Burridge | 1989 | Tunafors Sportklubb | 32.63 | 1:09.66 | |||||
12 | Sebastian Johansson | 1989 | Tunafors Sportklubb | 34.31 | 1:11.57 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 11:24 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:30 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 21, 400m Medley Fl B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Camilla Lindquist | 1993 | Södertälje Simsällskap | 1:15.04 | 2:35.45 | 4:04.66 | 5:17.73 | |||
2 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 1:14.52 | 2:38.16 | 4:07.07 | 5:18.28 | |||
3 | Emma Arkenstrand | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:11.11 | 2:34.52 | 4:08.52 | 5:18.43 | |||
4 | Linnea Gustafsson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 1:14.32 | 2:37.33 | 4:12.81 | 5:28.18 | |||
5 | Jennie Andersson | 1993 | Väsby Simsällskap | 1:13.65 | 2:42.21 | 4:14.46 | 5:29.31 | |||
6 | Malin Lorge | 1993 | Järfälla Simsällskap | 1:15.96 | 2:42.25 | 4:18.50 | 5:32.44 | |||
7 | Eveliina Isoniemi | 1994 | Aurajoen Uinti | 1:22.49 | 2:48.38 | 4:21.41 | 5:39.54 | |||
8 | Ulrika Bygdeman | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 1:23.27 | 2:54.02 | 4:28.62 | 5:48.65 | |||
9 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 1:19.40 | 2:54.99 | 4:38.24 | 5:55.72 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 11:30 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 22, 50m Bröstsim Damer Öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecca Ejdervik | 1987 | Täby Sim | 34.08 | ||||||
2 | Jessica Eriksson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 34.44 | ||||||
3 | Lovisa Ericsson | 1993 | Täby Sim | 34.52 | ||||||
4 | Veronica Nygren-Holland | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.53 | ||||||
5 | Frida Truvé | 1993 | Södertörns Simsällskap | 34.64 | ||||||
6 | Jeanette Björklund | 1991 | Södertörns Simsällskap | 34.94 | ||||||
7 | Josephine Ewerbring | 1991 | Täby Sim | 35.43 | ||||||
7 | Malin Forss | 1991 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.43 | ||||||
9 | Elli Harju | 1994 | Aurajoen Uinti | 35.68 | ||||||
10 | Carolina Nordin | 1987 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.16 | ||||||
11 | Sandra Luiga | 1991 | Järfälla Simsällskap | 36.19 | ||||||
12 | Josefine Schumacher | 1995 | Simklubben Neptun | 36.57 | ||||||
13 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 37.55 | ||||||
14 | Sara Finati | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.68 | ||||||
15 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 37.69 | ||||||
16 | Jenny Svensson | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.06 | ||||||
17 | Johanna Nordlinder | 1992 | Täby Sim | 38.14 | ||||||
18 | Jennifer Nygren-Ring | 1994 | Täby Sim | 38.19 | ||||||
19 | Lisethe Karlsson | 1991 | Fagersta Simklubb | 38.41 | ||||||
20 | Frida Nilsson | 1992 | Nyköpings Simsällskap | 38.42 | ||||||
21 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 38.91 | ||||||
22 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 39.32 | ||||||
23 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 39.89 | ||||||
23 | Isabell Hellström | 1994 | Väsby Simsällskap | 39.89 | ||||||
25 | Crystal Ho | 1996 | Täby Sim | 39.94 | ||||||
26 | Julia Mökkönen | 1996 | Aurajoen Uinti | 40.01 | ||||||
27 | Malin Wallmon | 1992 | Täby Sim | 40.16 | ||||||
28 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.20 | ||||||
29 | Josefin Agnekrans | 1994 | Södertälje Simsällskap | 40.22 | ||||||
30 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.24 | ||||||
31 | Josefine Norlin | 1996 | Upsala Simsällskap | 40.44 | ||||||
32 | Isabella Beiron | 1993 | Tunafors Sportklubb | 41.09 | ||||||
33 | Sanna Atran | 1995 | Järfälla Simsällskap | 41.15 | ||||||
34 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 41.42 | ||||||
35 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 41.88 | ||||||
36 | Felicia Fors | 1996 | SK Strängnäs Frisimmare | 42.38 | ||||||
37 | Therese Trostemo | 1993 | SK Strängnäs Frisimmare | 42.45 | ||||||
38 | Linda Iwarsson | 1992 | Tunafors Sportklubb | 42.48 | ||||||
38 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 42.48 | ||||||
40 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 42.88 | ||||||
41 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.93 | ||||||
42 | Hedvig Ekmark | 1992 | Täby Sim | 42.98 | ||||||
43 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 43.58 | ||||||
44 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 43.66 | ||||||
45 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Upsala Simsällskap | 44.09 | ||||||
45 | Johanna Tillberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.09 | ||||||
47 | Natalie Strömdahl | 1996 | Täby Sim | 44.20 | ||||||
48 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 44.40 | ||||||
48 | Viktoria Hagberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.40 | ||||||
50 | Milai Lopez | 1993 | Södertälje Simsällskap | 45.30 | ||||||
51 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.73 | ||||||
52 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.54 | ||||||
53 | Emilie Stehn | 1994 | Järfälla Simsällskap | 46.56 | ||||||
54 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 46.57 | ||||||
55 | Saga Richter | 1995 | Tunafors Sportklubb | 47.81 | ||||||
56 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 50.53 | ||||||
57 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 50.93 | ||||||
58 | Ellinor Hagberg | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.00 | ||||||
59 | Ebba Bergström | 1997 | Södertörns Simsällskap | 53.67 | ||||||
- | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Niklas Tour | 1989 | Simklubben Neptun | 29.45 | ||||||
2 | Jesper Kalldin | 1990 | Spårvägens Simförening | 31.25 | ||||||
3 | Marcus Hagström | 1991 | Södertörns Simsällskap | 31.38 | ||||||
4 | Tomas Johansson | 1994 | Cetus | 32.57 | ||||||
5 | Jonathan Gustavsson | 1991 | Simklubben Neptun | 33.52 | ||||||
6 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.99 | ||||||
7 | Niclas Just | 1994 | Tunafors Sportklubb | 34.32 | ||||||
8 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 34.66 | ||||||
9 | Philip Burridge | 1989 | Tunafors Sportklubb | 34.85 | ||||||
10 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.96 | ||||||
11 | Niklas Aaltonen | 1994 | Aurajoen Uinti | 35.36 | ||||||
12 | Max Eriksson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.39 | ||||||
13 | Fredrik Wik | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.27 | ||||||
14 | Alexander Kotevski | 1994 | Tunafors Sportklubb | 36.59 | ||||||
15 | Niklas Jonsson | 1988 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.68 | ||||||
16 | Axel Tisell | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.74 | ||||||
17 | Calle Westberg | 1995 | Täby Sim | 37.10 | ||||||
18 | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsällskap | 37.13 | ||||||
19 | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | 37.67 | ||||||
20 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 37.88 | ||||||
21 | Johan Gustafsson | 1991 | Södertörns Simsällskap | 38.23 | ||||||
22 | Carl Winlöf | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.32 | ||||||
23 | Emil Dahlbom | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.46 | ||||||
24 | André Lopez | 1991 | Södertälje Simsällskap | 38.81 | ||||||
25 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 39.39 | ||||||
26 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.46 | ||||||
27 | Henrik Persson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 39.60 | ||||||
28 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.81 | ||||||
29 | Marcus Stridfeldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 41.89 | ||||||
30 | Simon Olivecrona | 1997 | Södertörns Simsällskap | 46.55 | ||||||
31 | Timo Oosterveld | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 49.94 | ||||||
- | Erik From | 1996 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 16:12 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 24, 400m Medley Po C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:09.24 | 2:36.20 | 4:07.35 | 5:18.10 | |||
2 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:13.58 | 2:41.77 | 4:12.10 | 5:18.54 | |||
3 | Conrad Hildebrant | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:10.63 | 2:35.78 | 4:08.87 | 5:19.38 | |||
4 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:21.20 | 2:43.61 | 4:17.07 | 5:33.45 | |||
5 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:17.67 | 2:47.97 | 4:26.49 | 5:39.15 | |||
6 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:17.99 | 2:48.11 | 4:26.56 | 5:44.97 | |||
7 | Eric Skogfors | 1996 | Tunafors Sportklubb | 1:19.79 | 2:54.50 | 4:54.33 | 6:16.53 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:21 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 25, 100m Fjärilsim Fl A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Gustafsson | 1990 | Södertörns Simsällskap | 30.00 | 1:03.80 | |||||
2 | Ebba Rosenquist | 1989 | Järfälla Simsällskap | 30.72 | 1:04.40 | |||||
3 | Natasha Sundin | 1990 | Spårvägens Simförening | 30.97 | 1:05.62 | |||||
4 | Madeleine Wallmon | 1991 | Täby Sim | 31.71 | 1:08.52 | |||||
5 | Anna Åhlin | 1991 | Spårvägens Simförening | 31.58 | 1:08.55 | |||||
6 | Hanna Gustavsson | 1992 | Södertörns Simsällskap | 32.27 | 1:08.57 | |||||
7 | Sofia Nordin | 1990 | Nyköpings Simsällskap | 32.40 | 1:09.58 | |||||
8 | Cecilia Baron | 1992 | Järfälla Simsällskap | 32.66 | 1:09.76 | |||||
9 | Sofia Lärfars | 1990 | Simklubben Neptun | 32.83 | 1:10.39 | |||||
10 | Anna Lillieström | 1992 | Södertörns Simsällskap | 32.72 | 1:10.68 | |||||
11 | Cecilia Malmgren | 1989 | Spårvägens Simförening | 32.93 | 1:11.12 | |||||
12 | Jessica Igelström | 1992 | Södertörns Simsällskap | 34.60 | 1:16.42 | |||||
13 | Viktoria Smidare | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.91 | 1:17.71 | |||||
14 | Daniela Engström | 1992 | Täby Sim | 36.44 | 1:18.47 | |||||
15 | Malin Wallmon | 1992 | Täby Sim | 37.15 | 1:22.90 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 16:21 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 26, 100m Fjärilsim Po A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Nyström | 1990 | Simklubben Neptun | 26.73 | 57.36 | |||||
2 | Måns Stomvall | 1990 | Tunafors Sportklubb | 27.56 | 57.62 | |||||
3 | Jacob Thulin | 1991 | Täby Sim | 26.90 | 57.76 | |||||
4 | David Ernstsson | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.67 | 58.84 | |||||
5 | Kristoffer Brander | 1989 | Simklubben Neptun | 27.76 | 59.70 | |||||
6 | Konstantin Sundin | 1987 | Spårvägens Simförening | 27.96 | 1:00.48 | |||||
7 | Magnus Lundgren | 1991 | Simklubben Neptun | 27.87 | 1:00.60 | |||||
8 | Christoffer Tolj | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.59 | 1:02.15 | |||||
9 | Philip Björklund | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.17 | 1:02.97 | |||||
10 | Jaan-Eerik Past | 1991 | Ujumise Spordiklubi | 29.64 | 1:02.99 | |||||
11 | Alexander Åberg | 1991 | Simklubben Neptun | 29.00 | 1:03.36 | |||||
12 | Robin Herteus | 1990 | Simklubben Neptun | 30.10 | 1:05.24 | |||||
13 | Kristofer Ek | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.71 | 1:06.10 | |||||
14 | André Lopez | 1991 | Södertälje Simsällskap | 31.67 | 1:06.80 | |||||
15 | Johan Gustafsson | 1991 | Södertörns Simsällskap | 33.50 | 1:15.53 | |||||
16 | Niklas Andersson | 1992 | Tunafors Sportklubb | 34.93 | 1:16.93 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:32 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 27, 200m Bröstsim Fl B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jessica Eriksson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 36.12 | 1:16.35 | 1:57.63 | 2:38.92 | |||
2 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 39.27 | 1:23.05 | 2:07.37 | 2:52.68 | |||
3 | Camilla Lindquist | 1993 | Södertälje Simsällskap | 39.05 | 1:22.47 | 2:07.43 | 2:53.15 | |||
4 | Ulrika Bygdeman | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 38.96 | 1:23.84 | 2:09.96 | 2:55.23 | |||
5 | Eveliina Isoniemi | 1994 | Aurajoen Uinti | 39.50 | 1:24.72 | 2:10.78 | 2:56.02 | |||
6 | Sophie Näsström | 1993 | Spårvägens Simförening | 38.60 | 1:24.07 | 2:11.64 | 3:00.77 | |||
7 | Hanna Nordin von Platen | 1993 | Södertörns Simsällskap | 41.16 | 1:26.98 | 2:14.99 | 3:03.59 | |||
8 | Nathalie Rege | 1994 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.28 | 1:29.26 | 2:18.80 | 3:07.01 | |||
9 | Pauline Lindgren | 1993 | Södertälje Simsällskap | 41.29 | 1:29.26 | 2:18.04 | 3:07.05 | |||
10 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.70 | 1:29.19 | 2:18.55 | 3:07.59 | |||
11 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 42.01 | 1:29.90 | 2:19.02 | 3:07.91 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 16:32 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 28, 200m Bröstsim Po B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 35.48 | 1:14.98 | 1:55.17 | 2:35.26 | |||
2 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 35.22 | 1:16.36 | 1:58.05 | 2:39.81 | |||
3 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.58 | 1:20.54 | 2:00.71 | 2:43.14 | |||
4 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 36.79 | 1:18.46 | 2:01.55 | 2:43.73 | |||
5 | Max Eriksson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.91 | 1:19.60 | 2:02.39 | 2:43.76 | |||
6 | Miika Tianen | 1994 | Cetus | 35.91 | 1:19.46 | 2:03.05 | 2:45.66 | |||
7 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 37.06 | 1:19.73 | 2:03.17 | 2:46.83 | |||
8 | Fredrik Berntsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 38.95 | 1:23.60 | 2:11.41 | 2:58.81 | |||
9 | Christoffer Röbech | 1994 | Tunafors Sportklubb | 40.59 | 1:28.52 | 2:17.06 | 3:05.85 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 29, 100m Bröstsim Fl C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 37.21 | 1:18.83 | |||||
2 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 37.69 | 1:20.44 | |||||
3 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 37.68 | 1:20.49 | |||||
4 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 38.14 | 1:20.67 | |||||
5 | Fanny Strömstedt | 1996 | Järfälla Simsällskap | 38.42 | 1:20.88 | |||||
6 | Nea Rinne | 1995 | Cetus | 39.55 | 1:22.66 | |||||
7 | Emilia Ishak | 1996 | Järfälla Simsällskap | 40.08 | 1:22.75 | |||||
7 | Josefine Schumacher | 1995 | Simklubben Neptun | 39.22 | 1:22.75 | |||||
9 | Mona Juppo | 1996 | Cetus | 39.19 | 1:22.95 | |||||
10 | Camilla Svensson | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.56 | 1:23.16 | |||||
11 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 39.33 | 1:23.42 | |||||
12 | Ilona Hyvärinen | 1995 | Cetus | 39.72 | 1:23.45 | |||||
13 | Isabella Lian | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 39.45 | 1:23.49 | |||||
14 | Vendela Mörkdal | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 38.90 | 1:23.61 | |||||
15 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 39.54 | 1:24.09 | |||||
16 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.84 | 1:24.65 | |||||
17 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.85 | 1:24.87 | |||||
18 | Emelie Finell | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 40.43 | 1:25.30 | |||||
19 | Hanna Olsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.98 | 1:25.33 | |||||
19 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 40.16 | 1:25.33 | |||||
21 | Johanna Vuorinen | 1996 | Cetus | 39.89 | 1:25.53 | |||||
22 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 39.88 | 1:25.55 | |||||
23 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 39.26 | 1:25.75 | |||||
24 | Emmy Eneström | 1996 | Simklubben Neptun | 40.85 | 1:26.04 | |||||
25 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 40.45 | 1:26.70 | |||||
26 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 41.00 | 1:27.38 | |||||
27 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 40.63 | 1:27.47 | |||||
28 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 42.16 | 1:27.69 | |||||
29 | Madeleine Bergh | 1996 | Täby Sim | 42.44 | 1:28.17 | |||||
30 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 41.38 | 1:28.41 | |||||
31 | Elsa Arksand | 1996 | Täby Sim | 42.00 | 1:28.60 | |||||
32 | Matilda Laukkanen | 1996 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.42 | 1:29.66 | |||||
33 | Sanna Atran | 1995 | Järfälla Simsällskap | 42.47 | 1:30.67 | |||||
34 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 42.84 | 1:30.86 | |||||
35 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 43.47 | 1:31.17 | |||||
36 | Josefine Norlin | 1996 | Upsala Simsällskap | 44.35 | 1:31.87 | |||||
37 | Isa Kolmbäck | 1996 | Södertälje Simsällskap | 43.63 | 1:32.56 | |||||
38 | Maria Svedberg | 1995 | Järfälla Simsällskap | 44.05 | 1:32.80 | |||||
39 | Felicia Fors | 1996 | SK Strängnäs Frisimmare | 43.21 | 1:32.83 | |||||
40 | Vanessa Vicko | 1996 | Järfälla Simsällskap | 42.40 | 1:33.30 | |||||
41 | Linnéa Sundman | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 44.65 | 1:33.75 | |||||
42 | Beata Ring | 1995 | Södertörns Simsällskap | 44.14 | 1:33.76 | |||||
43 | Annika Toll | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 45.22 | 1:35.28 | |||||
44 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 45.31 | 1:36.01 | |||||
45 | Johanna Tillberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.23 | 1:38.14 | |||||
46 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 46.08 | 1:38.44 | |||||
47 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 46.91 | 1:39.78 | |||||
48 | Louise Nordmark | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.93 | 1:40.13 | |||||
49 | Saga Richter | 1995 | Tunafors Sportklubb | 48.42 | 1:43.12 | |||||
50 | Emelie Borell | 1995 | Väsby Simsällskap | 49.37 | 1:44.01 | |||||
51 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.01 | 1:44.44 | |||||
52 | Karolina Ramirez | 1996 | Väsby Simsällskap | 49.44 | 1:48.05 | |||||
53 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 50.05 | 1:49.27 | |||||
54 | Ellinor Hagberg | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 56.01 | 1:53.60 | |||||
55 | Elinor Wänerfjord | 1996 | Södertörns Simsällskap | 53.90 | 1:56.85 | |||||
56 | Sara Bergström | 1995 | Södertörns Simsällskap | 56.81 | 1:58.64 | |||||
- | Anuka Munhzaya | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:58 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 30, 100m Bröstsim Po C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuomas Pokkinen | 1995 | Cetus | 33.25 | 1:10.85 | |||||
2 | Anton Gomez | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.09 | 1:12.00 | |||||
3 | Eric Lundström | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 35.35 | 1:16.72 | |||||
4 | Wiljam Rautiainen | 1995 | Aurajoen Uinti | 36.44 | 1:17.94 | |||||
5 | Nathan Mattsson | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 35.43 | 1:18.34 | |||||
6 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.10 | 1:20.62 | |||||
7 | Emil Kaidesoja | 1995 | Cetus | 38.17 | 1:20.63 | |||||
8 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.07 | 1:21.04 | |||||
9 | Emil Svejgaard | 1995 | Simklubben Neptun | 37.62 | 1:21.51 | |||||
10 | Axel Tisell | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.44 | 1:21.87 | |||||
11 | Jakob Granelli | 1995 | Upsala Simsällskap | 37.67 | 1:21.99 | |||||
12 | Topias Kurikka | 1995 | Cetus | 38.69 | 1:22.47 | |||||
13 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.94 | 1:24.33 | |||||
14 | Calle Westberg | 1995 | Täby Sim | 39.81 | 1:24.94 | |||||
15 | Oscar Kock | 1995 | Södertälje Simsällskap | 40.11 | 1:25.62 | |||||
16 | Alex Johansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.75 | 1:26.28 | |||||
17 | Henrik Persson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 40.96 | 1:27.42 | |||||
18 | Timothy Mackin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 40.83 | 1:27.80 | |||||
19 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.32 | 1:28.15 | |||||
20 | Elmo Pakkanen | 1995 | Cetus | 41.13 | 1:28.28 | |||||
21 | Edson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 41.53 | 1:29.97 | |||||
22 | Oliver Hegardt | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 42.67 | 1:30.76 | |||||
23 | Daniel Soume | 1996 | Södertälje Simsällskap | 44.51 | 1:31.51 | |||||
24 | Mahdi Nazari | 1995 | Södertörns Simsällskap | 43.74 | 1:32.18 | |||||
25 | Jens Berntsen | 1995 | Väsby Simsällskap | 43.36 | 1:32.23 | |||||
26 | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | 42.48 | 1:32.70 | |||||
27 | Samuel Lundgren | 1995 | Simklubben Neptun | 43.22 | 1:34.38 | |||||
28 | Daniel Böhme | 1996 | Södertörns Simsällskap | 44.26 | 1:34.75 | |||||
29 | Porja Seyed | 1995 | Väsby Simsällskap | 43.55 | 1:35.36 | |||||
30 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 45.24 | 1:35.57 | |||||
31 | Adam Novak | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 42.66 | 1:36.24 | |||||
32 | Oscar Johannesson Sjölind | 1995 | Simklubben Neptun | 46.96 | 1:39.38 | |||||
33 | Sebastian Enerstrand | 1996 | Södertälje Simsällskap | 46.32 | 1:39.45 | |||||
34 | Albin Byström | 1995 | Väsby Simsällskap | 47.69 | 1:41.63 | |||||
35 | Daniel Swahn | 1995 | Väsby Simsällskap | 48.01 | 1:43.06 | |||||
36 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 50.84 | 1:48.84 | |||||
- | Aidan Gärdlund | 1996 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 16:58 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 31, 200m Medley Fl A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nadja Salomonsson | 1992 | Väsby Simsällskap | 31.49 | 1:10.32 | 1:51.75 | 2:25.30 | |||
2 | Jeanette Björklund | 1991 | Södertörns Simsällskap | 30.88 | 1:12.58 | 1:55.87 | 2:30.89 | |||
3 | Anna Lillieström | 1992 | Södertörns Simsällskap | 33.63 | 1:14.96 | 1:58.58 | 2:33.37 | |||
4 | Linnea Näsman | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.54 | 1:17.90 | 2:02.26 | 2:35.99 | |||
5 | Jenny Svensson | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.27 | 1:18.93 | 2:02.04 | 2:39.14 | |||
6 | Viktoria Smidare | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.60 | 1:15.11 | 2:02.74 | 2:39.40 | |||
7 | Cecilia Malmgren | 1989 | Spårvägens Simförening | 33.10 | 1:15.44 | 2:03.31 | 2:39.99 | |||
8 | Malin Forss | 1991 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.96 | 1:19.58 | 2:02.34 | 2:40.49 | |||
9 | Therese Weylandt | 1990 | Simklubben Neptun | 34.81 | 1:16.79 | 2:07.20 | 2:45.41 | |||
10 | Johanna Nordlinder | 1992 | Täby Sim | 33.28 | 1:20.71 | 2:07.69 | 2:45.72 | |||
11 | Cecilia Bruhn | 1989 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.88 | 1:23.04 | 2:09.37 | 2:47.67 | |||
- | Martina Wahlström | 1991 | Tunafors Sportklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 17:03 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 32, 200m Medley Po A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Simon Frank | 1990 | Simklubben Neptun | 27.52 | 1:00.29 | 1:39.66 | 2:10.50 | |||
2 | Kristian Kron | 1992 | Södertörns Simsällskap | 27.83 | 1:00.09 | 1:40.59 | 2:11.10 | |||
3 | Alar Lodi | 1992 | Ujumise Spordiklubi | 27.78 | 1:01.91 | 1:41.63 | 2:12.73 | |||
4 | Konstantin Sundin | 1987 | Spårvägens Simförening | 28.39 | 1:01.70 | 1:41.87 | 2:13.61 | |||
5 | David Ernstsson | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.38 | 1:05.59 | 1:47.65 | 2:17.34 | |||
6 | André Magnusson | 1990 | Spårvägens Simförening | 30.98 | 1:09.85 | 1:50.92 | 2:22.73 | |||
7 | Jesper Kalldin | 1990 | Spårvägens Simförening | 30.07 | 1:09.05 | 1:49.20 | 2:22.82 | |||
8 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 30.75 | 1:09.85 | 1:55.39 | 2:27.42 | |||
9 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 31.75 | 1:12.27 | 1:59.86 | 2:34.47 | |||
10 | Kristofer Ek | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.92 | 1:12.89 | 1:59.32 | 2:36.47 | |||
11 | Sebastian Johansson | 1989 | Tunafors Sportklubb | 32.26 | 1:12.49 | 2:00.14 | 2:37.34 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 17:09 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:28 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 33, 100m Frisim Fl B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lida Huiskonen | 1994 | Cetus | 29.71 | 1:01.06 | |||||
2 | Frida Truvé | 1993 | Södertörns Simsällskap | 29.91 | 1:01.15 | |||||
3 | Anna Jonsson | 1994 | Nyköpings Simsällskap | 29.73 | 1:01.38 | |||||
4 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 29.80 | 1:01.78 | |||||
5 | Liisa Lodi | 1993 | Ujumise Spordiklubi | 30.28 | 1:01.87 | |||||
6 | Sara Jacobson | 1993 | Täby Sim | 29.74 | 1:02.00 | |||||
7 | Linnea Gustafsson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 30.09 | 1:02.30 | |||||
8 | Elli Harju | 1994 | Aurajoen Uinti | 29.85 | 1:02.39 | |||||
9 | Jessica Eriksson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 30.30 | 1:02.54 | |||||
10 | Christine Ekman | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.33 | 1:02.69 | |||||
11 | Therese Nord | 1993 | Järfälla Simsällskap | 30.22 | 1:03.10 | |||||
12 | Salla Autti | 1994 | Cetus | 30.83 | 1:03.15 | |||||
13 | Emma Wahlström | 1994 | Spårvägens Simförening | 29.81 | 1:03.37 | |||||
14 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 30.58 | 1:03.61 | |||||
15 | Siina-Karolina Suominen | 1994 | Aurajoen Uinti | 30.57 | 1:04.06 | |||||
16 | Frida Jerrå | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.27 | 1:04.32 | |||||
17 | Johanna Lindblom | 1994 | Simklubben Neptun | 31.38 | 1:05.31 | |||||
18 | Madeleine Forsgren | 1993 | Järfälla Simsällskap | 31.94 | 1:05.73 | |||||
19 | Malin Lorge | 1993 | Järfälla Simsällskap | 31.78 | 1:06.01 | |||||
20 | Felicia Lidström | 1994 | Upsala Simsällskap | 31.73 | 1:06.12 | |||||
21 | Victoria Snekkenes | 1994 | Väsby Simsällskap | 32.12 | 1:06.30 | |||||
22 | Victoria Frisk-Garcia | 1994 | Väsby Simsällskap | 32.28 | 1:06.37 | |||||
23 | Elin Wadelius | 1993 | Södertälje Simsällskap | 32.27 | 1:06.48 | |||||
24 | Ulrika Bygdeman | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 31.86 | 1:06.58 | |||||
25 | Isabel Mattsson-Coll | 1993 | Södertälje Simsällskap | 32.56 | 1:06.95 | |||||
26 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 32.21 | 1:07.29 | |||||
27 | Malin Blomquist | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.76 | 1:07.38 | |||||
28 | Hanna Pavlu Lewin | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 32.84 | 1:07.63 | |||||
29 | Hannah Walsh | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.48 | 1:07.66 | |||||
30 | Jennie Andersson | 1993 | Väsby Simsällskap | 33.30 | 1:07.69 | |||||
31 | Evelina Skarp | 1994 | Cetus | 32.71 | 1:07.85 | |||||
32 | Ebba Lind | 1993 | Upsala Simsällskap | 32.44 | 1:08.18 | |||||
33 | Therese Trostemo | 1993 | SK Strängnäs Frisimmare | 33.05 | 1:08.40 | |||||
34 | Josefin Agnekrans | 1994 | Södertälje Simsällskap | 33.07 | 1:08.44 | |||||
34 | Sara Sundin | 1994 | Södertörns Simsällskap | 33.25 | 1:08.44 | |||||
36 | Camilla Jitelius | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.96 | 1:08.53 | |||||
37 | Sophie Näsström | 1993 | Spårvägens Simförening | 32.21 | 1:08.66 | |||||
38 | Jennifer Nygren-Ring | 1994 | Täby Sim | 32.87 | 1:09.04 | |||||
39 | Ellen Stjerngren | 1993 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.92 | 1:09.19 | |||||
40 | Filippa Kärrfelt | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 32.54 | 1:09.20 | |||||
41 | Hanna von Sydow | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 32.40 | 1:09.64 | |||||
42 | Frida Thomasson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.31 | 1:10.12 | |||||
43 | Isabella Beiron | 1993 | Tunafors Sportklubb | 33.52 | 1:10.16 | |||||
44 | Olivia Määttä | 1993 | Södertälje Simsällskap | 33.48 | 1:10.21 | |||||
45 | Nathalie Rege | 1994 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.50 | 1:10.49 | |||||
46 | Sandra Andersson | 1994 | Tunafors Sportklubb | 33.47 | 1:10.84 | |||||
47 | Linnea Kolthoff | 1994 | Järfälla Simsällskap | 34.85 | 1:15.36 | |||||
48 | Sandra Andersson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 35.80 | 1:15.44 | |||||
49 | Sara Helling | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 35.29 | 1:16.28 | |||||
50 | Wilma Nykvist | 1994 | Södertörns Simsällskap | 37.32 | 1:19.66 | |||||
51 | Viktoria Hagberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.95 | 1:21.10 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 18:28 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:29 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 34, 100m Frisim Po B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joakim Hvalgren | 1993 | Södertörns Simsällskap | 26.29 | 55.13 | |||||
2 | Jesper Björk | 1993 | Järfälla Simsällskap | 26.89 | 55.45 | |||||
3 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | Cetus | 26.91 | 56.03 | |||||
4 | Joel Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 26.84 | 56.10 | |||||
5 | Tomas Johansson | 1994 | Cetus | 27.24 | 56.96 | |||||
5 | Tuomo Aikioniemi | 1994 | Cetus | 27.61 | 56.96 | |||||
7 | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | 27.44 | 57.15 | |||||
8 | Enrique Helgeson Portocar | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.80 | 57.20 | |||||
9 | Anton Sandäng | 1994 | Täby Sim | 26.45 | 57.24 | |||||
10 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 27.80 | 57.33 | |||||
11 | Erik Emanuelsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 27.57 | 57.42 | |||||
12 | Fredrik Åkerlund | 1994 | Cetus | 27.63 | 57.45 | |||||
13 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 27.47 | 57.66 | |||||
14 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 27.14 | 57.70 | |||||
15 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.59 | 58.07 | |||||
16 | Victor Sallhed | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.97 | 58.15 | |||||
17 | Ernst Winsa | 1993 | Södertörns Simsällskap | 27.95 | 58.26 | |||||
18 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 27.79 | 58.75 | |||||
19 | Victor Wessén | 1993 | Simklubben Neptun | 27.98 | 58.79 | |||||
20 | Joel Falk Hansson | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.54 | 58.93 | |||||
21 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.22 | 59.03 | |||||
22 | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsällskap | 28.01 | 59.16 | |||||
23 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.45 | 59.36 | |||||
24 | Alexander Kotevski | 1994 | Tunafors Sportklubb | 28.11 | 59.43 | |||||
25 | Antonio Lutula | 1993 | Simklubben Neptun | 28.38 | 59.82 | |||||
26 | Henri Kyynäräinen | 1994 | Aurajoen Uinti | 28.64 | 59.87 | |||||
27 | Niclas Just | 1994 | Tunafors Sportklubb | 28.20 | 59.99 | |||||
28 | Jesper Billquist | 1994 | Spårvägens Simförening | 29.26 | 1:00.05 | |||||
29 | Andreas Rotstam | 1994 | Järfälla Simsällskap | 28.76 | 1:00.18 | |||||
30 | Lucas Thomée | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.78 | 1:00.28 | |||||
31 | Sebastian Ridderskans | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 28.30 | 1:00.40 | |||||
32 | Fredrik Wik | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.91 | 1:00.92 | |||||
32 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.91 | 1:00.92 | |||||
34 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.38 | 1:01.08 | |||||
35 | Marcus Källbrink | 1994 | Järfälla Simsällskap | 29.49 | 1:01.11 | |||||
36 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 29.32 | 1:01.21 | |||||
37 | Markus Kron | 1994 | Södertörns Simsällskap | 29.40 | 1:01.33 | |||||
38 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 29.47 | 1:01.44 | |||||
39 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 29.78 | 1:01.51 | |||||
40 | Filip Moss | 1994 | Simklubben Neptun | 29.37 | 1:01.82 | |||||
41 | Lachlan Mcpheat | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 29.90 | 1:01.97 | |||||
41 | Mikael Assarsson | 1994 | Täby Sim | 29.50 | 1:01.97 | |||||
43 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 29.59 | 1:02.06 | |||||
44 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 29.48 | 1:02.11 | |||||
45 | Gustav Oldertz | 1994 | Spårvägens Simförening | 30.10 | 1:02.16 | |||||
46 | Viktor Umenius | 1993 | Upsala Simsällskap | 29.52 | 1:02.48 | |||||
47 | Joakim Uhlin | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 29.22 | 1:02.50 | |||||
48 | Tom Berntsen | 1993 | Väsby Simsällskap | 29.48 | 1:02.61 | |||||
49 | Niklas Aaltonen | 1994 | Aurajoen Uinti | 29.76 | 1:03.11 | |||||
50 | Emil Dahlbom | 1994 | Upsala Simsällskap | 29.75 | 1:03.33 | |||||
51 | Henry Rebmann | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.88 | 1:04.09 | |||||
52 | Love Dahlstedt | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 30.20 | 1:04.68 | |||||
53 | Ousama Cherif | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.33 | 1:04.94 | |||||
54 | Daniel Carlson | 1993 | Täby Sim | 30.60 | 1:05.21 | |||||
55 | Fredrik Dehlin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 31.43 | 1:05.47 | |||||
56 | Marceij Strama | 1993 | Södertörns Simsällskap | 31.09 | 1:05.72 | |||||
57 | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | 31.31 | 1:06.34 | |||||
58 | Carl Winlöf | 1994 | Upsala Simsällskap | 31.54 | 1:06.50 | |||||
59 | Philip Söderström | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.79 | 1:06.51 | |||||
60 | Simon Hedlin | 1994 | Väsby Simsällskap | 31.41 | 1:06.59 | |||||
61 | Fredrik Berntsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 31.39 | 1:07.25 | |||||
62 | Christoffer Röbech | 1994 | Tunafors Sportklubb | 31.48 | 1:07.36 | |||||
63 | Aron Strandberg | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 31.99 | 1:07.63 | |||||
64 | Alexander Hellgren | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.58 | 1:08.85 | |||||
65 | Lukas Sernlind | 1993 | Södertörns Simsällskap | 33.29 | 1:11.04 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 17:29 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:36 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 35, 200m Fjärilsim Fl C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.52 | 1:08.74 | 1:46.47 | 2:24.88 | |||
2 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 33.04 | 1:10.88 | 1:50.63 | 2:30.92 | |||
3 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 33.93 | 1:13.42 | 1:53.22 | 2:33.45 | |||
4 | Ramona Raita | 1995 | Aurajoen Uinti | 33.71 | 1:12.04 | 1:52.74 | 2:34.10 | |||
5 | Jenna Lehtinen | 1995 | Aurajoen Uinti | 34.54 | 1:14.89 | 1:55.17 | 2:37.81 | |||
6 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 34.77 | 1:15.13 | 1:57.59 | 2:38.52 | |||
7 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 34.15 | 1:15.24 | 1:59.67 | 2:42.32 | |||
8 | Fanny Teijonsalo | 1996 | Cetus | 35.09 | 1:16.37 | 2:00.49 | 2:45.72 | |||
9 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 36.71 | 1:18.23 | 2:02.44 | 2:45.92 | |||
10 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 36.57 | 1:18.02 | 2:02.83 | 2:46.61 | |||
11 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 36.95 | 1:19.04 | 2:03.01 | 2:46.75 | |||
12 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.06 | 1:18.02 | 2:04.01 | 2:52.50 | |||
13 | Julia Mökkönen | 1996 | Aurajoen Uinti | 32.17 | 1:10.23 | 2:02.18 | 2:54.57 | |||
14 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.57 | 1:23.39 | 2:10.47 | 2:57.02 | |||
15 | Saga Stille | 1996 | Södertälje Simsällskap | 38.00 | 1:21.87 | 2:10.29 | 3:01.73 | |||
16 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.78 | 1:27.43 | 2:18.01 | 3:07.26 | |||
- | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 17:36 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:41 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 36, 200m Fjärilsim Po C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Conrad Hildebrant | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.60 | 1:11.67 | 1:52.59 | 2:33.27 | |||
2 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 33.42 | 1:14.15 | 1:54.93 | 2:33.79 | |||
3 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 34.56 | 1:18.98 | 2:02.99 | 2:46.65 | |||
4 | Niclas Hvalgren | 1995 | Södertörns Simsällskap | 35.36 | 1:18.82 | 2:04.17 | 2:47.75 | |||
5 | Eric Skogfors | 1996 | Tunafors Sportklubb | 36.73 | 1:22.91 | 2:12.98 | 2:59.23 | |||
- | Jens Berntsen | 1995 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 17:41 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 37, 100m Frisim Fl D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.69 | 1:03.31 | |||||
2 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 30.36 | 1:03.44 | |||||
3 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 30.49 | 1:03.50 | |||||
4 | Emilia Eloranta | 1997 | Cetus | 30.62 | 1:03.99 | |||||
5 | Salla Elovirta | 1997 | Cetus | 31.42 | 1:04.13 | |||||
6 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.45 | 1:06.45 | |||||
7 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.60 | 1:06.59 | |||||
8 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 31.80 | 1:06.77 | |||||
9 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Södertälje Simsällskap | 32.36 | 1:07.29 | |||||
10 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 32.33 | 1:07.46 | |||||
11 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 31.96 | 1:07.71 | |||||
12 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.34 | 1:08.17 | |||||
13 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 33.44 | 1:08.67 | |||||
14 | Ida Kankare | 1998 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.12 | 1:08.78 | |||||
15 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.94 | 1:09.01 | |||||
16 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 32.74 | 1:09.09 | |||||
17 | Narie Thuresson | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.18 | 1:09.69 | |||||
18 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 35.06 | 1:09.70 | |||||
19 | Linnea Narebo | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.38 | 1:09.79 | |||||
20 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.62 | 1:10.04 | |||||
21 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 33.20 | 1:10.22 | |||||
22 | Tiia Puolakka | 1998 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.11 | 1:10.28 | |||||
23 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.98 | 1:10.61 | |||||
24 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 33.12 | 1:11.02 | |||||
25 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.96 | 1:11.06 | |||||
26 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.32 | 1:11.20 | |||||
27 | Elvira Andersson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.46 | 1:11.29 | |||||
28 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 34.42 | 1:11.31 | |||||
29 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.31 | 1:11.68 | |||||
30 | Elin Löfving | 1997 | Tunafors Sportklubb | 34.16 | 1:11.76 | |||||
31 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 34.69 | 1:12.02 | |||||
32 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 34.79 | 1:12.19 | |||||
33 | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | 33.86 | 1:12.95 | |||||
34 | Moa Sundholm | 1997 | Tunafors Sportklubb | 34.31 | 1:13.24 | |||||
35 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.56 | 1:13.83 | |||||
36 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 35.39 | 1:13.90 | |||||
37 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.80 | 1:13.94 | |||||
38 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.15 | 1:15.22 | |||||
39 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.79 | 1:15.46 | |||||
40 | Ulrika Blom | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.89 | 1:15.68 | |||||
41 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 37.42 | 1:15.75 | |||||
42 | Jasmin Juhala | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.29 | 1:15.81 | |||||
43 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.10 | 1:16.30 | |||||
44 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 36.18 | 1:16.61 | |||||
45 | Kiia Kagan | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.24 | 1:16.77 | |||||
46 | Elsa Warinowski | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.62 | 1:17.08 | |||||
47 | Towa Karlsson | 1997 | Södertälje Simsällskap | 36.77 | 1:17.34 | |||||
48 | Amanda Rönn | 1997 | Simklubben Neptun | 36.08 | 1:18.02 | |||||
49 | Felicia Takman | 1997 | Simklubben Neptun | 37.20 | 1:18.15 | |||||
50 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.95 | 1:18.52 | |||||
51 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 38.11 | 1:19.08 | |||||
52 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.79 | 1:19.21 | |||||
53 | Linda Jaakkola | 1998 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.65 | 1:20.51 | |||||
54 | Karolina Hansson | 1997 | Södertälje Simsällskap | 38.39 | 1:22.03 | |||||
55 | Ylva Dahlstedt | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 38.35 | 1:22.36 | |||||
56 | Anna Ekholm | 1998 | Simklubben Neptun | 39.04 | 1:22.68 | |||||
57 | Miranda Söderberg | 1999 | Upsala Simsällskap | 39.52 | 1:23.19 | |||||
58 | Nathalie Rodhe | 1998 | Simklubben Neptun | 37.92 | 1:25.45 | |||||
59 | Sofie Hallberg | 1997 | Södertörns Simsällskap | 38.51 | 1:25.57 | |||||
60 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 40.61 | 1:27.08 | |||||
61 | Ebba Bergström | 1997 | Södertörns Simsällskap | 40.80 | 1:27.70 | |||||
62 | Isabella Jegebo | 1997 | Simklubben Neptun | 41.44 | 1:28.65 | |||||
63 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 42.59 | 1:33.07 | |||||
64 | Jonna Arkevret Söderlund | 1998 | Simklubben Neptun | 44.54 | 1:36.95 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 17:51 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:56 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 38, 100m Frisim Po D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 30.93 | 1:03.65 | |||||
2 | Valtteri Niemi | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.12 | 1:06.23 | |||||
3 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 31.03 | 1:06.27 | |||||
4 | Santeri Horst | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.51 | 1:07.03 | |||||
5 | Niklas Blom | 1997 | Södertörns Simsällskap | 31.96 | 1:07.78 | |||||
6 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.30 | 1:08.42 | |||||
7 | Sandor Barany | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.64 | 1:08.70 | |||||
8 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.60 | 1:08.90 | |||||
9 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.04 | 1:08.98 | |||||
10 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 33.06 | 1:09.32 | |||||
11 | Albin Thelin | 1997 | Södertälje Simsällskap | 33.30 | 1:09.98 | |||||
12 | Alexander Lind | 1997 | Södertälje Simsällskap | 33.30 | 1:10.24 | |||||
13 | Elias Sjöblom | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.64 | 1:10.25 | |||||
14 | Simon Olivecrona | 1997 | Södertörns Simsällskap | 34.17 | 1:11.43 | |||||
15 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 33.70 | 1:11.54 | |||||
16 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.94 | 1:12.07 | |||||
17 | Vincent Kiippa | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 33.45 | 1:12.49 | |||||
18 | Nebay Araya | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.91 | 1:12.61 | |||||
19 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.72 | 1:13.09 | |||||
20 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 34.92 | 1:13.11 | |||||
21 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.57 | 1:14.10 | |||||
22 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.23 | 1:15.43 | |||||
23 | Kevin Chong | 1998 | Södertörns Simsällskap | 37.24 | 1:17.17 | |||||
24 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 37.54 | 1:18.20 | |||||
25 | Timo Oosterveld | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 38.60 | 1:21.34 | |||||
26 | Nicklas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.64 | 1:22.28 | |||||
27 | Antonio Novevski | 1997 | Södertörns Simsällskap | 39.76 | 1:25.94 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 17:56 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:01 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 39, 100m Frisim Fl A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nadja Salomonsson | 1992 | Väsby Simsällskap | 29.86 | 1:00.31 | |||||
2 | Anna Lillieström | 1992 | Södertörns Simsällskap | 29.22 | 1:01.44 | |||||
3 | Frida Nilsson | 1992 | Nyköpings Simsällskap | 29.81 | 1:01.66 | |||||
4 | Ebba Rosenquist | 1989 | Järfälla Simsällskap | 29.92 | 1:01.70 | |||||
5 | Natasha Sundin | 1990 | Spårvägens Simförening | 29.77 | 1:01.88 | |||||
6 | Sofia Lärfars | 1990 | Simklubben Neptun | 30.36 | 1:02.45 | |||||
7 | Anna Åhlin | 1991 | Spårvägens Simförening | 30.00 | 1:02.55 | |||||
8 | Angelica Norrena | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.50 | 1:02.93 | |||||
9 | Carolina Nordin | 1987 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.53 | 1:03.17 | |||||
10 | Linnea Näsman | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.29 | 1:03.51 | |||||
10 | Lisethe Karlsson | 1991 | Fagersta Simklubb | 31.01 | 1:03.51 | |||||
12 | Sandra Luiga | 1991 | Järfälla Simsällskap | 30.58 | 1:04.24 | |||||
13 | Cecilia Baron | 1992 | Järfälla Simsällskap | 31.17 | 1:04.97 | |||||
14 | Sofia Nordin | 1990 | Nyköpings Simsällskap | 30.85 | 1:05.53 | |||||
15 | Sara Finati | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.26 | 1:05.76 | |||||
16 | My Wigholm | 1991 | Södertälje Simsällskap | 31.11 | 1:05.92 | |||||
17 | Desirée Andersson | 1990 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.97 | 1:06.11 | |||||
18 | Malin Forss | 1991 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.63 | 1:06.39 | |||||
19 | Therese Weylandt | 1990 | Simklubben Neptun | 31.65 | 1:06.64 | |||||
20 | Malin Sundin | 1992 | Södertörns Simsällskap | 32.48 | 1:07.15 | |||||
21 | Emily Ho | 1992 | Täby Sim | 32.52 | 1:07.49 | |||||
22 | Hedvig Ekmark | 1992 | Täby Sim | 32.21 | 1:08.11 | |||||
23 | Jessica Igelström | 1992 | Södertörns Simsällskap | 32.25 | 1:08.26 | |||||
24 | Linda Iwarsson | 1992 | Tunafors Sportklubb | 33.45 | 1:09.66 | |||||
25 | Martina Wahlström | 1991 | Tunafors Sportklubb | 37.84 | 1:21.82 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 18:01 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:06 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 40, 100m Frisim Po A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Hagström | 1991 | Södertörns Simsällskap | 26.04 | 53.59 | |||||
2 | Linus Magnusson | 1990 | Täby Sim | 25.48 | 54.19 | |||||
3 | Theo Zätterström | 1991 | Simklubben Neptun | 26.81 | 55.45 | |||||
4 | Jonas Palmqvist | 1990 | Södertörns Simsällskap | 26.62 | 55.51 | |||||
5 | Anton Marcusson | 1989 | Stockholmspolisens Sim IF | 26.33 | 55.86 | |||||
6 | Magnus Lundgren | 1991 | Simklubben Neptun | 26.80 | 55.89 | |||||
7 | Jonathan Gustavsson | 1991 | Simklubben Neptun | 27.17 | 56.21 | |||||
8 | Philip Burridge | 1989 | Tunafors Sportklubb | 26.79 | 56.38 | |||||
9 | Joel Strand | 1991 | Täby Sim | 27.01 | 56.95 | |||||
10 | Daniel Wiorek | 1992 | Simklubben Neptun | 27.26 | 57.11 | |||||
11 | André Magnusson | 1990 | Spårvägens Simförening | 27.66 | 57.25 | |||||
12 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 27.86 | 57.55 | |||||
13 | Jesper Kalldin | 1990 | Spårvägens Simförening | 27.65 | 58.85 | |||||
14 | Christoffer Tolj | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.18 | 59.02 | |||||
15 | Oscar Lindström | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.43 | 59.07 | |||||
16 | Jonathan Granado-Persson | 1992 | Täby Sim | 27.37 | 59.15 | |||||
17 | Johan Gustafsson | 1991 | Södertörns Simsällskap | 29.58 | 1:01.68 | |||||
18 | Sebastian Johansson | 1989 | Tunafors Sportklubb | 29.55 | 1:03.27 | |||||
19 | Niklas Andersson | 1992 | Tunafors Sportklubb | 32.50 | 1:10.37 | |||||
- | Jacob Thulin | 1991 | Täby Sim | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 18:06 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 41, 200m Ryggsim Fl B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lovisa Ericsson | 1993 | Täby Sim | 31.99 | 1:07.42 | 1:43.87 | 2:19.96 | |||
2 | Michelle Coleman | 1993 | Täby Sim | 33.31 | 1:09.70 | 1:47.54 | 2:24.07 | |||
3 | Christine Ekman | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.04 | 1:14.69 | 1:53.17 | 2:30.00 | |||
4 | Emma Wahlström | 1994 | Spårvägens Simförening | 35.72 | 1:14.84 | 1:54.51 | 2:34.01 | |||
5 | Emma Arkenstrand | 1994 | Väsby Simsällskap | 36.61 | 1:15.69 | 1:55.99 | 2:35.17 | |||
6 | Eveliina Isoniemi | 1994 | Aurajoen Uinti | 36.19 | 1:15.67 | 1:56.50 | 2:35.93 | |||
7 | Julia Kindlund | 1994 | Upsala Simsällskap | 36.07 | 1:15.67 | 1:56.91 | 2:36.79 | |||
8 | Camilla Hamdi | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.55 | 1:17.67 | 1:58.00 | 2:38.20 | |||
9 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 39.77 | 1:21.15 | 2:02.41 | 2:42.17 | |||
10 | Anna Jonsson | 1994 | Nyköpings Simsällskap | 40.54 | 1:22.68 | 2:03.30 | 2:42.62 | |||
11 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.54 | 1:18.65 | 2:01.82 | 2:43.32 | |||
12 | Hanna von Sydow | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 37.59 | 1:19.12 | 2:02.53 | 2:44.38 | |||
13 | Johanna Lindblom | 1994 | Simklubben Neptun | 39.09 | 1:20.63 | 2:02.88 | 2:44.86 | |||
14 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.28 | 1:19.45 | 2:03.26 | 2:44.92 | |||
15 | Filippa Kärrfelt | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 40.94 | 1:24.14 | 2:08.03 | 2:50.60 | |||
16 | Cynthia Illanes | 1994 | Södertälje Simsällskap | 38.21 | 1:21.00 | 2:06.41 | 2:52.75 | |||
17 | Anna Mörtberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.61 | 1:24.31 | 2:09.42 | 2:54.18 | |||
18 | Sandra Andersson | 1994 | Tunafors Sportklubb | 41.58 | 1:26.15 | 2:11.90 | 2:55.60 | |||
19 | Therese Trostemo | 1993 | SK Strängnäs Frisimmare | 42.11 | 1:27.57 | 2:12.44 | 2:56.00 | |||
20 | Melissa Hortobagyi-Wester | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.06 | 1:25.81 | 2:12.52 | 2:56.69 | |||
21 | Isabella Beiron | 1993 | Tunafors Sportklubb | 41.98 | 1:26.48 | 2:12.89 | 2:58.37 | |||
22 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.76 | 1:26.35 | 2:13.46 | 2:58.38 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 18:16 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:26 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 42, 200m Ryggsim Po B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Björk | 1993 | Järfälla Simsällskap | 33.22 | 1:09.67 | 1:44.71 | 2:17.64 | |||
2 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.70 | 1:09.53 | 1:45.59 | 2:20.94 | |||
3 | Lucas Thomée | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.83 | 1:10.07 | 1:45.87 | 2:21.54 | |||
4 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.99 | 1:08.83 | 1:46.12 | 2:21.73 | |||
5 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 34.76 | 1:11.28 | 1:48.32 | 2:24.72 | |||
6 | Erik Emanuelsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 35.57 | 1:13.33 | 1:50.37 | 2:27.26 | |||
7 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 33.80 | 1:10.76 | 1:48.88 | 2:27.51 | |||
8 | Markus Kron | 1994 | Södertörns Simsällskap | 35.60 | 1:13.27 | 1:51.73 | 2:29.14 | |||
9 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 34.16 | 1:12.76 | 1:53.12 | 2:31.00 | |||
10 | Joakim Uhlin | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 35.19 | 1:13.72 | 1:52.81 | 2:31.10 | |||
11 | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | 35.38 | 1:14.19 | 1:54.53 | 2:31.83 | |||
12 | Oula Soininen | 1994 | Cetus | 35.48 | 1:14.26 | 1:53.41 | 2:32.93 | |||
13 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 36.51 | 1:15.18 | 1:55.21 | 2:34.06 | |||
14 | Ernst Winsa | 1993 | Södertörns Simsällskap | 38.64 | 1:19.94 | 1:59.30 | 2:36.55 | |||
15 | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 37.48 | 1:18.93 | 2:00.40 | 2:38.82 | |||
16 | Philip Söderström | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.69 | 1:16.83 | 1:58.73 | 2:39.56 | |||
17 | Gustav Oldertz | 1994 | Spårvägens Simförening | 37.75 | 1:18.56 | 2:01.52 | 2:42.60 | |||
18 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.61 | 1:22.73 | 2:07.20 | 2:48.44 | |||
19 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 38.59 | 1:21.96 | 2:06.71 | 2:48.96 | |||
20 | Fredrik Berntsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 41.41 | 1:27.17 | 2:12.51 | 2:56.34 | |||
21 | Simon Hedlin | 1994 | Väsby Simsällskap | 38.48 | 1:24.42 | 2:14.29 | 3:00.77 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 22 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 18:26 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:05 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 43, 50m Frisim Damer öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Lillhage | 1980 | Väsby Simsällskap | 25.94 | ||||||
2 | Michelle Coleman | 1993 | Täby Sim | 26.94 | ||||||
3 | Frida Nilsson | 1992 | Nyköpings Simsällskap | 28.26 | ||||||
4 | Linda Eriksson | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.35 | ||||||
5 | Ebba Rosenquist | 1989 | Järfälla Simsällskap | 28.54 | ||||||
6 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 28.59 | ||||||
7 | Therese Nord | 1993 | Järfälla Simsällskap | 28.83 | ||||||
8 | Emilia Markkanen | 1995 | Cetus | 28.96 | ||||||
9 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 29.10 | ||||||
10 | Renee Huuva | 1990 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.22 | ||||||
11 | Angelica Norrena | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.23 | ||||||
12 | Salla Elovirta | 1997 | Cetus | 29.31 | ||||||
13 | Veronica Nygren-Holland | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.34 | ||||||
14 | Sara Jacobson | 1993 | Täby Sim | 29.35 | ||||||
15 | Josefine Schumacher | 1995 | Simklubben Neptun | 29.49 | ||||||
15 | Lisethe Karlsson | 1991 | Fagersta Simklubb | 29.49 | ||||||
17 | Ilona Hyvärinen | 1995 | Cetus | 29.56 | ||||||
18 | Anna Jonsson | 1994 | Nyköpings Simsällskap | 29.63 | ||||||
19 | Hanna Gustavsson | 1992 | Södertörns Simsällskap | 29.66 | ||||||
20 | Sofia Nordin | 1990 | Nyköpings Simsällskap | 29.67 | ||||||
21 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.69 | ||||||
22 | Johanna Vuorinen | 1996 | Cetus | 29.82 | ||||||
23 | Alexandra Jerresand | 1991 | Täby Sim | 29.83 | ||||||
24 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 29.91 | ||||||
25 | Cecilia Baron | 1992 | Järfälla Simsällskap | 29.99 | ||||||
25 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.99 | ||||||
27 | Jenny Lindberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.21 | ||||||
28 | Ylva Henriksson | 1994 | Upsala Simsällskap | 30.25 | ||||||
29 | Emmy Eneström | 1996 | Simklubben Neptun | 30.44 | ||||||
30 | Julia Kindlund | 1994 | Upsala Simsällskap | 30.50 | ||||||
31 | Josefine Norlin | 1996 | Upsala Simsällskap | 30.51 | ||||||
32 | Felicia Lidström | 1994 | Upsala Simsällskap | 30.57 | ||||||
33 | Linnea Näsman | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.65 | ||||||
34 | Cynthia Illanes | 1994 | Södertälje Simsällskap | 30.79 | ||||||
35 | Vanessa Vicko | 1996 | Järfälla Simsällskap | 30.81 | ||||||
36 | Emma Ohlin | 1993 | Täby Sim | 30.89 | ||||||
37 | Moa Strannerud | 1993 | Södertälje Simsällskap | 30.98 | ||||||
38 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 31.03 | ||||||
39 | Carolina Nordin | 1987 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.15 | ||||||
40 | Madeleine Forsgren | 1993 | Järfälla Simsällskap | 31.20 | ||||||
41 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 31.21 | ||||||
41 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 31.21 | ||||||
43 | Jennifer Nygren-Ring | 1994 | Täby Sim | 31.24 | ||||||
44 | Isabel Mattsson-Coll | 1993 | Södertälje Simsällskap | 31.33 | ||||||
45 | Johanna Lindblom | 1994 | Simklubben Neptun | 31.36 | ||||||
46 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 31.46 | ||||||
47 | Therese Trostemo | 1993 | SK Strängnäs Frisimmare | 31.54 | ||||||
48 | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | 31.58 | ||||||
49 | Emma Broberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.59 | ||||||
50 | Elin Wadelius | 1993 | Södertälje Simsällskap | 31.68 | ||||||
50 | Hedvig Ekmark | 1992 | Täby Sim | 31.68 | ||||||
52 | Ebba Lind | 1993 | Upsala Simsällskap | 31.70 | ||||||
53 | Felicia Fors | 1996 | SK Strängnäs Frisimmare | 31.93 | ||||||
54 | Jenny Svensson | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.94 | ||||||
55 | Emelie Finell | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 31.98 | ||||||
56 | Frida Thomasson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.16 | ||||||
57 | Olivia Määttä | 1993 | Södertälje Simsällskap | 32.21 | ||||||
58 | Isabella Beiron | 1993 | Tunafors Sportklubb | 32.25 | ||||||
58 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.25 | ||||||
60 | Narie Thuresson | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.31 | ||||||
61 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.34 | ||||||
62 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 32.42 | ||||||
63 | Crystal Ho | 1996 | Täby Sim | 32.44 | ||||||
64 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Upsala Simsällskap | 32.90 | ||||||
65 | Sara Frisk | 1996 | Järfälla Simsällskap | 32.94 | ||||||
66 | Sandra Andersson | 1994 | Tunafors Sportklubb | 33.11 | ||||||
67 | Linnea Kolthoff | 1994 | Järfälla Simsällskap | 33.15 | ||||||
68 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 33.83 | ||||||
69 | Milai Lopez | 1993 | Södertälje Simsällskap | 34.86 | ||||||
70 | Lovisa Lundin | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.93 | ||||||
71 | Sanna Atran | 1995 | Järfälla Simsällskap | 35.16 | ||||||
72 | Tuba Sevh | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.18 | ||||||
73 | Fredrika Svanholm | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.57 | ||||||
74 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.67 | ||||||
75 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.21 | ||||||
76 | Nathalie Rodhe | 1998 | Simklubben Neptun | 37.33 | ||||||
77 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 38.17 | ||||||
78 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 40.18 | ||||||
79 | Jonna Arkevret Söderlund | 1998 | Simklubben Neptun | 44.22 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 09:05 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:15 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 44, 50m Frisim Herrar öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stefan Nystrand | 1981 | Simklubben Neptun | 22.97 | ||||||
2 | Petter Stymne | 1983 | Simklubben Neptun | 23.95 | ||||||
3 | Jacob Thulin | 1991 | Täby Sim | 24.03 | ||||||
4 | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | 24.06 | ||||||
5 | Linus Magnusson | 1990 | Täby Sim | 24.65 | ||||||
6 | Alexander Nyström | 1990 | Simklubben Neptun | 24.72 | ||||||
7 | Marcus Hagström | 1991 | Södertörns Simsällskap | 24.98 | ||||||
8 | Joakim Hvalgren | 1993 | Södertörns Simsällskap | 25.13 | ||||||
9 | Kristoffer Fürst | 1988 | Väsby Simsällskap | 25.37 | ||||||
10 | Magnus Lundgren | 1991 | Simklubben Neptun | 25.43 | ||||||
11 | Anton Sandäng | 1994 | Täby Sim | 25.60 | ||||||
12 | Anton Marcusson | 1989 | Stockholmspolisens Sim IF | 25.63 | ||||||
13 | Jesper Björk | 1993 | Järfälla Simsällskap | 25.71 | ||||||
14 | Måns Stomvall | 1990 | Tunafors Sportklubb | 26.02 | ||||||
15 | Joakim Q Hammarlind | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 26.04 | ||||||
16 | Joel Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 26.11 | ||||||
17 | Tuomo Aikioniemi | 1994 | Cetus | 26.12 | ||||||
18 | Jesper Kalldin | 1990 | Spårvägens Simförening | 26.19 | ||||||
19 | Joel Strand | 1991 | Täby Sim | 26.21 | ||||||
20 | Bill Ellboj | 1988 | Simklubben Neptun | 26.25 | ||||||
21 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 26.29 | ||||||
22 | Jonathan Granado-Persson | 1992 | Täby Sim | 26.42 | ||||||
23 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 26.47 | ||||||
24 | Erik Emanuelsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 26.49 | ||||||
25 | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | 26.61 | ||||||
26 | Anton Holmqvist | 1993 | Täby Sim | 26.62 | ||||||
27 | Wiljam Rautiainen | 1995 | Aurajoen Uinti | 26.66 | ||||||
28 | Alexander Kotevski | 1994 | Tunafors Sportklubb | 26.71 | ||||||
29 | Victor Wessén | 1993 | Simklubben Neptun | 26.76 | ||||||
30 | Victor Sallhed | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 26.88 | ||||||
31 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 26.96 | ||||||
32 | Niclas Just | 1994 | Tunafors Sportklubb | 26.99 | ||||||
33 | Leon Lindström | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 27.19 | ||||||
34 | Pontus Ericsson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.21 | ||||||
35 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.23 | ||||||
36 | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsällskap | 27.32 | ||||||
37 | Antonio Lutula | 1993 | Simklubben Neptun | 27.40 | ||||||
38 | Oscar Lindström | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.42 | ||||||
39 | Andreas Rotstam | 1994 | Järfälla Simsällskap | 27.54 | ||||||
40 | Marcus Källbrink | 1994 | Järfälla Simsällskap | 27.75 | ||||||
41 | Kristofer Ek | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.78 | ||||||
42 | Sebastian Johansson | 1989 | Tunafors Sportklubb | 27.80 | ||||||
43 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 27.83 | ||||||
44 | André Lopez | 1991 | Södertälje Simsällskap | 28.15 | ||||||
45 | Topias Kurikka | 1995 | Cetus | 28.30 | ||||||
46 | Niklas Aaltonen | 1994 | Aurajoen Uinti | 28.39 | ||||||
46 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 28.39 | ||||||
48 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 28.40 | ||||||
49 | Oula Soininen | 1994 | Cetus | 28.42 | ||||||
50 | Mikael Assarsson | 1994 | Täby Sim | 28.51 | ||||||
51 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 28.54 | ||||||
52 | Viktor Umenius | 1993 | Upsala Simsällskap | 28.55 | ||||||
53 | Oscar Kock | 1995 | Södertälje Simsällskap | 28.57 | ||||||
54 | Henrik Dahlin | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.77 | ||||||
55 | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | 28.81 | ||||||
56 | André Gradin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 28.98 | ||||||
57 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.21 | ||||||
58 | Henrik Persson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 29.27 | ||||||
59 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 29.40 | ||||||
60 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 29.47 | ||||||
61 | Marcus Stridfeldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.52 | ||||||
62 | Niklas Blom | 1997 | Södertörns Simsällskap | 29.67 | ||||||
63 | Ousama Cherif | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.74 | ||||||
64 | Nathan Mattsson | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 29.80 | ||||||
65 | Alexander Borg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.83 | ||||||
66 | Kawa Songur | 1996 | Simklubben Neptun | 30.02 | ||||||
67 | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | 30.29 | ||||||
68 | Niklas Andersson | 1992 | Tunafors Sportklubb | 31.14 | ||||||
69 | Christian Backman | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.31 | ||||||
70 | Samuel Lundgren | 1995 | Simklubben Neptun | 31.32 | ||||||
71 | Victor Höglund | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.43 | ||||||
72 | Oscar Johannesson Sjölind | 1995 | Simklubben Neptun | 31.61 | ||||||
73 | Arthur Ljunggren | 1995 | Simklubben Neptun | 32.02 | ||||||
74 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.17 | ||||||
75 | Simon Olivecrona | 1997 | Södertörns Simsällskap | 32.54 | ||||||
76 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.89 | ||||||
77 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 33.08 | ||||||
78 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 34.04 | ||||||
79 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 34.57 | ||||||
80 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.85 | ||||||
81 | Daniel Swahn | 1995 | Väsby Simsällskap | 35.19 | ||||||
82 | Nicklas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.17 | ||||||
83 | Antonio Novevski | 1997 | Södertörns Simsällskap | 39.18 | ||||||
- | Amar Kurtovic | 1995 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 09:15 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:29 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 45, 400m Medley Fl C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 1:11.88 | 2:35.93 | 4:08.42 | 5:23.89 | |||
2 | Ramona Raita | 1995 | Aurajoen Uinti | 1:13.79 | 2:38.65 | 4:14.84 | 5:28.11 | |||
3 | Nea Rinne | 1995 | Cetus | 1:12.74 | 2:43.49 | 4:14.05 | 5:28.12 | |||
4 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:13.45 | 2:43.55 | 4:20.85 | 5:32.10 | |||
5 | Fanny Teijonsalo | 1996 | Cetus | 1:17.63 | 2:42.07 | 4:19.65 | 5:32.97 | |||
6 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:19.10 | 2:48.22 | 4:21.31 | 5:33.91 | |||
7 | Jenna Lehtinen | 1995 | Aurajoen Uinti | 1:15.87 | 2:45.08 | 4:20.04 | 5:34.14 | |||
8 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:17.21 | 2:43.92 | 4:23.78 | 5:41.44 | |||
9 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:18.58 | 2:47.49 | 4:27.77 | 5:43.38 | |||
10 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:19.81 | 2:50.57 | 4:32.34 | 5:46.77 | |||
11 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 2:53.25 | 4:34.71 | 5:49.03 | ||||
12 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:23.15 | 2:55.48 | 4:33.24 | 5:52.11 | |||
13 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:19.14 | 2:53.22 | 4:37.58 | 5:57.90 | |||
14 | Matilda Laukkanen | 1996 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:30.36 | 3:11.16 | 4:57.43 | 6:24.35 | |||
- | Julia Mökkönen | 1996 | Aurajoen Uinti | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 09:29 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:38 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 46, 200m Medley Fl D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.77 | 1:14.29 | 2:00.89 | 2:39.61 | |||
2 | Emilia Eloranta | 1997 | Cetus | 33.64 | 1:18.67 | 2:04.86 | 2:40.84 | |||
3 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 33.05 | 1:15.72 | 2:03.22 | 2:41.12 | |||
4 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 35.83 | 1:18.65 | 2:06.63 | 2:42.41 | |||
5 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.10 | 1:22.00 | 2:13.31 | 2:50.86 | |||
6 | Tiia Puolakka | 1998 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.10 | 1:22.61 | 2:13.71 | 2:50.91 | |||
7 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 34.94 | 1:19.41 | 2:14.03 | 2:51.99 | |||
8 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 35.67 | 1:21.06 | 2:13.13 | 2:52.05 | |||
9 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.04 | 1:23.63 | 2:13.59 | 2:52.16 | |||
10 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.09 | 1:26.28 | 2:15.42 | 2:52.47 | |||
11 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.60 | 1:24.33 | 2:15.10 | 2:52.80 | |||
12 | Narie Thuresson | 1997 | Väsby Simsällskap | 39.14 | 1:24.50 | 2:15.65 | 2:54.19 | |||
13 | Lotta Tirri | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.33 | 1:26.36 | 2:15.04 | 2:54.64 | |||
14 | Ida Kankare | 1998 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.24 | 1:25.73 | 2:20.03 | 2:58.21 | |||
15 | Elin Löfving | 1997 | Tunafors Sportklubb | 39.87 | 1:27.38 | 2:20.68 | 3:01.07 | |||
16 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 40.48 | 1:23.34 | 2:21.55 | 3:01.43 | |||
17 | Jasmin Juhala | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.31 | 1:25.46 | 2:21.93 | 3:01.72 | |||
18 | Elvira Andersson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.99 | 1:28.99 | 2:23.30 | 3:01.84 | |||
19 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 40.74 | 1:29.35 | 2:22.98 | 3:02.96 | |||
20 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.96 | 1:28.41 | 2:25.75 | 3:05.77 | |||
21 | Kiia Kagan | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.81 | 1:32.19 | 2:25.56 | 3:06.76 | |||
22 | Linnea Narebo | 1997 | Väsby Simsällskap | 38.88 | 1:26.16 | 2:23.03 | 3:07.10 | |||
23 | Elsa Warinowski | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.19 | 1:32.55 | 2:26.29 | 3:07.14 | |||
24 | Moa Sundholm | 1997 | Tunafors Sportklubb | 38.15 | 1:27.47 | 2:24.76 | 3:09.94 | |||
25 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 42.48 | 1:33.99 | 2:25.24 | 3:12.14 | |||
26 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 47.34 | 1:35.66 | 2:29.43 | 3:13.21 | |||
27 | Towa Karlsson | 1997 | Södertälje Simsällskap | 43.66 | 1:35.39 | 2:30.07 | 3:13.87 | |||
28 | Linda Jaakkola | 1998 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.85 | 1:36.00 | 2:29.81 | 3:14.42 | |||
29 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 45.50 | 1:41.86 | 2:33.00 | 3:16.89 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 09:38 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:46 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 47, 200m Medley Po D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Santeri Horst | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.39 | 1:16.16 | 2:02.35 | 2:40.10 | |||
2 | Valtteri Niemi | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.42 | 1:20.62 | 2:08.48 | 2:44.92 | |||
3 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.80 | 1:21.88 | 2:09.31 | 2:46.87 | |||
4 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.20 | 1:19.68 | 2:11.50 | 2:49.01 | |||
5 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 35.37 | 1:18.91 | 2:12.02 | 2:50.91 | |||
6 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.07 | 1:19.78 | 2:14.72 | 2:52.38 | |||
7 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 38.01 | 1:24.17 | 2:16.38 | 2:53.35 | |||
8 | Sandor Barany | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.30 | 1:25.63 | 2:17.96 | 2:55.48 | |||
9 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 37.98 | 1:22.86 | 2:16.25 | 2:55.99 | |||
10 | Alexander Lind | 1997 | Södertälje Simsällskap | 39.46 | 1:21.01 | 2:20.01 | 2:58.46 | |||
11 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 41.77 | 1:30.05 | 2:19.33 | 2:59.55 | |||
12 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.52 | 1:23.11 | 2:22.18 | 3:00.09 | |||
13 | Simon Olivecrona | 1997 | Södertörns Simsällskap | 41.30 | 1:27.62 | 2:25.49 | 3:04.95 | |||
14 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 39.92 | 1:26.78 | 2:25.47 | 3:07.60 | |||
15 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 44.07 | 1:30.43 | 2:28.78 | 3:12.24 | |||
16 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.14 | 1:30.08 | 2:31.05 | 3:12.55 | |||
17 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 47.34 | 1:37.40 | 2:33.66 | 3:13.64 | |||
- | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Elias Sjöblom | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 09:46 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:52 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 48, 200m Bröstsim Fl A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josephine Ewerbring | 1991 | Täby Sim | 35.92 | 1:17.09 | 2:00.25 | 2:44.21 | |||
2 | Jenny Svensson | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.66 | 1:21.52 | 2:05.37 | 2:49.87 | |||
3 | Carolina Nordin | 1987 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.75 | 1:21.20 | 2:06.03 | 2:50.47 | |||
4 | Sandra Luiga | 1991 | Järfälla Simsällskap | 38.50 | 1:22.37 | 2:06.97 | 2:52.05 | |||
5 | Malin Forss | 1991 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.25 | 1:21.23 | 2:07.01 | 2:52.66 | |||
6 | Veronica Nygren-Holland | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.11 | 1:26.05 | 2:11.52 | 2:55.73 | |||
7 | Sofia Nordin | 1990 | Nyköpings Simsällskap | 40.73 | 1:27.37 | 2:13.57 | 2:59.88 | |||
8 | Desirée Andersson | 1990 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.90 | 1:27.00 | 2:13.46 | 3:00.64 | |||
9 | Nicole Thulin | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.57 | 1:28.36 | 2:16.87 | 3:03.52 | |||
10 | Linnea Näsman | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.35 | 1:28.57 | 2:16.45 | 3:03.67 | |||
11 | Linda Iwarsson | 1992 | Tunafors Sportklubb | 43.30 | 1:32.33 | 2:23.69 | 3:15.65 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 09:52 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:56 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 49, 200m Bröstsim Po A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alar Lodi | 1992 | Ujumise Spordiklubi | 34.85 | 1:15.02 | 1:55.44 | 2:33.44 | |||
2 | Jesper Kalldin | 1990 | Spårvägens Simförening | 34.49 | 1:14.09 | 1:54.82 | 2:34.31 | |||
3 | Erik Trybom | 1984 | Spårvägens Simförening | 35.29 | 1:15.33 | 1:56.92 | 2:40.38 | |||
4 | Marcus Bådholm | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 38.81 | 1:23.91 | 2:14.59 | 3:06.71 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 09:56 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:06 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 50, 200m Medley Fl B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lovisa Ericsson | 1993 | Täby Sim | 29.37 | 1:05.09 | 1:47.39 | 2:20.03 | |||
2 | Camilla Lindquist | 1993 | Södertälje Simsällskap | 32.52 | 1:10.68 | 1:54.40 | 2:29.92 | |||
3 | Elli Harju | 1994 | Aurajoen Uinti | 32.04 | 1:11.19 | 1:55.45 | 2:30.32 | |||
4 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 32.25 | 1:11.16 | 1:56.10 | 2:31.44 | |||
5 | Linnea Gustafsson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 33.13 | 1:12.03 | 1:57.41 | 2:32.20 | |||
6 | Liisa Lodi | 1993 | Ujumise Spordiklubi | 32.67 | 1:11.64 | 1:59.20 | 2:32.84 | |||
7 | Malin Lorge | 1993 | Järfälla Simsällskap | 33.25 | 1:14.35 | 2:01.53 | 2:37.18 | |||
8 | Anna Jonsson | 1994 | Nyköpings Simsällskap | 33.41 | 1:16.00 | 2:03.05 | 2:37.65 | |||
9 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 34.32 | 1:14.42 | 2:00.61 | 2:38.33 | |||
10 | Eveliina Isoniemi | 1994 | Aurajoen Uinti | 36.57 | 1:18.42 | 2:04.09 | 2:40.59 | |||
11 | Ulrika Bygdeman | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 34.78 | 1:18.44 | 2:05.27 | 2:41.20 | |||
12 | Isabell Hellström | 1994 | Väsby Simsällskap | 32.73 | 1:16.22 | 2:02.36 | 2:41.23 | |||
13 | Victoria Snekkenes | 1994 | Väsby Simsällskap | 33.96 | 1:19.18 | 2:05.07 | 2:41.63 | |||
14 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.57 | 1:16.49 | 2:04.69 | 2:41.67 | |||
15 | Therese Nord | 1993 | Järfälla Simsällskap | 33.11 | 1:16.28 | 2:09.78 | 2:45.23 | |||
16 | Nathalie Rege | 1994 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.34 | 1:23.30 | 2:09.48 | 2:48.15 | |||
17 | Victoria Frisk-Garcia | 1994 | Väsby Simsällskap | 35.70 | 1:21.39 | 2:11.77 | 2:48.49 | |||
18 | Camilla Jitelius | 1994 | Södertörns Simsällskap | 35.18 | 1:18.30 | 2:12.41 | 2:51.04 | |||
19 | Isabella Beiron | 1993 | Tunafors Sportklubb | 37.54 | 1:24.27 | 2:11.94 | 2:51.93 | |||
20 | Olivia Määttä | 1993 | Södertälje Simsällskap | 36.38 | 1:23.21 | 2:14.78 | 2:53.17 | |||
21 | Therese Trostemo | 1993 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.83 | 1:21.85 | 2:14.28 | 2:53.46 | |||
22 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.17 | 1:25.48 | 2:13.75 | 2:54.49 | |||
23 | Elin Wadelius | 1993 | Södertälje Simsällskap | 38.30 | 1:26.79 | 2:17.65 | 2:55.79 | |||
24 | Hanna Pavlu Lewin | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 36.88 | 1:23.79 | 2:19.62 | 2:56.46 | |||
25 | Anna-Cecilia Lundström | 1994 | Täby Sim | 39.00 | 1:26.85 | 2:18.96 | 2:58.43 | |||
26 | Melissa Hortobagyi-Wester | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.04 | 1:23.85 | 2:18.91 | 2:59.50 | |||
27 | Sandra Andersson | 1994 | Tunafors Sportklubb | 40.75 | 1:26.50 | 2:20.79 | 3:01.80 | |||
28 | Pauline Lindgren | 1993 | Södertälje Simsällskap | 39.58 | 1:29.70 | 2:20.76 | 3:04.78 | |||
- | Hannah Walsh | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | DNF | ||||||
- | Siina-Karolina Suominen | 1994 | Aurajoen Uinti | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 10:06 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:16 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 51, 200m Medley Po B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Björk | 1993 | Järfälla Simsällskap | 27.89 | 1:03.35 | 1:43.58 | 2:14.44 | |||
2 | Joakim Hvalgren | 1993 | Södertörns Simsällskap | 28.21 | 1:04.75 | 1:44.72 | 2:16.33 | |||
3 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 30.32 | 1:10.94 | 1:50.77 | 2:21.95 | |||
4 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 30.51 | 1:05.96 | 1:51.84 | 2:23.95 | |||
5 | Fredrik Åkerlund | 1994 | Cetus | 30.39 | 1:09.64 | 1:52.70 | 2:25.54 | |||
6 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.24 | 1:08.70 | 1:53.32 | 2:26.29 | |||
7 | Lachlan Mcpheat | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 33.95 | 1:12.30 | 1:53.53 | 2:27.25 | |||
8 | Joel Falk Hansson | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.50 | 1:10.77 | 1:53.10 | 2:28.55 | |||
9 | Henri Kyynäräinen | 1994 | Aurajoen Uinti | 31.02 | 1:10.69 | 1:55.03 | 2:29.44 | |||
10 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.40 | 1:09.25 | 1:59.34 | 2:30.77 | |||
11 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.30 | 1:14.87 | 1:56.92 | 2:31.03 | |||
12 | Max Eriksson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.18 | 1:14.95 | 1:55.94 | 2:31.07 | |||
13 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 31.16 | 1:11.32 | 1:59.46 | 2:31.50 | |||
14 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.49 | 1:10.00 | 1:56.67 | 2:31.82 | |||
15 | Miika Tianen | 1994 | Cetus | 32.86 | 1:13.43 | 1:55.58 | 2:32.36 | |||
16 | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsällskap | 32.46 | 1:13.26 | 1:58.88 | 2:33.31 | |||
17 | Niklas Aaltonen | 1994 | Aurajoen Uinti | 32.45 | 1:12.44 | 1:56.25 | 2:33.40 | |||
18 | Fredrik Wik | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.64 | 1:11.80 | 1:58.31 | 2:33.57 | |||
19 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 33.59 | 1:11.71 | 1:59.10 | 2:34.51 | |||
20 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 32.95 | 1:15.70 | 2:02.21 | 2:37.23 | |||
20 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 35.54 | 1:14.27 | 2:02.76 | 2:37.23 | |||
22 | Mikael Assarsson | 1994 | Täby Sim | 33.40 | 1:14.14 | 2:03.61 | 2:37.35 | |||
23 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 32.64 | 1:12.16 | 2:02.35 | 2:38.08 | |||
24 | Henry Rebmann | 1994 | Väsby Simsällskap | 34.24 | 1:16.97 | 2:04.22 | 2:38.28 | |||
25 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.67 | 1:13.66 | 2:04.44 | 2:39.02 | |||
26 | Philip Söderström | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.97 | 1:15.15 | 2:02.67 | 2:41.20 | |||
27 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 32.49 | 1:18.55 | 2:01.13 | 2:47.27 | |||
28 | Christoffer Röbech | 1994 | Tunafors Sportklubb | 38.79 | 1:21.16 | 2:11.84 | 2:51.61 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 10:16 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 52, 100m Ryggsim Fl C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 33.29 | 1:07.86 | |||||
2 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.30 | 1:08.79 | |||||
3 | Jessica Allberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 33.58 | 1:10.44 | |||||
4 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 34.52 | 1:12.09 | |||||
5 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.83 | 1:12.95 | |||||
6 | Åsa Hambraeus | 1996 | Täby Sim | 35.22 | 1:13.06 | |||||
7 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.52 | 1:13.45 | |||||
8 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 35.56 | 1:13.46 | |||||
9 | Ramona Raita | 1995 | Aurajoen Uinti | 36.21 | 1:14.39 | |||||
10 | Mona Juppo | 1996 | Cetus | 36.15 | 1:14.86 | |||||
11 | Julia Mökkönen | 1996 | Aurajoen Uinti | 36.50 | 1:15.58 | |||||
12 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.09 | 1:16.36 | |||||
13 | Elsa Arksand | 1996 | Täby Sim | 37.49 | 1:16.39 | |||||
14 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 36.69 | 1:16.71 | |||||
15 | Jenna Lehtinen | 1995 | Aurajoen Uinti | 37.26 | 1:17.15 | |||||
16 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 37.32 | 1:17.28 | |||||
17 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 37.69 | 1:17.58 | |||||
18 | Elin Bjurman | 1995 | Väsby Simsällskap | 37.94 | 1:18.60 | |||||
19 | Hanna Olsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.98 | 1:18.71 | |||||
20 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 39.23 | 1:20.02 | |||||
21 | Felicia Fors | 1996 | SK Strängnäs Frisimmare | 38.44 | 1:20.35 | |||||
22 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 39.56 | 1:20.59 | |||||
23 | Linn Olanders | 1996 | Södertälje Simsällskap | 38.70 | 1:20.61 | |||||
24 | Mathilda Dahlin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 38.55 | 1:21.02 | |||||
25 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.92 | 1:21.41 | |||||
26 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 38.79 | 1:21.55 | |||||
27 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.66 | 1:21.64 | |||||
28 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.61 | 1:21.69 | |||||
29 | Saga Richter | 1995 | Tunafors Sportklubb | 39.90 | 1:21.90 | |||||
30 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 39.72 | 1:22.66 | |||||
31 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 40.04 | 1:23.05 | |||||
32 | Amalie Boje | 1995 | Spårvägens Simförening | 40.54 | 1:23.41 | |||||
33 | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.30 | 1:23.54 | |||||
34 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 39.59 | 1:23.76 | |||||
35 | Annika Toll | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.66 | 1:24.15 | |||||
36 | Josefine Norlin | 1996 | Upsala Simsällskap | 41.65 | 1:25.54 | |||||
37 | Saga Stille | 1996 | Södertälje Simsällskap | 41.98 | 1:26.15 | |||||
38 | Emilia Ishak | 1996 | Järfälla Simsällskap | 43.26 | 1:27.22 | |||||
39 | Sara Arpvall | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.35 | 1:27.23 | |||||
40 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.58 | 1:28.40 | |||||
41 | Louise Nordmark | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.72 | 1:29.72 | |||||
42 | Emelie Borell | 1995 | Väsby Simsällskap | 44.42 | 1:30.48 | |||||
43 | Anuka Munhzaya | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.33 | 1:32.54 | |||||
44 | Linnea Fridman | 1995 | Södertälje Simsällskap | 44.07 | 1:32.69 | |||||
45 | Beata Ring | 1995 | Södertörns Simsällskap | 44.95 | 1:34.70 | |||||
46 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 46.26 | 1:36.63 | |||||
47 | Karolina Ramirez | 1996 | Väsby Simsällskap | 45.84 | 1:37.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:32 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 53, 100m Ryggsim Po C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuomas Pokkinen | 1995 | Cetus | 31.95 | 1:04.53 | |||||
2 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.40 | 1:04.91 | |||||
3 | Hannes Nyström | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.36 | 1:06.12 | |||||
4 | Wiljam Rautiainen | 1995 | Aurajoen Uinti | 32.43 | 1:06.59 | |||||
5 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 33.43 | 1:08.70 | |||||
6 | Pigg Santeri | 1996 | Cetus | 33.34 | 1:08.76 | |||||
7 | Anton Gomez | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.08 | 1:08.98 | |||||
8 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 34.53 | 1:11.19 | |||||
9 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.00 | 1:11.43 | |||||
10 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 34.32 | 1:11.52 | |||||
11 | Leon Lindström | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.22 | 1:12.09 | |||||
12 | Oliver Hegardt | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.57 | 1:12.21 | |||||
13 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | 34.46 | 1:12.34 | |||||
14 | Oscar Kock | 1995 | Södertälje Simsällskap | 35.60 | 1:12.58 | |||||
15 | Theodor Wall | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.92 | 1:15.14 | |||||
16 | Elmo Pakkanen | 1995 | Cetus | 36.48 | 1:15.36 | |||||
17 | Daniel Lönnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.02 | 1:16.18 | |||||
17 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.64 | 1:16.18 | |||||
19 | Kawa Songur | 1996 | Simklubben Neptun | 37.11 | 1:16.92 | |||||
20 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.03 | 1:17.38 | |||||
21 | Timothy Mackin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 37.11 | 1:17.58 | |||||
22 | Adam Novak | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 37.84 | 1:19.03 | |||||
23 | Eric Skogfors | 1996 | Tunafors Sportklubb | 39.14 | 1:19.17 | |||||
24 | Henrik Persson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 38.32 | 1:19.76 | |||||
25 | Alexander Borg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.60 | 1:20.18 | |||||
26 | Daniel Böhme | 1996 | Södertörns Simsällskap | 39.16 | 1:20.25 | |||||
27 | Eric Lundström | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 38.44 | 1:20.29 | |||||
28 | Martin Jareman | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 40.01 | 1:21.40 | |||||
29 | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.39 | 1:21.49 | |||||
30 | Edson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 38.23 | 1:21.80 | |||||
31 | Porja Seyed | 1995 | Väsby Simsällskap | 39.97 | 1:24.41 | |||||
32 | Sebastian Enerstrand | 1996 | Södertälje Simsällskap | 41.01 | 1:24.70 | |||||
33 | Max Axell | 1995 | Södertörns Simsällskap | 42.09 | 1:25.77 | |||||
34 | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | 41.98 | 1:28.49 | |||||
35 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 43.79 | 1:28.94 | |||||
36 | Samuel Lundgren | 1995 | Simklubben Neptun | 43.30 | 1:30.54 | |||||
37 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 46.10 | 1:34.31 | |||||
38 | Daniel Swahn | 1995 | Väsby Simsällskap | 46.75 | 1:37.52 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 10:32 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 54, 100m Ryggsim Fl D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.40 | 1:13.24 | |||||
2 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 35.66 | 1:14.30 | |||||
3 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 37.08 | 1:16.81 | |||||
4 | Emilia Eloranta | 1997 | Cetus | 37.43 | 1:17.76 | |||||
5 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 38.35 | 1:17.78 | |||||
6 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.91 | 1:19.40 | |||||
7 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 39.23 | 1:20.12 | |||||
8 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 39.22 | 1:20.35 | |||||
9 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 39.02 | 1:20.96 | |||||
10 | Tiia Puolakka | 1998 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.04 | 1:22.08 | |||||
11 | Narie Thuresson | 1997 | Väsby Simsällskap | 40.33 | 1:23.10 | |||||
12 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 40.67 | 1:23.50 | |||||
13 | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | 40.40 | 1:24.13 | |||||
14 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.26 | 1:25.03 | |||||
15 | Lotta Tirri | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.54 | 1:25.07 | |||||
16 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 42.00 | 1:25.28 | |||||
17 | Linnea Narebo | 1997 | Väsby Simsällskap | 41.73 | 1:26.00 | |||||
18 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.47 | 1:26.23 | |||||
19 | Ida Kankare | 1998 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.03 | 1:26.46 | |||||
20 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 42.19 | 1:26.73 | |||||
21 | Kiia Kagan | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.30 | 1:26.91 | |||||
22 | Jasmin Juhala | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.18 | 1:27.13 | |||||
23 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 43.03 | 1:27.71 | |||||
24 | Elin Löfving | 1997 | Tunafors Sportklubb | 41.37 | 1:27.72 | |||||
25 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.89 | 1:28.34 | |||||
26 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 44.66 | 1:29.39 | |||||
27 | Amanda Rönn | 1997 | Simklubben Neptun | 43.41 | 1:29.68 | |||||
28 | Elsa Warinowski | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.81 | 1:30.48 | |||||
29 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 45.11 | 1:31.01 | |||||
30 | Moa Sundholm | 1997 | Tunafors Sportklubb | 44.26 | 1:31.49 | |||||
31 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 44.30 | 1:32.51 | |||||
32 | Linda Jaakkola | 1998 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.21 | 1:33.29 | |||||
33 | Towa Karlsson | 1997 | Södertälje Simsällskap | 46.32 | 1:33.87 | |||||
34 | Ylva Dahlstedt | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 46.56 | 1:34.49 | |||||
35 | Karolina Hansson | 1997 | Södertälje Simsällskap | 45.66 | 1:34.51 | |||||
36 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 47.57 | 1:35.18 | |||||
37 | Anna Ekholm | 1998 | Simklubben Neptun | 45.75 | 1:35.38 | |||||
38 | Nathalie Rodhe | 1998 | Simklubben Neptun | 48.56 | 1:42.79 | |||||
39 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 50.40 | 1:44.97 | |||||
- | Sofie Hallberg | 1997 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:46 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 55, 100m Ryggsim Po D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Santeri Horst | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.50 | 1:15.05 | |||||
2 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.65 | 1:15.99 | |||||
3 | Alexander Lind | 1997 | Södertälje Simsällskap | 37.77 | 1:16.14 | |||||
4 | Valtteri Niemi | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.16 | 1:18.02 | |||||
5 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 37.59 | 1:18.13 | |||||
6 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 39.43 | 1:19.57 | |||||
7 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 38.52 | 1:20.95 | |||||
8 | Elias Sjöblom | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.08 | 1:21.51 | |||||
9 | Albin Thelin | 1997 | Södertälje Simsällskap | 39.92 | 1:21.57 | |||||
10 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 39.84 | 1:22.05 | |||||
11 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 41.63 | 1:23.27 | |||||
12 | Michael Speiner | 1997 | Södertörns Simsällskap | 41.42 | 1:23.34 | |||||
13 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 41.05 | 1:24.02 | |||||
14 | Sandor Barany | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.50 | 1:24.54 | |||||
15 | Nebay Araya | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.99 | 1:24.81 | |||||
16 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 42.94 | 1:25.17 | |||||
17 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.23 | 1:26.38 | |||||
18 | Simon Olivecrona | 1997 | Södertörns Simsällskap | 43.13 | 1:26.92 | |||||
19 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 45.36 | 1:28.17 | |||||
20 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 43.38 | 1:28.67 | |||||
21 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.28 | 1:29.17 | |||||
22 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 42.88 | 1:30.68 | |||||
23 | Vincent Kiippa | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 44.35 | 1:33.66 | |||||
24 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 46.40 | 1:33.92 | |||||
25 | Nicklas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.30 | 1:35.84 | |||||
- | Antonio Novevski | 1997 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 10:46 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 56, 100m Fjärilsim Fl B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Truvé | 1993 | Södertörns Simsällskap | 30.40 | 1:04.96 | |||||
2 | Siina-Karolina Suominen | 1994 | Aurajoen Uinti | 31.00 | 1:05.50 | |||||
3 | Jennie Andersson | 1993 | Väsby Simsällskap | 33.00 | 1:08.75 | |||||
4 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 32.66 | 1:08.92 | |||||
5 | Evelina Skarp | 1994 | Cetus | 32.61 | 1:11.20 | |||||
6 | Malin Blomquist | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.67 | 1:11.84 | |||||
7 | Isabell Hellström | 1994 | Väsby Simsällskap | 32.67 | 1:12.14 | |||||
8 | Therese Nord | 1993 | Järfälla Simsällskap | 32.87 | 1:12.45 | |||||
9 | Felicia Lidström | 1994 | Upsala Simsällskap | 33.52 | 1:14.39 | |||||
10 | Malin Lorge | 1993 | Järfälla Simsällskap | 34.02 | 1:14.50 | |||||
11 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 34.40 | 1:15.71 | |||||
12 | Ulrika Bygdeman | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 34.85 | 1:16.83 | |||||
13 | Linnéa Rohlin | 1993 | Södertälje Simsällskap | 36.69 | 1:18.67 | |||||
14 | Frida Thomasson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.51 | 1:21.86 | |||||
15 | Therese Trostemo | 1993 | SK Strängnäs Frisimmare | 36.89 | 1:21.87 | |||||
16 | Hanna Pavlu Lewin | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 37.44 | 1:21.99 | |||||
17 | Anna-Cecilia Lundström | 1994 | Täby Sim | 39.16 | 1:25.77 | |||||
18 | Sara Helling | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 39.58 | 1:29.92 | |||||
- | Frida Jerrå | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:54 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 57, 100m Fjärilsim Po B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | Cetus | 27.59 | 59.09 | |||||
2 | Joakim Q Hammarlind | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.88 | 59.10 | |||||
3 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 27.95 | 1:01.68 | |||||
4 | Jesper Billquist | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.51 | 1:02.15 | |||||
5 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.08 | 1:02.57 | |||||
6 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 28.85 | 1:02.81 | |||||
7 | Tomas Johansson | 1994 | Cetus | 29.31 | 1:02.84 | |||||
8 | Erik Emanuelsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 29.93 | 1:03.17 | |||||
9 | Erik Schönning | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.02 | 1:03.96 | |||||
10 | Alexander Kotevski | 1994 | Tunafors Sportklubb | 29.13 | 1:05.30 | |||||
11 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.72 | 1:05.34 | |||||
12 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.88 | 1:05.92 | |||||
13 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 30.86 | 1:06.00 | |||||
14 | Victor Wessén | 1993 | Simklubben Neptun | 30.29 | 1:06.04 | |||||
15 | Andreas Rotstam | 1994 | Järfälla Simsällskap | 30.70 | 1:06.16 | |||||
16 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 30.64 | 1:06.24 | |||||
17 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 30.60 | 1:06.36 | |||||
18 | Joel Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.07 | 1:06.91 | |||||
19 | Sebastian Ridderskans | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 30.78 | 1:06.99 | |||||
20 | Joel Falk Hansson | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.69 | 1:08.31 | |||||
21 | André Gradin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 32.02 | 1:08.99 | |||||
22 | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsällskap | 32.21 | 1:09.32 | |||||
23 | Filip Moss | 1994 | Simklubben Neptun | 32.24 | 1:09.76 | |||||
24 | Max Eriksson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.05 | 1:11.08 | |||||
25 | Viktor Umenius | 1993 | Upsala Simsällskap | 31.73 | 1:11.13 | |||||
26 | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | 31.38 | 1:11.56 | |||||
27 | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.79 | 1:13.14 | |||||
28 | Ousama Cherif | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.56 | 1:13.46 | |||||
29 | Marceij Strama | 1993 | Södertörns Simsällskap | 33.89 | 1:15.80 | |||||
30 | Alexander Hellgren | 1994 | Södertörns Simsällskap | 33.99 | 1:17.24 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 10:54 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 58, 400m Frisim Fl A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Nadja Salomonsson | 1992 | Väsby Simsällskap | 1:08.43 | 2:19.07 | 3:29.82 | 4:36.34 | |||
2 | Jeanette Björklund | 1991 | Södertörns Simsällskap | 1:07.01 | 2:17.89 | 3:28.66 | 4:36.48 | |||
3 | Anna Lillieström | 1992 | Södertörns Simsällskap | 1:04.85 | 2:16.09 | 3:27.49 | 4:38.77 | |||
4 | Lisethe Karlsson | 1991 | Fagersta Simklubb | 1:08.45 | 2:20.93 | 3:33.60 | 4:44.73 | |||
5 | Linda Eriksson | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:05.52 | 2:18.24 | 3:32.18 | 4:45.28 | |||
6 | Linnea Näsman | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:09.65 | 2:23.57 | 3:37.36 | 4:48.39 | |||
7 | Desirée Andersson | 1990 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:10.96 | 2:26.90 | 3:42.72 | 4:56.38 | |||
8 | Angelica Norrena | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:10.19 | 2:25.86 | 3:43.25 | 5:01.37 | |||
9 | Maria Pros | 1992 | Spårvägens Simförening | 1:13.66 | 2:34.64 | 3:57.04 | 5:16.95 | |||
10 | Hedvig Ekmark | 1992 | Täby Sim | 1:17.23 | 2:43.45 | 4:11.53 | 5:36.52 | |||
11 | Linda Iwarsson | 1992 | Tunafors Sportklubb | 1:15.77 | 2:43.08 | 4:13.03 | 5:42.38 | |||
12 | Martina Wahlström | 1991 | Tunafors Sportklubb | 1:23.69 | 2:58.02 | 4:32.05 | 6:05.00 | |||
- | Ebba Rosenquist | 1989 | Järfälla Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 11:07 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 59, 400m Frisim Po A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Kristian Kron | 1992 | Södertörns Simsällskap | 1:02.46 | 2:08.12 | 3:11.78 | 4:14.52 | |||
2 | André Magnusson | 1990 | Spårvägens Simförening | 1:03.25 | 2:10.66 | 3:19.10 | 4:27.58 | |||
3 | Måns Stomvall | 1990 | Tunafors Sportklubb | 1:02.76 | 2:12.39 | 3:23.63 | 4:31.22 | |||
4 | Daniel Wiorek | 1992 | Simklubben Neptun | 1:03.42 | 2:14.04 | 3:24.70 | 4:31.25 | |||
5 | Jaan-Eerik Past | 1991 | Ujumise Spordiklubi | 1:04.10 | 2:13.26 | 3:23.84 | 4:31.85 | |||
6 | Mikael Sahlberg | 1985 | Järfälla Simsällskap | 1:06.22 | 2:17.75 | 3:28.59 | 4:38.63 | |||
7 | Alexander Åberg | 1991 | Simklubben Neptun | 1:06.50 | 2:18.17 | 3:30.13 | 4:44.92 | |||
8 | Niklas Andersson | 1992 | Tunafors Sportklubb | 1:13.83 | 2:36.87 | 3:59.87 | 5:22.04 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:24 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 60, 400m Frisim Fl C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 1:06.87 | 2:16.07 | 3:25.92 | 4:34.06 | |||
2 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:07.14 | 2:18.48 | 3:31.05 | 4:44.64 | |||
3 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:07.92 | 2:20.45 | 3:33.94 | 4:48.67 | |||
4 | Camilla Svensson | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:09.47 | 2:24.35 | 3:39.07 | 4:50.89 | |||
5 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:08.75 | 2:23.01 | 3:37.86 | 4:52.37 | |||
6 | Ilona Hyvärinen | 1995 | Cetus | 1:11.62 | 2:25.09 | 3:39.44 | 4:53.37 | |||
7 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:07.40 | 2:22.05 | 3:39.86 | 4:55.04 | |||
8 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:10.64 | 2:27.36 | 3:45.11 | 4:59.75 | |||
9 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:12.71 | 2:30.74 | 3:46.96 | 5:02.38 | |||
10 | Petra Johansson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 1:10.54 | 2:28.47 | 3:47.59 | 5:07.47 | |||
11 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:12.06 | 2:31.07 | 3:51.62 | 5:07.88 | |||
12 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:13.93 | 2:33.31 | 3:51.54 | 5:08.03 | |||
13 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 1:14.50 | 2:34.21 | 3:53.91 | 5:10.61 | |||
14 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:13.41 | 2:32.34 | 3:52.26 | 5:10.74 | |||
15 | Elin Bjurman | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:15.34 | 2:34.73 | 3:54.77 | 5:11.29 | |||
16 | Johanna Vuorinen | 1996 | Cetus | 1:12.03 | 2:31.53 | 3:51.34 | 5:11.60 | |||
17 | Åsa Hambraeus | 1996 | Täby Sim | 1:13.45 | 2:33.90 | 3:54.20 | 5:13.46 | |||
18 | Fanny Strömstedt | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:14.05 | 2:34.24 | 3:55.69 | 5:15.84 | |||
19 | Vanessa Vicko | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:14.86 | 2:36.52 | 3:58.44 | 5:19.88 | |||
20 | Sofia Sandholm | 1995 | Täby Sim | 1:17.58 | 2:40.23 | 4:02.61 | 5:23.43 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 11:24 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 61, 400m Frisim Po C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emil Kaidesoja | 1995 | Cetus | 1:03.58 | 2:12.47 | 3:23.13 | 4:31.30 | |||
2 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:06.26 | 2:16.98 | 3:25.68 | 4:34.12 | |||
3 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:06.71 | 2:17.82 | 3:27.64 | 4:36.17 | |||
4 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:05.53 | 2:16.98 | 3:27.83 | 4:39.05 | |||
5 | Topias Kurikka | 1995 | Cetus | 1:06.10 | 2:17.39 | 3:30.31 | 4:39.18 | |||
6 | Anton Gomez | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:05.75 | 2:17.27 | 3:29.28 | 4:39.71 | |||
7 | Robin Gustafsson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:06.60 | 2:18.60 | 3:31.61 | 4:43.20 | |||
8 | Tuomas Hyvärinen | 1996 | Cetus | 1:04.83 | 2:16.93 | 3:30.92 | 4:43.67 | |||
9 | Conrad Hildebrant | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:08.24 | 2:21.62 | 3:35.25 | 4:45.61 | |||
10 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:10.11 | 2:23.74 | 3:39.54 | 4:51.63 | |||
11 | Pontus Ericsson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:07.57 | 2:20.16 | 3:36.20 | 4:51.82 | |||
12 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 1:09.48 | 2:24.92 | 3:40.58 | 4:53.45 | |||
13 | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | 1:08.99 | 2:24.40 | 3:40.23 | 4:53.72 | |||
14 | Pigg Santeri | 1996 | Cetus | 1:10.69 | 2:25.45 | 3:41.19 | 4:53.81 | |||
15 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:08.23 | 2:22.49 | 3:39.35 | 4:54.18 | |||
16 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 1:11.44 | 2:29.31 | 3:49.36 | 5:09.10 | |||
17 | Amar Kurtovic | 1995 | Simklubben Neptun | 1:10.44 | 2:30.78 | 3:54.26 | 5:15.30 | |||
18 | Eric Skogfors | 1996 | Tunafors Sportklubb | 1:13.15 | 2:35.36 | 4:00.38 | 5:15.36 | |||
19 | Daniel Lönnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:10.46 | 2:31.13 | 3:56.84 | 5:15.42 | |||
20 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:14.78 | 2:38.31 | 4:02.00 | 5:24.92 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 62, 200m Frisim Fl B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lovisa Ericsson | 1993 | Täby Sim | 28.80 | 1:01.34 | 1:34.05 | 2:05.90 | |||
2 | Anna Jonsson | 1994 | Nyköpings Simsällskap | 31.60 | 1:05.68 | 1:38.98 | 2:12.16 | |||
3 | Elli Harju | 1994 | Aurajoen Uinti | 30.49 | 1:04.69 | 1:40.29 | 2:14.60 | |||
4 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 31.26 | 1:06.18 | 1:41.07 | 2:14.79 | |||
5 | Ida Huiskonen | 1994 | Cetus | 31.70 | 1:06.30 | 1:41.77 | 2:15.14 | |||
6 | Frida Truvé | 1993 | Södertörns Simsällskap | 31.09 | 1:05.74 | 1:41.77 | 2:16.85 | |||
7 | Christine Ekman | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.69 | 1:06.85 | 1:43.11 | 2:17.31 | |||
8 | Johanna Lindblom | 1994 | Simklubben Neptun | 32.51 | 1:07.88 | 1:44.68 | 2:20.08 | |||
9 | Jennie Andersson | 1993 | Väsby Simsällskap | 33.07 | 1:09.02 | 1:45.30 | 2:20.15 | |||
10 | Salla Autti | 1994 | Cetus | 33.03 | 1:09.84 | 1:46.39 | 2:20.25 | |||
11 | Frida Jerrå | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.61 | 1:08.08 | 1:44.28 | 2:20.26 | |||
12 | Madeleine Forsgren | 1993 | Järfälla Simsällskap | 32.79 | 1:08.66 | 1:45.29 | 2:21.30 | |||
13 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 33.34 | 1:09.36 | 1:45.76 | 2:21.85 | |||
14 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 32.48 | 1:08.65 | 1:45.46 | 2:22.46 | |||
15 | Victoria Snekkenes | 1994 | Väsby Simsällskap | 33.42 | 1:10.36 | 1:47.03 | 2:23.36 | |||
16 | Liisa Lodi | 1993 | Ujumise Spordiklubi | 32.54 | 1:08.72 | 1:46.28 | 2:23.64 | |||
17 | Camilla Lindquist | 1993 | Södertälje Simsällskap | 31.98 | 1:08.24 | 1:45.99 | 2:23.96 | |||
18 | Victoria Frisk-Garcia | 1994 | Väsby Simsällskap | 33.67 | 1:11.06 | 1:48.33 | 2:24.30 | |||
19 | Ulrika Bygdeman | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 32.50 | 1:08.91 | 1:47.13 | 2:24.46 | |||
20 | Moa Strannerud | 1993 | Södertälje Simsällskap | 34.35 | 1:11.23 | 1:48.01 | 2:25.10 | |||
21 | Isabel Mattsson-Coll | 1993 | Södertälje Simsällskap | 33.26 | 1:09.99 | 1:47.89 | 2:25.15 | |||
22 | Mazy Fritz | 1994 | Södertälje Simsällskap | 32.77 | 1:09.97 | 1:48.55 | 2:26.04 | |||
23 | Ebba Lind | 1993 | Upsala Simsällskap | 34.11 | 1:12.39 | 1:50.87 | 2:29.07 | |||
24 | Filippa Kärrfelt | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 34.77 | 1:12.67 | 1:51.30 | 2:29.40 | |||
25 | Emma Broberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.04 | 1:10.56 | 1:50.16 | 2:29.67 | |||
26 | Jenny Lindberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.81 | 1:11.22 | 1:50.60 | 2:30.27 | |||
27 | Elin Wadelius | 1993 | Södertälje Simsällskap | 34.15 | 1:12.21 | 1:51.32 | 2:30.60 | |||
28 | Sara Sundin | 1994 | Södertörns Simsällskap | 33.92 | 1:11.69 | 1:52.34 | 2:32.59 | |||
29 | Therese Trostemo | 1993 | SK Strängnäs Frisimmare | 34.69 | 1:13.78 | 1:54.18 | 2:33.06 | |||
- | Sara Jacobson | 1993 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 63, 200m Frisim Po B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joakim Q Hammarlind | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.54 | 1:00.43 | 1:30.70 | 1:59.68 | |||
2 | Jesper Björk | 1993 | Järfälla Simsällskap | 28.42 | 1:00.60 | 1:31.69 | 2:00.39 | |||
3 | Joakim Hvalgren | 1993 | Södertörns Simsällskap | 28.82 | 1:00.42 | 1:32.44 | 2:03.67 | |||
4 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 29.52 | 1:01.55 | 1:34.25 | 2:05.98 | |||
5 | Tuomo Aikioniemi | 1994 | Cetus | 28.88 | 1:01.29 | 1:34.35 | 2:07.11 | |||
6 | Enrique Helgeson Portocar | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.71 | 1:01.38 | 1:35.20 | 2:07.79 | |||
7 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 29.14 | 1:02.04 | 1:35.71 | 2:09.22 | |||
8 | Victor Wessén | 1993 | Simklubben Neptun | 29.41 | 1:02.31 | 1:36.23 | 2:09.81 | |||
9 | Fredrik Wik | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.01 | 1:02.43 | 1:37.84 | 2:10.14 | |||
10 | Ernst Winsa | 1993 | Södertörns Simsällskap | 30.68 | 1:03.87 | 1:37.84 | 2:10.50 | |||
11 | Victor Sallhed | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.64 | 1:03.72 | 1:37.90 | 2:10.70 | |||
12 | Oula Soininen | 1994 | Cetus | 31.69 | 1:04.34 | 1:37.54 | 2:10.75 | |||
13 | Kristian Persson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 30.95 | 1:03.84 | 1:38.16 | 2:11.61 | |||
14 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 30.45 | 1:03.12 | 1:37.27 | 2:11.81 | |||
15 | Marcus Källbrink | 1994 | Järfälla Simsällskap | 30.26 | 1:04.22 | 1:38.29 | 2:13.07 | |||
16 | Henri Kyynäräinen | 1994 | Aurajoen Uinti | 29.88 | 1:03.89 | 1:39.36 | 2:13.49 | |||
17 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 31.37 | 1:05.70 | 1:41.40 | 2:15.34 | |||
18 | Niclas Just | 1994 | Tunafors Sportklubb | 29.69 | 1:03.57 | 1:40.30 | 2:15.53 | |||
19 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 31.43 | 1:05.30 | 1:41.10 | 2:15.69 | |||
20 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.88 | 1:04.81 | 1:41.21 | 2:16.47 | |||
21 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 30.43 | 1:05.14 | 1:41.29 | 2:16.78 | |||
22 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 29.90 | 1:04.80 | 1:42.11 | 2:16.89 | |||
23 | Joel Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.05 | 1:04.88 | 1:41.33 | 2:17.29 | |||
24 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 30.85 | 1:05.39 | 1:41.39 | 2:17.35 | |||
25 | Joakim Uhlin | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 31.10 | 1:06.61 | 1:43.16 | 2:20.05 | |||
26 | Sebastian Ridderskans | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 29.93 | 1:05.36 | 1:44.91 | 2:23.25 | |||
27 | Fredrik Dehlin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 33.03 | 1:09.70 | 1:48.59 | 2:26.75 | |||
28 | Marceij Strama | 1993 | Södertörns Simsällskap | 31.94 | 1:09.07 | 1:49.21 | 2:28.88 | |||
29 | Alexander Hellgren | 1994 | Södertörns Simsällskap | 34.25 | 1:13.50 | 1:54.19 | 2:33.79 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:05 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 64, 50m Ryggsim Damer öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Natasha Sundin | 1990 | Spårvägens Simförening | 31.34 | ||||||
2 | Linda Eriksson | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.54 | ||||||
3 | Emma Wahlström | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.53 | ||||||
4 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.71 | ||||||
5 | Hanna Gustavsson | 1992 | Södertörns Simsällskap | 32.76 | ||||||
6 | Viktoria Smidare | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.97 | ||||||
7 | My Wigholm | 1991 | Södertälje Simsällskap | 33.13 | ||||||
8 | Therese Nord | 1993 | Järfälla Simsällskap | 33.14 | ||||||
9 | Micaela Ödling | 1990 | Täby Sim | 33.26 | ||||||
10 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.29 | ||||||
11 | Frida Nilsson | 1992 | Nyköpings Simsällskap | 33.57 | ||||||
12 | Julia Mökkönen | 1996 | Aurajoen Uinti | 34.20 | ||||||
13 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.36 | ||||||
14 | Julia Kindlund | 1994 | Upsala Simsällskap | 34.50 | ||||||
15 | Ramona Raita | 1995 | Aurajoen Uinti | 34.57 | ||||||
16 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 34.64 | ||||||
17 | Moa Strannerud | 1993 | Södertälje Simsällskap | 34.77 | ||||||
18 | Elli Harju | 1994 | Aurajoen Uinti | 34.88 | ||||||
19 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 35.04 | ||||||
20 | Emma Ohlin | 1993 | Täby Sim | 35.29 | ||||||
21 | Cynthia Illanes | 1994 | Södertälje Simsällskap | 35.88 | ||||||
22 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 35.94 | ||||||
23 | Ylva Henriksson | 1994 | Upsala Simsällskap | 36.12 | ||||||
24 | Camilla Hamdi | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.45 | ||||||
25 | Frida Thomasson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.78 | ||||||
26 | Carina Fredriksson | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.95 | ||||||
27 | Lisethe Karlsson | 1991 | Fagersta Simklubb | 37.00 | ||||||
28 | Saga Richter | 1995 | Tunafors Sportklubb | 37.68 | ||||||
29 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 37.72 | ||||||
30 | Amalie Boje | 1995 | Spårvägens Simförening | 37.76 | ||||||
31 | Felicia Fors | 1996 | SK Strängnäs Frisimmare | 37.94 | ||||||
32 | Anna Jonsson | 1994 | Nyköpings Simsällskap | 38.32 | ||||||
32 | Natalie Strömdahl | 1996 | Täby Sim | 38.32 | ||||||
34 | Mathilda Dahlin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 38.37 | ||||||
35 | Isabella Beiron | 1993 | Tunafors Sportklubb | 38.41 | ||||||
36 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 38.50 | ||||||
37 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 38.78 | ||||||
37 | Josefine Norlin | 1996 | Upsala Simsällskap | 38.78 | ||||||
39 | Therese Trostemo | 1993 | SK Strängnäs Frisimmare | 38.84 | ||||||
40 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 39.00 | ||||||
41 | Crystal Ho | 1996 | Täby Sim | 39.05 | ||||||
42 | Sandra Andersson | 1994 | Tunafors Sportklubb | 39.25 | ||||||
43 | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | 39.33 | ||||||
44 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Upsala Simsällskap | 39.87 | ||||||
45 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.62 | ||||||
46 | Anuka Munhzaya | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.67 | ||||||
47 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 41.28 | ||||||
48 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.12 | ||||||
49 | Nathalie Rodhe | 1998 | Simklubben Neptun | 45.15 | ||||||
50 | Jonna Arkevret Söderlund | 1998 | Simklubben Neptun | 47.69 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 16:05 |
Resultat Gren 65 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 65, 50m Ryggsim Herrar öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Konstantin Sundin | 1987 | Spårvägens Simförening | 27.38 | ||||||
2 | Sebastian Holmberg | 1991 | Täby Sim | 28.06 | ||||||
3 | Jesper Björk | 1993 | Järfälla Simsällskap | 28.93 | ||||||
4 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.50 | ||||||
5 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 29.66 | ||||||
6 | Wiljam Rautiainen | 1995 | Aurajoen Uinti | 29.72 | ||||||
7 | Alar Lodi | 1992 | Ujumise Spordiklubi | 29.92 | ||||||
8 | Anton Marcusson | 1989 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.97 | ||||||
9 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 29.99 | ||||||
10 | Jaan-Eerik Past | 1991 | Ujumise Spordiklubi | 30.11 | ||||||
11 | Tuomas Pokkinen | 1995 | Cetus | 30.18 | ||||||
12 | Gustav Henriksson | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.85 | ||||||
13 | Lucas Thomée | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.88 | ||||||
14 | Antonio Lutula | 1993 | Simklubben Neptun | 30.95 | ||||||
15 | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | 31.06 | ||||||
16 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 31.12 | ||||||
17 | Kristoffer Fürst | 1988 | Väsby Simsällskap | 31.22 | ||||||
18 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 31.47 | ||||||
19 | Marcus Pellfolk | 1986 | Täby Sim | 31.71 | ||||||
20 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 32.00 | ||||||
21 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 32.02 | ||||||
22 | Victor Sallhed | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.45 | ||||||
23 | Miika Tianen | 1994 | Cetus | 32.63 | ||||||
24 | Bill Ellboj | 1988 | Simklubben Neptun | 32.70 | ||||||
25 | Niklas Aaltonen | 1994 | Aurajoen Uinti | 32.78 | ||||||
26 | Fredrik Wik | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.82 | ||||||
27 | Henrik Dahlin | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.17 | ||||||
28 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | 33.22 | ||||||
29 | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 33.31 | ||||||
30 | Kristofer Ek | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.53 | ||||||
31 | Oscar Kock | 1995 | Södertälje Simsällskap | 33.69 | ||||||
32 | Philip Söderström | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.30 | ||||||
33 | Alexander Kotevski | 1994 | Tunafors Sportklubb | 34.41 | ||||||
34 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 34.60 | ||||||
35 | Mikael Assarsson | 1994 | Täby Sim | 34.72 | ||||||
36 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 35.66 | ||||||
37 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 35.90 | ||||||
38 | Christoffer Röbech | 1994 | Tunafors Sportklubb | 36.26 | ||||||
39 | Eric Lundström | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 36.83 | ||||||
40 | Ousama Cherif | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.23 | ||||||
41 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 39.59 | ||||||
42 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 39.90 | ||||||
43 | Simon Olivecrona | 1997 | Södertörns Simsällskap | 40.20 | ||||||
44 | Nicklas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.18 | ||||||
45 | Tomas Kaczmarczyk | 1996 | Södertörns Simsällskap | 43.69 | ||||||
46 | Aidan Gärdlund | 1996 | Södertörns Simsällskap | 49.16 | ||||||
- | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Henrik Persson | 1995 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 16:12 |
Resultat Gren 66 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 66, 400m Medley Po B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 1:07.91 | 2:32.03 | 3:54.22 | 5:02.12 | |||
2 | Lachlan Mcpheat | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 1:15.75 | 2:35.05 | 3:59.59 | 5:09.33 | |||
3 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:11.20 | 2:34.57 | 4:01.21 | 5:10.54 | |||
4 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:07.98 | 2:31.32 | 4:03.28 | 5:11.68 | |||
5 | Henri Kyynäräinen | 1994 | Aurajoen Uinti | 1:09.95 | 2:35.06 | 4:06.45 | 5:18.71 | |||
6 | Max Eriksson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:13.21 | 2:40.97 | 4:06.60 | 5:19.81 | |||
7 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:10.43 | 2:34.49 | 4:09.93 | 5:21.40 | |||
8 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:10.28 | 2:37.30 | 4:17.14 | 5:26.71 | |||
9 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:08.47 | 2:39.18 | 4:20.90 | 5:34.37 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 67 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 67, 200m Ryggsim Fl C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 34.16 | 1:11.62 | 1:50.55 | 2:27.71 | |||
2 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 36.07 | 1:14.81 | 1:54.57 | 2:32.76 | |||
3 | Ramona Raita | 1995 | Aurajoen Uinti | 37.15 | 1:16.92 | 1:56.99 | 2:35.83 | |||
4 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 37.08 | 1:17.00 | 1:57.47 | 2:35.93 | |||
5 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 37.47 | 1:18.27 | 1:57.42 | 2:36.00 | |||
6 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.02 | 1:17.24 | 1:57.63 | 2:36.54 | |||
7 | Julia Mökkönen | 1996 | Aurajoen Uinti | 37.30 | 1:18.28 | 2:00.13 | 2:40.89 | |||
8 | Emmy Eneström | 1996 | Simklubben Neptun | 37.93 | 1:19.33 | 2:01.72 | 2:43.08 | |||
9 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.72 | 1:19.31 | 2:01.76 | 2:43.36 | |||
10 | Jenna Lehtinen | 1995 | Aurajoen Uinti | 38.35 | 1:20.63 | 2:03.18 | 2:44.47 | |||
11 | Åsa Hambraeus | 1996 | Täby Sim | 38.81 | 1:20.71 | 2:03.73 | 2:45.10 | |||
12 | Elin Bjurman | 1995 | Väsby Simsällskap | 38.32 | 1:20.65 | 2:03.78 | 2:45.52 | |||
13 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 38.79 | 1:23.08 | 2:07.44 | 2:51.25 | |||
14 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.19 | 1:24.09 | 2:08.21 | 2:51.49 | |||
15 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 40.51 | 1:25.13 | 2:09.98 | 2:53.46 | |||
16 | Saga Richter | 1995 | Tunafors Sportklubb | 41.50 | 1:25.87 | 2:10.16 | 2:53.79 | |||
17 | Linn Olanders | 1996 | Södertälje Simsällskap | 41.57 | 1:26.66 | 2:12.42 | 2:55.25 | |||
18 | Felicia Fors | 1996 | SK Strängnäs Frisimmare | 40.16 | 1:24.99 | 2:11.56 | 2:56.60 | |||
19 | Mathilda Dahlin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 42.49 | 1:28.16 | 2:14.68 | 3:01.11 | |||
20 | Madeleine Bergh | 1996 | Täby Sim | 43.66 | 1:30.94 | 2:17.44 | 3:01.44 | |||
21 | Emma Strömbäck | 1995 | Täby Sim | 42.63 | 1:29.88 | 2:17.94 | 3:05.22 | |||
22 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.37 | 1:33.94 | 2:21.88 | 3:08.76 | |||
23 | Louise Nordmark | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.35 | 1:33.56 | 2:23.41 | 3:12.59 | |||
- | Sara Arpvall | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 68 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:33 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 68, 200m Ryggsim Po C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.55 | 1:08.38 | 1:45.56 | 2:21.26 | |||
2 | Anton Gomez | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.79 | 1:11.48 | 1:49.35 | 2:26.27 | |||
3 | Pigg Santeri | 1996 | Cetus | 34.59 | 1:11.77 | 1:50.03 | 2:27.71 | |||
4 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 35.86 | 1:15.37 | 1:53.85 | 2:31.65 | |||
5 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.84 | 1:15.77 | 1:55.04 | 2:32.95 | |||
6 | Tuomas Hyvärinen | 1996 | Cetus | 37.68 | 1:18.41 | 1:59.95 | 2:40.08 | |||
7 | Theodor Wall | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.39 | 1:17.33 | 1:58.40 | 2:40.21 | |||
8 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.02 | 1:19.28 | 2:01.86 | 2:43.49 | |||
9 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.78 | 1:19.92 | 2:02.14 | 2:43.55 | |||
10 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | 37.10 | 1:18.85 | 2:01.69 | 2:44.39 | |||
11 | Martin Jareman | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 41.90 | 1:25.76 | 2:10.48 | 2:54.29 | |||
12 | Sebastian Enerstrand | 1996 | Södertälje Simsällskap | 41.73 | 1:27.39 | 2:15.10 | 3:00.19 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 16:33 |
Resultat Gren 69 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 69, 200m Fjärilsim Fl A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Rosenquist | 1989 | Järfälla Simsällskap | 32.06 | 1:09.82 | 1:48.02 | 2:25.61 | |||
2 | Nadja Salomonsson | 1992 | Väsby Simsällskap | 32.71 | 1:09.99 | 1:48.61 | 2:26.49 | |||
3 | Sofia Nordin | 1990 | Nyköpings Simsällskap | 33.43 | 1:13.13 | 1:54.69 | 2:36.79 | |||
4 | Sandra Luiga | 1991 | Järfälla Simsällskap | 33.84 | 1:13.68 | 1:55.18 | 2:36.85 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 16:43 |
Resultat Gren 70 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 70, 200m Fjärilsim Po A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Måns Stomvall | 1990 | Tunafors Sportklubb | 29.15 | 1:02.51 | 1:36.43 | 2:09.78 | |||
2 | Niklas Jonsson | 1988 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.30 | 1:06.20 | 1:42.23 | 2:20.66 | |||
3 | Theo Zätterström | 1991 | Simklubben Neptun | 31.04 | 1:07.05 | 1:44.17 | 2:23.12 | |||
4 | Jaan-Eerik Past | 1991 | Ujumise Spordiklubi | 30.98 | 1:06.44 | 1:44.54 | 2:24.49 | |||
5 | Christoffer Tolj | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.56 | 1:10.19 | 1:51.48 | 2:33.61 | |||
6 | Kristofer Ek | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.66 | 1:10.41 | 1:51.64 | 2:33.74 | |||
7 | Niklas Andersson | 1992 | Tunafors Sportklubb | 38.07 | 1:24.39 | 2:10.82 | 2:54.20 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 16:43 |
Resultat Gren 71 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 71, 100m Bröstsim Fl D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Eloranta | 1997 | Cetus | 37.82 | 1:20.13 | |||||
2 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 38.23 | 1:21.17 | |||||
3 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.85 | 1:26.74 | |||||
4 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 40.87 | 1:27.25 | |||||
5 | Lotta Tirri | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.20 | 1:28.31 | |||||
6 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 42.68 | 1:29.38 | |||||
7 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.53 | 1:29.44 | |||||
8 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 42.87 | 1:29.93 | |||||
9 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 44.24 | 1:31.79 | |||||
10 | Tiia Puolakka | 1998 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.99 | 1:32.13 | |||||
11 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 43.76 | 1:32.41 | |||||
12 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.59 | 1:32.77 | |||||
13 | Narie Thuresson | 1997 | Väsby Simsällskap | 44.09 | 1:33.28 | |||||
14 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 45.20 | 1:33.29 | |||||
15 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 45.61 | 1:33.38 | |||||
16 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.51 | 1:35.13 | |||||
16 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.43 | 1:35.13 | |||||
18 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 44.74 | 1:35.24 | |||||
19 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 44.63 | 1:35.51 | |||||
20 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 44.73 | 1:35.76 | |||||
21 | Elin Löfving | 1997 | Tunafors Sportklubb | 45.50 | 1:35.89 | |||||
22 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 45.15 | 1:36.43 | |||||
23 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 44.78 | 1:36.51 | |||||
24 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.17 | 1:36.91 | |||||
25 | Kiia Kagan | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.74 | 1:36.94 | |||||
26 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 46.11 | 1:37.12 | |||||
27 | Amargi Soumi | 1997 | Södertälje Simsällskap | 45.82 | 1:37.21 | |||||
28 | Linda Jaakkola | 1998 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.27 | 1:37.23 | |||||
29 | Sofie Hallberg | 1997 | Södertörns Simsällskap | 44.90 | 1:37.27 | |||||
30 | Elsa Warinowski | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.15 | 1:38.29 | |||||
31 | Ulrika Blom | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 44.82 | 1:39.60 | |||||
32 | Ida Kankare | 1998 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.66 | 1:40.42 | |||||
33 | Isabella Jegebo | 1997 | Simklubben Neptun | 48.03 | 1:41.17 | |||||
34 | Linnea Narebo | 1997 | Väsby Simsällskap | 47.73 | 1:41.29 | |||||
35 | Moa Sundholm | 1997 | Tunafors Sportklubb | 50.40 | 1:44.31 | |||||
36 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 49.80 | 1:44.69 | |||||
37 | Jasmin Juhala | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.71 | 1:45.13 | |||||
38 | Felicia Takman | 1997 | Simklubben Neptun | 48.79 | 1:45.29 | |||||
39 | Amanda Rönn | 1997 | Simklubben Neptun | 50.50 | 1:45.52 | |||||
40 | Nathalie Rodhe | 1998 | Simklubben Neptun | 50.80 | 1:46.15 | |||||
41 | Anna Ekholm | 1998 | Simklubben Neptun | 51.34 | 1:48.37 | |||||
42 | Karolina Hansson | 1997 | Södertälje Simsällskap | 53.00 | 1:49.73 | |||||
43 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 52.04 | 1:53.39 | |||||
44 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 55.02 | 1:58.70 | |||||
45 | Jonna Arkevret Söderlund | 1998 | Simklubben Neptun | 58.50 | 1:59.16 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 16:50 |
Resultat Gren 72 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:54 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 72, 100m Bröstsim Po D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Santeri Horst | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.39 | 1:25.31 | |||||
2 | Valtteri Niemi | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.06 | 1:25.68 | |||||
3 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 40.27 | 1:26.38 | |||||
4 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.30 | 1:27.61 | |||||
5 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 40.89 | 1:28.49 | |||||
6 | Nebay Araya | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.75 | 1:29.34 | |||||
7 | Sandor Barany | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.88 | 1:30.06 | |||||
8 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 42.85 | 1:33.52 | |||||
9 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.14 | 1:34.11 | |||||
10 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 46.36 | 1:36.17 | |||||
11 | Michael Speiner | 1997 | Södertörns Simsällskap | 47.07 | 1:39.62 | |||||
12 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 48.66 | 1:40.14 | |||||
13 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 46.50 | 1:41.01 | |||||
14 | Simon Olivecrona | 1997 | Södertörns Simsällskap | 49.72 | 1:44.46 | |||||
15 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 50.99 | 1:45.42 | |||||
16 | Kevin Chong | 1998 | Södertörns Simsällskap | 49.34 | 1:46.81 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 16:54 |
Resultat Gren 73 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 73, 100m Ryggsim Fl B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Wahlström | 1994 | Spårvägens Simförening | 33.41 | 1:09.27 | |||||
2 | Ida Huiskonen | 1994 | Cetus | 34.21 | 1:09.59 | |||||
3 | Christine Ekman | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.27 | 1:09.94 | |||||
4 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 34.58 | 1:12.34 | |||||
5 | Therese Nord | 1993 | Järfälla Simsällskap | 35.18 | 1:13.04 | |||||
6 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.49 | 1:13.15 | |||||
7 | Julia Kindlund | 1994 | Upsala Simsällskap | 35.86 | 1:13.49 | |||||
8 | Camilla Hamdi | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.38 | 1:15.51 | |||||
9 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.26 | 1:15.65 | |||||
10 | Moa Strannerud | 1993 | Södertälje Simsällskap | 37.34 | 1:15.68 | |||||
11 | Camilla Jitelius | 1994 | Södertörns Simsällskap | 37.34 | 1:16.12 | |||||
12 | Hanna von Sydow | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 36.71 | 1:16.56 | |||||
13 | Eveliina Isoniemi | 1994 | Aurajoen Uinti | 36.49 | 1:16.74 | |||||
14 | Nathalie Rege | 1994 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.03 | 1:17.11 | |||||
15 | Malin Blomquist | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.33 | 1:17.64 | |||||
16 | Evelina Skarp | 1994 | Cetus | 37.85 | 1:18.20 | |||||
17 | Filippa Kärrfelt | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 38.34 | 1:19.01 | |||||
18 | Ylva Henriksson | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.40 | 1:19.12 | |||||
19 | Frida Thomasson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.54 | 1:19.19 | |||||
20 | Melissa Hortobagyi-Wester | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.55 | 1:20.88 | |||||
21 | Sophie Näsström | 1993 | Spårvägens Simförening | 38.63 | 1:22.24 | |||||
22 | Isabella Beiron | 1993 | Tunafors Sportklubb | 39.61 | 1:22.46 | |||||
23 | Cynthia Illanes | 1994 | Södertälje Simsällskap | 38.62 | 1:23.40 | |||||
24 | Therese Trostemo | 1993 | SK Strängnäs Frisimmare | 41.02 | 1:23.59 | |||||
25 | Sandra Andersson | 1994 | Tunafors Sportklubb | 41.04 | 1:24.59 | |||||
26 | Carina Fredriksson | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.74 | 1:25.29 | |||||
27 | Karin Nilsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 43.49 | 1:29.08 | |||||
28 | Wilma Nykvist | 1994 | Södertörns Simsällskap | 47.86 | 1:38.25 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 74 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:07 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 74, 100m Ryggsim Po B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.02 | 1:03.60 | |||||
2 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | Cetus | 31.01 | 1:03.66 | |||||
3 | Jesper Björk | 1993 | Järfälla Simsällskap | 31.43 | 1:03.96 | |||||
4 | Lucas Thomée | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.70 | 1:05.52 | |||||
5 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 31.52 | 1:05.67 | |||||
6 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.67 | 1:06.11 | |||||
7 | Anton Sandäng | 1994 | Täby Sim | 32.53 | 1:06.73 | |||||
8 | Joakim Uhlin | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 32.46 | 1:07.65 | |||||
9 | Antonio Lutula | 1993 | Simklubben Neptun | 33.41 | 1:07.90 | |||||
10 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 33.22 | 1:08.52 | |||||
11 | Cristian Strömberg | 1993 | Upsala Simsällskap | 32.55 | 1:08.88 | |||||
12 | Markus Kron | 1994 | Södertörns Simsällskap | 33.72 | 1:09.60 | |||||
13 | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | 34.38 | 1:09.63 | |||||
14 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 33.77 | 1:10.28 | |||||
15 | Enrique Helgeson Portocar | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.55 | 1:10.38 | |||||
16 | Niklas Aaltonen | 1994 | Aurajoen Uinti | 34.29 | 1:11.63 | |||||
17 | Joakim Q Hammarlind | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.26 | 1:12.14 | |||||
18 | Gustav Oldertz | 1994 | Spårvägens Simförening | 35.12 | 1:13.43 | |||||
19 | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsällskap | 35.90 | 1:14.02 | |||||
20 | Philip Söderström | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.11 | 1:14.46 | |||||
21 | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 36.10 | 1:14.70 | |||||
22 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 36.68 | 1:15.19 | |||||
23 | Max Eriksson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.31 | 1:16.19 | |||||
24 | Alexander Kotevski | 1994 | Tunafors Sportklubb | 37.15 | 1:16.36 | |||||
25 | Marceij Strama | 1993 | Södertörns Simsällskap | 37.31 | 1:16.53 | |||||
26 | Henry Rebmann | 1994 | Väsby Simsällskap | 37.22 | 1:17.88 | |||||
27 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 37.27 | 1:18.10 | |||||
28 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 37.00 | 1:18.13 | |||||
29 | Love Dahlstedt | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 37.65 | 1:18.86 | |||||
30 | Ousama Cherif | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.71 | 1:20.09 | |||||
31 | Fredrik Berntsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 38.49 | 1:20.32 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 17:07 |
Resultat Gren 75 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:25 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 75, 200m Frisim Fl C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.05 | 1:05.58 | 1:39.14 | 2:11.85 | |||
2 | Emilia Markkanen | 1995 | Cetus | 30.94 | 1:05.02 | 1:38.98 | 2:11.99 | |||
3 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.97 | 1:06.03 | 1:40.38 | 2:14.64 | |||
4 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 31.30 | 1:05.51 | 1:40.42 | 2:14.91 | |||
5 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 31.27 | 1:05.74 | 1:41.23 | 2:15.05 | |||
6 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 32.50 | 1:07.54 | 1:42.09 | 2:15.40 | |||
7 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 31.16 | 1:05.94 | 1:41.69 | 2:16.31 | |||
8 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.12 | 1:06.70 | 1:41.84 | 2:16.42 | |||
9 | Mona Juppo | 1996 | Cetus | 31.64 | 1:06.77 | 1:41.86 | 2:16.65 | |||
10 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.39 | 1:05.02 | 1:41.51 | 2:16.75 | |||
11 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.18 | 1:06.47 | 1:42.52 | 2:18.60 | |||
12 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.88 | 1:07.99 | 1:43.67 | 2:19.49 | |||
13 | Karin Åström | 1996 | Järfälla Simsällskap | 32.40 | 1:07.26 | 1:44.23 | 2:19.96 | |||
14 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.77 | 1:08.05 | 1:44.98 | 2:21.09 | |||
15 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.85 | 1:07.83 | 1:45.45 | 2:21.35 | |||
16 | Ilona Hyvärinen | 1995 | Cetus | 32.29 | 1:07.78 | 1:44.41 | 2:21.47 | |||
17 | Jenna Lehtinen | 1995 | Aurajoen Uinti | 33.06 | 1:09.25 | 1:45.98 | 2:21.92 | |||
18 | Nea Rinne | 1995 | Cetus | 33.51 | 1:10.35 | 1:46.76 | 2:21.97 | |||
19 | Petra Johansson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.47 | 1:08.11 | 1:45.82 | 2:22.12 | |||
20 | Fanny Teijonsalo | 1996 | Cetus | 32.21 | 1:08.73 | 1:46.15 | 2:22.41 | |||
21 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 32.90 | 1:08.94 | 1:45.95 | 2:22.96 | |||
22 | Johanna Vuorinen | 1996 | Cetus | 32.26 | 1:09.00 | 1:46.38 | 2:24.50 | |||
23 | Annika Toll | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.41 | 1:10.50 | 1:49.31 | 2:25.24 | |||
24 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 34.03 | 1:10.99 | 1:49.27 | 2:26.48 | |||
25 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 32.44 | 1:09.80 | 1:48.40 | 2:26.63 | |||
26 | Vanessa Vicko | 1996 | Järfälla Simsällskap | 33.75 | 1:10.65 | 1:49.47 | 2:27.42 | |||
27 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 32.63 | 1:10.41 | 1:49.71 | 2:27.65 | |||
28 | Jessica Allberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 33.20 | 1:11.06 | 1:49.68 | 2:27.85 | |||
29 | Åsa Hambraeus | 1996 | Täby Sim | 34.43 | 1:12.07 | 1:51.13 | 2:28.57 | |||
30 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 32.96 | 1:10.55 | 1:50.02 | 2:28.61 | |||
31 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.62 | 1:12.93 | 1:51.92 | 2:29.99 | |||
32 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 33.92 | 1:12.53 | 1:52.40 | 2:30.02 | |||
33 | Fanny Strömstedt | 1996 | Järfälla Simsällskap | 34.94 | 1:13.19 | 1:52.36 | 2:30.90 | |||
34 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.22 | 1:11.84 | 1:52.06 | 2:30.93 | |||
35 | Elin Bjurman | 1995 | Väsby Simsällskap | 34.80 | 1:13.68 | 1:53.60 | 2:31.06 | |||
36 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.82 | 1:14.35 | 1:54.12 | 2:32.21 | |||
37 | Maria Svedberg | 1995 | Järfälla Simsällskap | 34.43 | 1:12.16 | 1:51.71 | 2:32.36 | |||
38 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.55 | 1:13.41 | 1:53.43 | 2:33.01 | |||
39 | Frida Wallentheim | 1996 | Simklubben Neptun | 33.11 | 1:11.20 | 1:51.72 | 2:33.09 | |||
40 | Emilia Ishak | 1996 | Järfälla Simsällskap | 35.93 | 1:16.25 | 1:56.92 | 2:35.33 | |||
40 | Matilda Laukkanen | 1996 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.15 | 1:14.67 | 1:55.66 | 2:35.33 | |||
42 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.23 | 1:16.17 | 1:58.76 | 2:39.23 | |||
43 | Sara Arpvall | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.80 | 1:17.13 | 1:59.47 | 2:39.37 | |||
44 | Saga Stille | 1996 | Södertälje Simsällskap | 36.42 | 1:16.24 | 1:57.50 | 2:39.73 | |||
45 | Felicia Fors | 1996 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.24 | 1:15.91 | 1:58.47 | 2:40.29 | |||
46 | Linnéa Sundman | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.80 | 1:19.75 | 2:01.41 | 2:42.26 | |||
47 | Emma Strömbäck | 1995 | Täby Sim | 36.30 | 1:17.80 | 2:01.38 | 2:43.51 | |||
48 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 36.22 | 1:17.31 | 2:00.26 | 2:43.61 | |||
49 | Madeleine Bergh | 1996 | Täby Sim | 37.76 | 1:20.12 | 2:03.29 | 2:44.40 | |||
50 | Linn Olanders | 1996 | Södertälje Simsällskap | 37.33 | 1:18.92 | 2:02.84 | 2:45.31 | |||
51 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.20 | 1:22.57 | 2:05.74 | 2:48.07 | |||
52 | Louise Nordmark | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.78 | 1:23.45 | 2:08.85 | 2:50.38 | |||
53 | Linnea Fridman | 1995 | Södertälje Simsällskap | 37.52 | 1:21.15 | 2:08.61 | 2:52.02 | |||
54 | Elsa Wadelius | 1995 | Södertälje Simsällskap | 38.80 | 1:23.09 | 2:09.09 | 2:53.76 | |||
55 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 38.57 | 1:22.31 | 2:08.85 | 2:54.79 | |||
56 | Anuka Munhzaya | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.47 | 1:24.82 | 2:12.93 | 3:01.56 | |||
57 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.91 | 1:30.24 | 2:19.90 | 3:08.68 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 17:25 |
Resultat Gren 76 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:37 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 76, 200m Frisim Po C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hannes Nyström | 1995 | Södertörns Simsällskap | 28.92 | 1:01.31 | 1:34.74 | 2:07.48 | |||
2 | Emil Kaidesoja | 1995 | Cetus | 28.50 | 1:00.25 | 1:34.15 | 2:07.95 | |||
3 | Wiljam Rautiainen | 1995 | Aurajoen Uinti | 30.06 | 1:03.43 | 1:36.44 | 2:09.37 | |||
4 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 29.64 | 1:02.52 | 1:37.08 | 2:09.69 | |||
5 | Pontus Ericsson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.16 | 1:03.66 | 1:37.56 | 2:10.85 | |||
6 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 31.74 | 1:06.64 | 1:38.86 | 2:11.14 | |||
7 | Elmo Pakkanen | 1995 | Cetus | 28.93 | 1:01.37 | 1:36.33 | 2:12.40 | |||
8 | Topias Kurikka | 1995 | Cetus | 30.51 | 1:03.99 | 1:38.83 | 2:12.83 | |||
9 | Leon Lindström | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 28.87 | 1:02.38 | 1:39.26 | 2:15.41 | |||
10 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 31.54 | 1:06.66 | 1:40.83 | 2:15.57 | |||
11 | Tuomas Hyvärinen | 1996 | Cetus | 30.58 | 1:04.89 | 1:40.77 | 2:15.82 | |||
12 | Conrad Hildebrant | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.25 | 1:07.14 | 1:43.07 | 2:16.89 | |||
13 | Robin Gustafsson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.17 | 1:04.90 | 1:41.87 | 2:17.36 | |||
14 | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | 31.91 | 1:07.29 | 1:43.00 | 2:18.03 | |||
15 | Oliver Hegardt | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 31.51 | 1:07.27 | 1:44.17 | 2:18.42 | |||
16 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 31.44 | 1:07.50 | 1:44.87 | 2:20.13 | |||
17 | Daniel Lönnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.36 | 1:05.91 | 1:43.82 | 2:22.06 | |||
18 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.10 | 1:09.34 | 1:46.36 | 2:23.70 | |||
19 | Oscar Kock | 1995 | Södertälje Simsällskap | 31.64 | 1:07.46 | 1:45.93 | 2:24.63 | |||
20 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 32.17 | 1:09.73 | 1:48.10 | 2:26.62 | |||
21 | Eric Skogfors | 1996 | Tunafors Sportklubb | 33.45 | 1:11.22 | 1:50.51 | 2:27.66 | |||
22 | Theodor Wall | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.85 | 1:09.10 | 1:48.08 | 2:29.15 | |||
23 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.91 | 1:12.54 | 1:52.07 | 2:30.91 | |||
24 | Sebastian Enerstrand | 1996 | Södertälje Simsällskap | 32.83 | 1:11.79 | 1:52.53 | 2:30.93 | |||
25 | Nathan Mattsson | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 32.46 | 1:10.77 | 1:50.93 | 2:31.40 | |||
26 | Timothy Mackin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 33.68 | 1:12.13 | 1:52.72 | 2:33.58 | |||
27 | Oscar Johannesson Sjölind | 1995 | Simklubben Neptun | 34.48 | 1:13.61 | 1:54.77 | 2:33.86 | |||
28 | Tim Johansson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 32.89 | 1:12.00 | 1:54.13 | 2:34.07 | |||
29 | Edson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 32.68 | 1:11.81 | 1:53.53 | 2:35.43 | |||
30 | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | 32.69 | 1:10.77 | 1:53.12 | 2:35.68 | |||
31 | Christian Backman | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.33 | 1:15.08 | 1:57.92 | 2:37.40 | |||
32 | Porja Seyed | 1995 | Väsby Simsällskap | 34.52 | 1:14.80 | 1:59.29 | 2:38.27 | |||
33 | Martin Jareman | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 36.01 | 1:15.43 | 1:57.10 | 2:38.38 | |||
34 | Samuel Lundgren | 1995 | Simklubben Neptun | 33.05 | 1:12.43 | 1:59.32 | 2:46.17 | |||
35 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 38.85 | 1:22.24 | 2:07.04 | 2:49.14 | |||
36 | Daniel Swahn | 1995 | Väsby Simsällskap | 36.70 | 1:20.77 | 2:07.87 | 2:53.45 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 17:37 |
Resultat Gren 77 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:41 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 77, 200m Ryggsim Fl A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linda Eriksson | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.38 | 1:09.10 | 1:46.23 | 2:22.80 | |||
2 | Anna Åhlin | 1991 | Spårvägens Simförening | 33.94 | 1:10.39 | 1:48.39 | 2:26.43 | |||
3 | Viktoria Smidare | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.39 | 1:14.63 | 1:53.94 | 2:32.35 | |||
4 | Maria Pros | 1992 | Spårvägens Simförening | 40.68 | 1:23.47 | 2:06.99 | 2:48.64 | |||
5 | Martina Wahlström | 1991 | Tunafors Sportklubb | 46.80 | 1:38.62 | 2:31.28 | 3:23.67 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 17:41 |
Resultat Gren 78 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:45 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 78, 200m Ryggsim Po A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kristian Kron | 1992 | Södertörns Simsällskap | 30.09 | 1:01.79 | 1:33.79 | 2:04.98 | |||
2 | Alar Lodi | 1992 | Ujumise Spordiklubi | 31.90 | 1:06.30 | 1:41.61 | 2:15.53 | |||
3 | Gustav Henriksson | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.37 | 1:09.14 | 1:45.79 | 2:22.06 | |||
4 | Jonas Palmqvist | 1990 | Södertörns Simsällskap | 30.46 | 1:04.78 | 1:44.41 | 2:24.63 | |||
5 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 34.39 | 1:11.59 | 1:50.01 | 2:28.85 | |||
6 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 34.22 | 1:12.18 | 1:52.93 | 2:33.03 | |||
7 | Sebastian Johansson | 1989 | Tunafors Sportklubb | 35.11 | 1:14.05 | 1:55.74 | 2:36.63 | |||
8 | Niklas Andersson | 1992 | Tunafors Sportklubb | 41.17 | 1:27.50 | 2:14.52 | 3:00.93 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 17:45 |
Resultat Gren 79 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:56 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 79, 400m Frisim Fl B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lovisa Ericsson | 1993 | Täby Sim | 1:04.02 | 2:13.10 | 3:22.25 | 4:28.78 | |||
2 | Anna Jonsson | 1994 | Nyköpings Simsällskap | 1:06.94 | 2:18.30 | 3:28.91 | 4:38.42 | |||
3 | Linnea Gustafsson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 1:06.83 | 2:18.22 | 3:30.92 | 4:43.19 | |||
4 | Elli Harju | 1994 | Aurajoen Uinti | 1:05.81 | 2:18.65 | 3:32.25 | 4:45.20 | |||
5 | Liisa Lodi | 1993 | Ujumise Spordiklubi | 1:09.43 | 2:21.79 | 3:35.22 | 4:45.30 | |||
6 | Malin Lorge | 1993 | Järfälla Simsällskap | 1:08.42 | 2:20.53 | 3:34.99 | 4:48.81 | |||
7 | Eveliina Isoniemi | 1994 | Aurajoen Uinti | 1:11.03 | 2:25.47 | 3:41.05 | 4:53.33 | |||
8 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 1:11.32 | 2:26.87 | 3:42.15 | 4:55.90 | |||
9 | Salla Autti | 1994 | Cetus | 1:12.77 | 2:29.87 | 3:45.31 | 4:58.41 | |||
10 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 1:12.08 | 2:27.58 | 3:44.93 | 5:00.92 | |||
11 | Victoria Snekkenes | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:11.15 | 2:27.36 | 3:45.76 | 5:02.05 | |||
12 | Victoria Frisk-Garcia | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:13.06 | 2:31.85 | 3:49.45 | 5:03.30 | |||
13 | Olivia Lindqvist | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:11.61 | 2:28.77 | 3:46.79 | 5:03.51 | |||
14 | Siina-Karolina Suominen | 1994 | Aurajoen Uinti | 1:10.04 | 2:30.73 | 3:51.48 | 5:09.58 | |||
15 | Emma Broberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:12.30 | 2:31.65 | 3:51.81 | 5:12.09 | |||
16 | Nathalie Rege | 1994 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:12.21 | 2:33.47 | 3:55.52 | 5:16.90 | |||
17 | Sandra Andersson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 1:19.23 | 2:45.70 | 4:11.68 | 5:37.02 | |||
- | Hannah Walsh | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | DNF | ||||||
- | Therese Trostemo | 1993 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 17:56 |
Resultat Gren 80 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:12 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 80, 400m Frisim Po B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Björk | 1993 | Järfälla Simsällskap | 1:02.05 | 2:08.03 | 3:13.34 | 4:17.45 | |||
2 | Fredrik Åkerlund | 1994 | Cetus | 1:04.30 | 2:13.63 | 3:22.07 | 4:29.88 | |||
3 | Fredrik Wik | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:03.68 | 2:13.07 | 3:23.32 | 4:31.15 | |||
4 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 1:04.97 | 2:15.29 | 3:25.60 | 4:33.87 | |||
5 | Tomas Johansson | 1994 | Cetus | 1:05.76 | 2:16.14 | 3:27.80 | 4:34.89 | |||
6 | Ernst Winsa | 1993 | Södertörns Simsällskap | 1:06.25 | 2:16.29 | 3:26.82 | 4:35.13 | |||
7 | Kristian Persson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 1:05.55 | 2:15.42 | 3:26.00 | 4:36.25 | |||
8 | Oula Soininen | 1994 | Cetus | 1:07.75 | 2:17.80 | 3:28.27 | 4:37.78 | |||
9 | Lucas Thomée | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:06.91 | 2:18.78 | 3:29.01 | 4:39.89 | |||
10 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:07.56 | 2:20.21 | 3:31.83 | 4:40.41 | |||
11 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 1:07.28 | 2:20.08 | 3:32.17 | 4:41.46 | |||
12 | Enrique Helgeson Portocar | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:06.85 | 2:18.68 | 3:31.54 | 4:42.40 | |||
13 | Victor Sallhed | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:06.32 | 2:19.71 | 3:33.26 | 4:42.70 | |||
14 | Tuomo Aikioniemi | 1994 | Cetus | 1:05.89 | 2:19.39 | 3:33.69 | 4:42.78 | |||
15 | Markus Kron | 1994 | Södertörns Simsällskap | 1:06.11 | 2:18.19 | 3:32.14 | 4:45.87 | |||
16 | Marcus Källbrink | 1994 | Järfälla Simsällskap | 1:07.11 | 2:19.84 | 3:31.61 | 4:46.71 | |||
17 | Mikael Assarsson | 1994 | Täby Sim | 1:04.97 | 2:18.79 | 3:33.80 | 4:46.92 | |||
18 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:08.97 | 2:23.37 | 3:38.05 | 4:50.39 | |||
19 | Joel Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:07.28 | 2:22.02 | 3:37.90 | 4:50.60 | |||
20 | Max Eriksson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:07.11 | 2:22.31 | 3:39.86 | 4:55.24 | |||
21 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 1:07.25 | 2:24.54 | 3:42.91 | 4:55.48 | |||
22 | Gustav Oldertz | 1994 | Spårvägens Simförening | 1:09.31 | 2:28.97 | 3:48.02 | 5:04.68 | |||
23 | Christoffer Röbech | 1994 | Tunafors Sportklubb | 1:09.80 | 2:28.79 | 3:50.71 | 5:07.90 | |||
24 | Emil Johansson | 1993 | Norrtälje Simklubb | 1:09.18 | 2:29.51 | 3:51.38 | 5:11.47 | |||
25 | Fredrik Dehlin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:12.73 | 2:33.02 | 3:55.55 | 5:14.58 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 18:12 |
Resultat Gren 81 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:25 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 81, 200m Medley Fl C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 32.15 | 1:12.33 | 1:56.09 | 2:29.76 | |||
2 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.66 | 1:12.91 | 1:57.15 | 2:32.16 | |||
3 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.25 | 1:12.74 | 1:59.19 | 2:32.23 | |||
4 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 33.47 | 1:13.41 | 2:01.25 | 2:36.46 | |||
5 | Hanna Olsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.78 | 1:14.89 | 1:59.87 | 2:38.45 | |||
6 | Emmy Eneström | 1996 | Simklubben Neptun | 34.11 | 1:14.60 | 2:02.70 | 2:39.93 | |||
7 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.78 | 1:15.36 | 2:03.55 | 2:40.20 | |||
8 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 33.06 | 1:15.81 | 2:04.96 | 2:40.78 | |||
9 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 34.95 | 1:17.40 | 2:06.05 | 2:40.87 | |||
10 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 35.57 | 1:19.02 | 2:04.93 | 2:41.34 | |||
11 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.37 | 1:18.92 | 2:06.52 | 2:42.84 | |||
12 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 36.45 | 1:17.18 | 2:05.55 | 2:44.91 | |||
13 | Elsa Arksand | 1996 | Täby Sim | 35.76 | 1:19.75 | 2:08.67 | 2:45.31 | |||
14 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 36.65 | 1:21.25 | 2:10.91 | 2:47.05 | |||
15 | Emilia Ishak | 1996 | Järfälla Simsällskap | 37.71 | 1:24.82 | 2:08.48 | 2:47.19 | |||
16 | Fanny Strömstedt | 1996 | Järfälla Simsällskap | 40.89 | 1:25.97 | 2:09.56 | 2:47.65 | |||
17 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.66 | 1:22.46 | 2:10.82 | 2:48.84 | |||
18 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 36.70 | 1:22.58 | 2:11.68 | 2:50.52 | |||
19 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 35.65 | 1:22.06 | 2:12.42 | 2:50.60 | |||
20 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.87 | 1:24.60 | 2:10.60 | 2:50.64 | |||
21 | Sofia Sandholm | 1995 | Täby Sim | 35.61 | 1:24.61 | 2:10.69 | 2:51.11 | |||
22 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 35.77 | 1:21.63 | 2:11.04 | 2:51.15 | |||
23 | Emelie Finell | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 34.00 | 1:21.70 | 2:11.21 | 2:52.67 | |||
24 | Frida Wallentheim | 1996 | Simklubben Neptun | 37.91 | 1:22.74 | 2:13.35 | 2:53.75 | |||
25 | Annika Toll | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.66 | 1:28.07 | 2:20.00 | 2:55.62 | |||
26 | Linnéa Sundman | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.53 | 1:31.07 | 2:19.23 | 3:01.80 | |||
27 | Mathilda Dahlin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 38.88 | 1:27.30 | 2:19.75 | 3:01.95 | |||
28 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.64 | 1:25.63 | 2:20.65 | 3:02.12 | |||
29 | Josefine Norlin | 1996 | Upsala Simsällskap | 41.31 | 1:30.71 | 2:26.17 | 3:03.12 | |||
30 | Saga Stille | 1996 | Södertälje Simsällskap | 38.74 | 1:26.58 | 2:21.99 | 3:03.39 | |||
31 | Amalie Boje | 1995 | Spårvägens Simförening | 40.56 | 1:27.56 | 2:25.53 | 3:06.87 | |||
32 | Emelie Borell | 1995 | Väsby Simsällskap | 38.01 | 1:29.29 | 2:25.17 | 3:07.70 | |||
33 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Upsala Simsällskap | 38.93 | 1:26.87 | 2:24.24 | 3:08.00 | |||
34 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.27 | 1:35.61 | 2:31.85 | 3:12.82 | |||
35 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 42.52 | 1:33.26 | 2:32.54 | 3:17.87 | |||
- | Felicia Fors | 1996 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 18:25 |
Resultat Gren 82 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:32 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2010 |
Gren 82, 200m Medley Po C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tuomas Pokkinen | 1995 | Cetus | 30.24 | 1:06.72 | 1:48.07 | 2:19.83 | |||
2 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.99 | 1:06.85 | 1:49.80 | 2:22.64 | |||
3 | Anton Gomez | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.40 | 1:09.75 | 1:51.13 | 2:24.79 | |||
4 | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | 30.34 | 1:11.10 | 1:55.69 | 2:30.34 | |||
5 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 33.40 | 1:16.74 | 1:59.06 | 2:31.28 | |||
6 | Leon Lindström | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 31.62 | 1:12.57 | 1:59.96 | 2:34.11 | |||
7 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.20 | 1:13.06 | 1:57.79 | 2:34.31 | |||
8 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 33.28 | 1:14.46 | 2:00.64 | 2:35.74 | |||
9 | Pontus Ericsson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.64 | 1:14.00 | 2:04.69 | 2:38.32 | |||
10 | Conrad Hildebrant | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.41 | 1:13.94 | 2:02.76 | 2:38.60 | |||
11 | Oliver Hegardt | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.73 | 1:16.19 | 2:05.24 | 2:41.42 | |||
12 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.95 | 1:16.47 | 2:06.41 | 2:41.72 | |||
13 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.22 | 1:21.61 | 2:07.47 | 2:44.53 | |||
14 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.26 | 1:19.55 | 2:10.71 | 2:49.59 | |||
15 | Edson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 34.87 | 1:19.03 | 2:10.26 | 2:50.18 | |||
16 | Eric Lundström | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 42.54 | 1:25.95 | 2:12.14 | 2:50.59 | |||
17 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 35.43 | 1:21.05 | 2:13.94 | 2:56.46 | |||
18 | Eric Skogfors | 1996 | Tunafors Sportklubb | 36.54 | 1:23.78 | 2:26.00 | 3:06.96 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.04 | Utskriftsdatum | 23 maj 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 18:32 |