Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Paradiset |
Arrangör: |
Örnsköldsviks Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 9 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Rörteamet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
André Palmén |
2011 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 15:44:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 10-11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Rörteamet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Henze |
2008 |
Umeå Simsällskap |
+0.73 |
|
42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Franzén |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.70 |
|
58.99 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Domeij |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.72 |
|
1:00.14 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noa Adolfsson |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+1.02 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mustafa Aureibi |
2008 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+1.15 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 15:44:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Rörteamet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Jakobsson |
2006 |
Björna Idrottsförening |
+0.84 |
|
59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksander Dragovic |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.95 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mustafa Al-Faiyel |
2007 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alvar Svärdby |
2007 |
Höga Kustens Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 15:44:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Rörteamet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iyas Kalash |
2004 |
Umeå Simsällskap |
+0.72 |
|
32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tom Flodman |
2004 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.64 |
|
37.99 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Lideskog |
2005 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.84 |
|
40.59 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Palm |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.63 |
|
42.44 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Gardfors |
2005 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.77 |
|
46.02 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Sundkvist |
2005 |
Höga Kustens Simsällskap |
+0.77 |
|
50.99 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Abdullah Abdelwahid |
2005 |
Kramfors-Alliansen |
+0.78 |
|
53.99 |
+21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonah Norberg |
2005 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.91 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 15:44:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 16-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Rörteamet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Fahlander |
2003 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.77 |
|
35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Fällman |
2002 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.72 |
|
38.39 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Söderlind |
1976 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.87 |
|
50.86 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 15:44:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 15:45:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|