2020-10-24   22:13:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Picasso Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Söndagen den 22 september 10:00 (Insim 09:00)

Document
Resultat
Picasso Cup
Arrangör:
Plats: Sannabadet Kristinehamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 1, 50m Frisim Damer 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nefeli Maria Blithikiotis 2011 Karlstads Simsällskap 227 37.56
2 Dina Muminovic 2010 Karlskoga Simförening 216 38.17 +0.61
3 Maja Englund 2010 Grums Simsällskap 176 40.84 +3.28
4 Mathilda Sörqvist 2010 Åmåls Simsällskap 124 45.96 +8.40
5 Lillian Honoré 2010 Åmåls Simsällskap 121 46.34 +8.78
6 Linnea Heggen 2010 Deje Simsällskap 87 51.60 +14.04
7 Filippa Larsson 2011 Grums Simsällskap 61 57.99 +20.43
8 Emily Thompson 2010 Kristinehamns Simsällskap 55 1:00.19 +22.63
9 Hilda Malm 2011 Kristinehamns Simsällskap 49 1:02.33 +24.77
Grenen officiell:  2019-09-22 10:12:28
Gren 1, 50m Frisim Damer 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabelle Bohlemark 2008 Filipstads Simklubb 317 33.61
2 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap 283 34.89 +1.28
3 Ebbastina Gunnberg 2008 Grums Simsällskap 265 35.66 +2.05
4 Lova Jansson 2008 Karlskoga Simförening 247 36.51 +2.90
5 Ellen Nordquist 2009 Grums Simsällskap 213 38.38 +4.77
6 Noa van Balen 2008 Arvika Simsällskap 199 39.26 +5.65
7 Hilda Carlstedt 2008 Filipstads Simklubb 194 39.57 +5.96
8 Elin Wilde 2008 Karlstads Simsällskap 183 40.36 +6.75
9 Stella Svanberg 2008 Karlskoga Simförening 181 40.48 +6.87
10 Sally Löthgren 2008 Karlskoga Simförening 154 42.77 +9.16
11 Elisabeth Öhlin 2008 Arvika Simsällskap 134 44.77 +11.16
12 Patricia Andersson Johansson 2009 Karlstads Simsällskap 130 45.20 +11.59
13 Ewelina Lantz 2008 Karlskoga Simförening 120 46.36 +12.75
14 Olivia Lundberg 2008 Karlskoga Simförening 120 46.37 +12.76
15 Josefine Spjut 2009 Arvika Simsällskap 91 50.83 +17.22
16 Tuva Basson 2008 Karlskoga Simförening 88 51.42 +17.81
17 Hanna Wahlgren 2009 Kristinehamns Simsällskap 86 51.88 +18.27
18 Isabelle Karlsson 2008 Karlskoga Simförening 83 52.44 +18.83
19 Emma Hansson 2009 Kristinehamns Simsällskap 71 55.26 +21.65
20 Moa Jonsson 2009 Kristinehamns Simsällskap 68 56.11 +22.50
21 Edith Hasselroth 2008 Kristinehamns Simsällskap 49 1:02.41 +28.80
- Signe Lindberg 2008 Karlstads Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-09-22 10:12:28
Gren 1, 50m Frisim Damer 12-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabelle Johansson 2005 Karlskoga Simförening 475 29.38
2 Ida Pettersson 2006 Karlskoga Simförening 412 30.80 +1.42
3 Thea Eriksson 2006 Åmåls Simsällskap 371 31.90 +2.52
4 Rania Rashiid 2006 Karlskoga Simförening 339 32.88 +3.50
5 Linneá Therus 2005 Karlskoga Simförening 316 33.65 +4.27
6 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap 307 33.97 +4.59
7 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap 298 34.31 +4.93
8 ELLEN Lundgren 2007 Arvika Simsällskap 296 34.38 +5.00
9 Ellen Aronsson 2007 Grums Simsällskap 293 34.51 +5.13
10 Ellen Lindner 2005 Karlstads Simsällskap 282 34.96 +5.58
11 Sofie Engvall 2005 Karlstads Simsällskap 275 35.25 +5.87
12 Hanna Dautbegovic 2005 Karlstads Simsällskap 267 35.59 +6.21
13 Wilma Jonsson 2007 Grums Simsällskap 266 35.62 +6.24
14 Felicia Spjut 2006 Arvika Simsällskap 220 37.97 +8.59
15 Hilda Karlsson 2007 Åmåls Simsällskap 216 38.16 +8.78
16 Alva Krona 2006 Karlskoga Simförening 215 38.25 +8.87
17 Alicia Bohlemark 2007 Filipstads Simklubb 204 38.94 +9.56
18 Mari Sletvold-Walby 2005 Karlskoga Simförening 201 39.13 +9.75
19 Elin Malm 2007 Kristinehamns Simsällskap 179 40.62 +11.24
20 Alva Avander 2007 Karlskoga Simförening 171 41.31 +11.93
21 Joline Gustafsson 2007 Arvika Simsällskap 150 43.08 +13.70
22 Julia  Ljunggren 2007 Arvika Simsällskap 128 45.39 +16.01
23 Nelly Björlin 2007 Grums Simsällskap 99 49.43 +20.05
- Mia Larsson 2006 Karlskoga Simförening DNS
- Tracey Söderberg-Gomes 2007 Karlskoga Simförening DNS
Grenen officiell:  2019-09-22 10:12:28
Gren 1, 50m Frisim Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sanna Lekberg 2001 Karlskoga Simförening 423 30.54
2 Carolina Zinati 2000 Kristinehamns Simsällskap 341 32.79 +2.25
3 Alice Bergström 2004 Karlskoga Simförening 339 32.88 +2.34
4 Aurora Tabara 2004 Deje Simsällskap 94 50.27 +19.73
Grenen officiell:  2019-09-22 10:12:28
2019-09-22 10:12:34 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner