Results for Holdstævne Årgang (Øst)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 9 (Finaler) - Officiel |
Stvne navn | Holdstvne for rgangssvmmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stvne by | Birkerd | Udskriftstidspunkt | 09:15 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion og Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 14 september 2019 |
Lb 9, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 0 | 100m | 200m | 300m | Opnet | Status | |
1 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:14.49 | 2:30.10 | 4:02.03 | 5:11.94 | |||
2 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svmmeklub | 1:16.03 | 2:39.32 | 4:11.52 | 5:25.39 | |||
3 | Martine Damborg | 2007 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.78 | 2:41.59 | 4:19.42 | 5:33.85 | |||
4 | Matilde Maage | 2007 | Hovedstadens Svmmeklub | 1:11.60 | 2:34.74 | 4:16.41 | 5:35.80 | |||
5 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Kge Svmmeklub | 1:14.51 | 2:42.99 | 4:25.08 | 5:40.09 | |||
6 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | GTI | 1:14.03 | 2:40.71 | 4:20.87 | 5:40.28 | |||
7 | Alma Mller-Ern | 2006 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.70 | 2:43.86 | 4:21.20 | 5:41.01 | |||
8 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim | 1:16.36 | 2:44.75 | 4:21.86 | 5:41.53 | |||
9 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svmmeklub | 1:26.52 | 2:50.19 | 4:24.07 | 5:41.67 | |||
10 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svmmeklub | 1:21.03 | 2:51.01 | 4:28.13 | 5:46.09 | |||
11 | Rebekka Roed | 2007 | Kge Svmmeklub | 1:26.26 | 2:54.50 | 4:32.82 | 5:49.81 | |||
12 | Mille Giolbas | 2006 | GTI | 1:20.64 | 2:53.18 | 4:36.71 | 5:52.13 | |||
13 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svmmeklub | 1:30.52 | 2:57.90 | 4:32.95 | 5:53.02 | |||
14 | Ada Haslv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svmme Klub | 1:26.59 | 2:53.47 | 4:35.06 | 5:53.19 | |||
15 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingr Svmmeklub | 1:22.76 | 2:57.78 | 4:35.08 | 5:58.92 | |||
16 | Siv Reimer | 2006 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.57 | 2:54.19 | 4:37.11 | 6:02.70 | |||
17 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim | 1:25.00 | 2:58.10 | 4:40.05 | 6:04.82 | |||
18 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svmme Klub | 1:31.99 | 3:04.19 | 4:46.65 | 6:05.04 | |||
19 | Olga Vejlby | 2006 | Helsingr Svmmeklub | 1:20.67 | 2:59.93 | 4:47.83 | 6:11.43 | |||
20 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | GTI | 1:27.48 | 3:05.54 | 4:55.22 | 6:20.37 | |||
21 | Anna Bruun-Mller | 2007 | Hrsholm Svmmeforening | 1:38.95 | 3:20.58 | 5:17.99 | 6:45.75 | |||
22 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svmmeklub | 1:36.44 | 3:17.58 | 5:23.28 | 6:47.83 | |||
- | Amalie Rose Sndergaard | 2006 | Hrsholm Svmmeforening | DSQ | SW 6.5 | |||||
- | Mille Frydendahl | 2006 | Sigma Swim | DSQ | SW 8.4 | |||||
- | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svmme Klub | DSQ | SW 6.2 | |||||
- | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svmmeklub | DSQ | SW 6.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til Sigma SwimBirkerd | Udskriftstidspunkt | 09:15 |