2020-10-24   22:34:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Picasso Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Picasso Cup
Arrangör:
Plats: Sannabadet Kristinehamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 1, 50m Frisim Damer 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nefeli Maria Blithikiotis 2011 Karlstads Simsällskap 227 37.56
2 Dina Muminovic 2010 Karlskoga Simförening 216 38.17 +0.61
3 Maja Englund 2010 Grums Simsällskap 176 40.84 +3.28
4 Mathilda Sörqvist 2010 Åmåls Simsällskap 124 45.96 +8.40
5 Lillian Honoré 2010 Åmåls Simsällskap 121 46.34 +8.78
6 Linnea Heggen 2010 Deje Simsällskap 87 51.60 +14.04
7 Filippa Larsson 2011 Grums Simsällskap 61 57.99 +20.43
8 Emily Thompson 2010 Kristinehamns Simsällskap 55 1:00.19 +22.63
9 Hilda Malm 2011 Kristinehamns Simsällskap 49 1:02.33 +24.77
Grenen officiell:  2019-09-22 10:12:28
Gren 1, 50m Frisim Damer 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabelle Bohlemark 2008 Filipstads Simklubb 317 33.61
2 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap 283 34.89 +1.28
3 Ebbastina Gunnberg 2008 Grums Simsällskap 265 35.66 +2.05
4 Lova Jansson 2008 Karlskoga Simförening 247 36.51 +2.90
5 Ellen Nordquist 2009 Grums Simsällskap 213 38.38 +4.77
6 Noa van Balen 2008 Arvika Simsällskap 199 39.26 +5.65
7 Hilda Carlstedt 2008 Filipstads Simklubb 194 39.57 +5.96
8 Elin Wilde 2008 Karlstads Simsällskap 183 40.36 +6.75
9 Stella Svanberg 2008 Karlskoga Simförening 181 40.48 +6.87
10 Sally Löthgren 2008 Karlskoga Simförening 154 42.77 +9.16
11 Elisabeth Öhlin 2008 Arvika Simsällskap 134 44.77 +11.16
12 Patricia Andersson Johansson 2009 Karlstads Simsällskap 130 45.20 +11.59
13 Ewelina Lantz 2008 Karlskoga Simförening 120 46.36 +12.75
14 Olivia Lundberg 2008 Karlskoga Simförening 120 46.37 +12.76
15 Josefine Spjut 2009 Arvika Simsällskap 91 50.83 +17.22
16 Tuva Basson 2008 Karlskoga Simförening 88 51.42 +17.81
17 Hanna Wahlgren 2009 Kristinehamns Simsällskap 86 51.88 +18.27
18 Isabelle Karlsson 2008 Karlskoga Simförening 83 52.44 +18.83
19 Emma Hansson 2009 Kristinehamns Simsällskap 71 55.26 +21.65
20 Moa Jonsson 2009 Kristinehamns Simsällskap 68 56.11 +22.50
21 Edith Hasselroth 2008 Kristinehamns Simsällskap 49 1:02.41 +28.80
- Signe Lindberg 2008 Karlstads Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-09-22 10:12:28
Gren 1, 50m Frisim Damer 12-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabelle Johansson 2005 Karlskoga Simförening 475 29.38
2 Ida Pettersson 2006 Karlskoga Simförening 412 30.80 +1.42
3 Thea Eriksson 2006 Åmåls Simsällskap 371 31.90 +2.52
4 Rania Rashiid 2006 Karlskoga Simförening 339 32.88 +3.50
5 Linneá Therus 2005 Karlskoga Simförening 316 33.65 +4.27
6 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap 307 33.97 +4.59
7 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap 298 34.31 +4.93
8 ELLEN Lundgren 2007 Arvika Simsällskap 296 34.38 +5.00
9 Ellen Aronsson 2007 Grums Simsällskap 293 34.51 +5.13
10 Ellen Lindner 2005 Karlstads Simsällskap 282 34.96 +5.58
11 Sofie Engvall 2005 Karlstads Simsällskap 275 35.25 +5.87
12 Hanna Dautbegovic 2005 Karlstads Simsällskap 267 35.59 +6.21
13 Wilma Jonsson 2007 Grums Simsällskap 266 35.62 +6.24
14 Felicia Spjut 2006 Arvika Simsällskap 220 37.97 +8.59
15 Hilda Karlsson 2007 Åmåls Simsällskap 216 38.16 +8.78
16 Alva Krona 2006 Karlskoga Simförening 215 38.25 +8.87
17 Alicia Bohlemark 2007 Filipstads Simklubb 204 38.94 +9.56
18 Mari Sletvold-Walby 2005 Karlskoga Simförening 201 39.13 +9.75
19 Elin Malm 2007 Kristinehamns Simsällskap 179 40.62 +11.24
20 Alva Avander 2007 Karlskoga Simförening 171 41.31 +11.93
21 Joline Gustafsson 2007 Arvika Simsällskap 150 43.08 +13.70
22 Julia  Ljunggren 2007 Arvika Simsällskap 128 45.39 +16.01
23 Nelly Björlin 2007 Grums Simsällskap 99 49.43 +20.05
- Mia Larsson 2006 Karlskoga Simförening DNS
- Tracey Söderberg-Gomes 2007 Karlskoga Simförening DNS
Grenen officiell:  2019-09-22 10:12:28
Gren 1, 50m Frisim Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sanna Lekberg 2001 Karlskoga Simförening 423 30.54
2 Carolina Zinati 2000 Kristinehamns Simsällskap 341 32.79 +2.25
3 Alice Bergström 2004 Karlskoga Simförening 339 32.88 +2.34
4 Aurora Tabara 2004 Deje Simsällskap 94 50.27 +19.73
Grenen officiell:  2019-09-22 10:12:28
2019-09-22 10:12:34 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Resultat
Picasso Cup
Arrangör:
Plats: Sannabadet Kristinehamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 2, 50m Frisim Herrar 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olof Lindberg 2011 Karlstads Simsällskap 73 48.27
2 Viktor Glawing 2011 Kristinehamns Simsällskap 40 58.93 +10.66
3 Joel Bohlemark 2010 Filipstads Simklubb 32 1:03.17 +14.90
4 Albin Glawing 2013 Kristinehamns Simsällskap 19 1:15.58 +27.31
- Jonathan Edlund 2010 Karlstads Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-09-22 10:22:18
Gren 2, 50m Frisim Herrar 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liam Gustafsson 2009 Grums Simsällskap 162 37.14
2 Milo Thunberg 2008 Karlskoga Simförening 152 37.94 +0.80
3 Arvid Dahlstedt 2008 Deje Simsällskap 123 40.65 +3.51
4 Hugo Stenmark 2009 Karlstads Simsällskap 84 46.16 +9.02
5 Lucas Eriksson 2008 Karlskoga Simförening 70 49.11 +11.97
6 Milton Karlsson Linander 2008 Karlskoga Simförening 45 56.60 +19.46
7 Jonathan Stenbäck 2009 Deje Simsällskap 41 58.57 +21.43
- Vile Ericsson 2009 Åmåls Simsällskap DSQ
- Alfred Källstrand 2008 Kristinehamns Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-09-22 10:22:18
Gren 2, 50m Frisim Herrar 12-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias  Jansson 2006 Karlskoga Simförening 362 28.42
2 Lukas Franz 2005 Karlskoga Simförening 353 28.64 +0.22
3 Linus Åkesson 2005 Karlskoga Simförening 307 30.03 +1.61
4 Hayk Hakobyan 2006 Åmåls Simsällskap 292 30.51 +2.09
5 Erik Bjurenhed 2006 Karlstads Simsällskap 241 32.53 +4.11
6 Melker Karlsson 2006 Karlskoga Simförening 240 32.59 +4.17
7 Mio Gullbrand 2006 Karlskoga Simförening 207 34.24 +5.82
8 Anton Lundman 2006 Karlstads Simsällskap 200 34.62 +6.20
9 Casper Larsson 2006 Grums Simsällskap 199 34.69 +6.27
10 Aron Widström 2007 Karlstads Simsällskap 186 35.49 +7.07
11 Oliwer Lindblom 2007 Arvika Simsällskap 182 35.75 +7.33
12 Samuel Basson 2006 Karlskoga Simförening 168 36.68 +8.26
13 Melwin Pihlgren 2006 Arvika Simsällskap 161 37.24 +8.82
14 Zander Holmgren 2007 Karlstads Simsällskap 148 38.27 +9.85
15 Johan Pellfolk 2007 Karlstads Simsällskap 126 40.36 +11.94
16 Lukas Stein 2005 Karlskoga Simförening 101 43.42 +15.00
17 Alfred Selrot 2007 Karlstads Simsällskap 94 44.41 +15.99
18 Vincent Knasiak 2007 Arvika Simsällskap 79 47.20 +18.78
19 Albin Stodne 2006 Deje Simsällskap 76 47.64 +19.22
Grenen officiell:  2019-09-22 10:22:18
Gren 2, 50m Frisim Herrar 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Svensson 2004 Åmåls Simsällskap 385 27.84
2 Oskar Högqvist 2003 Karlskoga Simförening 370 28.22 +0.38
3 Gabriel Hökemyr 2002 Karlskoga Simförening 350 28.74 +0.90
4 Jacob Roslund 2003 Kristinehamns Simsällskap 316 29.72 +1.88
5 Gabriel Raicu 2003 Karlskoga Simförening 257 31.85 +4.01
6 Robin Lundahl 2004 Åmåls Simsällskap 235 32.83 +4.99
Grenen officiell:  2019-09-22 10:22:18
2019-09-22 10:48:49 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Resultat
Picasso Cup
Arrangör:
Plats: Sannabadet Kristinehamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nefeli Maria Blithikiotis 2011 Karlstads Simsällskap 160 44.87
2 Maja Englund 2010 Grums Simsällskap 109 50.93 +6.06
- Dina Muminovic 2010 Karlskoga Simförening DNS
Grenen officiell:  2019-09-22 10:36:23
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap 225 40.08
2 Isabelle Bohlemark 2008 Filipstads Simklubb 197 41.84 +1.76
3 Lova Jansson 2008 Karlskoga Simförening 173 43.70 +3.62
4 Ebbastina Gunnberg 2008 Grums Simsällskap 164 44.52 +4.44
5 Elin Wilde 2008 Karlstads Simsällskap 124 48.87 +8.79
6 Noa van Balen 2008 Arvika Simsällskap 107 51.34 +11.26
7 Stella Svanberg 2008 Karlskoga Simförening 85 55.42 +15.34
8 Patricia Andersson Johansson 2009 Karlstads Simsällskap 49 1:06.52 +26.44
9 Josefine Spjut 2009 Arvika Simsällskap 39 1:11.70 +31.62
Grenen officiell:  2019-09-22 10:36:23
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 12-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabelle Johansson 2005 Karlskoga Simförening 383 33.55
2 Linneá Therus 2005 Karlskoga Simförening 312 35.93 +2.38
3 Rania Rashiid 2006 Karlskoga Simförening 256 38.36 +4.81
4 Ida Pettersson 2006 Karlskoga Simförening 251 38.60 +5.05
5 Ellen Aronsson 2007 Grums Simsällskap 220 40.35 +6.80
6 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap 211 40.89 +7.34
7 Ellen Lindner 2005 Karlstads Simsällskap 208 41.13 +7.58
8 Sofie Engvall 2005 Karlstads Simsällskap 205 41.32 +7.77
9 Thea Eriksson 2006 Åmåls Simsällskap 205 41.34 +7.79
10 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap 197 41.85 +8.30
11 Wilma Jonsson 2007 Grums Simsällskap 181 43.06 +9.51
12 ELLEN Lundgren 2007 Arvika Simsällskap 176 43.47 +9.92
13 Mari Sletvold-Walby 2005 Karlskoga Simförening 150 45.79 +12.24
14 Alva Avander 2007 Karlskoga Simförening 121 49.23 +15.68
15 Alva Krona 2006 Karlskoga Simförening 118 49.58 +16.03
16 Tracey Söderberg-Gomes 2007 Karlskoga Simförening 110 50.77 +17.22
17 Alicia Bohlemark 2007 Filipstads Simklubb 105 51.62 +18.07
18 Felicia Spjut 2006 Arvika Simsällskap 79 56.69 +23.14
19 Joline Gustafsson 2007 Arvika Simsällskap 58 1:02.73 +29.18
Grenen officiell:  2019-09-22 10:36:23
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Persson 1996 Filipstads Simklubb 485 31.02
2 Sanna Lekberg 2001 Karlskoga Simförening 372 33.89 +2.87
3 Carolina Zinati 2000 Kristinehamns Simsällskap 253 38.51 +7.49
4 Alice Bergström 2004 Karlskoga Simförening 235 39.49 +8.47
Grenen officiell:  2019-09-22 10:36:23
2019-09-22 10:48:52 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Resultat
Picasso Cup
Arrangör:
Plats: Sannabadet Kristinehamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liam Gustafsson 2009 Grums Simsällskap 129 43.04
- Milo Thunberg 2008 Karlskoga Simförening DSQ
- Vile Ericsson 2009 Åmåls Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-09-22 10:46:52
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 12-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias  Jansson 2006 Karlskoga Simförening 274 33.47
2 Linus Åkesson 2005 Karlskoga Simförening 270 33.62 +0.15
3 Lukas Franz 2005 Karlskoga Simförening 243 34.83 +1.36
4 Melker Karlsson 2006 Karlskoga Simförening 160 40.04 +6.57
5 Erik Bjurenhed 2006 Karlstads Simsällskap 152 40.69 +7.22
6 Samuel Basson 2006 Karlskoga Simförening 142 41.67 +8.20
7 Mio Gullbrand 2006 Karlskoga Simförening 128 43.09 +9.62
8 Aron Widström 2007 Karlstads Simsällskap 126 43.33 +9.86
9 Melwin Pihlgren 2006 Arvika Simsällskap 83 49.86 +16.39
10 Johan Pellfolk 2007 Karlstads Simsällskap 81 50.24 +16.77
11 Vincent Knasiak 2007 Arvika Simsällskap 35 1:06.18 +32.71
- Hayk Hakobyan 2006 Åmåls Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-09-22 10:46:52
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oskar Olsson 1995 Filipstads Simklubb 422 28.99
2 Oskar Högqvist 2003 Karlskoga Simförening 358 30.61 +1.62
3 Albin Svensson 2004 Åmåls Simsällskap 357 30.64 +1.65
4 Gabriel Hökemyr 2002 Karlskoga Simförening 288 32.92 +3.93
5 Jacob Roslund 2003 Kristinehamns Simsällskap 274 33.47 +4.48
6 Gabriel Raicu 2003 Karlskoga Simförening 193 37.59 +8.60
Grenen officiell:  2019-09-22 10:46:52
2019-09-22 10:48:54 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Resultat
Picasso Cup
Arrangör:
Plats: Sannabadet Kristinehamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nefeli Maria Blithikiotis 2011 Karlstads Simsällskap +0.75 182 45.24
2 Dina Muminovic 2010 Karlskoga Simförening +0.64 158 47.41 +2.17
3 Maja Englund 2010 Grums Simsällskap +0.73 151 48.18 +2.94
4 Mathilda Sörqvist 2010 Åmåls Simsällskap +0.70 117 52.46 +7.22
5 Lillian Honoré 2010 Åmåls Simsällskap +0.69 106 54.08 +8.84
6 Linnea Heggen 2010 Deje Simsällskap +0.91 62 1:04.58 +19.34
Grenen officiell:  2019-09-22 11:04:28
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap +0.77 251 40.66
2 Signe Lindberg 2008 Karlstads Simsällskap +0.88 229 41.92 +1.26
3 Isabelle Bohlemark 2008 Filipstads Simklubb +0.79 204 43.60 +2.94
4 Lova Jansson 2008 Karlskoga Simförening +0.88 182 45.29 +4.63
5 Hilda Carlstedt 2008 Filipstads Simklubb +0.78 149 48.33 +7.67
6 Ebbastina Gunnberg 2008 Grums Simsällskap +0.78 144 48.91 +8.25
7 Noa van Balen 2008 Arvika Simsällskap +0.92 137 49.68 +9.02
8 Ewelina Lantz 2008 Karlskoga Simförening +0.73 122 51.65 +10.99
9 Sally Löthgren 2008 Karlskoga Simförening +0.96 117 52.45 +11.79
10 Isabelle Karlsson 2008 Karlskoga Simförening +0.95 116 52.57 +11.91
11 Elisabeth Öhlin 2008 Arvika Simsällskap +0.80 114 52.89 +12.23
12 Patricia Andersson Johansson 2009 Karlstads Simsällskap +0.97 89 57.35 +16.69
13 Hanna Wahlgren 2009 Kristinehamns Simsällskap +1.31 81 59.32 +18.66
- Ellen Nordquist 2009 Grums Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-09-22 11:04:28
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 12-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabelle Johansson 2005 Karlskoga Simförening +0.72 342 36.68
2 Linneá Therus 2005 Karlskoga Simförening +0.76 308 37.98 +1.30
3 Rania Rashiid 2006 Karlskoga Simförening +0.65 295 38.56 +1.88
4 Ellen Aronsson 2007 Grums Simsällskap +0.70 263 40.03 +3.35
5 Ida Pettersson 2006 Karlskoga Simförening +0.76 263 40.05 +3.37
6 Thea Eriksson 2006 Åmåls Simsällskap +0.80 260 40.20 +3.52
7 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap +0.86 251 40.67 +3.99
8 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap +0.75 247 40.89 +4.21
9 Hanna Dautbegovic 2005 Karlstads Simsällskap +0.75 223 42.32 +5.64
10 Hilda Karlsson 2007 Åmåls Simsällskap +0.79 221 42.41 +5.73
11 Ellen Lindner 2005 Karlstads Simsällskap +0.76 213 42.92 +6.24
12 ELLEN Lundgren 2007 Arvika Simsällskap +0.84 207 43.36 +6.68
13 Wilma Jonsson 2007 Grums Simsällskap +0.93 189 44.73 +8.05
14 Alva Krona 2006 Karlskoga Simförening +0.78 168 46.50 +9.82
15 Alva Avander 2007 Karlskoga Simförening +0.81 155 47.75 +11.07
16 Mari Sletvold-Walby 2005 Karlskoga Simförening -0.21 154 47.80 +11.12
17 Alicia Bohlemark 2007 Filipstads Simklubb +0.78 140 49.32 +12.64
18 Felicia Spjut 2006 Arvika Simsällskap +0.89 121 51.87 +15.19
19 Julia  Ljunggren 2007 Arvika Simsällskap 95 56.11 +19.43
20 Joline Gustafsson 2007 Arvika Simsällskap +1.23 80 59.42 +22.74
21 Nelly Björlin 2007 Grums Simsällskap +0.90 52 1:08.72 +32.04
- Tracey Söderberg-Gomes 2007 Karlskoga Simförening +0.84 DSQ
- Mia Larsson 2006 Karlskoga Simförening DNS
Grenen officiell:  2019-09-22 11:04:28
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Persson 1996 Filipstads Simklubb +0.85 453 33.41
2 Sanna Lekberg 2001 Karlskoga Simförening +0.84 264 39.99 +6.58
3 Alice Bergström 2004 Karlskoga Simförening +0.77 247 40.86 +7.45
4 Aurora Tabara 2004 Deje Simsällskap +1.02 87 57.87 +24.46
Grenen officiell:  2019-09-22 11:04:28
2019-09-22 11:07:36 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Resultat
Picasso Cup
Arrangör:
Plats: Sannabadet Kristinehamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olof Lindberg 2011 Karlstads Simsällskap +0.76 44 1:02.87
2 Viktor Glawing 2011 Kristinehamns Simsällskap +1.69 26 1:14.42 +11.55
Grenen officiell:  2019-09-22 11:14:53
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vile Ericsson 2009 Åmåls Simsällskap +0.69 112 46.08
2 Milo Thunberg 2008 Karlskoga Simförening +0.81 96 48.50 +2.42
3 Liam Gustafsson 2009 Grums Simsällskap +0.71 90 49.55 +3.47
4 Lucas Eriksson 2008 Karlskoga Simförening +0.98 57 57.44 +11.36
5 Arvid Dahlstedt 2008 Deje Simsällskap +0.78 54 58.43 +12.35
6 Milton Karlsson Linander 2008 Karlskoga Simförening -1.22 36 1:06.73 +20.65
- Hugo Stenmark 2009 Karlstads Simsällskap +0.63 DSQ
Grenen officiell:  2019-09-22 11:14:53
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar 12-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas Franz 2005 Karlskoga Simförening +0.65 273 34.24
2 Linus Åkesson 2005 Karlskoga Simförening +0.64 242 35.61 +1.37
3 Elias  Jansson 2006 Karlskoga Simförening +0.68 223 36.64 +2.40
4 Hayk Hakobyan 2006 Åmåls Simsällskap +0.81 184 39.06 +4.82
5 Mio Gullbrand 2006 Karlskoga Simförening +0.79 176 39.59 +5.35
6 Erik Bjurenhed 2006 Karlstads Simsällskap +0.87 160 40.92 +6.68
7 Casper Larsson 2006 Grums Simsällskap +0.84 157 41.15 +6.91
8 Melker Karlsson 2006 Karlskoga Simförening +0.76 135 43.24 +9.00
9 Samuel Basson 2006 Karlskoga Simförening 103 47.36 +13.12
10 Zander Holmgren 2007 Karlstads Simsällskap +1.19 101 47.63 +13.39
11 Johan Pellfolk 2007 Karlstads Simsällskap +0.82 100 47.72 +13.48
12 Alfred Selrot 2007 Karlstads Simsällskap +0.63 93 48.88 +14.64
13 Aron Widström 2007 Karlstads Simsällskap +0.90 93 48.94 +14.70
14 Melwin Pihlgren 2006 Arvika Simsällskap +1.00 85 50.34 +16.10
15 Vincent Knasiak 2007 Arvika Simsällskap +0.55 58 57.34 +23.10
16 Albin Stodne 2006 Deje Simsällskap 40 1:04.85 +30.61
Grenen officiell:  2019-09-22 11:14:53
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gabriel Hökemyr 2002 Karlskoga Simförening +0.81 313 32.71
2 Albin Svensson 2004 Åmåls Simsällskap +0.73 258 34.89 +2.18
3 Oskar Högqvist 2003 Karlskoga Simförening +0.71 249 35.29 +2.58
4 Gabriel Raicu 2003 Karlskoga Simförening +0.81 197 38.15 +5.44
5 Robin Lundahl 2004 Åmåls Simsällskap +0.80 192 38.50 +5.79
Grenen officiell:  2019-09-22 11:14:53
2019-09-22 11:15:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Resultat
Picasso Cup
Arrangör:
Plats: Sannabadet Kristinehamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 7, Picasso Cup 1000 m  - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Åmåls SS 0 Åmåls Simsällskap 11:51.71
2 Karlskoga SF 0 Karlskoga Simförening 13:47.74 +1:56.0
3 Arvika SS 0 Arvika Simsällskap 14:53.35 +3:01.6
- Karlstads SS 0 Karlstads Simsällskap DSQ
2019-09-22 11:39:00 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Resultat
Picasso Cup
Arrangör:
Plats: Sannabadet Kristinehamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 8, 100m Medley Damer 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nefeli Maria Blithikiotis 2011 Karlstads Simsällskap 191 1:38.00
50m: 45.54
100m: 1:38.00
(52.46)
2 Maja Englund 2010 Grums Simsällskap 123 1:53.53 +15.53
50m: 50.36
100m: 1:53.53
(1:03.17)
3 Mathilda Sörqvist 2010 Åmåls Simsällskap 110 1:57.67 +19.67
50m: 54.66
100m: 1:57.67
(1:03.01)
Grenen officiell:  2019-09-22 12:35:10
Gren 8, 100m Medley Damer 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap 262 1:28.29
50m: 41.02
100m: 1:28.29
(47.27)
2 Isabelle Bohlemark 2008 Filipstads Simklubb 223 1:33.12 +4.83
50m: 43.62
100m: 1:33.12
(49.50)
3 Signe Lindberg 2008 Karlstads Simsällskap 213 1:34.56 +6.27
50m: 47.06
100m: 1:34.56
(47.50)
4 Lova Jansson 2008 Karlskoga Simförening 208 1:35.37 +7.08
50m: 44.90
100m: 1:35.37
(50.47)
5 Ebbastina Gunnberg 2008 Grums Simsällskap 202 1:36.27 +7.98
50m: 45.23
100m: 1:36.27
(51.04)
Grenen officiell:  2019-09-22 12:35:10
Gren 8, 100m Medley Damer 12-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabelle Johansson 2005 Karlskoga Simförening 444 1:14.05
50m: 36.14
100m: 1:14.05
(37.91)
2 Rania Rashiid 2006 Karlskoga Simförening 326 1:22.09 +8.04
50m: 39.08
100m: 1:22.09
(43.01)
3 Linneá Therus 2005 Karlskoga Simförening 310 1:23.43 +9.38
50m: 38.30
100m: 1:23.43
(45.13)
4 Ida Pettersson 2006 Karlskoga Simförening 296 1:24.79 +10.74
50m: 39.94
100m: 1:24.79
(44.85)
5 Thea Eriksson 2006 Åmåls Simsällskap 284 1:25.89 +11.84
50m: 42.03
100m: 1:25.89
(43.86)
6 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap 264 1:28.02 +13.97
50m: 41.31
100m: 1:28.02
(46.71)
7 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap 263 1:28.17 +14.12
50m: 41.57
100m: 1:28.17
(46.60)
8 Ellen Aronsson 2007 Grums Simsällskap 262 1:28.28 +14.23
50m: 39.66
100m: 1:28.28
(48.62)
9 Hanna Dautbegovic 2005 Karlstads Simsällskap 251 1:29.54 +15.49
50m: 42.74
100m: 1:29.54
(46.80)
10 Wilma Jonsson 2007 Grums Simsällskap 233 1:31.83 +17.78
50m: 43.70
100m: 1:31.83
(48.13)
11 Ellen Lindner 2005 Karlstads Simsällskap 232 1:31.96 +17.91
50m: 43.22
100m: 1:31.96
(48.74)
12 Sofie Engvall 2005 Karlstads Simsällskap 231 1:32.06 +18.01
50m: 41.82
100m: 1:32.06
(50.24)
13 ELLEN Lundgren 2007 Arvika Simsällskap 206 1:35.57 +21.52
50m: 44.26
100m: 1:35.57
(51.31)
14 Alva Krona 2006 Karlskoga Simförening 169 1:42.01 +27.96
50m: 47.85
100m: 1:42.01
(54.16)
15 Mari Sletvold-Walby 2005 Karlskoga Simförening 163 1:43.43 +29.38
50m: 47.99
100m: 1:43.43
(55.44)
16 Alva Avander 2007 Karlskoga Simförening 149 1:46.51 +32.46
50m: 48.37
100m: 1:46.51
(58.14)
17 Felicia Spjut 2006 Arvika Simsällskap 133 1:50.70 +36.65
50m: 54.12
100m: 1:50.70
(56.58)
18 Alicia Bohlemark 2007 Filipstads Simklubb 122 1:53.78 +39.73
50m: 51.41
100m: 1:53.78
(1:02.37)
- Tracey Söderberg-Gomes 2007 Karlskoga Simförening DSQ
- Hilda Karlsson 2007 Åmåls Simsällskap DSQ
- Mia Larsson 2006 Karlskoga Simförening DNS
Grenen officiell:  2019-09-22 12:35:10
Gren 8, 100m Medley Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sanna Lekberg 2001 Karlskoga Simförening 326 1:22.04
50m: 38.17
100m: 1:22.04
(43.87)
2 Alice Bergström 2004 Karlskoga Simförening 293 1:25.08 +3.04
50m: 40.94
100m: 1:25.08
(44.14)
Grenen officiell:  2019-09-22 12:35:10
2019-09-22 12:35:15 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Resultat
Picasso Cup
Arrangör:
Plats: Sannabadet Kristinehamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 9, 100m Medley Herrar 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vile Ericsson 2009 Åmåls Simsällskap 127 1:39.74
50m: 48.83
100m: 1:39.74
(50.91)
2 Arvid Dahlstedt 2008 Deje Simsällskap 78 1:57.37 +17.63
50m: 1:00.54
100m: 1:57.37
(56.83)
3 Hugo Stenmark 2009 Karlstads Simsällskap 61 2:07.62 +27.88
50m: 59.73
100m: 2:07.62
(1:07.89)
4 Milton Karlsson Linander 2008 Karlskoga Simförening 42 2:24.48 +44.74
50m: 1:12.30
100m: 2:24.48
(1:12.18)
- Milo Thunberg 2008 Karlskoga Simförening DSQ
- Liam Gustafsson 2009 Grums Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-09-22 12:46:17
Gren 9, 100m Medley Herrar 12-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas Franz 2005 Karlskoga Simförening 322 1:13.27
50m: 35.37
100m: 1:13.27
(37.90)
2 Elias  Jansson 2006 Karlskoga Simförening 300 1:15.00 +1.73
50m: 36.06
100m: 1:15.00
(38.94)
3 Linus Åkesson 2005 Karlskoga Simförening 277 1:17.05 +3.78
50m: 35.83
100m: 1:17.05
(41.22)
4 Hayk Hakobyan 2006 Åmåls Simsällskap 243 1:20.45 +7.18
50m: 39.34
100m: 1:20.45
(41.11)
5 Erik Bjurenhed 2006 Karlstads Simsällskap 205 1:25.13 +11.86
50m: 41.37
100m: 1:25.13
(43.76)
6 Melker Karlsson 2006 Karlskoga Simförening 200 1:25.81 +12.54
50m: 41.54
100m: 1:25.81
(44.27)
7 Casper Larsson 2006 Grums Simsällskap 199 1:26.00 +12.73
50m: 41.48
100m: 1:26.00
(44.52)
8 Mio Gullbrand 2006 Karlskoga Simförening 173 1:30.11 +16.84
50m: 42.94
100m: 1:30.11
(47.17)
9 Samuel Basson 2006 Karlskoga Simförening 139 1:36.86 +23.59
50m: 46.89
100m: 1:36.86
(49.97)
10 Aron Widström 2007 Karlstads Simsällskap 126 1:40.25 +26.98
50m: 47.80
100m: 1:40.25
(52.45)
11 Johan Pellfolk 2007 Karlstads Simsällskap 111 1:44.56 +31.29
50m: 51.44
100m: 1:44.56
(53.12)
12 Zander Holmgren 2007 Karlstads Simsällskap 108 1:45.46 +32.19
50m: 52.25
100m: 1:45.46
(53.21)
13 Melwin Pihlgren 2006 Arvika Simsällskap 108 1:45.50 +32.23
50m: 50.92
100m: 1:45.50
(54.58)
Grenen officiell:  2019-09-22 12:46:17
Gren 9, 100m Medley Herrar 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gabriel Hökemyr 2002 Karlskoga Simförening 370 1:09.95
50m: 33.13
100m: 1:09.95
(36.82)
2 Albin Svensson 2004 Åmåls Simsällskap 354 1:11.04 +1.09
50m: 32.72
100m: 1:11.04
(38.32)
3 Oskar Högqvist 2003 Karlskoga Simförening 305 1:14.65 +4.70
50m: 34.42
100m: 1:14.65
(40.23)
4 Gabriel Raicu 2003 Karlskoga Simförening 227 1:22.33 +12.38
50m: 38.60
100m: 1:22.33
(43.73)
5 Robin Lundahl 2004 Åmåls Simsällskap 226 1:22.40 +12.45
50m: 39.99
100m: 1:22.40
(42.41)
Grenen officiell:  2019-09-22 12:46:17
2019-09-22 12:46:37 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Resultat
Picasso Cup
Arrangör:
Plats: Sannabadet Kristinehamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 10, 50m Bröstsim Damer 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nefeli Maria Blithikiotis 2011 Karlstads Simsällskap 177 50.81
2 Lillian Honoré 2010 Åmåls Simsällskap 121 57.66 +6.85
3 Dina Muminovic 2010 Karlskoga Simförening 120 57.77 +6.96
4 Filippa Larsson 2011 Grums Simsällskap 109 59.63 +8.82
5 Mathilda Sörqvist 2010 Åmåls Simsällskap 108 59.96 +9.15
6 Maja Englund 2010 Grums Simsällskap 93 1:02.92 +12.11
7 Linnea Heggen 2010 Deje Simsällskap 67 1:10.10 +19.29
Grenen officiell:  2019-09-22 13:08:08
Gren 10, 50m Bröstsim Damer 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap 233 46.41
2 Ebbastina Gunnberg 2008 Grums Simsällskap 215 47.67 +1.26
3 Elin Wilde 2008 Karlstads Simsällskap 196 49.14 +2.73
4 Signe Lindberg 2008 Karlstads Simsällskap 186 49.95 +3.54
5 Stella Svanberg 2008 Karlskoga Simförening 175 50.97 +4.56
6 Isabelle Bohlemark 2008 Filipstads Simklubb 172 51.30 +4.89
7 Lova Jansson 2008 Karlskoga Simförening 151 53.63 +7.22
8 Noa van Balen 2008 Arvika Simsällskap 150 53.66 +7.25
9 Elisabeth Öhlin 2008 Arvika Simsällskap 127 56.77 +10.36
10 Olivia Lundberg 2008 Karlskoga Simförening 119 58.05 +11.64
11 Sally Löthgren 2008 Karlskoga Simförening 107 1:00.04 +13.63
12 Josefine Spjut 2009 Arvika Simsällskap 100 1:01.38 +14.97
13 Hanna Wahlgren 2009 Kristinehamns Simsällskap 94 1:02.72 +16.31
14 Ewelina Lantz 2008 Karlskoga Simförening 93 1:02.82 +16.41
15 Tuva Basson 2008 Karlskoga Simförening 93 1:02.83 +16.42
16 Hilda Carlstedt 2008 Filipstads Simklubb 87 1:04.41 +18.00
17 Isabelle Karlsson 2008 Karlskoga Simförening 72 1:08.53 +22.12
18 Patricia Andersson Johansson 2009 Karlstads Simsällskap 70 1:09.21 +22.80
- Emma Hansson 2009 Kristinehamns Simsällskap DSQ
- Ellen Nordquist 2009 Grums Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-09-22 13:08:08
Gren 10, 50m Bröstsim Damer 12-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabelle Johansson 2005 Karlskoga Simförening 461 36.97
2 Rania Rashiid 2006 Karlskoga Simförening 295 42.87 +5.90
3 Hanna Dautbegovic 2005 Karlstads Simsällskap 290 43.13 +6.16
4 Thea Eriksson 2006 Åmåls Simsällskap 276 43.84 +6.87
5 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap 263 44.54 +7.57
6 Linneá Therus 2005 Karlskoga Simförening 259 44.79 +7.82
7 Ellen Aronsson 2007 Grums Simsällskap 252 45.21 +8.24
8 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap 235 46.23 +9.26
9 Ellen Lindner 2005 Karlstads Simsällskap 230 46.55 +9.58
10 Ida Pettersson 2006 Karlskoga Simförening 219 47.37 +10.40
11 Wilma Jonsson 2007 Grums Simsällskap 217 47.52 +10.55
12 Alva Avander 2007 Karlskoga Simförening 156 53.02 +16.05
13 Julia  Ljunggren 2007 Arvika Simsällskap 138 55.14 +18.17
14 Hilda Karlsson 2007 Åmåls Simsällskap 138 55.22 +18.25
15 Felicia Spjut 2006 Arvika Simsällskap 134 55.70 +18.73
16 Tracey Söderberg-Gomes 2007 Karlskoga Simförening 130 56.26 +19.29
17 Alicia Bohlemark 2007 Filipstads Simklubb 89 1:03.78 +26.81
18 Nelly Björlin 2007 Grums Simsällskap 73 1:08.17 +31.20
- Alva Krona 2006 Karlskoga Simförening DSQ
- Mari Sletvold-Walby 2005 Karlskoga Simförening DSQ
- Joline Gustafsson 2007 Arvika Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-09-22 13:08:08
Gren 10, 50m Bröstsim Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sanna Lekberg 2001 Karlskoga Simförening 297 42.76
2 Alice Bergström 2004 Karlskoga Simförening 262 44.60 +1.84
Grenen officiell:  2019-09-22 13:08:08
2019-09-22 13:08:14 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap
Document
Resultat
Picasso Cup
Arrangör:
Plats: Sannabadet Kristinehamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Olof Lindberg 2011 Karlstads Simsällskap DSQ
- Viktor Glawing 2011 Kristinehamns Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-09-22 13:19:22
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vile Ericsson 2009 Åmåls Simsällskap 122 50.82
2 Milo Thunberg 2008 Karlskoga Simförening 97 54.88 +4.06
3 Liam Gustafsson 2009 Grums Simsällskap 97 54.91 +4.09
4 Jonathan Stenbäck 2009 Deje Simsällskap 84 57.63 +6.81
5 Milton Karlsson Linander 2008 Karlskoga Simförening 56 1:05.66 +14.84
6 Hugo Stenmark 2009 Karlstads Simsällskap 54 1:06.72 +15.90
Grenen officiell:  2019-09-22 13:19:22
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar 12-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas Franz 2005 Karlskoga Simförening 353 35.72
2 Elias  Jansson 2006 Karlskoga Simförening 343 36.07 +0.35
3 Casper Larsson 2006 Grums Simsällskap 247 40.23 +4.51
4 Linus Åkesson 2005 Karlskoga Simförening 219 41.86 +6.14
5 Hayk Hakobyan 2006 Åmåls Simsällskap 200 43.14 +7.42
6 Erik Bjurenhed 2006 Karlstads Simsällskap 195 43.47 +7.75
7 Melker Karlsson 2006 Karlskoga Simförening 191 43.79 +8.07
8 Samuel Basson 2006 Karlskoga Simförening 150 47.45 +11.73
9 Mio Gullbrand 2006 Karlskoga Simförening 143 48.27 +12.55
10 Lukas Stein 2005 Karlskoga Simförening 135 49.18 +13.46
11 Oliwer Lindblom 2007 Arvika Simsällskap 129 49.87 +14.15
12 Johan Pellfolk 2007 Karlstads Simsällskap 115 51.81 +16.09
13 Aron Widström 2007 Karlstads Simsällskap 107 53.04 +17.32
14 Zander Holmgren 2007