2020-04-03   05:20:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1- Insim 09:00 start 10:00

Document
Resultat
Arne Borgs minne &TYR sprint 2019
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 2, 100m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 1:15.16
50m: 33.85
100m: 1:15.16
(41.31)
2 William Lagerlöf 2007 Danderyds Simförening +0.31 1:15.81 +0.65
50m: 35.23
100m: 1:15.81
(40.58)
3 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap +0.48 1:16.70 +1.54
50m: 34.72
100m: 1:16.70
(41.98)
4 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap +0.70 1:22.89 +7.73
50m: 38.52
100m: 1:22.89
(44.37)
5 Otto Sahlée 2007 Stockholmspolisens IF SF -.-- 1:24.55 +9.39
50m: 40.06
100m: 1:24.55
(44.49)
6 Jordan Sundström 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:24.60 +9.44
50m: 39.65
100m: 1:24.60
(44.95)
7 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.60 1:24.74 +9.58
50m: 38.58
100m: 1:24.74
(46.16)
8 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 1:27.24 +12.08
50m: 40.34
100m: 1:27.24
(46.90)
9 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap -.-- 1:28.28 +13.12
50m: 39.67
100m: 1:28.28
(48.61)
10 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap -.-- 1:28.29 +13.13
50m: 43.70
100m: 1:28.29
(44.59)
11 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 1:28.55 +13.39
50m: 40.80
100m: 1:28.55
(47.75)
12 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF SF -.-- 1:29.10 +13.94
50m: 39.61
100m: 1:29.10
(49.49)
13 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb +0.49 1:29.50 +14.34
50m: 41.01
100m: 1:29.50
(48.49)
14 Sky Huang 2007 Eskilstuna Simklubb +0.76 1:30.69 +15.53
50m: 41.89
100m: 1:30.69
(48.80)
15 Philip Hedqvist Göthberg 2007 Skuru Idrottsklubb +0.79 1:32.94 +17.78
50m: 42.53
100m: 1:32.94
(50.41)
16 Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 Simklubben Neptun +0.63 1:34.09 +18.93
50m: 43.26
100m: 1:34.09
(50.83)
17 Frank Floren 2007 Stockholmspolisens IF SF -.-- 1:34.16 +19.00
50m: 42.42
100m: 1:34.16
(51.74)
18 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.59 1:34.21 +19.05
50m: 45.70
100m: 1:34.21
(48.51)
19 Theodore McMillan 2007 Stockholmspolisens IF SF -.-- 1:35.00 +19.84
50m: 42.77
100m: 1:35.00
(52.23)
20 Anton Thermaenius 2009 Täby Sim -.-- 1:42.06 +26.90
50m: 47.76
100m: 1:42.06
(54.30)
21 Vide Kling 2007 Åkersberga Simsällskap -.-- 1:47.54 +32.38
50m: 50.21
100m: 1:47.54
(57.33)
- Audunn Kristjansson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.33 DSQ Felaktig vändning
- Vilhelm Perrier 2009 Täby Sim +0.85 DSQ Felaktig vändning
Grenen officiell:  2019-09-29 10:17:57
2019-09-29 10:18:00 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner