2020-01-29   07:00:56
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Aalborg Cup 2019

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Fredag eftermiddag

Resultat LÝb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Aalborg Cup    Udskriftsdato  29 november 2019   
  Stśvne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  18:33   
  ArrangÝr  Aalborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  29 november 2019         
 
 
LÝb 2, 200m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 1900-2003 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver NÝrgaard Frost  2002    612  27.94  57.67  1:27.78    1:57.02   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:55.31                 
                     
Rune NÝrgaard  2000    581  27.28  57.08  1:28.15    1:59.08   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:57.81                 
                     
Mathias Knudsen  2003    572  28.40  58.93  1:29.31    1:59.67   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:56.49                 
                     
Thomas Schiby  2001    572  27.57  57.74  1:28.91    1:59.69   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:00.48                 
                     
Mathias Lindberg Laursen  2003    514  28.60  59.81  1:31.53    2:04.02   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:00.55                 
                     
Andreas Egemose Gregersen  2003    493  28.26  59.87  1:33.03    2:05.76   
  Horsens SvÝmmeklub  2:16.76                 
                     
Mikkel Hedeby Madsen  2002    445  30.19  1:02.81  1:36.40    2:10.12   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  2:08.26                 
                     
David Johansen  2001    406  30.03  1:03.52  1:38.83    2:14.17   
  SvÝmmeklubben SÝhesten  2:13.01                 
                     
Sophus Lund ōe  2003    386  31.70  1:06.11  1:41.63    2:16.41   
  Skanderborg SvÝmmeklub  2:14.95                 
                     
10  Jens Mejdahl  2003    286  33.31  1:11.57  1:51.49    2:30.79   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:23.03                 
                     
11  Oliver Feldthusen  2003    282  33.56  1:11.22  1:51.78    2:31.49   
  BrÝnderslev SK08  2:31.00                 
                     
12  Sebastian Emil Thomsen  2002    233  35.71  1:16.69  1:59.78    2:41.44   
  SvÝmmeklubben SÝhesten  2:38.22                 
                     
 
LÝb 2, 200m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2004-2005 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer P. Voldbjerg  2005    568  28.47  58.44  1:29.08    1:59.96   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:00.20                 
                     
Morten H. Kobbelgaard  2005    558  28.03  58.76  1:29.59    2:00.66   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:02.09                 
                     
Sebastian JÝrgensen  2005    554  27.38  58.42  1:29.91    2:00.96   
  Thisted SvÝmmeklub  2:02.04                 
                     
Asgar Knakkergaard  2004    547  27.94  59.03  1:30.31    2:01.47   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:02.54                 
                     
Christian Thorhauge  2005    543  28.42  59.08  1:30.37    2:01.74   
  Hobro SvÝmmeklub  2:02.28                 
                     
Casper Johannesen  2004    508  28.96  1:00.28  1:32.07    2:04.51   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:04.63                 
                     
Viktor Enevold SÝrensen  2004    483  27.49  59.40  1:33.13    2:06.57   
  Thisted SvÝmmeklub  2:12.06                 
                     
Inas Ilic  2005    481  28.51  1:00.70  1:34.21    2:06.80   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:04.99                 
                     
Kristian Kjśr  2005    470  29.21  1:01.52  1:34.66    2:07.75   
  Thisted SvÝmmeklub  2:08.86                 
                     
10  Danilo MÝller  2004    430  29.13  1:01.94  1:36.76    2:11.63   
  SvÝmmeklubben Nord  2:13.23                 
                     
11  Thor Bruun Bisgaard  2005    419  30.59  1:04.10  1:38.37    2:12.71   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:16.15                 
                     
12  Simon Kruse Holm  2004    412  30.55  1:04.74  1:39.85    2:13.45   
  Odder SvÝmmeklub  2:15.24                 
                     
13  Esben Kilde Johansen  2004    392  30.26  1:04.31  1:40.55    2:15.76   
  SvÝmmeklubben SÝhesten  2:17.09                 
                     
14  Elias Bock Johansen  2005    387  31.39  1:05.88  1:40.76    2:16.27   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  2:27.13                 
                     
15  Emil Jaworski  2004    387  31.18  1:06.05  1:41.92    2:16.33   
  SvÝmmeklubben Nord  2:16.10                 
                     
16  Elmer Oosterhof  2005    386  31.37  1:06.14  1:41.74    2:16.44   
  Aars SvÝmmeklub  2:16.86                 
                     
17  William Jensen  2005    319  32.34  1:08.95  1:48.31    2:25.37   
  Thisted SvÝmmeklub  2:32.58                 
                     
18  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005    288  33.72  1:11.64  1:51.42    2:30.37   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:37.64                 
                     
19  Christoffer R. Jensen  2004    286  31.64  1:09.13  1:49.54    2:30.77   
  SvÝmmeklubben Nord  2:29.79                 
                     
20  Martin A. ōvre  2005    121  42.66  1:36.07  2:30.93    3:20.58   
  Silkeborg SvÝmmeklub  3:24.24                 
                     
 
LÝb 2, 200m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2006-2019 
Sponsor: BDO 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marcus Juul JÝrgensen  2006    386  31.66  1:05.93  1:41.36    2:16.46   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:21.22                 
                     
Kasper Petersen  2006    376  30.73  1:05.86  1:42.34    2:17.63   
  Skanderborg SvÝmmeklub  2:19.89                 
                     
Anton Egholm Husted  2006    347  31.53  1:07.97  1:45.44    2:21.30   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:25.87                 
                     
Rasmus Olsen  2006    344  31.93  1:07.91  1:45.18    2:21.76   
  Thisted SvÝmmeklub  2:26.24                 
                     
Christian Andersen  2006    330  32.12  1:08.76  1:47.33    2:23.69   
  SvÝmmeklubben Nord  2:26.87                 
                     
Daniel Marcus Le  2006    325  31.31  1:06.87  1:45.58    2:24.39   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:19.63                 
                     
William Bundgaard  2007    316  33.40  1:11.27  1:50.05    2:25.81   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:31.03                 
                     
Jacob Timmermand  2006    315  33.89  1:11.31  1:50.02    2:25.93   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:32.96                 
                     
Nicklas Lorentsen Mikkelsen  2007    315  33.86  1:11.33  1:49.79    2:25.96   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:33.61                 
                     
10  Nicolai N. H. SÝrensen  2006    309  32.16  1:08.65  1:47.72    2:26.88   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:26.48                 
                     
11  Sebastian Rasmussen  2007    290  33.23  1:11.61  1:51.01    2:30.10   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:38.45                 
                     
12  Nikolaj Rasmussen  2006    288  33.19  1:12.59  1:53.37    2:30.33   
  Odder SvÝmmeklub  2:45.25                 
                     
13  Zilas Vilsen  2006    276  35.37  1:14.94  1:54.94    2:32.55   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:35.96                 
                     
14  Kasper Lisberg  2007    272  34.53  1:13.97  1:54.60    2:33.28   
  Odder SvÝmmeklub  2:35.08                 
                     
15  Rasmus Gandrup Nejmann  2007    251  33.87  1:13.62  1:56.80    2:37.47   
  Swim Team Neptun  2:42.47                 
                     
16  Jonas S. H. Frederiksen  2006    250  35.43  1:15.82  1:57.22    2:37.61   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:37.28                 
                     
17  Magnus ōstergaard  2008    237  35.78  1:17.01  1:58.99    2:40.52   
  Hobro SvÝmmeklub  3:05.40                 
                     
18  Peter Suder Lassen  2007    226  36.08  1:17.63  2:01.73    2:43.04   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:51.16                 
                     
19  Anton Sommerlund Jensen  2006    223  35.61  1:17.07  2:00.00    2:43.83   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:50.07                 
                     
20  Ludvig MÝller  2007    220  37.77  1:19.97  2:03.36    2:44.43   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
21  Sebastian Eliasen  2006    212  36.91  1:18.83  2:03.58    2:46.55   
  SvÝmmeklubben Nord  2:44.87                 
                     
22  Casper Holm Andersen  2007    209  36.45  1:19.47  2:03.46    2:47.44   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:49.27                 
                     
23  Hjalte Gregersen  2008    207  39.55  1:25.12  2:09.17    2:47.83   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:23.47                 
                     
24  Thor Jakobsen  2007    204  37.39  1:19.31  2:04.20    2:48.78   
  Agfs SvÝmmeafdeling  3:00.53                 
                     
25  Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007    203  38.02  1:21.20  2:05.59    2:48.95   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:53.68                 
                     
26  Oscar HŚgensen  2008    202  38.53  1:22.60  2:07.10    2:49.28   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:07.90                 
                     
27  Aske T Jensen  2007    174  41.39  1:27.69  2:13.05    2:57.92   
  Silkeborg SvÝmmeklub  3:04.71                 
                     
28  Christian Guldbrandt  2007    159  40.20  1:27.79  2:15.34    3:03.10   
  Agfs SvÝmmeafdeling  3:27.52                 
                     
29  Eskil Bech-Egstrup  2007    150  40.80  1:28.81  2:18.77    3:06.87   
  SvÝmmeklubben Nord                   
                     
30  Thor Hvolby  2007    145  44.79  1:34.96  2:24.99    3:08.85   
  SvÝmmeklubben Nord  3:07.44                 
                     
31  Victor Thor KrÝyer  2008    137  42.68  1:33.75  2:25.20    3:12.44   
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
32  Victor Juhl  2007    135  44.36  1:35.37  2:27.06    3:13.48   
  Agfs SvÝmmeafdeling  3:29.58                 
                     
33  Mikkel Juhl  2007    123  45.02  1:36.34  2:29.58    3:19.71   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
34  Albert Hoffmeyer  2008    119  44.06  1:37.72  2:30.91    3:21.53   
  Agfs SvÝmmeafdeling  3:22.78                 
                     
35  Johannes Andersen  2008    119  45.56  1:38.68  2:32.40    3:21.84   
  SvÝmmeklubben Nord  4:01.11                 
                     
36  Frederik K. Pedersen  2008    112  42.85  1:36.10  2:31.09    3:25.63   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
37  Johannes Brixen  2009    111  46.54  1:39.97  2:32.27    3:26.42   
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
Elliott Mitaine  2006              DNS   
  Skanderborg SvÝmmeklub  2:40.34                 
                     
Lucas SkjÝdt Broe  2007              DSQ  SW 4,4 Tyvstart 
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  2:42.94                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2019 
Licens til Aalborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark