2020-04-10   08:07:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo-Cup

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-aamu

Document
Results
Speed Cup
Place: Organizer: Cetus Espoo
Pool: 25m Competition Date: Sep 28, 2019 to Sep 29, 2019
Event 6, 100m Perhosuinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Luukas Vainio 2003 Cetus Espoo +0.66 57.00
50m: 26.82
100m: 57.00
(30.18)
2 Danil Seksenov 2004 Vanders +0.72 58.34 +1.34
50m: 27.12
100m: 58.34
(31.22)
3 Niklas Hatakka 2003 Cetus Espoo +0.70 59.97 +2.97
50m: 28.24
100m: 59.97
(31.73)
4 Konsta Pekkala 2003 Simmis Wanda ry +0.69 1:02.56 +5.56
50m: 28.96
100m: 1:02.56
(33.60)
5 Joonas Cranston 2003 Nummelan Kisaajat +0.66 1:02.68 +5.68
50m: 28.58
100m: 1:02.68
(34.10)
6 Urho Lyytinen 2003 Uinti Tampere +0.67 1:02.98 +5.98
50m: 29.59
100m: 1:02.98
(33.39)
7 Roni Severinkangas 2003 Cetus Espoo +0.68 1:03.97 +6.97
50m: 29.65
100m: 1:03.97
(34.32)
8 Matias Rasinmäki 2003 Cetus Espoo +0.69 1:05.26 +8.26
50m: 30.09
100m: 1:05.26
(35.17)
9 Jesse Lintusalo 2004 Vanders +0.76 1:06.52 +9.52
50m: 31.13
100m: 1:06.52
(35.39)
10 Oskari Repo 2003 Cetus Espoo +0.72 1:08.11 +11.11
50m: 32.02
100m: 1:08.11
(36.09)
11 Joonas Pylvänäinen 2004 Cetus Espoo +0.24 1:08.21 +11.21
50m: 32.07
100m: 1:08.21
(36.14)
12 Arttu Valonen 2004 ORCA Helsinki +0.72 1:08.23 +11.23
50m: 31.16
100m: 1:08.23
(37.07)
13 Samuel Saari 2004 Cetus Espoo +0.67 1:08.47 +11.47
50m: 32.21
100m: 1:08.47
(36.26)
14 Rony Kulju 2004 Simmis Wanda ry +0.70 1:09.14 +12.14
50m: 32.32
100m: 1:09.14
(36.82)
15 Juuso Pulkkinen 2004 Cetus Espoo +0.66 1:11.25 +14.25
50m: 33.20
100m: 1:11.25
(38.05)
16 Veerti Juurakko 2004 Cetus Espoo +0.35 1:11.63 +14.63
50m: 32.35
100m: 1:11.63
(39.28)
17 Otto Nurminen 2004 Raision Urheilijat +0.78 1:11.85 +14.85
50m: 33.79
100m: 1:11.85
(38.06)
18 Nuutti Laitinen 2004 Cetus Espoo +0.84 1:13.05 +16.05
50m: 32.88
100m: 1:13.05
(40.17)
19 Viktor Asklöf 2004 Cetus Espoo +0.76 1:13.55 +16.55
50m: 33.75
100m: 1:13.55
(39.80)
20 Leo Hautaniemi 2004 Cetus Espoo +0.74 1:20.70 +23.70
50m: 37.03
100m: 1:20.70
(43.67)
- SAMULI MASALIN 2004 Cetus Espoo +0.59 DSQ SW4.4
- Lauri Pyykkö 2004 ORCA Helsinki +0.37 DSQ SW4.4
Event official at: 28.9.2019 10:48:31
Event 6, 100m Perhosuinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kalle Pyykkönen 1996 Uinti Tampere +0.63 55.96
50m: 25.91
100m: 55.96
(30.05)
2 Tuomas Kiviluoma 1993 Cetus Espoo +0.62 56.13 +0.17
50m: 26.28
100m: 56.13
(29.85)
3 Wäinö Koskinen 2002 Uinti Tampere +0.73 58.20 +2.24
50m: 26.96
100m: 58.20
(31.24)
4 Anton Nuottajärvi 2000 Cetus Espoo +0.72 58.33 +2.37
50m: 27.31
100m: 58.33
(31.02)
5 Werneri Koskinen 1998 Uinti Tampere +0.62 58.40 +2.44
50m: 26.97
100m: 58.40
(31.43)
6 Kasper Envalds 2001 Vanders +0.74 1:00.27 +4.31
50m: 27.90
100m: 1:00.27
(32.37)
7 Martti Tervanen 2000 Järvenpään Uintiklubi ry +0.65 1:00.99 +5.03
50m: 28.06
100m: 1:00.99
(32.93)
8 Kristian Johansson 1969 Cetus Espoo +0.77 1:01.25 +5.29
50m: 28.58
100m: 1:01.25
(32.67)
9 Isak Gramen 2001 Cetus Espoo +0.68 1:01.77 +5.81
50m: 27.81
100m: 1:01.77
(33.96)
10 kasper johan nyman 2001 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.71 1:04.30 +8.34
50m: 28.97
100m: 1:04.30
(35.33)
11 Jere Broman 2002 Uinti Tampere +0.76 1:04.75 +8.79
50m: 29.66
100m: 1:04.75
(35.09)
12 Paavo Miettinen 1977 Cetus Espoo +0.90 1:06.23 +10.27
50m: 30.51
100m: 1:06.23
(35.72)
13 Elias Filippovits 2002 ORCA Helsinki +0.65 1:06.86 +10.90
50m: 30.28
100m: 1:06.86
(36.58)
14 Mathias Lindfors 2002 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.40 1:08.22 +12.26
50m: 31.51
100m: 1:08.22
(36.71)
- Roni Kallström 2001 Cetus Espoo DNS
- Eemil Kylmä 2001 Cetus Espoo DNS
Event official at: 28.9.2019 10:48:31
2019-09-28 10:48:36 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Cetus Espoo

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner