Resultat för Aalborg Cup 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1900-2004 |
Sponsor: Sportsconcept Internatio |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 622 | 29.80 | 1:03.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.54 | |||||||||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | 583 | 31.05 | 1:05.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.83 | |||||||||
3 | Frida Saks Justesen | 2004 | 541 | 32.02 | 1:06.98 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.26 | |||||||||
4 | Anna Toft Petersen | 2004 | 449 | 33.09 | 1:11.31 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.30 | |||||||||
5 | Emilie Sofie Hansen | 2001 | 446 | 33.42 | 1:11.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.54 | |||||||||
6 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 443 | 33.61 | 1:11.60 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.08 | |||||||||
7 | Camilla Kjær | 2003 | 439 | 33.42 | 1:11.84 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:08.95 | |||||||||
8 | Emma Jørgensen | 2001 | 403 | 33.56 | 1:13.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.76 | |||||||||
9 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 383 | 34.89 | 1:15.15 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:23.91 | |||||||||
10 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 343 | 35.32 | 1:17.95 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.11 | |||||||||
11 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | 336 | 36.06 | 1:18.54 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:17.99 | |||||||||
12 | Ida Kristensen | 2004 | 257 | 38.33 | 1:25.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:22.50 | |||||||||
13 | Iben Schønwandt | 2003 | 255 | 38.68 | 1:26.05 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:51.93 | |||||||||
14 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | 236 | 40.42 | 1:28.26 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:28.79 | |||||||||
15 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 235 | 39.67 | 1:28.47 | |||||
Swim Team Neptun | 1:41.81 | |||||||||
- | Jackie Gade | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.73 | |||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Sportsconcept Internatio |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 596 | 31.26 | 1:04.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.39 | |||||||||
2 | Louise Lie Thisted | 2005 | 540 | 31.50 | 1:07.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.38 | |||||||||
3 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 506 | 31.97 | 1:08.53 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:08.88 | |||||||||
4 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 493 | 32.31 | 1:09.09 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:09.44 | |||||||||
5 | Matilde Bager | 2005 | 491 | 32.50 | 1:09.21 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.14 | |||||||||
6 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 467 | 33.08 | 1:10.35 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.30 | |||||||||
7 | Amalie Tolderlund | 2005 | 464 | 31.94 | 1:10.51 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.06 | |||||||||
8 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 454 | 33.51 | 1:11.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.13 | |||||||||
9 | Ida Hovmark | 2005 | 398 | 33.80 | 1:14.21 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.20 | |||||||||
10 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 394 | 34.65 | 1:14.44 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.01 | |||||||||
11 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 386 | 35.29 | 1:14.99 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:12.31 | |||||||||
12 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 385 | 34.14 | 1:15.05 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.07 | |||||||||
13 | Pernille Petersen | 2006 | 381 | 34.28 | 1:15.32 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.64 | |||||||||
14 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 380 | 34.47 | 1:15.33 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.99 | |||||||||
15 | Freja Obert | 2006 | 360 | 33.55 | 1:16.74 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:14.66 | |||||||||
16 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 351 | 35.52 | 1:17.38 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:20.03 | |||||||||
17 | Lucca Filipowicz | 2005 | 322 | 36.21 | 1:19.67 | |||||
Grenaa Svømmeklub | 1:25.01 | |||||||||
18 | Maja Friis | 2005 | 315 | 35.79 | 1:20.23 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:23.93 | |||||||||
19 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 310 | 36.23 | 1:20.64 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.89 | |||||||||
20 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | 268 | 37.76 | 1:24.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:23.38 | |||||||||
21 | Maja Brøndum | 2006 | 253 | 39.35 | 1:26.24 | |||||
Swim Team Neptun | 1:28.81 | |||||||||
22 | Freja Bjørn | 2005 | 244 | 37.49 | 1:27.33 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:24.62 | |||||||||
23 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 215 | 41.07 | 1:31.10 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:32.95 | |||||||||
24 | Anne-Sofie S. Overgaard | 2005 | 186 | 42.17 | 1:35.55 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:40.83 | |||||||||
25 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | 138 | 46.36 | 1:45.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:23.35 | |||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Sportsconcept Internatio |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristiane Frøslev | 2007 | 375 | 33.97 | 1:15.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.35 | |||||||||
2 | Alma Munk Haugaard | 2007 | 348 | 35.70 | 1:17.61 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:20.91 | |||||||||
3 | Emilie Pedersen | 2007 | 329 | 36.34 | 1:19.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.08 | |||||||||
4 | Therese Baird | 2007 | 284 | 37.74 | 1:23.02 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:22.32 | |||||||||
5 | Paula Lindberg | 2007 | 275 | 39.58 | 1:23.91 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:34.14 | |||||||||
6 | Freja Jørgensen | 2008 | 249 | 39.94 | 1:26.74 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:45.37 | |||||||||
7 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 247 | 40.85 | 1:26.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:37.11 | |||||||||
8 | Iben Thomasen | 2008 | 184 | 44.30 | 1:35.98 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:38.12 | |||||||||
9 | Katinka Folke Jensen | 2007 | 182 | 46.10 | 1:36.29 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | 181 | 45.01 | 1:36.40 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:56.29 | |||||||||
11 | Malou Callisen | 2007 | 175 | 42.89 | 1:37.61 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Clara Nielsen | 2009 | 155 | 45.79 | 1:41.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:42.68 | |||||||||
13 | Ema Ilic | 2009 | 152 | 44.18 | 1:42.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:57.52 | |||||||||
14 | Lea Timmermand | 2008 | 137 | 48.12 | 1:45.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:53.61 | |||||||||
15 | Maise Kristensen | 2008 | 133 | 50.15 | 1:46.75 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:56.60 | |||||||||
16 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | 117 | 49.20 | 1:51.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | 96 | 52.18 | 1:59.16 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | 84 | 57.50 | 2:04.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Anna Bang Jensen | 2008 | 66 | 59.67 | 2:14.51 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lise Ingeborg Christiansen | 2007 | DNS | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:59.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:26 |