Results for Vestkyst Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Vestkyst Cup 2019 | Udskriftsdato | 10 november 2019 | |||
Stvne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangr | Esbjerg Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 08 november 2019 |
Lb 25, 100m Medley Damer, Finaler rg. 0-2004 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Sofie Sjgren | 2002 | Errits Gymnastik Og IF | 31.38 | 1:10.85 | |||||
2 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hrsholm Svmmeforening | 34.64 | 1:14.32 | |||||
3 | Kaya Vennick Haugblle | 2004 | Hrsholm Svmmeforening | 35.77 | 1:16.29 | |||||
4 | Maria Mathiesen | 2004 | Esbjerg Svmmeklub | 36.46 | 1:17.48 | |||||
5 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svmning | 38.65 | 1:22.24 | |||||
6 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svmme Klub | 38.30 | 1:22.89 | |||||
7 | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svmmeklub | 37.75 | 1:23.58 | |||||
8 | Lrke Iversen | 2003 | Errits Gymnastik Og IF | 41.16 | 1:28.49 | |||||
9 | Josefine Lassen | 2003 | Haderslev Svmme Klub | 42.58 | 1:32.27 | |||||
Lb 25, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2005-2006 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Femke Iris Keulen | 2005 | Esbjerg Svmmeklub | 31.50 | 1:11.49 | |||||
2 | Emilie hlenschlger | 2006 | Esbjerg Svmmeklub | 34.82 | 1:13.55 | |||||
3 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | Haderslev Svmme Klub | 35.91 | 1:14.96 | |||||
4 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svmmeklub | 36.03 | 1:17.53 | |||||
5 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svmmeklub | 37.36 | 1:20.62 | |||||
6 | Laura Worm Glsner | 2006 | Esbjerg Svmmeklub | 39.68 | 1:20.94 | |||||
7 | Mille Lindeblad | 2005 | DeltaSwim | 34.58 | 1:21.55 | |||||
8 | Maya hlenschlger Jensen | 2006 | Esbjerg Svmmeklub | 39.50 | 1:22.59 | |||||
9 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svmning | 40.27 | 1:25.24 | |||||
10 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svmme Klub | 42.30 | 1:29.78 | |||||
11 | Tilde Lindeblad | 2006 | DeltaSwim | 40.60 | 1:32.72 | |||||
12 | Nanna W Povlsen | 2005 | Errits Gymnastik Og IF | 45.09 | 1:34.76 | |||||
- | Clara Wesselhoff | 2006 | Haderslev Svmme Klub | DNS | ||||||
Lb 25, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2007-2008 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svmmeklub | 35.90 | 1:20.44 | |||||
2 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svmmeklub | 40.62 | 1:24.74 | |||||
3 | Carolina Schlander | 2007 | Esbjerg Svmmeklub | 43.51 | 1:28.73 | |||||
4 | Rosa Ella Kjems | 2008 | Esbjerg Svmmeklub | 44.78 | 1:30.02 | |||||
5 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 40.89 | 1:30.30 | |||||
6 | Olivia Macartney | 2008 | Esbjerg Svmmeklub | 45.00 | 1:31.19 | |||||
7 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | Esbjerg Svmmeklub | 43.52 | 1:33.95 | |||||
8 | Johanne Riber | 2008 | DeltaSwim | 45.88 | 1:37.23 | |||||
9 | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | Esbjerg Svmmeklub | 46.38 | 1:37.94 | |||||
10 | Lea Timmermand | 2008 | Esbjerg Svmmeklub | 45.70 | 1:38.99 | |||||
11 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | DeltaSwim | 48.16 | 1:44.11 | |||||
12 | Cathrine Boisen | 2008 | Esbjerg Svmmeklub | 49.35 | 1:45.17 | |||||
13 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 56.29 | 1:59.82 | |||||
14 | Carla Vindbjerg | 2008 | Esbjerg Svmmeklub | 1:03.48 | 2:06.10 | |||||
- | Millie Mller | 2007 | Esbjerg Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Christina Dracea Horsbl | 2007 | Esbjerg Svmmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | Esbjerg Svmmeklub | DSQ | afslut ryg p mave | |||||
- | Naya Davidsen | 2008 | Esbjerg Svmmeklub | DSQ | afslut ryg p mave | |||||
Lb 25, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2009-2019 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Caroline Slbech Larsen | 2009 | Esbjerg Svmmeklub | 40.79 | 1:29.37 | |||||
2 | Mille Nrskov Kaltoft | 2009 | Esbjerg Svmmeklub | 46.73 | 1:38.59 | |||||
3 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | Esbjerg Svmmeklub | 46.61 | 1:41.17 | |||||
4 | Dicte Underbjerg | 2010 | Esbjerg Svmmeklub | 50.72 | 1:46.85 | |||||
5 | Mie Bech Bgedal | 2010 | Esbjerg Svmmeklub | 55.99 | 1:54.21 | |||||
6 | Ida Riddersholm | 2009 | Esbjerg Svmmeklub | 52.42 | 1:54.64 | |||||
7 | Thea Aggerholm | 2009 | Esbjerg Svmmeklub | 57.50 | 2:02.91 | |||||
- | Alberte Hansen | 2009 | Esbjerg Svmmeklub | DSQ | afslut ryg p mave | |||||
- | Frida Agerskov | 2009 | Esbjerg Svmmeklub | DSQ | crawlarm v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 10 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:27 |