2020-01-29   06:38:00
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Aalborg Cup 2019

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Fredag eftermiddag

Resultat LÝb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Aalborg Cup    Udskriftsdato  29 november 2019   
  Stśvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  19:13   
  ArrangÝr  Aalborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  29 november 2019         
 
 
LÝb 4, 50m RygsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 1900-2003 
Sponsor: CabInn 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Kloster  2002    595          26.41   
  Thisted SvÝmmeklub  25.95                 
Thor Brunsgaard  2003    543          27.23   
  Hobro SvÝmmeklub  27.01                 
Marius NÝrgaard  2001    500          27.99   
  Hobro SvÝmmeklub  27.66                 
Andreas Egemose Gregersen  2003    445          29.09   
  Horsens SvÝmmeklub  29.11                 
Emil Lykke Grann  2003    390          30.40   
  Silkeborg SvÝmmeklub  30.98                 
Ruben NÝrgaard  2002    389          30.43   
  SvÝmmeklubben Nord  29.35                 
Scott Stegenborg  2000    364          31.11   
  Aalborg SvÝmmeklub  31.57                 
Jonathan L Kristensen  2000    359          31.24   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.37                 
Sune Lyngesen  2003    358          31.28   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.10                 
10  Niklas T. Kristiansen  2000    334          32.00   
  Aalborg SvÝmmeklub  31.20                 
11  Nicklas Bager  2003    316          32.59   
  Thisted SvÝmmeklub  32.55                 
12  Sophus Lund ōe  2003    275          34.15   
  Skanderborg SvÝmmeklub  33.57                 
13  Mathias Jelle Thomsen  2002    187          38.79   
  SvÝmmeklubben SÝhesten  38.07                 
 
LÝb 4, 50m RygsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2004-2005 
Sponsor: CabInn 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Hansen  2004    449          29.01   
  Thisted SvÝmmeklub  28.27                 
Lars Riisgaard-Jensen  2004    405          30.02   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  30.26                 
Simon Kutsko Jensen  2004    363          31.14   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.50                 
Mads Sander Andersen  2004    357          31.32   
  Thisted SvÝmmeklub  31.04                 
Lucas Hansen  2005    340          31.83   
  Hobro SvÝmmeklub  34.72                 
Lukas Aarup-Kristensen  2004    325          32.29   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  35.51                 
Mikkel K. Kristensen  2005    324          32.34   
  Aalborg SvÝmmeklub  33.23                 
Marcus Albśk  2004    310          32.81   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  32.04                 
Sebastian B Lehmann  2004    303          33.06   
  Aalborg SvÝmmeklub  33.41                 
10  Lasse Metz Mondrup  2004    289          33.57   
  Esbjerg SvÝmmeklub  34.54                 
11  Esben Kilde Johansen  2004    260          34.77   
  SvÝmmeklubben SÝhesten  35.71                 
12  Valentin Thordal  2005    235          35.97   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  35.48                 
13  Christian Stoltenborg  2005    202          37.83   
  Swim Team Neptun                   
Sebastian Thielst  2005              DSQ  sv pŚ mav 25m 
  BrÝnderslev SK08  46.99                 
 
LÝb 4, 50m RygsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2006-2019 
Sponsor: CabInn 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolai N. H. SÝrensen  2006    310          32.83   
  Agfs SvÝmmeafdeling  32.99                 
Daniel Marcus Le  2006    295          33.37   
  Agfs SvÝmmeafdeling  33.89                 
Oskar Foss  2006    282          33.87   
  Esbjerg SvÝmmeklub  35.05                 
Frederik Bisgaard  2006    278          34.03   
  Skanderborg SvÝmmeklub  34.11                 
Per Odrich  2006    268          34.44   
  Hobro SvÝmmeklub  34.04                 
Sebastian Braad BjÝrn  2006    262          34.69   
  SvÝmmeklubben Nord  35.90                 
Christian Bakke  2006    262          34.72   
  Thisted SvÝmmeklub  35.93                 
Gustav Dyrbye  2006    258          34.90   
  Thisted SvÝmmeklub  35.47                 
Karl B. Hansen  2006    251          35.21   
  Agfs SvÝmmeafdeling  35.01                 
10  Sigurd S. Kristensen  2008    250          35.23   
  Aalborg SvÝmmeklub  37.11                 
11  Erik Hauge SÝrensen  2007    222          36.69   
  Esbjerg SvÝmmeklub  37.62                 
12  Rasmus Starcke Jeppesen  2008    214          37.14   
  SvÝmmeklubben SÝhesten  38.29                 
13  William Elliot Lumholtz  2006    203          37.75   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  37.68                 
14  Patrick NÝrgaard Andersen  2006    198          38.08   
  Hobro SvÝmmeklub  46.01                 
15  Christian Balslev  2006    193          38.44   
  Hobro SvÝmmeklub  42.33                 
16  Lukas BÝgh Worup  2007    175          39.66   
  Aalborg SvÝmmeklub  41.65                 
17  Sigurd Salskov Iversen  2006    172          39.89   
  Esbjerg SvÝmmeklub  39.42                 
18  Adam Bisgaard  2008    162          40.72   
  Agfs SvÝmmeafdeling  47.20                 
19  Hjalte Gregersen  2008    158          41.06   
  Esbjerg SvÝmmeklub  39.17                 
20  Laurits Winter Poulsen  2007    154          41.42   
  Silkeborg SvÝmmeklub  43.20                 
21  Rasmus Gandrup Nejmann  2007    154          41.45   
  Swim Team Neptun  40.62                 
22  Magnus Rantzau Vejvad  2008    145          42.29   
  Silkeborg SvÝmmeklub  42.89                 
23  Tobias Schwab  2009    131          43.74   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup  49.64                 
24  Eskil Bech-Egstrup  2007    126          44.24   
  SvÝmmeklubben Nord  1:06.56                 
25  Edvin Smajic  2008    123          44.63   
  Aalborg SvÝmmeklub  46.36                 
26  Anton Shishkin  2008    113          45.95   
  Aalborg SvÝmmeklub  48.13                 
27  Johannes Andersen  2008    105          47.07   
  SvÝmmeklubben Nord  48.71                 
28  Victor Thor KrÝyer  2008    97          48.21   
  Odder SvÝmmeklub  51.39                 
29  Albert Brandt-Petersen  2008    86          50.26   
  Aalborg SvÝmmeklub  51.35                 
William Hother Jensen  2008              DNS   
  Odder SvÝmmeklub  55.77                 
Rasmus Norup  2007              DSQ  SW 4,4 Tyvstart 
  Aalborg SvÝmmeklub  38.44                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2019 
Licens til Aalborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark