Resultater for DM Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM kortbane | Udskriftsdato | 07 november 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2019 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Fabio Scozzoli (1988) 25.62 13-12-2017 |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 26.47 13-12-2017 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 20-12-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 861 | 26.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.98 | |||||||||
2 | Philip Greve | 1998 | 770 | 27.54 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.89 | |||||||||
3 | Demir Atasoy | 1987 | 757 | 27.70 | ||||||
Turkish Swimming Team | 27.56 | |||||||||
4 | Berkay Omer Ogretir | 1998 | 719 | 28.18 | ||||||
Turkish Swimming Team | 27.28 | |||||||||
5 | Andreas Hougaard | 2000 | 707 | 28.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.05 | |||||||||
6 | Janus Meinert | 1995 | 693 | 28.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.85 | |||||||||
7 | Rasmus Steenberg | 2000 | 688 | 28.59 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.79 | |||||||||
8 | Niels Ottosen | 1998 | 681 | 28.69 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 27.99 | |||||||||
9 | Antoine Montier | 1993 | 673 | 28.80 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.88 | |||||||||
10 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 653 | 29.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.81 | |||||||||
11 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 651 | 29.12 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.16 | |||||||||
12 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 649 | 29.16 | ||||||
Næstved IF | 28.51 | |||||||||
13 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 647 | 29.18 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.10 | |||||||||
14 | Lawrence Langley | 2001 | 644 | 29.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.80 | |||||||||
15 | Christian Crone | 2001 | 632 | 29.41 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.90 | |||||||||
16 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 625 | 29.53 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.27 | |||||||||
17 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 620 | 29.61 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 29.51 | |||||||||
18 | Alex Kusik | 2002 | 615 | 29.68 | Deltager ikke i finalen | |||||
Slovenská Plavecká Federácia | 29.68 | |||||||||
19 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 605 | 29.85 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.34 | |||||||||
20 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 604 | 29.87 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.80 | |||||||||
21 | Casper Davidsen | 1999 | 602 | 29.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.54 | |||||||||
22 | Magnus Carstensen | 1999 | 587 | 30.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.24 | |||||||||
23 | Joakim Brønnum | 1997 | 586 | 30.17 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Allerød | 29.50 | |||||||||
24 | Casper Krohn | 2001 | 572 | 30.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.35 | |||||||||
25 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 571 | 30.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.53 | |||||||||
26 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 569 | 30.47 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.59 | |||||||||
27 | Andreas L. Damgård | 2000 | 562 | 30.59 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.90 | |||||||||
28 | Carl Terp Larsen | 2001 | 561 | 30.60 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.09 | |||||||||
29 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 549 | 30.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.87 | |||||||||
30 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 541 | 30.97 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.09 | |||||||||
31 | Gustav Nissen | 2001 | 532 | 31.15 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 31.56 | |||||||||
32 | Jonas Ejby | 2000 | 529 | 31.21 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
33 | Owais Hamid | 2000 | 520 | 31.38 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 30.47 | |||||||||
34 | Marcus Christiansen | 2001 | 500 | 31.80 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:38 |