Results for Aalborg Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup | Udskriftsdato | 30 november 2019 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1900-2004 |
Sponsor: Beaute Pacifique |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 668 | 26.22 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.13 | |||||||||
2 | Freja Romanski | 2003 | 598 | 27.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.60 | |||||||||
3 | Camilla Ottesen | 2000 | 573 | 27.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 25.72 | |||||||||
4 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 572 | 27.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.60 | |||||||||
5 | Jackie Gade | 1998 | 567 | 27.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.34 | |||||||||
6 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 547 | 28.03 | ||||||
Swim Team Neptun | 27.25 | |||||||||
7 | Amalie Bærentsen | 2000 | 535 | 28.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.36 | |||||||||
8 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 531 | 28.30 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aalborg Svømmeklub | 27.91 | |||||||||
9 | Emma Jørgensen | 2001 | 520 | 28.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.27 | |||||||||
10 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 507 | 28.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.38 | |||||||||
11 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 501 | 28.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.21 | |||||||||
12 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 494 | 28.99 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 28.88 | |||||||||
13 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 469 | 29.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.84 | |||||||||
13 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 469 | 29.51 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.36 | |||||||||
15 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 453 | 29.85 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.53 | |||||||||
16 | Emilie Sofie Hansen | 2001 | 450 | 29.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.28 | |||||||||
17 | Clara Tolderlund | 2002 | 447 | 29.98 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.29 | |||||||||
18 | Maja Volke | 2002 | 430 | 30.37 | ||||||
Swim Team Neptun | 29.27 | |||||||||
19 | Signe Lauridsen Vorgod | 2002 | 420 | 30.60 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 30.13 | |||||||||
20 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 418 | 30.65 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.00 | |||||||||
21 | Maria Mathiesen | 2004 | 409 | 30.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.15 | |||||||||
22 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 403 | 31.03 | ||||||
Swim Team Neptun | 30.46 | |||||||||
23 | Ida Kristensen | 2004 | 396 | 31.22 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.95 | |||||||||
24 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 395 | 31.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.57 | |||||||||
25 | Thea Brøndum | 2004 | 394 | 31.26 | ||||||
Swim Team Neptun | 30.53 | |||||||||
26 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 386 | 31.47 | ||||||
Swim Team Neptun | 30.59 | |||||||||
27 | Sarah Salling Larsen | 2003 | 385 | 31.50 | ||||||
HOG-Hinnerup | 30.39 | |||||||||
28 | Liv Kousgaard | 2003 | 376 | 31.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.80 | |||||||||
29 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 372 | 31.88 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.63 | |||||||||
30 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 370 | 31.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
31 | Ida Jul Christensen | 2004 | 367 | 32.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.35 | |||||||||
32 | Stephanie Hansen | 2004 | 336 | 32.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.65 | |||||||||
33 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | 323 | 33.39 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 33.10 | |||||||||
34 | Freia Bach Mikkelsen | 2003 | 317 | 33.61 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 36.37 | |||||||||
35 | Louise Høeg | 2003 | 313 | 33.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.22 | |||||||||
36 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 293 | 34.52 | ||||||
Swim Team Neptun | 32.85 | |||||||||
37 | Mathilde Thomsen | 2004 | 289 | 34.65 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.02 | |||||||||
38 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | 288 | 34.70 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 34.80 | |||||||||
39 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 287 | 34.74 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 34.08 | |||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Beaute Pacifique |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 549 | 28.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.55 | |||||||||
2 | Amalie Tolderlund | 2005 | 548 | 28.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 27.70 | |||||||||
3 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 521 | 28.49 | ||||||
Swim Team Neptun | 27.42 | |||||||||
4 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 498 | 28.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.01 | |||||||||
5 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 469 | 29.51 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.84 | |||||||||
6 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 467 | 29.54 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.65 | |||||||||
7 | Maja Friis | 2005 | 466 | 29.57 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.95 | |||||||||
8 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | 463 | 29.62 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.84 | |||||||||
9 | Freja Bjørn | 2005 | 457 | 29.76 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.29 | |||||||||
10 | Jazmin Jensen | 2005 | 451 | 29.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.02 | |||||||||
11 | Lucca Filipowicz | 2005 | 440 | 30.14 | ||||||
Grenaa Svømmeklub | 30.81 | |||||||||
12 | Astrid Jensen | 2005 | 434 | 30.27 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 30.35 | |||||||||
12 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 434 | 30.27 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 30.22 | |||||||||
14 | Ida Hovmark | 2005 | 430 | 30.36 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.31 | |||||||||
15 | Tilde Søe Bach | 2005 | 429 | 30.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.48 | |||||||||
16 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 403 | 31.02 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.52 | |||||||||
17 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 397 | 31.18 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.88 | |||||||||
18 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 392 | 31.32 | ||||||
Brønderslev SK08 | 30.99 | |||||||||
19 | Mille E. S. Jensen | 2005 | 384 | 31.52 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.40 | |||||||||
20 | Frederikke Sørensen | 2006 | 382 | 31.58 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.61 | |||||||||
21 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 375 | 31.79 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.36 | |||||||||
22 | Astrid Gregersen | 2005 | 371 | 31.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.49 | |||||||||
23 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 368 | 31.97 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.73 | |||||||||
24 | Emilia Glisic | 2005 | 367 | 32.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.76 | |||||||||
25 | Maja Brøndum | 2006 | 348 | 32.58 | ||||||
Swim Team Neptun | 32.40 | |||||||||
26 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | 333 | 33.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.67 | |||||||||
27 | Julie Bjørn | 2006 | 321 | 33.48 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.75 | |||||||||
28 | Jennifer Kayuni | 2006 | 309 | 33.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sofie Duelund | 2005 | 297 | 34.34 | ||||||
Swim Team Neptun | 36.38 | |||||||||
29 | Zenia Christensen | 2005 | 297 | 34.34 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 33.32 | |||||||||
31 | Simone Bisgaard Andersen | 2005 | 272 | 35.39 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 35.89 | |||||||||
32 | Alma Nielsen | 2005 | 267 | 35.58 | ||||||
Aars Svømmeklub | 38.03 | |||||||||
33 | Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | 262 | 35.81 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.34 | |||||||||
34 | Ida Vinther Fenger | 2005 | 248 | 36.49 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
35 | Andrea Ramløse | 2006 | 203 | 38.97 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.58 | |||||||||
- | Julie Bertelsen | 2005 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.62 | |||||||||
- | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 33.32 | |||||||||
- | Laura Worm Glæsner | 2006 | DSQ | Sw 4.4 Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Beaute Pacifique |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Therese Baird | 2007 | 428 | 30.41 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.85 | |||||||||
2 | Millie Møller | 2007 | 427 | 30.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.44 | |||||||||
3 | Livia Weidick Frische | 2007 | 398 | 31.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.76 | |||||||||
4 | Caroline Petersen | 2008 | 393 | 31.30 | Deltager ikke i finalen | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 31.45 | |||||||||
5 | Signe Broe Larsen | 2007 | 371 | 31.91 | ||||||
Brønderslev SK08 | 32.10 | |||||||||
6 | Freja Jørgensen | 2008 | 361 | 32.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.86 | |||||||||
7 | Nadia Bager | 2008 | 344 | 32.72 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.00 | |||||||||
8 | Silje Kjær Routhe | 2008 | 340 | 32.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.97 | |||||||||
9 | Emilie Hundahl Gravesen | 2007 | 334 | 33.04 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.32 | |||||||||
10 | Emma Andersen | 2007 | 316 | 33.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.14 | |||||||||
11 | Malou Callisen | 2007 | 297 | 34.35 | ||||||
Brønderslev SK08 | 36.28 | |||||||||
12 | Amanda Holmberg | 2007 | 296 | 34.40 | ||||||
Aars Svømmeklub | 36.18 | |||||||||
13 | Josefine S. Overgaard | 2007 | 278 | 35.13 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 38.55 | |||||||||
14 | Sarah Lyse Søe | 2007 | 267 | 35.59 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.70 | |||||||||
15 | Helene Lavrsen | 2008 | 255 | 36.13 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 36.89 | |||||||||
16 | Mia Glerup Nielsen | 2007 | 248 | 36.46 | ||||||
Aars Svømmeklub | 37.11 | |||||||||
17 | Alissa Stegenborg | 2008 | 244 | 36.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.37 | |||||||||
18 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 240 | 36.88 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.62 | |||||||||
19 | Ema Ilic | 2009 | 239 | 36.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.46 | |||||||||
20 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | 225 | 37.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 42.30 | |||||||||
21 | Lea Timmermand | 2008 | 218 | 38.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.57 | |||||||||
22 | Mathilde Jensen | 2008 | 215 | 38.24 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 44.57 | |||||||||
23 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | 214 | 38.29 | ||||||
Odder Svømmeklub | 40.47 | |||||||||
24 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | 212 | 38.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 41.92 | |||||||||
25 | Ida Gjelstrup | 2009 | 203 | 38.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.91 | |||||||||
26 | Clara Nielsen | 2009 | 196 | 39.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.71 | |||||||||
27 | Ida Larsen | 2007 | 183 | 40.35 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 41.10 | |||||||||
28 | Marie Pagh Jensen | 2008 | 157 | 42.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Hilde Jørgensen | 2009 | 147 | 43.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.39 | |||||||||
30 | Ella Bærentsen | 2009 | 146 | 43.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.94 | |||||||||
31 | Sophia Vilsen | 2009 | 92 | 50.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 52.48 | |||||||||
- | Freya L. H. Christensen | 2008 | DNS | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.66 | |||||||||
- | Lise Ingeborg Christiansen | 2007 | DNS | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.95 | |||||||||
- | Karen Sørensen | 2007 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.67 | |||||||||
- | Olivia Macartney | 2008 | DSQ | Sw 4.4 Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 november 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:53 |