2020-05-25   07:02:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 21/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15)

Document
Resultat
Wadköpingsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 8, 400m Frisim C+D Pojkar 12 och yngre - Final
C 13-14 4:12.94 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS SWE Örebro SWE 2015-09-20
D 12 o y 4:27.09 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS SWE Örebro SWE 2013-09-21
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lex Albringer 2007 Karlstads Simsällskap 375 4:54.23
50m: 31.97
100m: 1:07.98
(36.01)
150m: 1:44.84
(36.86)
200m: 2:22.61
(37.77)
250m: 3:00.68
(38.07)
300m: 3:38.69
(38.01)
350m: 4:17.05
(38.36)
400m: 4:54.23
(37.18)
2 Arsham Hassani 2007 Västerås Simsällskap 317 5:11.24 +17.01
50m: 33.53
100m: 1:10.79
(37.26)
150m: 1:49.99
(39.20)
200m: 2:30.31
(40.32)
250m: 3:10.77
(40.46)
300m: 3:51.12
(40.35)
350m: 4:31.96
(40.84)
400m: 5:11.24
(39.28)
3 Axel Wigstrand 2008 Kungälvs Simsällskap 257 5:33.51 +39.28
50m: 35.70
100m: 1:17.67
(41.97)
150m: 2:00.41
(42.74)
200m: 2:43.22
(42.81)
250m: 3:26.79
(43.57)
300m: 4:10.88
(44.09)
350m: 4:53.19
(42.31)
400m: 5:33.51
(40.32)
4 Linus Framme 2008 Kungälvs Simsällskap 241 5:40.73 +46.50
50m: 35.71
100m: 1:16.97
(41.26)
150m: 2:01.18
(44.21)
200m: 2:46.33
(45.15)
250m: 3:30.31
(43.98)
300m: 4:14.59
(44.28)
350m: 4:58.47
(43.88)
400m: 5:40.73
(42.26)
5 Sigvard Göransson 2007 Strängnäs Simklubb 237 5:42.64 +48.41
50m: 36.07
100m: 1:16.74
(40.67)
150m: 1:59.40
(42.66)
200m: 2:42.88
(43.48)
250m: 3:26.66
(43.78)
300m: 4:11.21
(44.55)
350m: 4:57.90
(46.69)
400m: 5:42.64
(44.74)
6 Josef Holmén 2007 Kungälvs Simsällskap 231 5:45.60 +51.37
50m: 37.23
100m: 1:20.60
(43.37)
150m: 2:05.54
(44.94)
200m: 2:50.10
(44.56)
250m: 3:34.38
(44.28)
300m: 4:19.12
(44.74)
350m: 5:04.04
(44.92)
400m: 5:45.60
(41.56)
7 Alexander Albringer 2007 Karlstads Simsällskap 201 6:02.01 +1:07.78
50m: 38.60
100m: 1:22.48
(43.88)
150m: 2:07.78
(45.30)
200m: 2:54.19
(46.41)
250m: 3:41.09
(46.90)
300m: 4:27.73
(46.64)
350m: 5:15.60
(47.87)
400m: 6:02.01
(46.41)
8 Johan Pellfolk 2007 Karlstads Simsällskap 152 6:37.30 +1:43.07
50m: 43.04
100m: 1:33.01
(49.97)
150m: 2:23.56
(50.55)
200m: 3:14.92
(51.36)
250m: 4:06.57
(51.65)
300m: 4:58.23
(51.66)
350m: 5:49.18
(50.95)
400m: 6:37.30
(48.12)
- Wilmer Jakobsson 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb DNS
- Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians DNS
Grenen officiell:  2019-09-21 10:02:38
Gren 8, 400m Frisim C+D Pojkar 13-14 år - Final
C 13-14 4:12.94 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS SWE Örebro SWE 2015-09-20
D 12 o y 4:27.09 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS SWE Örebro SWE 2013-09-21
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Humling 2005 Linköpings Allmänna SS 522 4:23.58
50m: 28.47
100m: 1:01.01
(32.54)
150m: 1:34.69
(33.68)
200m: 2:08.55
(33.86)
250m: 2:42.39
(33.84)
300m: 3:16.51
(34.12)
350m: 3:50.32
(33.81)
400m: 4:23.58
(33.26)
2 Erik Mulikov 2005 Säffle Simsällskap 498 4:27.60 +4.02
50m: 29.56
100m: 1:02.20
(32.64)
150m: 1:35.77
(33.57)
200m: 2:09.91
(34.14)
250m: 2:43.84
(33.93)
300m: 3:18.31
(34.47)
350m: 3:53.22
(34.91)
400m: 4:27.60
(34.38)
3 Elvis Ericson 2005 Linköpings Allmänna SS 473 4:32.31 +8.73
50m: 30.31
100m: 1:03.85
(33.54)
150m: 1:38.41
(34.56)
200m: 2:13.43
(35.02)
250m: 2:48.31
(34.88)
300m: 3:23.34
(35.03)
350m: 3:58.79
(35.45)
400m: 4:32.31
(33.52)
4 Henry Israelsson 2006 Järfälla Simsällskap 469 4:33.16 +9.58
50m: 31.08
100m: 1:05.68
(34.60)
150m: 1:40.91
(35.23)
200m: 2:16.67
(35.76)
250m: 2:50.93
(34.26)
300m: 3:26.08
(35.15)
350m: 4:00.47
(34.39)
400m: 4:33.16
(32.69)
5 Oliver Harper 2005 Järfälla Simsällskap 459 4:34.96 +11.38
50m: 30.72
100m: 1:04.98
(34.26)
150m: 1:40.54
(35.56)
200m: 2:15.58
(35.04)
250m: 2:50.58
(35.00)
300m: 3:25.95
(35.37)
350m: 4:00.80
(34.85)
400m: 4:34.96
(34.16)
6 Robin Daremo 2005 Linköpings Allmänna SS 411 4:45.32 +21.74
50m: 32.00
100m: 1:07.54
(35.54)
150m: 1:44.08
(36.54)
200m: 2:21.24
(37.16)
250m: 2:58.04
(36.80)
300m: 3:35.27
(37.23)
350m: 4:11.78
(36.51)
400m: 4:45.32
(33.54)
7 Fredrik Höglund 2006 Linköpings Allmänna SS 408 4:46.03 +22.45
50m: 31.77
100m: 1:07.53
(35.76)
150m: 1:44.30
(36.77)
200m: 2:21.25
(36.95)
250m: 2:58.35
(37.10)
300m: 3:34.95
(36.60)
350m: 4:11.13
(36.18)
400m: 4:46.03
(34.90)
8 Ludwig Skantz 2005 Järfälla Simsällskap 399 4:48.30 +24.72
50m: 31.23
100m: 1:05.92
(34.69)
150m: 1:42.62
(36.70)
200m: 2:20.02
(37.40)
250m: 2:57.44
(37.42)
300m: 3:34.28
(36.84)
350m: 4:12.01
(37.73)
400m: 4:48.30
(36.29)
9 Elijas Eriksson 2005 Järfälla Simsällskap 377 4:53.57 +29.99
50m: 31.87
100m: 1:07.68
(35.81)
150m: 1:44.90
(37.22)
200m: 2:22.79
(37.89)
250m: 3:00.67
(37.88)
300m: 3:38.26
(37.59)
350m: 4:16.37
(38.11)
400m: 4:53.57
(37.20)
10 Linus von Hofsten 2006 Falu Simsällskap 368 4:56.13 +32.55
50m: 32.76
100m: 1:08.44
(35.68)
150m: 1:44.97
(36.53)
200m: 2:22.66
(37.69)
250m: 3:00.93
(38.27)
300m: 3:39.24
(38.31)
350m: 4:18.29
(39.05)
400m: 4:56.13
(37.84)
Grenen officiell:  2019-09-21 10:02:38
2019-09-21 10:05:53 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner