2020-01-29   06:59:10
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Aalborg Cup 2019

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Fredag eftermiddag

Resultat LÝb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Aalborg Cup    Udskriftsdato  29 november 2019   
  Stśvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  20:44   
  ArrangÝr  Aalborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  29 november 2019         
 
 
LÝb 3, 50m RygsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 1900-2004 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline SÝrensen  2002    671          29.31   
  Thisted SvÝmmeklub  28.73                 
Anna Toft Petersen  2004    550          31.33   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.83                 
Sofie Rasmussen  1999    520          31.92  Deltager ikke i finalen 
  SvÝmmeklubben S 68  30.66                 
Freja RÝjkjśr Rasmussen  2004    489          32.57   
  Swim Team Neptun  32.55                 
Kathrine Bech Nielsen  2004    458          33.29   
  Odder SvÝmmeklub  32.18                 
Emma Kutsko Jensen  2004    440          33.73   
  Aalborg SvÝmmeklub  34.06                 
Anne-Sophie Andersen  2004    440          33.74   
  SvÝmmeklubben Nord  34.59                 
Katrine Kruse Rasmussen  2004    439          33.77   
  Swim Team Neptun  34.93                 
Signe Thomsen  2003    438          33.78   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup  33.82                 
10  Clara Tolderlund  2002    431          33.98   
  Silkeborg SvÝmmeklub  32.26                 
11  Katrine Sofie Wienberg  2002    404          34.72   
  Horsens SvÝmmeklub  33.93                 
12  Clarissa Marie Lauritzen  2003    394          35.00   
  Silkeborg SvÝmmeklub  34.05                 
13  Amalie Holst  2004    390          35.11   
  Skanderborg SvÝmmeklub  33.22                 
14  Kirstine Buus Bendixen  2003    383          35.33   
  Hobro SvÝmmeklub  35.51                 
14  Lise Lindemann-Larsen  2002    383          35.33   
  Thisted SvÝmmeklub  32.20                 
16  Camilla Kjśr  2003    379          35.47   
  Thisted SvÝmmeklub  35.15                 
17  Thea BrÝndum  2004    371          35.71   
  Swim Team Neptun  35.26                 
18  Emma JÝrgensen  2001    370          35.74   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.22                 
19  Zille Haarh Svendsen  2004    346          36.56   
  Aalborg SvÝmmeklub  36.06                 
20  Michelle Bloch SÝrensen  2004    333          37.03   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup  36.37                 
21  Anne Rasmussen Sand  2000    332          37.07   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup  34.95                 
22  Maria Mathiesen  2004    327          37.24   
  Esbjerg SvÝmmeklub  36.51                 
23  Liv Kousgaard  2003    300          38.34   
  Esbjerg SvÝmmeklub  37.25                 
24  Mathilde Thomsen  2004    294          38.59   
  Aarhus Idrśtsforening Af 1900  38.20                 
25  Sarah Salling Larsen  2003    293          38.64   
  HOG-Hinnerup  39.17                 
26  Josefine Wohlfeld Hornbśk  2004    287          38.91   
  Swim Team Neptun  38.43                 
27  Maja M S SÝrensen  2004    277          39.35   
  Aalborg SvÝmmeklub  38.49                 
28  Sisse ō. Nielsen  2003    264          39.99   
  SvÝmmeklubben SÝhesten  39.82                 
29  Jasmina K. Jacobsen  2003    254          40.50   
  Esbjerg SvÝmmeklub  38.12                 
30  Theresa Bertel-ōrum  2003    239          41.32   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  41.42                 
 
LÝb 3, 50m RygsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2005-2006 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Tolderlund  2005    530          31.71   
  Silkeborg SvÝmmeklub  30.70                 
Sofie Kruse Rasmussen  2005    485          32.66   
  Swim Team Neptun  33.67                 
Freja Obert  2006    476          32.86   
  Odder SvÝmmeklub  33.17                 
Laura G. Nedergaard  2005    466          33.10   
  Odder SvÝmmeklub  33.54                 
Camilla NÝrgaard Frost  2005    460          33.23   
  Aalborg SvÝmmeklub  34.91                 
Karoline Prang Andersen  2005    459          33.26   
  Hobro SvÝmmeklub  33.00                 
Clara Hejndorff BÝgsted  2006    454          33.38   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  33.81                 
Stine Mejdahl  2005    438          33.80   
  Aalborg SvÝmmeklub  33.53                 
Luanna Russo  2006    433          33.92   
  Aalborg SvÝmmeklub  35.34                 
10  Cassandra Spring  2005    419          34.30   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  33.48                 
11  Amalie Nyvang Jensen  2005    400          34.82   
  Thisted SvÝmmeklub  35.25                 
12  Kristine Vestergaard  2005    392          35.06   
  BrÝnderslev SK08  35.24                 
13  Nellie Vad Bisgaard  2006    391          35.09   
  Hobro SvÝmmeklub  35.87                 
14  Sarah Froberg Pedersen  2006    390          35.13   
  Silkeborg SvÝmmeklub  35.28                 
15  Svea Tinggaard Larsen  2005    388          35.18   
  Hobro SvÝmmeklub  35.10                 
16  Line Gjelstrup  2006    387          35.22   
  Aalborg SvÝmmeklub  35.49                 
17  Maja Friis  2005    377          35.52   
  Silkeborg SvÝmmeklub  34.46                 
18  Frederikke SÝrensen  2006    361          36.04   
  Thisted SvÝmmeklub  35.94                 
19  Laura Wittenhagen  2006    354          36.28   
  Silkeborg SvÝmmeklub  37.30                 
20  Mia Borup MÝlgaard  2006    352          36.33   
  Silkeborg SvÝmmeklub  37.05                 
21  Freja BjÝrn  2005    348          36.47   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  36.45                 
22  Trine LundÝ Michaelsen  2006    332          37.04   
  Silkeborg SvÝmmeklub  36.19                 
23  Nanna VestergŚrd Johansen  2006    330          37.12   
  Odder SvÝmmeklub  36.23                 
24  Aia Caroline Abel  2006    328          37.22   
  SvÝmmeklubben Nord  36.46                 
25  Elisabeth Leegaard Larsen  2005    323          37.41   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  38.96                 
26  Maja BrÝndum  2006    318          37.57   
  Swim Team Neptun  37.68                 
27  Laura Worm Glśsner  2006    290          38.74   
  Esbjerg SvÝmmeklub  41.59                 
28  Emilia Glisic  2005    286          38.94   
  Silkeborg SvÝmmeklub  38.62                 
29  Frida Juliansdottir  2005    285          38.97   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  38.37                 
30  Elea Amalie Poulsen  2006    257          40.37   
  Silkeborg SvÝmmeklub  40.79                 
31  Amalie Kristensen  2006    245          41.00   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  42.67                 
32  Julie Bertelsen  2005    238          41.39   
  Aalborg SvÝmmeklub  39.43                 
33  Marie V. Petersen  2006    235          41.55   
  Odder SvÝmmeklub  44.80                 
34  Alma Nielsen  2005    233          41.70   
  Aars SvÝmmeklub  44.76                 
35  Sofie Duelund  2005    207          43.33   
  Swim Team Neptun  48.45                 
36  Jennifer Kayuni  2006    193          44.37   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
37  Ida Vinther Fenger  2005    164          46.88   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup                   
 
LÝb 3, 50m RygsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2007-2019 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Amdi Brinkmann  2007    389          35.16   
  Aalborg SvÝmmeklub  36.95                 
Livia Weidick Frische  2007    384          35.29   
  Aalborg SvÝmmeklub  38.89                 
Alma Munk Haugaard  2007    368          35.81   
  Hobro SvÝmmeklub  39.49                 
Amalie Kirkegaard  2007    359          36.09   
  Aalborg SvÝmmeklub  38.45                 
Andrea Bjerring Pedersen  2007    351          36.38   
  Esbjerg SvÝmmeklub  36.45                 
Karen SÝrensen  2007    332          37.04   
  Thisted SvÝmmeklub  37.76                 
Paula Lindberg  2007    311          37.87   
  Silkeborg SvÝmmeklub  36.05                 
Nikoline Hedelund Madsen  2007    299          38.37   
  Aalborg SvÝmmeklub  39.00                 
Neya Damgaard  2007    286          38.93   
  BrÝnderslev SK08  38.70                 
10  Emilie Hundahl Gravesen  2007    271          39.64   
  Thisted SvÝmmeklub  41.30                 
11  Frida V. Nierop-Andersen  2009    269          39.72   
  Silkeborg SvÝmmeklub  43.19                 
12  Caitlin Holbśk Lundager  2007    262          40.11   
  Aalborg SvÝmmeklub  40.09                 
12  Josephine Kviesgaard  2007    262          40.11   
  Esbjerg SvÝmmeklub  41.35                 
14  Isabella Bertelsen  2007    253          40.54   
  Aalborg SvÝmmeklub  42.85                 
15  Iben Thomasen  2008    234          41.65   
  BrÝnderslev SK08  42.07                 
16  Anna Kjśr Nielsen  2008    232          41.73   
  Odder SvÝmmeklub  42.45                 
17  Astrid O. Thomassen  2007    228          41.99   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  42.18                 
18  Alissa Stegenborg  2008    223          42.27   
  Aalborg SvÝmmeklub  47.93                 
19  Signe Laursen  2008    218          42.65   
  Aalborg SvÝmmeklub  44.72                 
20  Sarah Lyse SÝe  2007    216          42.74   
  Odder SvÝmmeklub  44.87                 
21  Olivia Macartney  2008    207          43.36   
  Esbjerg SvÝmmeklub  43.80                 
22  Lea Timmermand  2008    200          43.84   
  Esbjerg SvÝmmeklub  47.75                 
23  Cecilie Anna Nyborg  2010    199          43.94   
  Agfs SvÝmmeafdeling  46.23                 
24  Astrid V. Petersen  2009    193          44.37   
  Odder SvÝmmeklub  46.00                 
25  Ida Siegumfeldt  2007    193          44.38   
  Swim Team Neptun  56.41                 
26  Mia Glerup Nielsen  2007    187          44.81   
  Aars SvÝmmeklub                   
27  Sofie Barack SÝe  2008    186          44.93   
  Esbjerg SvÝmmeklub  44.60                 
28  Ida Larsen  2007    184          45.10   
  SvÝmmeklubben Nord  46.61                 
29  Clara Nielsen  2009    162          47.01   
  Aalborg SvÝmmeklub  57.76                 
30  Mathilde Jensen  2008    156          47.68   
  SvÝmmeklubben Nord                   
31  Anna Bang Jensen  2008    155          47.78   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:10.21                 
32  Marie Pagh Jensen  2008    151          48.12   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
33  Emma Bertelsen  2008    143          48.98   
  SvÝmmeklubben Nord  47.62                 
34  Hilde JÝrgensen  2009    116          52.60   
  Aalborg SvÝmmeklub  52.95                 
35  Ella Bśrentsen  2009    109          53.65   
  Aalborg SvÝmmeklub  52.05                 
36  Sophia Vilsen  2009    88          57.58   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:08.20                 
Freya L. H. Christensen  2008              DNS   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen                   
Lise Ingeborg Christiansen  2007              DNS   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  39.18                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2019 
Licens til Aalborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark